Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΣΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΡΙΑ!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια έχω μια απορία.

 

Μιλούσα με ένα φίλο του η οποίου η γυναίκα είχε μια αποβολή στον 6ο μήνα (κύηση υψηλού κινδύνου) στην δεύτερη εγκυμοσύνη της με αρκετά προβλήματα από την αρχη της.Είναι παλι έγκυος τώρα περίπου 4 μηνών. Συζητώντας λοιπόν με τον άντρα της μου είπε ότι άλλαξαν γιατρό και πήγαν στον κ. Χασιάκο. Η αλήθεια είναι ότι τον είδα πολύ προβληματισμένο...του είπα ότι έχω ακούσει καλά λόγια από το φόρουμ και μου είπε και αυτός το ίδιο για αυτό και τον επέλεξε.

Μου είπε όμως τα εξής: Ότι δεν τον είχαν δεί ακομα παρά μόνο τον συνεργάτη του έως το τρίτο ραντεβού. Δεύτερον όταν του έκλεισαν ραντεβού για αυχενική διαφάνεια και όταν ζήτησαν να την δεί ο κ. Χασιάκος του είπαν ότι μίλησαν με τον γιατρό και δεν χρειάζεται να την δεί αφού είναι οκ μπορεί να την δεί και ο συνεργάτης του. :shock:Κανονικά ήταν να γίνει επίσκεψη την άλλη εβδομάδα αλλά επειδή βγήκε καλή η αυχενική και έχει φόρτο εργασίας του έκλεισαν ραντεβού μετά από 20 μέρες!!!!!!επίσης μου είπε ότι είναι τελείως αμίλητος.

Και ρωτάω βρε κορίτσια αυτή κοπέλα δεδομένου της προηγούμενης κύησης δεν έπρεπε να παρακολουθείται πιο στενά;; το πιο άσχημο για μένα ήταν ότι μου είπε ότι ποτέ δεν σηκώνει τηλέφωνα! τι γιατρός είναι βρε κορίτσια αυτός που δεν σηκώνει τηλέφωνα; δηλαδή όταν η έγκυος τον χρειάζεται δεν πρέπει να στηρίζεται πάνω του;

Πραγματικά στενοχωρήθηκα γιατί και ο δικός μου γιατρός ο οποίος είναι παρα πολύ γνωστός και με πελάτισσες οι οποίες περιμένουν στο ιατρείο του έως τις 11 το βράδυ, τις βλέπει όλες. Και στην περίπτωση μου που και εγώ είχα κύηση υψηλού κινδύνου με έβλεπε μια φορά την εβδομάδα. Και φυσικά το κινητό του πάντα ανοικτό είτε το πρώι είτε το μεσημέρι είτε στις 3 την νύχτα! ο συνεργάτης του κάνει τα υπερηχογραφήματα αλλά είναι και αυτός παρών!

Πως μπορεί μια έγκυος να έχει εμπιστοσύνη σε ένα γυναικολόγο κάτω από αυτές τις συνθήκες;

Θα ήθελα την γνώμη σας βρε κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,

Έχω κι εγώ τον Χασιάκο γιατρό. Εμένα η εγκυμοσύνη μου εξελίχθηκε ομαλά και ο τοκετός επίσης άρα δεν έχω κάποιο παράπονο. Τον είδα συνολικά 7-8 φορές και ενδιαμέσως έκανα αυχενική και β' επιπέδου.

Σχετικά με το τηλέφωνο, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορεί εκείνη την στιγμή να μην απαντήσει αλλά σε παίρνει όταν μπορέσει. Ποτέ δε δυσκολεύτηκα να τον βρω.

Επίσης δεν θα τον έλεγα και λαλίστατο αλλά σου απαντάει σε ότι σε απασχολεί, χωρίς πολλα πολλά είναι η αλήθεια.

ΟΜΩΣ...επειδή το θέμα της ψυχολογίας και της χημείας με το γιατρό είναι σημαντικό, ειδικά όταν έχει προηγηθεί μια αποβολή, γιατί δεν δοκιμάζουν να αλλάξουν γιατρό;

Όταν ψάχνεις γιατρό ζυγίζεις συν και πλην. Ο Χασιάκος να ξέρεις θα κάνει τα πάντα για να γεννήσεις φυσιολογικά, και εχει μεγάλη εμπειρία στις δύσκολες περιπτώσεις. Δεν είναι όμως σε καμία περίπτωση ο γιατρός-φιλος, είναι αρκετά απόμακρος...Άρα αν η κοπέλα χρειάζεται κάποιον που να είναι πιο επικοινωνιακός, πιο διαθέσιμος χρονικά κλπ, κλπ, καλό είναι να ψάξει κάποιον άλλο και να μην καταπιέζεται....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλα,

 

εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα λογια για τον κυριο Χασιακο και τον πηρα τηλεφωνο διοτι σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο (οχι γιατι ο γιατρος που γεννησα δεν ηταν καλος, τον θεωρω απο τους καλυτερους και κυριως ανθρωπος, ειχα κι εγω κυηση υψηλου κινδυνου... ιδιως προς το τελος, αλλα γιατι θελω να κανω vbac) μιλησα λοπον μαζι του στο τηλεφωνο μετα απο πολλες μερες προσπαθεια και δυστυχως δεν μου ενισχυσε αυτα τα καλα λογια που ακουγα για εκεινον. Ακουσα εναν ανθρωπο βιαστικο να κλεισει το τηλεφωνο ισως και να ηθελε να με ξεφορτωθει. Εγω προσωπικα με τον γιατρο μου θελω να εχω επαφη, να ειναι εκει οταν τον χρειαζομαι να με καθησυχαζει οταν το εχω αναγκη και να μου τριζει τα δοντια οπου πρεπει, δε θα με καλυπτε αυτου του ειδους η παρακολουθηση, σε καμια περιπτωση!!!

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι βρε κορίτσια όπως τα λέτε. Εγω το μόνο που του είπα είναι ότι πρέπει να αισθάνεται ασφάλεια και εμπιστοσύνη η γυναίκα του στα χέρια του γιατρού. Φυσικά κάθε εμπειρία είναι διαφορετική, μια γυναίκα που είναι ευχαριστημένη με ένα γιατρό δεν σημάινει ότι το ίδιο ευχαριστημενη θα μείνει και μια άλλη. Ωστόσο κάποια πράγματα είναι βασικά όμως, όπως η τηλεφωνική επικοινωνία. Παιδιά ο δικός μου γιατρός με έπαιρνε 11 το βράδυ για ρωτήσει τι κάνουμε και σας λέω ότι είναι μεγαλογιατρός αλλά πάνω από όλα άνθρωπος.

Ο κ. Χασιάκος από ότι μου είπε δεν το σηκώνει το τηλέφωνο και δεν επικοινωνεί μαζί τους αν δεν τον βρούν οι ίδιοι...

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω και εγώ ακούσει πολλά καλά για τον Χασιάκο, αλλά και τα αρνητικά που λές.Μάλλον έχει να κάνει με το πως τα αξιολογεί κάθε κοπέλα.

Ο γιατρός που τελικά έχω στην εγκυμοσύνη μου είναι πολύ καλός(γέννησαν 2 φίλες με αυτόν η μια με εξωσωμαατικά και 3διμα).Κάθε φορά που τον καλώ απάντα ή αν δεν μπορεί απαντά η μαία του και αν χρειάζεται με παίρνει αργότερα ΠΑΝΤΑ.Τον πήρα τηλ 12 το βράδυ Σάββατο και απάντησε ήρεμα και χωρις να προσπαθεί να με ξεπετάξει.

Δεν θέλω ο γιατρός να γίνει φίλος μου αλλά , θέλω να είναι εκει κάθε ώρα που θα τον χρειαστώ.Νομίζω τι είναι η ειδικότητα τους τέτοια που είναι βασικό να είναι έτσι.Το θεωρώ απαράδεκτο να αναλαμβάνεις και άλλους πελάτες αν δεν μπορείς να τους εξυπηρετήσεις.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω καμια σχεση με το Κο Χασιακο κ οτι ξερω γι αυτον ειναι απο δω μεσα.θυμαμαι μου χε κανει μεγαλη εντυπωση που ειχε ανοιχτει ειδικο θεμα για αυτον στο forum κατι που σε αλλο γιατρο δεν εχει γινει σε τοσο ευρος.

Αλλα με οσα εχω ακουσει καταλαβαινω οτι εχει παααρα μα παααρα πολυ πελατεια κ ειδικα δυσκολες περιπτωσεις κλπ κλπ οποτε μου φαινεται απολυτα φυσιολογικο να μην ειναι διαθεσιμος παντα, να ειναι βιαστικος στο τηλεφωνο κ να εχει κ πολλους συνεργατες.

οσο επιστημονας κ μεγαλογιατρος να ειναι, δεν παυει να ειναι κ ανθρωπος με 2 χερια κ ενα μυαλο, που να τα προλαβεο ολα.εγω θα τον επελεγα μονο αν ειχα καποιο σοβαρο προβλημα που ηθελε ειδικη μεταχειριση κ αφου ειχα δοκιμασει κ αλλου κ δεν γινοτανε τιποτα.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει μια φιλη μου το Χασιακο και μου ειχε πει να παω κι εγω σε αυτον. το απογευμα το κινητο του το σηκωνει η γραμματεας και το πρωι εκεινος. εγώ πρώτη φορά τον είδα 2 βδομάδες πριν την αυχενική. μιλούσα μόνο με τη γραμματεία και τη βοηθο του. Το πρόβλημα ήταν όταν παρουσιάσα ουρολοίμωξη. Έπαιρνα τηλεφωνο το σηκωνε η γραμματεας και μου ελεγε οτι θα με παρει η βοηθος. η βοηθος με πηρε μετα απο δυο μερες (παρασκευη) και μου ειπε να κανω καποιες εξετασεις. τις εξετασεις τις εκανα πια τη δευτερα. το αποτελεσμα βγηκε μετα απο δυο μερες. ξαναπηρα, μιλησα με τη γραμματεια και μου ζητησαν να στειλω τα αποτελεσματα με μειλ. ΜΕτα απο μια μερα με πηρε η βοηθος και μου ειπε τι φαρμακα να παρω.

 

Ξερετε πως ημουν μια βδομαδα? Ενιωθα αβοηθητη και μονη.Θεωρω πολύ άσχημο να κοινοποιω σε μειλ τα αποτελεσματα εξετασεων μου. Δε μου αρεσει να μου δινει φαρμακα μια αγνωστη φωνη απο το τηλεφωνο. Ο Χασιακος δεν υπηρχε. Μια φορά τον συνάντησα και ήταν πολύ καλός αλλά με αυτό το περιστατικό αποφάσισα πως δε θέλω τοσο απασχολημένο γιατρο.

 

Η φίλη μου τον είδε μια φορά πριν τη β επιπέδου και θα τον ξαναδει πάλι μια φορά πριν το doppler. Έτσι της ειπε και μετα στη γεννα.

 

Τι να σας πω. Αν δεν προλαβαίνει ο άνθρωπος είναι λογικό. Δεν τον κατηγορώ. Πιστεύω ότι κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί.

 

Εγώ πάντως άλλαξα γιατρό γιατί δεν ενιωθα καλα και τώρα τον παίρνω τηλέφωνο για όποια απορία έχω και είναι πολύ καλός και με εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ νέα εγκυούλα και θα κάνω το πρώτο μου ραντεβού στο ιατρείο του σε 8 μέρες για να μου παρουν ιστορικό, να μου δώσουν τις πρώτες εξετάσεις και να κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο.

 

Το πρώτο ραντεβού λοιπόν στο κάνει στο γραφείο τυο Χασιάκου ο Κος Μουστακαρίας ο οποίος είναι στενός συνεργάτης του Κου Χασιάκου και επιστημονας με δική του την κλινική embryoart σε συνεργασία με τον Κο Χασιάκο. Στην αρχή λέει προσπαθούν να σε παραπέμψουν στους συνεργάτες του (λόγω πολύ μεγάλης πελατείας) αλλά αμα επιμείνεις σε βλέπει ο ίδιος.

 

είχα τις αμφιβολίες μου που θα με δεί αυτός αλλά με διαβεβαίωσαν ότι απο το δευτερο ραντεβού και μετά θα με κοιτάει ο Κος Χασιάκος.

 

Τώρα, επειδή τον Κο Χασιάκο τον έχει μια φίλη μου και η αδερφή της με διαβεβαίωσαν ότι ο άνθρωπος με το που θα τον δείς, θα αντικρίσεις έναν ετοιμόροπο ανθρωπάκο (ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΚΟΥΡΑΣΗΣ).

 

Είναι μόνιμα με την ιατρική ποδιά (ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΤΕ) και το κράνος στο χέρι (ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ)...Γιατί καθημερινά πάει ιατρείο - κλινικές ΣΥΝΕΧΕΙΑ (πέρα δώθε).

 

Έχεις 4 κόρες τις οποίες βλέπει μόνο τις ΚΥΡΙΑΚΕΣ τα πρωινά...Το σπίτι του τον έχει χάσει.

 

Αυτό όμως που θα σου πεί, αυτο και ισχύει....Δεν λέει πολλά πολλά αλλά όταν μιλάει ο λόγος του είναι Συμβόλαιο.

 

 

Όλα αυτα θα σας τα πω με ακρίβειες μόνο τελικά όταν τον δώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, συγγνώμη γιατί τέτοια αγωνία με τους καθηγητάδες και τους μεγαλογιατρούς;;; Γιατί να πρέπει να υποστείς αυτήν την αναμονή και το μάδημα του πορτοφολιού;;;

 

Η εγκυμοσύνη είναι μία φυσιολογική κατάσταση. Εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη ή ιστορικό με προβλήματα και αποβολές, νομίζω όλα αυτά είναι περιτά και άνευ ουσίας.

 

Απόδειξη είναι το γεγονός ότι πας στο χλιδάτο ιατρείο του μεγαλογιατρού και τελικά σε παρακολουθεί ο συνεργάτης του, που θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος μαιευτήρας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια, συγγνώμη γιατί τέτοια αγωνία με τους καθηγητάδες και τους μεγαλογιατρούς;;; Γιατί να πρέπει να υποστείς αυτήν την αναμονή και το μάδημα του πορτοφολιού;;;

 

 

Ποιος μίλησε για μάδημα πορτοφολιού??

 

Ο χασιάκος παίρνει 40 ευρω επίσκεψη μαζί με υπερηχο!!! Επίσης μια επίσκεψη σου παίρνει και μία όχι όπως μου είπαν οι κοπέλες...Αυτο δεν λέγετε μάδημα πορτοφολιού...

 

Το να μην σου κάνει γιατι δεν σε ικανοποιεί ως γιατρός στην αντιμετώπιση Συμφωνώ και είμαι μαζί σου αλλά ΟΧΙ και φιλοχρήματος ο Χασιάκος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν μίλησα ΠΟΤΕ συγκεκριμένα γι αυτόν ή άλλον γιατρό.

Δεν τον ξέρω τον κύριο, και δεν έχω τίποτε εναντίον του. Μην μου βάζεις στο στόμα πράγματα που δεν είπα...

 

Μίλησα γενικά για τους μεγαλογιατρούς, οι οποίοι εκμεταλλευόμενοι τη φήμη τους ζητούν υπερβολικές αμοιβές για απλά πράγματα και τελικά δεν σε παρακολουθούν καν αυτοί αλλά οι συνεργάτες τους.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, συγγνώμη γιατί τέτοια αγωνία με τους καθηγητάδες και τους μεγαλογιατρούς;;; Γιατί να πρέπει να υποστείς αυτήν την αναμονή και το μάδημα του πορτοφολιού;;;

 

Η εγκυμοσύνη είναι μία φυσιολογική κατάσταση. Εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη ή ιστορικό με προβλήματα και αποβολές, νομίζω όλα αυτά είναι περιτά και άνευ ουσίας.

 

Απόδειξη είναι το γεγονός ότι πας στο χλιδάτο ιατρείο του μεγαλογιατρού και τελικά σε παρακολουθεί ο συνεργάτης του, που θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος μαιευτήρας!!!

 

Μα δεν είναι θέμα πορτοφολιού! εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αυτό, με ενδιαφέρει να είναι καλός γιατρός. Μα πλέον κάτω από 80 € δεν πάιρνει και κανένας. Λιγοι είναι αυτοι που παίρνουν λιγότερα όχι ένας μεγαλογιατρός.

 

Τώρα όσον αφορά το ιστορικό για προβλήματα που ανέφερες θα διαφωνήσω. Εγώ δεν είχα κανένα ιστορικό και τα προβλήματα μου προέκυψαν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αυτά δυστυχώς δεν προβλέπονται. Το θέμα έίναι να είναι καλός γιατρός πρώτα και φυσικά να μπορείς να επικοινωνείς όποτε θέλεις μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν μίλησα ΠΟΤΕ συγκεκριμένα γι αυτόν ή άλλον γιατρό.

Δεν τον ξέρω τον κύριο, και δεν έχω τίποτε εναντίον του. Μην μου βάζεις στο στόμα πράγματα που δεν είπα...

 

Μίλησα γενικά για τους μεγαλογιατρούς, οι οποίοι εκμεταλλευόμενοι τη φήμη τους ζητούν υπερβολικές αμοιβές για απλά πράγματα και τελικά δεν σε παρακολουθούν καν αυτοί αλλά οι συνεργάτες τους.

 

 

Είσαι στο θέμα "ΧΑΣΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΡΙΑ" ο οποίος είναι μεγαλογιατρός και ήδη έχουμε πει ότι σε δέχετε πρώτα ο συνεργάτης του...

 

Μέσα στους μεγαλογιατρούς που αναφέρεις λοιπόν εφοσον το αναφέρεις και εδώ θα είναι και ο Κος Χασιάκος....Γιαυτο και σου εξηγησα περι οικονομικού....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι κάνει vbac ο Χασιάκος. Τι σου είπε αλήθεια;

 

μου ειπε οτι αυτο (χωρις να με δει ουτε τωρα που δεν ειμαι εγκυος για την τομή, ουτε οταν με το καλο μεινω, μονο οταν παω 8ο ή 9ο μηνα πιθανον :confused:) που θελω ειναι δυσκολο και οτι για να το κανω θα πρεπει να εχω προυποθεσεις (μικρο το μωρο, να εχει παρει θεση, για την τομή...) και κυριως οτι σε καθε περιπτωση θα αποδεχθω εγω τις συνεπειες οτι και εαν σημαινει αυτο... (εγω καταλαβα οκ εγω δε φερω καμια ευθυνη)

Γενικα μου μιλησε πολυ γρηγορα και αδιαφορα...

Δεν ειναι ετσι για εμενα προσωπικα δε με καλυπτει αυτος ο τροπος, δεν ειπα οτι θελω ο γιατρος να ειναι κολητος μου, αλλα ναι θελω επαφη και ομιλια!!! Θελω να μπορω να συζηταω μαζι του γιατι μιλαμε για οτι πιο πολυτιμο ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι στο θέμα "ΧΑΣΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΡΙΑ" ο οποίος είναι μεγαλογιατρός και ήδη έχουμε πει ότι σε δέχετε πρώτα ο συνεργάτης του...

 

Μέσα στους μεγαλογιατρούς που αναφέρεις λοιπόν εφοσον το αναφέρεις και εδώ θα είναι και ο Κος Χασιάκος....Γιαυτο και σου εξηγησα περι οικονομικού....

 

 

Το συγκεκριμένο θέμα ήταν η αφορμή, για να αναφερθώ στη δική μας κάψα να πάμε στον γιατρό-φίρμα και να στηνόμαστε στα ιατρεία με τις ώρες για να μας δει τελικά κάποιος άλλος!!

 

Δεν χρειάζεται όμως να αμύνεσαι, δικαίωμά σου να πας όπου θες, με όποιους όρους θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο Χασιάκος μόνο γιατρός-φίρμα δεν είναι!!Είναι ο πιο ταπεινός γιατρός,άνθρωπος και επιστήμονας που έχω συναντήσει!!!

Σε όποιον δεν αρέσει να πάει αλλού!!Δε θα απολογηθούμε για γιατρούς του ύψους του κ. Χασιάκου που όποια πέτρα και να σηκώσεις έχει να πει τα καλύτερα!!

Προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο,δε βλέπω καμία ανοργανωσιά και σε καμία περίπτωση δε νιώθω ότι έχω παραμεληθεί.Όποτε τον έχω αναζητήσει τον έχω βρει και έχω νιώσει ασφάλεια!!!

Επίσης οι συνεργάτες του δε σε βλέπουν για να σε ξεπετάξει ο Χασιάκος,αλλά για να σε δουν πρώτα οι ειδικοί επί του θέματος (πχ εξέταση αυχενικής) και μετά σε αναλαμβάνει εκείνος ως μαιευτήρας για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!!!

Άλλωστε η σχέση ιατρού και ασθενούς είναι θέμα χημείας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ θα σας συμβουλέψω να πάτε σε ένα γιατρό που να μπορεί να σας δώσει το 100% του. Τί να το κάνεις να είναι ο καλύτερος γιατρός του κόσμου εάν όταν τον χρειαστείς να μην είναι εκεί. Και φαντάσου να γεννάς ταυτόχρονα με άλλη πελάτισά του σε άλλο νοσοκομείο!!! Προσωπική εμπειρία μαζί του δεν έχω αλλά ξέρω 3 φίλες που τον άλλαξαν στη 2η εγκυμοσύνη.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια απορία.

 

Μιλούσα με ένα φίλο του η οποίου η γυναίκα είχε μια αποβολή στον 6ο μήνα (κύηση υψηλού κινδύνου) στην δεύτερη εγκυμοσύνη της με αρκετά προβλήματα από την αρχη της.Είναι παλι έγκυος τώρα περίπου 4 μηνών. Συζητώντας λοιπόν με τον άντρα της μου είπε ότι άλλαξαν γιατρό και πήγαν στον κ. Χασιάκο. Η αλήθεια είναι ότι τον είδα πολύ προβληματισμένο...του είπα ότι έχω ακούσει καλά λόγια από το φόρουμ και μου είπε και αυτός το ίδιο για αυτό και τον επέλεξε.

Μου είπε όμως τα εξής: Ότι δεν τον είχαν δεί ακομα παρά μόνο τον συνεργάτη του έως το τρίτο ραντεβού. Δεύτερον όταν του έκλεισαν ραντεβού για αυχενική διαφάνεια και όταν ζήτησαν να την δεί ο κ. Χασιάκος του είπαν ότι μίλησαν με τον γιατρό και δεν χρειάζεται να την δεί αφού είναι οκ μπορεί να την δεί και ο συνεργάτης του. :shock:Κανονικά ήταν να γίνει επίσκεψη την άλλη εβδομάδα αλλά επειδή βγήκε καλή η αυχενική και έχει φόρτο εργασίας του έκλεισαν ραντεβού μετά από 20 μέρες!!!!!!επίσης μου είπε ότι είναι τελείως αμίλητος.

Και ρωτάω βρε κορίτσια αυτή κοπέλα δεδομένου της προηγούμενης κύησης δεν έπρεπε να παρακολουθείται πιο στενά;; το πιο άσχημο για μένα ήταν ότι μου είπε ότι ποτέ δεν σηκώνει τηλέφωνα! τι γιατρός είναι βρε κορίτσια αυτός που δεν σηκώνει τηλέφωνα; δηλαδή όταν η έγκυος τον χρειάζεται δεν πρέπει να στηρίζεται πάνω του;

Πραγματικά στενοχωρήθηκα γιατί και ο δικός μου γιατρός ο οποίος είναι παρα πολύ γνωστός και με πελάτισσες οι οποίες περιμένουν στο ιατρείο του έως τις 11 το βράδυ, τις βλέπει όλες. Και στην περίπτωση μου που και εγώ είχα κύηση υψηλού κινδύνου με έβλεπε μια φορά την εβδομάδα. Και φυσικά το κινητό του πάντα ανοικτό είτε το πρώι είτε το μεσημέρι είτε στις 3 την νύχτα! ο συνεργάτης του κάνει τα υπερηχογραφήματα αλλά είναι και αυτός παρών!

Πως μπορεί μια έγκυος να έχει εμπιστοσύνη σε ένα γυναικολόγο κάτω από αυτές τις συνθήκες;

Θα ήθελα την γνώμη σας βρε κορίτσια.

 

 

Εγώ είχα ακούσει τα καλύτερα για τον Χασιάκο. Από άλλες γιατρίνες που είχαν γεννήσει σε αυτόν και ήμουν έτοιμη πριν πάω στον γιατρό που έχω τώρα να τον επισκεφθώ.... Σε μια γιορτή, έρχεται η θεία του άνδρα μου και μας λέει τι ακριβώς της συνέβει στα χέρια του Χασιάκου. Αυτό που της συνέβει ήταν τρομακτικό. Πραγματικά την λυπήθηκα. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω p.m.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ είχα ακούσει τα καλύτερα για τον Χασιάκο. Από άλλες γιατρίνες που είχαν γεννήσει σε αυτόν και ήμουν έτοιμη πριν πάω στον γιατρό που έχω τώρα να τον επισκεφθώ.... Σε μια γιορτή, έρχεται η θεία του άνδρα μου και μας λέει τι ακριβώς της συνέβει στα χέρια του Χασιάκου. Αυτό που της συνέβει ήταν τρομακτικό. Πραγματικά την λυπήθηκα. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω p.m.

 

κοριτσια, και εγώ δεν έχω γιατρό το συγκεκριμένο οπότε δε θα ήταν δίκαιο να εκφέρω άποψη αλλά,έχω να πώ ότι,ακούγοντας την εμπειρία μίας φίλης μου που γέννησε τον Οκτώβρη τρέμω τώρα που ετοιμάζομαι να γεννήσω και γω,μη τυχόν μου τύχει παρόμοιο σκηνικό.Η φίλη μου εξακολουθεί να είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη από το συγκεκριμένο γιατρό,παρ'όλα αυτά,ρωτώντας έμαθα ότι αυτό που της έτυχε(έπρεπε να κάνει 45 ράμματα) πιθανόν να ήταν υπαιτιότητά του καθώς,σε τέτοίες περιπτώσεις,όταν το μωρό είναι μεγάλο και βγαίνει ζόρικα,κάνεις εκ των προτέρων μιά μικρή τομούλα γιά να αποφύγεις το απότομο και άγαρμπο σκίσιμο.Επαναλαμβάνω,δεν έχω προσωπική άποψη γιά το συγκεκριμένο επιστήμονα ούτε και αν πράγματι,θα μπορούσε να έχει αποφευχθεί μία τέτοια ΤΕΡΑΣΤΙΑ τομή.

:P
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω ειχα επαφη με το συγκεκριμενο γιατρο. Εχω να πω τα καλυτερα γιατι ειχα σοβαρο γυναικολογικο προβλημα και οταν αλλοι ζητουσαν μονο να με "σφαξουν" για να τσεπωσουν το χαρτι, εκεινος το παλεψε με ολες του τις δυναμεις και μονο οταν δεν υπηρχε αλλη λυση με εβαλε στο χειρουργειο. Και παλι ομως, δεν μου πηρε λεφτα, πληρωσα μονο το νοσοκομειο (την επεμβαση την εκανα στο ΛΗΤΩ).

Δεν ειναι του χαρτιου και (επεσα στην περιπτωση; δεν ξερω!), με παρακολουθουσε μονο εκεινος, μια φορα την εβδομαδα για 2.5 μηνες περιπου.

Εγω απλα αλλαξα γιατρο γιατι τον εβρισκα δυσκολα. Δεν ειχα κα-νε-να αλλο παραπονο απο εκεινον, ειλικρινα. Θυμαμαι μετα απο την επεμβαση που αναφερω, (ηταν Ιανουαριος του 2008), μου ειπε παρε τωρα να κλεισεις ραντεβου για ΠΑΠ. Πηρα και εκλεισα αλλα το επομενο διαθεσιμο ραντεβου ηταν στις 11/06 -απο τον Ιανουαριο :roll:- Εκεινη την ημερα, 2 ωρες πριν το ραντεβου με πηρε τηλ. μια γραμματεας του και μου ζητησε να παω στις 9 το βραδυ αντι για τις 7 που ειχαμε συμφωνησει.. Εν τελει, ο γιατρος καταφερε να με δει στις 11 το βραδυ..

Ξαναλεω ομως πως ηταν για ενα ΠΑΠ, η τακτικη του στις εγκυμοσυνες ισως να ειναι διαφορετικη. Οσο για τη συμπεριφορα του, εμενα μονο απομακρος δεν μου φανηκε. Και το χερι μου κρατουσε και αγκαλια με πηρε οταν εβαλα τα κλαμματα και οταν τον ρωτησα την ημερα της επεμβασης αν θα μπορεσω μετα απο αυτο να κανω παιδι, μου εσφιξε το χερι και μου ειπε "θα τριβεις τα ματια σου"!

Τον Ιουνιο του 2008 (δηλαδη μετα απο 4 μηνες και συγκεκριμενα λιγο αργοτερα απο εκεινο το ΠΑΠ), εμεινα εγκυος στην κορη μου και ολα πηγανε τελεια!

Ξαναλεω: Γιατρο αλλαξα γιατι ηθελα να νιωθω ασφαλεια πως μπορω να τον βρω ανα πασα ωρα και στιγμη!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας!

Εγώ είχα ένα γιατρό ο οποίος ήτανε ΠΑΝΤΑ διαθέσιμος, ευγενέστατος...αλλα τι να το κάνεις...

στο ράψιμο με παράτησε στα χέρια των ειδικευόμενων (Αρεταίειο) και έφυγε...και τελικά..(2 κοπελίτσες ήτανε)...κατάλαβα ότι αυτές μάθανε να ράβουνε ΠΑΝΩ ΜΟΥ!:mad:

 

Στο ζητούμενο τώρα:

έχω ακούσει εξαιρετικά σχόλια για τις ικανότητες του εν λόγω γιατρού (Χασιάκου εννοώ).

Διάβασα όλα τα σχόλιά σας,

ναι...ότι έχει ένα στρατό γυναικών να παρακολουθεί το έχω αντιληφθεί και εγώ.

 

Κανόνισα λοιπόν να μου κάνει ΠΕΡΙΝΕΟΠΛΑΣΤΙΚΗ (διότι μετά τη 2η γέννα έχω γίνει χάλια, είμαι ανοιχτή και στραβοραμμένη).

Εχει κάνει καμμία την εν λόγω επέμβαση με το κο. Χασιάκο;

Πονάς πολύ μετά;

 

Πιστεύετε ότι πρέπει να τον επιλέξω (αν πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός) και για γυναικόλο μου σε ΜΟΝΙΜΗ ΒΑΣΗ;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Χριστίνα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Είμαι μαμά τριών παιδιών και σε όλες τις εγκυμοσύνες είχα γιατρό τον κ.Χασιάκο!

Όπως καταλαβαίνετε η εμπειρία μου μαζί του δεν είναι μικρή.

Είναι αλήθεια ότι είναι πολυάσχολος και πολύ κουρασμένος.Διαφωνώ όμως ότι δεν μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του.Μπορεί να επικοινωνήσεις με τα κορίτσια του ιατρείου ή με τη μαία ή να σε πάρει ο ίδιος τηλέφωνο ή ακόμα να απευθυνθείς στο Αρεταίειο.Όποιος και να σου εκφωνήσει την απάντηση, αυτή δεν παύει να προέρχεται από το στόμα του κ.Χασιάκου και να είναι εγγύηση!!!

Σε μια από τις εγκυμοσύνες στον 9ο μήνα ξύπνησα με φοβερούς πόνους στην πλάτη, στο στομάχι,ο πόνος χτυπούσε παντού! δεν μπορούσα να σηκωθώ όρθια, ήμουν διπλωμένη στο πάτωμα! Πήρε ο άντρας μου το γιατρό τηλέφωνο. Είχε χειρουργείο σε κάποιο ιδιωτικό και δεν απάντησε.Φύγαμε για το Αρεταίειο.Τελικά είχα πάθει κολικό νεφρού.Στη διαδρομή μας είχε πάρει ο γιατρός τηλέφωνο και στο νοσοκομείο ήταν σε άμεση επικοινωνία μαζί του προκειμένου να μάθει τι συνέβαινε και να δώσει οδηγίες.

Είναι αλήθεια ότι δεν είναι καθόλου φιλοχρήματος και σας το λέω εγγυημένα. Δεν τον ενδιαφέρει το οικονομικό γι'αυτό και οι τιμές του είναι πολύ προσιτές στον κόσμο.

Είναι αλήθεια ότι δεν είναι πολύ ομιλητικός όταν δεν συντρέχει κάποιος λόγος.Πάντοτε όμως σου εξηγεί καθετί που πρέπει ή θέλεις να γνωρίζεις χωρίς να σε ξεπετάει.

Ο άνθρωπος είναι άριστος επιστήμονας και άνθρωπος! είναι ταγμένος στο κοινωνικό έργο, γιατί έτσι το βλέπει,όχι σαν επάγγελμα κι εγώ του είμαι ΕΥΓΝΩΜΩΝ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφωνώ! Ο Χασιακος είναι ο χειροτερος μαιευτήρας ever! Δεν ειναι ανθρωπος. Εγω προσωπικά έκανα το λάθος και τον επελεξα για μαιευτήρα αλλά δε θα το συνηστούσα σε καμία!! Αδιαφορεί και επιλεγει τους ασθενείς του. Δεν τον βρίσκεις και οι μαίες του/γραμματεις είιναι αγενείς και κλεινουν τα τηλέφωνα! Την εχει δει κάπως..Μακριααα λοιπόν! Never again! Παραπληροφορηση!

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και ο χειρότερος μαιευτήρας ever ο Χασιάκος. Αντιθέτως, θεωρείται κορυφαίος στην μαιευτική, και αυτό είναι πασίγνωστο. Έλεος.

Και τι μπορεί να σημαίνει ότι "επιλέγει ασθενείς" ; Λόγω φόρτου εργασίας ίσως καθυστερεί να προγραμματίσει καινούργια r/v ίσως. Εμένα προσωπικά όταν απευθύνθηκα στο ιατρείο του για πρώτη φορά αρχικά μου έκλειναν r/v μετά από 4 μήνες. Χρειάστηκε να μεσολαβήσει γνωστή μου και να μπω εμβόλιμα στο δικό της ραντεβού για να με δει νωρίτερα.

Επίσης λόγω τεράστιου αριθμού περιστατικών μπορεί να τα ταξινομούν ανάλογα με το είδος. πχ. υπογονιμότητα, αμιγώς χειρουργικά περιστατικά, εξωσωματικές, μαιευτικά περιστατικά.

Πάντως την μαιευτική σίγουρα την κατέχει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...