Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ


Recommended Posts

Το χειρότερο δεν είναι να μην μπορεί να σε πάρει ο ύπνος. Θα δεις τηλεόραση, θα διαβάσεις, θα ακούσεις μουσική, θα κοιμηθείς κάποια στιγμή. Τι γίνεται όμως όταν κοιμάσαι κανένα 2ωρο και μετά ξυπνάς και η ώρα είναι π.χ. 4.00? Εγώ αυτό παθαίνω. Κοιμάμαι 2 ώρες, ξυπνάω και δεν μπορεί να με πάρει πάλι ο ύπνος για κανένα 3ωρο και μετά ξανακοιμάμαι για 2 ώρες. Σύνολικές ώρες ύπνου = 4. Ευτυχώς αυτό μου συμβαίνει το πολύ δυο συνεχόμενες νύχτες οπότε την τρίτη κάνω ένα ύπνο τέλειο!!! Ούτε τον άντρα μου που φεύγει το πρωί για την δουλειά δε ακούω από την κούραση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα ωράριά σου ταιριάζουν με μωρού :lol::lol::lol::lol:

 

άρα θα τα πάω καλά με τον μπέμπη μου ε; :lol:

 

Εύχομαι όπως και να έχει, τα καλύτερα...... :wink::wink::wink:

 

σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου

 

:lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ούτε τον άντρα μου που φεύγει το πρωί για την δουλειά δε ακούω από την κούραση!!!

 

Ειδικά αν απλώνεσαι κιόλας όπως θέλεις στο διπλό κρεβάτι:D ,τότε όντως είναι ο καλύτερος ύπνος :D

 

Surfmammy ο άντρας σου είναι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

yiannaf κι εγώ έτσι κοιμάμαι...δεν έχω πρόβλημα να με πάρει ο ύπνος...το πρόβλημα είναι ότι ξυπνάω και δεν μπορώ να κοιμηθώ μετά πάλι...

Δυστυχώς όμως δεν έχω την τύχη μετά από δυο μέρες να πέφτω ξερή ώστε να ξεκουράζομαι.

Κι αυτό γίνεται σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης!

Anyway...δυο μήνες μείνανε! :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το χειρότερο δεν είναι να μην μπορεί να σε πάρει ο ύπνος. Θα δεις τηλεόραση, θα διαβάσεις, θα ακούσεις μουσική, θα κοιμηθείς κάποια στιγμή. Τι γίνεται όμως όταν κοιμάσαι κανένα 2ωρο και μετά ξυπνάς και η ώρα είναι π.χ. 4.00? Εγώ αυτό παθαίνω. Κοιμάμαι 2 ώρες, ξυπνάω και δεν μπορεί να με πάρει πάλι ο ύπνος για κανένα 3ωρο και μετά ξανακοιμάμαι για 2 ώρες. Σύνολικές ώρες ύπνου = 4. Ευτυχώς αυτό μου συμβαίνει το πολύ δυο συνεχόμενες νύχτες οπότε την τρίτη κάνω ένα ύπνο τέλειο!!! Ούτε τον άντρα μου που φεύγει το πρωί για την δουλειά δε ακούω από την κούραση!!!

 

Ακριβώς το ίδιο ! Μονο που στην τρίτη μέρα αντι να κοιμηθώ 4 ώρες θα κοιμηθώ 5 στην καλύτερη περιπτωση .

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι :D Κι εγώ έτσι ήμουν... Και σπίτι να καθόμουν, και στα μπουζούκια να ήμουν, ακμαιότατη το πρωί.. αλλά δεν κουραζόμουν... Να πω περασμένα μεγαλείααα?? :lol::cry: (για γέλια και για κλάματααα)

Κι εγώ έτσι ακριβώς, μέχρι που ήρθαν τα -αντα(30) και το σπιτι (εννοώ οι δουλειές του σπιτιού) και η δουλειά και έτσι αν και εξακολουθώ να ξυπνάω νωρίς το πρωι δεν αντέχω πλέον καθόλου το ξενύχτι. :cry:

 

Τώρα βέβαια στο τέλος της εγκυμοσύνης και αφού σταμάτησα και τη δουλειά εχω αυπνίες που όμως είναι απο το άγχος και το φόβο που άρχισα ξαφνικά να αισθάνομαι για τον τοκετό και έτσι όλο το βράδυ ξυπνάω ανα 1-2 ώρες και κάνω το φάντασμα. :cry:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Surfmammy ο άντρας σου είναι καλύτερα;

 

Σευχαριστώ πολύ Elli για το ενδιαφέρον. πηγαίνει πολύ καλύτερα. Κινείται με πατερίτσες, αλλά τουλάχιστον κινείται. Και να σου πώ την αλήθεια, έλεγα στο σχετικό τόπικ ότι ονειρευόμουν αλλιώς την άδεια και μου χαλάσανε τα σχέδια, αλλά στην πραγματικότητα τελικά είμαι ευγνώμων για τις πολλές ώρες που περνάμε μαζί αυτόν τον καιρό. Αυτή είναι και η θετική πλευρά του ατυχήματος. Περνάμε χρόνο μαζί. Αλλιώς τώρα που έχω την άδειά μου εκείνος θα δούλευε πολλές ώρες και εγώ θα ήμουν μόνη. Είναι πολύτιμος λοιπόν για εμάς αυτός ο χρόνος. Και όταν έρθει η μπέμπα ακόμη πιο πολύ.

 

Ως προς τον τοκετό, ακόμη τίποτααααααα. Νομίζω πως θα το χωνέψω αντί να το γεννήσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και η θετική πλευρά του ατυχήματος. Περνάμε χρόνο μαζί. Αλλιώς τώρα που έχω την άδειά μου εκείνος θα δούλευε πολλές ώρες και εγώ θα ήμουν μόνη.

 

:wink::wink::wink::):)

 

Κι εγώ δεν αντέχω άλλο.Το βάρος είναι αβάσταχτο...Δεν μπορώ να κουνηθώ,σε συνδιασμό και με το πόδι που το σέρνω...χάλια.

Βέβαια το σωστό είναι να περιμένουμε υπομονετικά γιατί κάθε μέρα μέσα στην κοιλιά είναι πολύτιμη για τα μωρά αλλά για μας αυτή η κάθε μέρα είναι πιό δύσκολη από την προηγούμενη... :(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...