Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες.Δηλαδή 70η μέρα;Πολύ νωρίς.Εμένα κοιμάται και το στήθος μου ενώ πάντα 10 μέρες πριν την περίοδο πρήζεται.Μάλλον θα τραβήξει πολύ

 

Μη το λες ... Εγω αδιαθετησα εντελως στα ξαφνικα , δεν ειχα καμια προειδοποιηση (ενω παντα ειχα πρησμενο στηθος κ πονους στη κοιλια καμια βδομαδα πριν αδιαθετησω) .

70 μερες δε νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις γιατι κ ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι θα ερθει γυρω στις 15 Ιουνιου . Βεβαια καθε γυναικα ειναι διαφορετικη .

Ααααα , το καλυτερο μετα τη θεραπεια με τις ενεσεις ειναι οτι οι πονοι της περιοδου μειωνονται αισθητα !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό είναι ευχάριστο γιατί ο πόνος ήταν αφόρητος.Δηλαδή λες να μου έρθει στο ξαφνικό;Ω ρε γλέντια.Πάντως εμένα ο γιατρός μου είπε γύρω στις 90 μέρες.Να ρωτήσω το πιο βασικό,έγκυος έμεινες μετά από όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ευχάριστο γιατί ο πόνος ήταν αφόρητος.Δηλαδή λες να μου έρθει στο ξαφνικό;Ω ρε γλέντια.Πάντως εμένα ο γιατρός μου είπε γύρω στις 90 μέρες.Να ρωτήσω το πιο βασικό,έγκυος έμεινες μετά από όλα αυτά;

 

Πριν απο 10 μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος , αλλα μαλλον δεν πανε καλα τα πραγματα . Τη Τεταρτη θα παω στον γιατρο για υπερηχο , αλλα δυστυχως ειναι δυσκολα . Σταματησε να ανεβαινει η χοριακη , οποτε οπως καταλαβαινεις δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο .

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Να σου ευχηθώ τότε να πάνε όλα καλά.Κατάφερες και έμεινες έγκυος και αυτό είναι πολύ σημαντικό

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ ! Η αληθεια ειναι οτι καναμε το πρωτο βημα , αλλα για να ειμαι ειλικρινης , αν ειναι να καταληξει ασχημα θα προτιμουσα να μην ειχε συμβει καθολου . Την περασμενη Τεταρτη που ειδα οτι δεν ανεβηκε η χοριακη εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου , σαν να αδειασα ξαφνικα . Τελος παντων , θα ερθει το μωρακι μου αργα η γρηγορα κ το ιδιο ευχομαι κ σε σενα !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια !!!

πως παει η θεραπεια σας;;;....εχετε ακομα εξαψεις;;;

matala ;;;;

boo_ ;;;;;

είμαστε σχεδόν ταυτόχρονες !!!....αδιαθετήσατε ;; εγώ ακόμα.....τελευταια ένεση 25/09

ευχομαι καλή συνέχεια και ευχαριστα αποτελέσματα σε όλες !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου matrix!

Νομίζω δεν θα σταματήσουν ποτέ αυτές οι εξάψεις! Άστα να πάνε! Δεν ξέρω τι να φορέσω τώρα που κάνει και κρύο. Τη μια στιγμή κρυώνω την άλλη σκάω και τα πετάω όλα! Και δεν υπάρχει και διακόπτης να το κλείσω αυτό το πράγμα!!!:P:p

Όσο για περίοδο τίποτα ακόμη. Νομίζω είναι νωρίς. Έχουμε τουλάχιστον έναν μήνα μπροστά μας και ίσως είναι και λίγο. Μακάρι να μην αδιαθετήσουμε ξανά για τους επόμενους 10 και κάτι μήνες!:-D;)

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !!!

πως παει η θεραπεια σας;;;....εχετε ακομα εξαψεις;;;

matala ;;;;

boo_ ;;;;;

είμαστε σχεδόν ταυτόχρονες !!!....αδιαθετήσατε ;; εγώ ακόμα.....τελευταια ένεση 25/09

ευχομαι καλή συνέχεια και ευχαριστα αποτελέσματα σε όλες !!!

matrix2008 δεν μου ήρθε περίοδος μετά την τελευταία ένεση.Είμαι έγκυος!!!Έκανα 2 τεστ την 90η μέρα βγήκαν θετικά.Μετά χοριακή 406 και 4 μέρες μετά 2500.Την Πέμπτη θα πάω και στον γιατρό να δούμε τι γίνεται.Κορίτσια πιστέψτε πρώτα από όλα στην Παναγία και μετά στον γιατρό σας.

Link to comment
Share on other sites

matrix2008 δεν μου ήρθε περίοδος μετά την τελευταία ένεση.Είμαι έγκυος!!!Έκανα 2 τεστ την 90η μέρα βγήκαν θετικά.Μετά χοριακή 406 και 4 μέρες μετά 2500.Την Πέμπτη θα πάω και στον γιατρό να δούμε τι γίνεται.Κορίτσια πιστέψτε πρώτα από όλα στην Παναγία και μετά στον γιατρό σας.

 

Μπράβο boo! Συγχαρητήρια! Πολύ ευχάριστη και ελπιδοφόρα για μας τις υπόλοιπες είδηση! Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο. Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και σε 7-8 μήνες (περίπου, ε?) να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι!:D:D:D

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια boo_ !!!!!! Καταπληκτικά νέα !!!!! Απίστευτα, ανεπανάληπτα όμορφα !!!! Μπράβο, μπράβο μπράβο !!!.....

γύρισα και διάβασα τις συνομιλίες από τον Ιούλιο .....εχω ανατριχιάσει γιατί τα λέγαμε όλες μαζί, είχαμε τις ίδιες απορίες...κλπ κλπ.... Είδα που ευχόμασταν στην EVIL....επειδή τα κατάφερε κατευθείαν μετά τις ενέσεις.....και τώρα εσύ !!!!

Λες να γίνει το θαυμά και με μένα;;;....και για την matala ;;;; Μακάρι να μας "κολλήσεις" !!!!!! Ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά , να έχεις μια άριστη εγκυμοσύνη και με το καλό να φερεις στο κόσμο το παιδάκι σου !!!!!

 

Εγώ ακόμα περιμένω να αδιαθετήσω !....είμαι στην 64η μερα από την τελευταία ένεση

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Γιατί να μην μείνετε και εσείς;Μόνο μέχρι να σου έρθει περίοδος μην σταματάς τις προσπάθειες.Εμείς προσπαθούσαμε εντατικά:oops: μέχρι την 65η μέρα και μετά λέω η καλή σου ότι έγινε έγινε ας το αφήσουμε όπου να είναι θα μου έρθει.Τελικά σύμφωνα με τον γιατρό η σύλληψη έγινε 73η μέρα!!.Τυχαία μία φορά την βδομάδα ήρθαμε σε επαφή και έγινε:P.

Τώρα περιμένω με τρελή αγωνία να πάμε την Δευτέρα να ακούσουμε καρδούλα γιατί μόνο σάκο έχουμε δει.Τις θερμότερες ευχές μου σε όλες τις κοπέλες που καήκαμε όλο το καλοκαίρι!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Γιατί να μην μείνετε και εσείς;Μόνο μέχρι να σου έρθει περίοδος μην σταματάς τις προσπάθειες.Εμείς προσπαθούσαμε εντατικά:oops: μέχρι την 65η μέρα και μετά λέω η καλή σου ότι έγινε έγινε ας το αφήσουμε όπου να είναι θα μου έρθει.Τελικά σύμφωνα με τον γιατρό η σύλληψη έγινε 73η μέρα!!.Τυχαία μία φορά την βδομάδα ήρθαμε σε επαφή και έγινε:P.

Τώρα περιμένω με τρελή αγωνία να πάμε την Δευτέρα να ακούσουμε καρδούλα γιατί μόνο σάκο έχουμε δει.Τις θερμότερες ευχές μου σε όλες τις κοπέλες που καήκαμε όλο το καλοκαίρι!!:-D

boo σου έγραψα και αλλού.Συγχαρητήρια αν θυμάσαι ξαναμιλήσαμε, έχουμε τον ίδιο γιατρο και εγώ έμεινα πρίν έρθει η πρώτη περίοδος, είναι φοβερός ο γιατρός!Εγω βρίσκομαι στην 19η εβδομάδα και περιμένουμε αγοράκι!Έυχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, συγχαρητήρια και παλι, αν και δεν σε γνωρίζω χάρηκαι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια boo_ !!!!!! Καταπληκτικά νέα !!!!! Απίστευτα, ανεπανάληπτα όμορφα !!!! Μπράβο, μπράβο μπράβο !!!.....

γύρισα και διάβασα τις συνομιλίες από τον Ιούλιο .....εχω ανατριχιάσει γιατί τα λέγαμε όλες μαζί, είχαμε τις ίδιες απορίες...κλπ κλπ.... Είδα που ευχόμασταν στην EVIL....επειδή τα κατάφερε κατευθείαν μετά τις ενέσεις.....και τώρα εσύ !!!!

Λες να γίνει το θαυμά και με μένα;;;....και για την matala ;;;; Μακάρι να μας "κολλήσεις" !!!!!! Ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά , να έχεις μια άριστη εγκυμοσύνη και με το καλό να φερεις στο κόσμο το παιδάκι σου !!!!!

 

Εγώ ακόμα περιμένω να αδιαθετήσω !....είμαι στην 64η μερα από την τελευταία ένεση

Γιατί να μήν γίνει, όλες το αξίζουμε!Να προσπαθείς χωρίς άγχος όποτε έχεις όρεξη (οκ όχι και 1 στις 3 εβδομάδες), νωρίς είναι ακόμη πιστεύω πως δεν έχεις κάνει ωορηξία εγώ όπως και η boo μετα την 75η έκανα!Καλή επιτυχία και σε σένα και μην σταματάς να ελπίζεις και να πιστεύεις!

Link to comment
Share on other sites

ΕVIL εγώ ακόμα δεν την έχω χαρεί την εγκυμοσύνη.Περιμένω να ακούσουμε καρδούλα,να δω και κάτι μες τον σάκο και μετά να χαλαρώσω.Αυχενική που έκανες; Δίνουν και DVD;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστούμε κορίτσια για το κουράγιο που μας δίνετε ! μακάρι όλες εδώ που κάναμε αυτή τη θεραπεία να έχουμε τη δική σας συνέχεια.....!!!!!!!

απλά οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα !..ατελείωτες φαίνονται οι βδομάδες..... !!!!!

πονάω εδώ και 2 μέρες δεξιά στην κοιλιά , λέτε να είναι ωορηξία;; !!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεν είναι μην χάνεις ευκαιρία;)Σκέψου αν δεν κάνεις κάτι τώρα και σου έρθει περίοδος μετά από 14 μέρες θα χτυπάς το κεφάλι σου:roll:.Α και μην σηκωθείς αμέσως μετά την επαφή.Εμένα μου το είπε ανδρολόγος.Ξαπλώνεις για κανένα μισάωρο και αν κοιμηθείς τόσο το καλύτερο.;)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στα κοριτσια που τα καταφεραν!!!!!Να σας κανω μια ερωτηση γιατι λιγο εχω μπερδευτει?Εγω εκανα την πρωτη 3μηνη ενεση στις 16 Σεπτεμβριου και τωρα θα κανω την δευτερη 3μηνη στις 16 Δεκεμβριου(ξερω εχω πολυ μελλον ακομα)αλλα θελω να ρωτησω ποτε αρχισατε τις προσπαθειες?Θεωρητικα μεχρι τις 16 Μαρτιου (90 μερες δηλαδη)δεν θα εχω το φαρμακο μεσα στον οργανισμο μου?Εσεις μετρατε μερες μετα την θεωρητικη διαρκεια του φαρμακου?Γιατι λιγο μπερδευτηκα με τις 65 και 75 μερες που λετε μετα την τελευταια ενεση.Αχ πειτε βρε κοριτσια ξερω το ξαναλεω ειναι πολυ νωρις αλλα ποτε να αρχισω?πολυ χαρηκα που αμεσως μεινατε χωρις να περιμενετε και θελω κι εγωωωωωωω:-P:razz::-P

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι ολόψυχα να μείνεις.Λοιπόν εμείς κάναμε μηνιαίες ενέσεις.Δηλαδή πχ εγώ έκανα ωορρηξία 73 μέρες μετά την τελευταία μηνιαία ένεση που η ισχύς της είναι για 28 μέρες .Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

ΕVIL εγώ ακόμα δεν την έχω χαρεί την εγκυμοσύνη.Περιμένω να ακούσουμε καρδούλα,να δω και κάτι μες τον σάκο και μετά να χαλαρώσω.Αυχενική που έκανες; Δίνουν και DVD;

O γιατρός μου την έκανε, είδε τα απαραίτητα και αυτό ήταν dvd δεν έχει.Το PAPA που κανεις μαζί με την αυχενική δεν το έκανα και τον επόμενο μήνα έκανα το τριπλό τέστ Α που είναι το ίδιο για χρωμοσωμικές ανωμαλίες.Ετυχε για υπέρηχο να πάμε στον Αγιο Λουκά επειδή είχε γέννα και το αίμα το έδωσα εκεί, όταν βγήκε τα πήρε ό γιατρός τα είδε και όλα οκ ευτυχώς

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε κορίτσια για το κουράγιο που μας δίνετε ! μακάρι όλες εδώ που κάναμε αυτή τη θεραπεία να έχουμε τη δική σας συνέχεια.....!!!!!!!

απλά οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα !..ατελείωτες φαίνονται οι βδομάδες..... !!!!!

πονάω εδώ και 2 μέρες δεξιά στην κοιλιά , λέτε να είναι ωορηξία;; !!

Matrix και εγώ απο δεξιά πονούσα και απο εκεί έπιασα, ξύπνάνε οι ωοθήκες σου, μην αγχώνεσαι και μήν το σκέφτεσαι.Η μόνη φορα που δεν το σκέφτηκαήταν αυτή που τελικά έμεινα έγκυος και φαντάσου 1 επάφη είχα στα γρήγορα και ούτε ωέμεινα ξαπλωμένη μετά ούτε τίποτα, αν είναι να πιάσεις θα πιάσεις.Ολόψυχα καλή επιτυχία!Θα μπαίνω να μαθαίνω νέα σας!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στα κοριτσια που τα καταφεραν!!!!!Να σας κανω μια ερωτηση γιατι λιγο εχω μπερδευτει?Εγω εκανα την πρωτη 3μηνη ενεση στις 16 Σεπτεμβριου και τωρα θα κανω την δευτερη 3μηνη στις 16 Δεκεμβριου(ξερω εχω πολυ μελλον ακομα)αλλα θελω να ρωτησω ποτε αρχισατε τις προσπαθειες?Θεωρητικα μεχρι τις 16 Μαρτιου (90 μερες δηλαδη)δεν θα εχω το φαρμακο μεσα στον οργανισμο μου?Εσεις μετρατε μερες μετα την θεωρητικη διαρκεια του φαρμακου?Γιατι λιγο μπερδευτηκα με τις 65 και 75 μερες που λετε μετα την τελευταια ενεση.Αχ πειτε βρε κοριτσια ξερω το ξαναλεω ειναι πολυ νωρις αλλα ποτε να αρχισω?πολυ χαρηκα που αμεσως μεινατε χωρις να περιμενετε και θελω κι εγωωωωωωω:-P:razz::-P

 

Γειά σας και από μένα κορίτσια!

Εγώ έκανα την πρώτη τρίμηνη με άρβεκαπ στις 14 Μαίου μετά τη λαπαροσκόπηση (ενδομητρίωση) και την τελευταία τρίμηνη στις 11 Αυγούστου. έχει περάσει το τρίμηνο και όπως μου είπε ο γιατρός λογικά προς το τέλος του έτους θα μου έρθει η περίοδος. Δηλαδή γύρω στους 4 με 4,5 μήνες μετά την τελευταία ένεση.

Εμείς έχουμε ήδη αρχίσει τις προσπάθειες :oops: και ελπίζω να μην προλάβει να μου έρθει η περίοδος και για Χριστουγεννιάτικο δώρο να έχω ένα θετικό τεστάκι στα χέρια μου :D:lol:. Οπότε βουρρρρ!!!! Απ'ότι ξέρω, πριν σου έρθει για η πρώτη περίοδος θα έχει προηγηθεί η ωορρηξία.

eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

matrix2008 δεν μου ήρθε περίοδος μετά την τελευταία ένεση.Είμαι έγκυος!!!Έκανα 2 τεστ την 90η μέρα βγήκαν θετικά.Μετά χοριακή 406 και 4 μέρες μετά 2500.Την Πέμπτη θα πάω και στον γιατρό να δούμε τι γίνεται.Κορίτσια πιστέψτε πρώτα από όλα στην Παναγία και μετά στον γιατρό σας.

 

 

Συγχαρητήρια!! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :)

Ήθελα να σε ρωτήσω όσον αφορά τις ενέσεις. Πόσης διάρκειας ήταν η κάθε ένεση; Εγώ έκανα τις τρίμηνες. Μου είπε ο γιατρός να υπολογίζω περίοδο 4-4,5 μήνες μετά την τελευταία. :confused:. Δηλαδή εγώ περιμένω κατά το τέλος του έτους τώρα.

Έχουμε ξεκινήσει ήδη τις προσπάθειες. :oops:

eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

matrix2008 δεν μου ήρθε περίοδος μετά την τελευταία ένεση.Είμαι έγκυος!!!Έκανα 2 τεστ την 90η μέρα βγήκαν θετικά.Μετά χοριακή 406 και 4 μέρες μετά 2500.Την Πέμπτη θα πάω και στον γιατρό να δούμε τι γίνεται.Κορίτσια πιστέψτε πρώτα από όλα στην Παναγία και μετά στον γιατρό σας.

 

Boo πολύ ευχάριστα τα νέα σου:) Συγχαρητήρια!!!! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ.Δεν το έχω πει σε καμιά φίλη μου μόνο σε εσάς και μου δίνετε τόση θετική ενέργεια.Ελπίζω σύντομα να σας έρθει το πολυπόθητο.Κορίτσια εγώ αν δεν δω κάτι μες στον σάκο και αν δεν ακούσω καρδούλα δεν μπορώ να χαρώ όσο παράξενο και αν σας φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...