Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα συγχαρητηρια boo σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη.να κρατασ το μωρακι σου αγκαλια και ολα θα τα ξεχασεισ.εκανα και γω την 4 αρβεκαπ 1η νοεμβριου μετα απο λαπαροσκοπηση για ενδρομηυτριωση που μου ειχε διαγνωστει.εκανα μια επισκεψη στον παντο στην γεννεσισ αθηνων και απο χτεσ αρχισα θεραπεια για εξωσωματικη λετε να μην ξανααδιαθετησω για τουσ υπολοιπουσ 9 μηνεσ???η φυσιολογικη συλληψη ειναι αδυνατον να γινει μασ το απεκλεισαν,τι λετε?θα μαι τυχερη αυτη την 6η φορα????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα και απο μενα συγχαρητηρια boo σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη.να κρατασ το μωρακι σου αγκαλια και ολα θα τα ξεχασεισ.εκανα και γω την 4 αρβεκαπ 1η νοεμβριου μετα απο λαπαροσκοπηση για ενδρομηυτριωση που μου ειχε διαγνωστει.εκανα μια επισκεψη στον παντο στην γεννεσισ αθηνων και απο χτεσ αρχισα θεραπεια για εξωσωματικη λετε να μην ξανααδιαθετησω για τουσ υπολοιπουσ 9 μηνεσ???η φυσιολογικη συλληψη ειναι αδυνατον να γινει μασ το απεκλεισαν,τι λετε?θα μαι τυχερη αυτη την 6η φορα????????????

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Είσαι εσωτερικά πιο καθαρή από ποτέ γιατί να μην πετύχει;Τις πιο ζεστές ευχές μου για ένα χριστουγεννιάτικο δώρο:P.Με το καλό τέλη καλοκαιριού να το έχεις στην αγκαλιά σου;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Είσαι εσωτερικά πιο καθαρή από ποτέ γιατί να μην πετύχει;Τις πιο ζεστές ευχές μου για ένα χριστουγεννιάτικο δώρο:P.Με το καλό τέλη καλοκαιριού να το έχεις στην αγκαλιά σου;)

σ ευχαριστω κοριτσακι μου να σαι καλα και ολα να σου πανε καλα και να κρατασ το μωρακι σου αγκαλια......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα συγχαρητηρια boo σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη.να κρατασ το μωρακι σου αγκαλια και ολα θα τα ξεχασεισ.εκανα και γω την 4 αρβεκαπ 1η νοεμβριου μετα απο λαπαροσκοπηση για ενδρομηυτριωση που μου ειχε διαγνωστει.εκανα μια επισκεψη στον παντο στην γεννεσισ αθηνων και απο χτεσ αρχισα θεραπεια για εξωσωματικη λετε να μην ξανααδιαθετησω για τουσ υπολοιπουσ 9 μηνεσ???η φυσιολογικη συλληψη ειναι αδυνατον να γινει μασ το απεκλεισαν,τι λετε?θα μαι τυχερη αυτη την 6η φορα????????????

 

αδιαθετησες και ξεκινησες θεραπεια για εξωσωματικη ;;; εχουμε τον ιδιο γιατρο και μου ειπαν μόλις αδιαθετησω, την δευτερη μερα να παρω τα φαρμακα εξωσωματικής !..ακομα λοιπον περιμενω....εχω κανει την τελευταία arvecap 25 Σεπτεμβρίου, έχω όμως "κατεψυγμένα" και θα κάνω τη θεραπεία από τη μεση και μετα, μήπως αυτό είναι που αλλάζει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και εγω να σας ρωτησω κατι. Ζαλάδες ειχατε κατα τη διαρκεια της τεχνητης εμμηνοπαυσης; Ή μηπως πρεπει να το ψαξω αλλου; εχω κανει την τριτη ενεση πριν δυο εβδομαδες και απο τοτε εχω ελαφρια ναυτια και ζαλη. Οχι συνεχεια αλλα καποιες φορες ειναι πολυ εντονο. Ειχε καμμια σας παρομοιο συμπτωμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηθελα και εγω να σας ρωτησω κατι. Ζαλάδες ειχατε κατα τη διαρκεια της τεχνητης εμμηνοπαυσης; Ή μηπως πρεπει να το ψαξω αλλου; εχω κανει την τριτη ενεση πριν δυο εβδομαδες και απο τοτε εχω ελαφρια ναυτια και ζαλη. Οχι συνεχεια αλλα καποιες φορες ειναι πολυ εντονο. Ειχε καμμια σας παρομοιο συμπτωμα;
το ειχα και εγω ναι φερνει ζαλαδεσ και ναυτιεσ μην ανησυχεισ απλα ξεχασε το οτι εχεισ κανει τισ ενεσεισ..οι ριμαδοενεσεισ εχουν τετοιεσ παρενεργειεσ
Link to comment
Share on other sites

αδιαθετησες και ξεκινησες θεραπεια για εξωσωματικη ;;; εχουμε τον ιδιο γιατρο και μου ειπαν μόλις αδιαθετησω, την δευτερη μερα να παρω τα φαρμακα εξωσωματικής !..ακομα λοιπον περιμενω....εχω κανει την τελευταία arvecap 25 Σεπτεμβρίου, έχω όμως "κατεψυγμένα" και θα κάνω τη θεραπεία από τη μεση και μετα, μήπως αυτό είναι που αλλάζει;;;;
οχι δεν αδιαθετησα καθολου αφου 1η νοεμβριου εκανα την τελευταια κατευθειαν ξεκινησα 3η μερα των ενεσεων σημερα
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και εγω να σας ρωτησω κατι. Ζαλάδες ειχατε κατα τη διαρκεια της τεχνητης εμμηνοπαυσης; Ή μηπως πρεπει να το ψαξω αλλου; εχω κανει την τριτη ενεση πριν δυο εβδομαδες και απο τοτε εχω ελαφρια ναυτια και ζαλη. Οχι συνεχεια αλλα καποιες φορες ειναι πολυ εντονο. Ειχε καμμια σας παρομοιο συμπτωμα;

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και εγω να σας ρωτησω κατι. Ζαλάδες ειχατε κατα τη διαρκεια της τεχνητης εμμηνοπαυσης; Ή μηπως πρεπει να το ψαξω αλλου; εχω κανει την τριτη ενεση πριν δυο εβδομαδες και απο τοτε εχω ελαφρια ναυτια και ζαλη. Οχι συνεχεια αλλα καποιες φορες ειναι πολυ εντονο. Ειχε καμμια σας παρομοιο συμπτωμα;

 

ναι ειχα και γω αυτά τα συμπτώματα !.....ζαλιζόμουν αρκετά συχνά. Κάνε υπομονή και ευχομαι να περάσουν γρήγορα οι μήνες της θεραπείας....μετά να έχεις ζαλάδες και ναυτίες.....για "άλλους" λόγους !!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αδιαθετησα καθολου αφου 1η νοεμβριου εκανα την τελευταια κατευθειαν ξεκινησα 3η μερα των ενεσεων σημερα

 

....μάλλον γίνεται έτσι σε σενα γιατί ξεκινάς από την αρχή....(ελπίζω να μην έκανα καποιο λαθος εγω)

καλή επιτυχία !!!!!!!! όλα να πάνε κατ' ευχή !!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....μάλλον γίνεται έτσι σε σενα γιατί ξεκινάς από την αρχή....(ελπίζω να μην έκανα καποιο λαθος εγω)

καλή επιτυχία !!!!!!!! όλα να πάνε κατ' ευχή !!!!!σ ευχαριστω κοριτσακι να σαι καλα!!!!οτι επιθυμεισ και συ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! τι κανετε κοριτσια ;; αλλες προσπαθουν , αλλες μετρανε , αλλες βαζουν ενεσεις !

ειμαι στην 72η μερα απο την τελευταια ενεση και ακομα τιποτα ! ουτε ενδειξη περιοδου, αλλα ουτε και ωορηξιας ! Δεν περνανε με τιποτα οι μερες , μετραω ξαναμετραω, ιδιες μενουν !

matala ;;;; πως πανε οι προσπαθειες ;;;

boo_ ;;;; εισαι καλά

toniagr κοντευεις για την εμβρυομεταφορα;;;;

 

δεν θελω με τιποτα να αδιαθετησω !!! φοβαμαι ομως οτι θα απογοητευτω και θα κανουμε μαυρα χριστουγεννα !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! τι κανετε κοριτσια ;; αλλες προσπαθουν , αλλες μετρανε , αλλες βαζουν ενεσεις !

ειμαι στην 72η μερα απο την τελευταια ενεση και ακομα τιποτα ! ουτε ενδειξη περιοδου, αλλα ουτε και ωορηξιας ! Δεν περνανε με τιποτα οι μερες , μετραω ξαναμετραω, ιδιες μενουν !

matala ;;;; πως πανε οι προσπαθειες ;;;

boo_ ;;;; εισαι καλά

toniagr κοντευεις για την εμβρυομεταφορα;;;;

 

δεν θελω με τιποτα να αδιαθετησω !!! φοβαμαι ομως οτι θα απογοητευτω και θα κανουμε μαυρα χριστουγεννα !!

καλησπερα ματριξ αυριο παω για ωοληψια.μολισ γυρισω στο ξενοδοχειο θα σασ στειλω να σασ πω τα δικα μου.
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αμα κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης την 81η μερα μετά την τελευταία ένεση πιστεύετε ότι θα δείξει κάτι σωστό;;;

Δεν αντέχω να περιμένω άλλο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ξυπνάω και κοιμάμαι με αυτό το ερώτημα στο μυαλό μου !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! τι κανετε κοριτσια ;; αλλες προσπαθουν , αλλες μετρανε , αλλες βαζουν ενεσεις !

ειμαι στην 72η μερα απο την τελευταια ενεση και ακομα τιποτα ! ουτε ενδειξη περιοδου, αλλα ουτε και ωορηξιας ! Δεν περνανε με τιποτα οι μερες , μετραω ξαναμετραω, ιδιες μενουν !

matala ;;;; πως πανε οι προσπαθειες ;;;

boo_ ;;;; εισαι καλά

toniagr κοντευεις για την εμβρυομεταφορα;;;;

 

δεν θελω με τιποτα να αδιαθετησω !!! φοβαμαι ομως οτι θα απογοητευτω και θα κανουμε μαυρα χριστουγεννα !!

 

Γεια σας κορίτσια!

Καλημέρα matrix!

εγώ είμαι ακόμη στην αναμονή. Την τελευταία εβδομάδα άρχισα να έχω κάποιες ενοχλήσεις όπως είναι πόνος στο στήθος και λίγο στην κοιλιά. Όπως είναι πριν την περίοδο. Μάλλον έχει αρχίσει να λειτουργεί το σύστημα πάλι. Ίσως να είναι ωορρηξία. Όλα αυτά ξεκίνησαν περίπου την 70-73η ημέρα από την τελευταία ένεση. Απ'όσα διαβάζω εδώ, κάπου εκεί άρχισε και σε άλλες κοπέλες να λειτουργεί ο οργανισμός και πάλι. Το περίεργο είναι ότι ο γιατρός μου είχε πει ότι θα χρειαστούν τουλάχιστον 90 ημέρες μέχρι την 1η ωορρηξία. Βασικά δεν παίζει και ιδιαίτερο ρόλο, σημασία έχει να μην αδιαθετήσουμε καθόλου! Άρα βουρ στον αγώνα της αναπαραγωγής!!!!;);)

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια αμα κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης την 81η μερα μετά την τελευταία ένεση πιστεύετε ότι θα δείξει κάτι σωστό;;;

Δεν αντέχω να περιμένω άλλο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ξυπνάω και κοιμάμαι με αυτό το ερώτημα στο μυαλό μου !!!!!!!!!!!!!!!

 

Γεια σου και πάλι matrix!

Εγώ σταμάτησα να μετράω. Εσύ μου θύμισες ότι πέρασαν ήδη τόσες μέρες. Αν θυμάμαι καλά σχεδόν μαζί κάναμε την τελευταία ένεση. (26/9) Αχ, στο εύχομαι πραγματικά να είσαι έγκυος και εγώ μαζί σου, αλλά μήπως είναι νωρίς για τεστ? Όχι τίποτα άλλο, απλά μωρέ μην απογοητευτείς αν βγει αρνητικό! Μήπως να περιμένεις λίγο ακόμη? Εγώ πάντως τεστ δεν κάνω μέχρι το νέο έτος (αν δεν έχει έρθει η περίοδος μέχρι τότε). Ξου, ξου, ξου μακρυά από εμάς! Θυμάμαι και πέρυσι τα Χριστούγεννα είχα 4 μέρες καθυστέρηση και έκανα τεστ βγήκε αρνητικό παρόλα αυτά πίστευα ότι είμαι έγκυος, 2 μέρες μετά συγκεκριμένα λίγο πριν μπει το 2011 τσουπ ήρθε. Όλοι γλεντούσαν και γω άλλη μια φορά απογοήτευση! Δεν μπορώ να ξαναπεράσω τα ίδια. Γι'αυτό προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αν και είναι πολύ δύσκολο και κυρίως να μην μετράω! Ότι θέλει ας γίνει!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

εγώ αδιαθέτησα χθες.....matala η τελευταία ένεση ηταν 25/09 και η περίοδος ήρθε 15/12.

είμαι λίγο χάλια ψυχολογικά....περίμενα να μην έρθει ποτέ !!!

 

(matala και γω περυσι τα χριστουγεννα επαιρνα φαρμακα για 1η εξωσωματική που απέτυχε...πάσχα έκανα 2η εξωσωματική που απέτυχε...και μετα το χειρουργείο και οι arvecap......Οπως καταλαβαίνεις άλλα πράγματα περίμενα για τα φετινά χριστουγεννα που δυστυχώς είναι ίδια και χειρότερα !)

 

καλές γιορτές σε όλα τα κορίτσια. εύχομαι να πραγματοποιηθούν όλα τα ονειρά σας !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!Ισα ισα τωρα αρχιζουν τα καλυτερα να σκεφτεσαι σου ηρθε η περιοδος και αρα ο οργανισμος σου αρχισε να λειτουργει αυτο να σκεφτεσαι ασε που πολλοι γιατροι λενε να ερθει πρωτα μια περιοδος και μετα να αρχισουμε τις προσπαθειες.Γιατι να ειναι μαυρα τα Χριστουγεννα μια χαρα θα ειναι και τελεια θα περασετε με τους δικους σας αφου τωρα ολα δουλευουν ρολοι!!!

Εγω σημερα εκανα και την τελευταια 3μηνη βεβαια ενεση οποτε καλο καλοκαιρακι για μενα η περιοδος.Ειδες βρε εγω ειμαι μια απο αυτες που σε ζηλευουν που σου ηρθε!!!!

Εμπρος λοιπον μην το βαζουμε κατω...

Καλες γιορτες σε ολες μας και πολλες ευχες(με μια κυριοτερη)για το νεο ετος...

Φιλια

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

εγώ αδιαθέτησα χθες.....matala η τελευταία ένεση ηταν 25/09 και η περίοδος ήρθε 15/12.

είμαι λίγο χάλια ψυχολογικά....περίμενα να μην έρθει ποτέ !!!

 

(matala και γω περυσι τα χριστουγεννα επαιρνα φαρμακα για 1η εξωσωματική που απέτυχε...πάσχα έκανα 2η εξωσωματική που απέτυχε...και μετα το χειρουργείο και οι arvecap......Οπως καταλαβαίνεις άλλα πράγματα περίμενα για τα φετινά χριστουγεννα που δυστυχώς είναι ίδια και χειρότερα !)

 

καλές γιορτές σε όλα τα κορίτσια. εύχομαι να πραγματοποιηθούν όλα τα ονειρά σας !!!!!!!

 

Matrix μου και γω τα ίδια!

26/9 η τελευταία ένεση, 14/12 αδιαθέτησα! Τι να πω, δεν υπολόγιζα να γίνει τόσο νωρίς. Το κακό είναι ότι έλειπα 2 εβδομάδες σε ταξίδι μόνη μου άρα επαφές μηδέν, άρα πώς να προκύψει η εγκυμοσύνη! Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα αδιαθετούσα πολύ αργότερα και εφόσον δεν μπορούσα να αναβάλω το ταξίδι απλά πήγα εκτιμώντας ότι γυρίζοντας θα είναι και πιο γόνιμες οι μέρες. Ήταν και ένας τρόπος να μην το σκέφτομαι συνέχεια. Τσίφος τελικά! Ίσως τα Χριστούγεννα να γίνει το θαύμα. Ακόμη ελπίζω ότι δεν θα αδιαθετήσω το νέο έτος για τουλάχιστον 9 μήνες! Το ίδιο εύχομαι και σε σένα!

Καλά Χριστούγεννα σε όλες μας. Εύχομαι το πνεύμα των Χριστουγέννων να μας φέρει αυτό που πραγματικά επιθυμούμε! Και πάνω απ΄όλα ΥΓΕΙΑ κορίτσια!

 

astage έχεις απόλυτο δίκαιο! Θετική ενέργεια λοιπόν και όλα θα γίνουν! Με απογοήτευση και άσχημες σκέψεις ούτως η άλλως δεν θα καταφέρουμε τίποτα! Ξέρω δεν είναι πάντα εύκολο, αλλά λόγω ημερών ας προσπαθήσουμε λίγο παραπάνω!

 

Φιλικά σε όλες!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλες..

Στις 25 Γενάρη μπαίνω στο Ιπποκράτειο για αφαίρεση σοκολατοειδών κύστεων.Ο γιατρός που μίλησα εκεί μου είπε πως επειδή είμαι μικρή και θέλω να κάνω παιδί ότι δεν χρειάζεται να κάνω θεραπεία με ενέσεις αλλά να μείνω κατευθείαν μετά την πρώτη περίοδο έγκυος.Έχω μπερδευτεί.Θα το συζητήσω και με τον γιατρό μου αλλά ήθελα να πάρω και γνώμες απο εσάς που τα ζείτε όλα αυτά απο πρώτο χέρι....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλες..

Στις 25 Γενάρη μπαίνω στο Ιπποκράτειο για αφαίρεση σοκολατοειδών κύστεων.Ο γιατρός που μίλησα εκεί μου είπε πως επειδή είμαι μικρή και θέλω να κάνω παιδί ότι δεν χρειάζεται να κάνω θεραπεία με ενέσεις αλλά να μείνω κατευθείαν μετά την πρώτη περίοδο έγκυος.Έχω μπερδευτεί.Θα το συζητήσω και με τον γιατρό μου αλλά ήθελα να πάρω και γνώμες απο εσάς που τα ζείτε όλα αυτά απο πρώτο χέρι....ευχαριστω

 

Γεια σου Μελα και καλωσορισες στο κλαμπ!!Στο θεμα σου τωρα το μονο που μπορω να σου πω ειναι πως εμενα το 2005 μου αφαιρεσαν σοκολατοειδη κυστη και αμεσως αρχισα θεραπεια με ενεσεις.Θυμαμαι ακομα τα λογια του γιατρου μετα το χειρουργειο."αυτες οι κυστες ειναι η αποδειξει της ενδομητριωσης και θα εχεις προβλημα συλληψης"Κι εγω τοτε μικρη ημουνα 25 χρονων και για παιδι ουτε λογος με τον τοτε απλα συντροφο και τωρινο βεβαια αντρα.Εκανα τις μηνιαιες ενεσεις για 6 μηνες και μετα εμεινα εγκυος ανετα ασχετα που το εχασα.Οταν βαλαμε ξανα μπροστα εμεινα πανω στον 2ο μηνα και τωρα που πηγαιναμε για το δευτερο τιποτα...Το αποτελεσμα?αλλη μια λαπαροσκοπηση και φυσικα ξανα ενδομητριωση και παλι ενεσεις χωρις καμια συζητηση απο τον γιατρο μου γιατι εφτασα τα 33 πλεον και δεν ειναι να το αφηνουμε.Μου κανει εντυπωσηπου σου ειπε χωρις θεραπεια γιατι μαλλον πρωτα πρεπει να δει τι γινεται εκει μεσα και μετα αλλα θα φανει στις 25 που λες.Κανειςδεν λεει οτι ειναι απιθανο ν συλλβεις με ενδομητριωση απλα ειναι ισως πιο δυσκολο...

Ο,τι και να γινει σου ευχομαι τα καλυτερα και ολα καλα να σου πανε...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Astage καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!!!

Επίσης να σας πω ότι σήμερα ήταν η 5η μέρα καθυστέρησης και είπα να κάνω ένα τεστ αν και δεν είχα ελπίδα λόγο της ενδομητρίωσης τελικά να σας πω ότι βγήκε θετικό!!!!Το έκανα πριν μισή ωρίτσα και από εκείνη την ώρα ψάχνω σαν τρελή στο ιντερνετ να βρω κάτι σχετικά με εγκυμοσύνη και ενδομιτρίωση! Αύριο θα πάω στον γυναικολόγο να δούμε τι γίνετε!Βέβαια έχω 5 μέρες καθυστέριση τρομερό πόνο στο στήθος και κάτι ψηλά πονάκια απο την δεξιά μεριά!!Στην αριστερή έχω τις κύστες.Το στομάχι μου αυτή την στιγμή είναι χάλια!!Ένα μήνα πριν το χειρουργείο?????!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι έγκυος...Παρ όλα όσα έλεγαν οι γιατροί τα καταφέραμε.Για αυτό κορίτσια μου μην αγχώνεσται και όλα θα πάνε καλά.Είμαι Στην 5η εβδομάδα!!!!

 

Μπραβο κοριτσι!!!!!!!!!!!!!!!

Ειδες τωρα που το ειχες βγαλει απο το μυαλο σου γιατι ησουν σιγουρη πως πας για χειρουργειο εγινε το θαυματακι σου!!!!

Με το καλο να σου πανε ολα και φτου φτου να μην φοβασαι τιποτα πλεον!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...