Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.κοριτσια θελω μια βοηθεια πως μπορω να παραγγγειλω κατι απο το amazon.com που δεν το στελνει ελλαδα?παλαιοτερα ειχατε γραψει τη διαδικασια ομως δε θυμαμαι.please!11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.κοριτσια θελω μια βοηθεια πως μπορω να παραγγγειλω κατι απο το amazon.com που δεν το στελνει ελλαδα?παλαιοτερα ειχατε γραψει τη διαδικασια ομως δε θυμαμαι.please!11

 

Aφού δεν το στέλνει δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος. ΕΚτός αν βρεις εταιρεία όπως είναι η ΜUM για αγορές από Αγγλία.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Aφού δεν το στέλνει δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος. ΕΚτός αν βρεις εταιρεία όπως είναι η ΜUM για αγορές από Αγγλία.

 

καποια τετοια υπηρεσια θελω αξιόπιστη ειχαν γραψει τα κοριτσια τοτε ομως δε θυμαμαι βρηκα μεσω ιντερνετ http://www.viaddress.com/ ομως δε ξερω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

καποια τετοια υπηρεσια θελω αξιόπιστη ειχαν γραψει τα κοριτσια τοτε ομως δε θυμαμαι βρηκα μεσω ιντερνετ http://www.viaddress.com/ ομως δε ξερω τι παιζει

www.myus.com

Είχα κάνει συνδρομή παλιότερα.

Να επιλέξεις ως τρόπο αποστολής USPS Priority Mail, αυτό νομίζω είναι το ασφαλές για παράδοση μέσω ΕΛΤΑ.

Ας απαντήσουν ομως και τα μέλη που το χρησιμοποιούν και τώρα, για πιο σίγουρα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα,

ηθελα να σας ρωτησω εαν ξερετε καποιο σαιτ που να εχει οικονομικες μποτες ugg.

Ευχαριστω.

 

Καλημέρα sporakos

εγώ πέρυσι πήρα 2 ζευγάρια με 50% από το factory outlet του αεροδρομίου. Αν πας τώρα ίσως προλάβεις νούμερα γιατί τα πιο κοινά εξαντλούνται γρήγορα.

 

Στα sites συνήθως είναι μαϊμού και όχι UGG.

Καλά ψώνια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ.

 

mama35+ δυστυχως δεν μενω Αθηνα και δυσκολο το κοβω να ερθω αμεσα,ερχεται ο μπεμπης μεχρι τελος του χρονου:Dκαι δε νομιζω να με αφησει να φυγω:wink:.

Να σε ρωτησω κατι για τα νουμερα που σιγουρα θα ξερεις.

Δοκιμασα σε ενα καταστημα μια στο νουμερο μου,41,αλλα ηταν μικρη μπροστα οχι στα πλαγια.Η πωλητρια επεμενε οτι θα ανοιξουν και πως θα παρουν τη φορμα του ποδιου μου.Θα ανοιξουν μπροστα? Δυσκολο εως απιθανο το βλεπω εγω αλλα θα ηθελα να μου πεις και εσυ πως ηταν οταν τις πηρες και πως μετα.

 

physcomum το σαιτ αυτο εχει ugg σιγουρα:oops:?

Μαλλον κατι κανω λαθος γιατι δε τις βρισκω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ.

 

mama35+ δυστυχως δεν μενω Αθηνα και δυσκολο το κοβω να ερθω αμεσα,ερχεται ο μπεμπης μεχρι τελος του χρονου:Dκαι δε νομιζω να με αφησει να φυγω:wink:.

Να σε ρωτησω κατι για τα νουμερα που σιγουρα θα ξερεις.

Δοκιμασα σε ενα καταστημα μια στο νουμερο μου,41,αλλα ηταν μικρη μπροστα οχι στα πλαγια.Η πωλητρια επεμενε οτι θα ανοιξουν και πως θα παρουν τη φορμα του ποδιου μου.Θα ανοιξουν μπροστα? Δυσκολο εως απιθανο το βλεπω εγω αλλα θα ηθελα να μου πεις και εσυ πως ηταν οταν τις πηρες και πως μετα.

 

physcomum το σαιτ αυτο εχει ugg σιγουρα:oops:?

Μαλλον κατι κανω λαθος γιατι δε τις βρισκω.

 

 

http://www.buldoza.gr/Search.aspx?keyword=ugg

ρίξε μια ματιά εδώ αν και είναι ακριβές.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ.

 

mama35+ δυστυχως δεν μενω Αθηνα και δυσκολο το κοβω να ερθω αμεσα,ερχεται ο μπεμπης μεχρι τελος του χρονου:Dκαι δε νομιζω να με αφησει να φυγω:wink:.

Να σε ρωτησω κατι για τα νουμερα που σιγουρα θα ξερεις.

Δοκιμασα σε ενα καταστημα μια στο νουμερο μου,41,αλλα ηταν μικρη μπροστα οχι στα πλαγια.Η πωλητρια επεμενε οτι θα ανοιξουν και πως θα παρουν τη φορμα του ποδιου μου.Θα ανοιξουν μπροστα? Δυσκολο εως απιθανο το βλεπω εγω αλλα θα ηθελα να μου πεις και εσυ πως ηταν οταν τις πηρες και πως μετα.

 

physcomum το σαιτ αυτο εχει ugg σιγουρα:oops:?

Μαλλον κατι κανω λαθος γιατι δε τις βρισκω.

 

 

ΟΚ σου βρήκα τελικά site με αυθεντικές UGG

http://www.office.co.uk/womens/catalogue/BRAND-is-ugg+australia/psi-is-0

 

Έχουν 15 λίρες μεταφορικά βέβαια, αλλά αξίζει να δεις αν σου αρέσει κάποιο και υπάρχει στο νούμερό σου.

Καλά ψώνια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή το θέμα που μας "καίει" περισσότερο είναι οι πάνες από θα μπορούσα να βρω οικονομικές πάνες pampers? Μία βόλτα στο amazon το αγγλικό και με τους φόρους απογοητεύθηκα... Εσείς από πού παραγγέλνετε?

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παραγγείλει ακόμα αλλά σκοπευώ να το κάνω άμεσα. Σε αυτές πχ http://www.amazon.co.uk/Pampers-Baby-Size-Jumbo-Nappies/dp/B008QUB80W/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1355511012&sr=1-1 που είναι για μικρά μωράκια σαν το δικό σου, σου έρχονται γύρω στα 14ευρώ οι 80 πάνες και αν η παραγγελία σου είναι πάνω από 25λίρες δικαιούσαι δωρεάν μεταφορικά (Free Super Save Delivery). Δεν θυμάμαι πόσο κάνουν αυτές οι πάνες εδώ αλλά σίγουρα είναι πιό ακριβές. Ποιούς φόρους εννοείς;

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παραγγείλει ακόμα αλλά σκοπευώ να το κάνω άμεσα. Σε αυτές πχ http://www.amazon.co.uk/Pampers-Baby-Size-Jumbo-Nappies/dp/B008QUB80W/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1355511012&sr=1-1 που είναι για μικρά μωράκια σαν το δικό σου, σου έρχονται γύρω στα 14ευρώ οι 80 πάνες και αν η παραγγελία σου είναι πάνω από 25λίρες δικαιούσαι δωρεάν μεταφορικά (Free Super Save Delivery). Δεν θυμάμαι πόσο κάνουν αυτές οι πάνες εδώ αλλά σίγουρα είναι πιό ακριβές. Ποιούς φόρους εννοείς;

 

Πάνω στο link που μου στείλατε σας παραθέτω το κόστος...

 

Items: GBP 13.53

Postage & Packing: GBP 11.39

Order Total: GBP 24.92

(Payment Total: EUR 31,82**)

 

32 ευρώ για 80 πάνες?

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάνω στο link που μου στείλατε σας παραθέτω το κόστος...

 

Items: GBP 13.53

Postage & Packing: GBP 11.39

Order Total: GBP 24.92

(Payment Total: EUR 31,82**)

 

32 ευρώ για 80 πάνες?

 

Για δοκίμασε να πάρεις 2 πακέτα, ήτοι το κοστος να ξεπεράσει τις 25 λίρες...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να πάρεις 2 πακέτα, ήτοι το κοστος να ξεπεράσει τις 25 λίρες...

 

Είχες δίκιο... Το ύψος της παραγγελίας είναι στα 34,5 ευρώ αφού δεν χρεώνομαι μεταφορικά...

Εάν όμως το διαιρέσω με τα τεμάχια, δηλαδή 34,5/160 μου βγαίνει πάλι 0,21 η πάνα...

Δηλαδή είμαι αδιάφορος όσον αφορά την αγορά αφού από εδώ αγοράζω 5,9/27 πάνες 0,21 λεπτά πάλι τις πάνες 2-5 kg εκτός και εάν αυτή η κατηγορία κιλών είναι πιο ακριβή...

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο... Το ύψος της παραγγελίας είναι στα 34,5 ευρώ αφού δεν χρεώνομαι μεταφορικά...

Οσον αφορά την παραλαβή? Θα μου έρθει συστημένο λογικά να το παραλάβω από το ταχυδρομείο? Το έχει κάποιος ήδη κάνει από το amazon.co.uk?

 

Θα σου τα φέρουν σπίτι. Παίρνω εδώ κι ένα χρόνο από το amazon.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες στο edit... Παίρνεις ένα χρόνο και ουσιαστικά είσαι κερδισμένη?

Γιατί εγώ που τα έβαλα κάτω μία από τα ίδια είναι...

Γιατί να μην τις πάρω δηλαδή από το ράφι του super market...

Επί τη ευκαιρία διαπιστώνω πως το lilypie υπολογίζει λάθος της ημέρες...

Με 18/11 γέννηση μου βγάζει 1 μήνα παρά 1 ημέρα...

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε τις pampers πιο οικονομικά από ηλεκτρονική αγορά? Το αγγλικό e-shop τις έχει όλες από 21 λεπτά και πάνω...

Ποιο site τελικά συμφέρει για αγορά πανών...

Μήπως τελικά θα πρέπει να προτιμάμε το λιγότερο ποιοτικό?

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ειδικά οι τιμές των Ελληνικών προϊόντων δεν δικαιολογούνται να είναι ψηλές (ψηλότερες από αυτές των ίδιων προϊόντων σε άλλες χώρες). Εισαγόμενα είδη -όποτε είναι απαραίτητο- είναι λογικό να τα πληρώνουμε λίγο ακριβότερα, αλλά όταν υπάρχει ανταγωνιστικό ελληνικό προϊόν οφείλει να είναι σε λογική τιμή κι εμείς οφείλουμε να το προτιμάμε.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα αυτο για τη μητερα μου

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290514104869&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

37 ευρω με τα μεταφορικα

περυσι το πηραμε για μας 100 ευρω....

 

 

Καλό είναι να κοιτάμαι και λίγο τα μαγαζιά στην Ελλάδα γιατί πλέον στις ηλεκτρικές συσκευές ΔΕ συμφέρει να ψωνίζουμε από το εξωτερικό παρά μόνο σε τρομέρες ευκαιρίες τύπου clearance sales.

Κοίτα πόσο έχει το σκουπάκι σου...

http://www.skroutz.gr/s/62835/Hoover-Handy-Plus-SP48DR6.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε τις pampers πιο οικονομικά από ηλεκτρονική αγορά? Το αγγλικό e-shop τις έχει όλες από 21 λεπτά και πάνω...

Ποιο site τελικά συμφέρει για αγορά πανών...

Μήπως τελικά θα πρέπει να προτιμάμε το λιγότερο ποιοτικό?

 

 

Στο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ πάντως εδώ και δύο εβδομάδες όλα τα pAMPERS έχουν τα 2 στην τιμή του 1..

Δε συμφέρει να τα ψωνίζετε από το εξωτερικό παρά μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις προσφορών από το amazon.co.uk που κάνει ΔΩΡΕΑΝ αποστολή για 25 GBP και άνω.

 

Ας βοηθάμε τα ελληνικά σούπερ μάρκετ όπως ο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ όταν μας συμφέρει και ας ψωνίζουμε από το εξωτερικό μόνο όταν πραγματικά το κόστος στην ελληνική αγορά είναι κοροιδευτικά ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Με αφορμή ένα άλλο ποστ στο θέμα σύγκριση φαρμακείων online, και επειδή δε μπορώ τη σπατάλη πια σε τούτη τη χώρα, βλέπω ότι το αφρόλουτρο που χρησιμοποιούμε για το μωρό μας (Weleda Calendula Κρεμώδες Βοτανόλουτρο Καλέντουλας για Μωρά και Παιδιά 200 ml.) το www.pharmacyone.gr το έχει -σε προνομιακή τιμή !!!- 17.92? όταν εμείς το αγοράζουμε 1 χρόνο τώρα 7.84? από το http://www.apo-rot.de/index_details.html?_filterartnr=4416950&_nav=suche&_random=547203949

 

Είναι κρίμα να σπαταλάμε τόσα λεφτά απλά για να ψωνίζουμε από την Ελλάδα... Πολύ κρίμα δυστυχώς.

 

Ελπίζω κάποιες κοπέλες που γνωρίζουν από internet shopping να δουν αυτό το σχόλιο και να το εκμεταλλευθούν! Εξάλλου αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης αυτού του φόρουμ πιστεύω: να μοιραζόμαστε γνώση μεταξύ μας πολύτιμη, που μόνες μας δε μπορούμε να τη βρούμε!

 

Τέλος, απλά να σας πω ότι εμείς από το http://www.apo-rot.de/ ψωνίζουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακόμα και τις φρουτόκρεμες του μικρού και είναι άψογοι σε όλα τους!

 

Όταν υπάρχει μικρή διάφορα συνήθως τα αγοράζω από εδώ αλλά όταν υπάρχει μεγάλη διάφορα τα αγοράζω απο έξω. Και εγώ της weleda τα προϊόντα τα αγοράζω απο εδώ: http://apothekenschnaeppchen.com/bin/geossql.pl?Sid=snap-947114096-1356764733&Cid=&Stype=Pzn&Scont=2084691&Kc=00&Gban=

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που ενδιαφέρομαι για προϊόντα της frezyderm υπάρχει κάποιο οικονομικό κατάστημα στο εξωτερικό?

Το apo-rot πολύ καλό φαίνεται αλλά η μετάφραση της google μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα, δεν ξέρω γερμανικά επομένως... δύσκολα τα πράγματα.

Τουλάχιστον μπορεί κάποιος να μας δώσει ενδεικτικά 5-6 καλά προϊόντα να τα βάλουμε στο καλάθι μπας και ψωνίσουμε?

Επιπλέον (άσχετο) για σαμπουάν και lotion (τριχόπτωση) υπάρχει κάτι?

 

Χρόνια Πολλά!

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...