Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ


Recommended Posts

Αχ, παρόλο που δεν έχει φτάσει ακόμη η ΠΗΤ μου, με έχει πιάσει τέτοια ανυπομονησία που δεν αντέχω άλλο.'Εχω βαρύνει κιόλας πολύ και ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ. Βαρέθηκα να προσπαθώ να τη φανταστώ αλλά να μην ξέρω πώς θα είναι. Αυτή δέ... την έχει καταβρεί όπως φαίνεται στην κοιλιά και δε λέει να ξεκουνηθεί. Ο γιατρός την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε ότι ο τράχηλος.... κοιμάααται. Είναι πίσω πίσω και θεόκλειστος. Ουφ, αμάν. Έλα βρε μπέμπα, βγές να σε δούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βαχ!!!!

Τι να πω και εγω που εμειναν 5 μερες και δεν περνουν με τιποτα και η δικια μου μπουμπουκα εχει "θρονιαστει" μεσα στην κοιλιτσα και δεν λεει να ερθει?

Και η μητρα μου κοιμαται τον υπνο του δικαιου?

Αχ,εγω ποτε θα εχω συσπασεις? 1142023wc11ro40lj.gif

 

369157htrr738f6t.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλε κοιμηθειτε τωρα..... και θα ερθουν και αυτα..στην ωρα τους :wink:

 

Υπομονη .. δεν υπαρχει κανενα αλλο μυστικο...

 

Καλη λευτερια να εχετε και οι δυο

Link to comment
Share on other sites

Μην κανετε ετσι κορίτσια (εγω οταν ερθει η σειρά μου χειρότερα θα κάνω :lol::lol::lol: -απλά ξέρω και λέω τώρα).Με το καλό και με εναν πόνο.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου θυμησατε εμενα....

Εγω βιαστηκα μπηκα να γεννησω με το ετσι θελω στις 38 κ 3 μερες!

Δεν αντεχα αλλο. Μπηκα για φυσικο κ κατεληξα σε καισαρικη...αρα προσπαθειστε να χαλαρωσετε.

Ποια μιλαει βεβαια! Εμενα με ειχε πιασει αμοκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλε κοιμηθειτε τωρα..... και θα ερθουν και αυτα..στην ωρα τους :wink:

 

Υπομονη .. δεν υπαρχει κανενα αλλο μυστικο...

 

Καλη λευτερια να εχετε και οι δυο

 

Auto..koimithete tora pou mporeite giati meta to thema tou upnou tha ponaei!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορείς να κοιμηθείς τί κάνεις όμως;;;

Εγώ ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος του ύπνου και στην εγκυμοσύνη ακόμη χειρότερα! :cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Α! ολα κ ολα... Συγνωμη αλλα κ εγω δεν μπορουσα να την ακουσω αυτη την συμβουλη, αν κ ηταν σωστη φυσικα.

Μιλαμε για τρελες αυπνιες κ ανυπομονησια. Εχετε απολυτο δικιο κ σας καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια κοιμηθητε.τα χω παιξει απο την αυπνια,μου λεγαν ολοι κοιμησου τωρα που μπορεις τιποτα εγω η χαζη και τωρα.............................

κουτουλαω στους τοιχους την νυχτα για να ηρεμησω τον παναγιωτακη μου......να ναι καλα το μικρο μου κι ας κοιμηθω πανω απο 3 ωρες σε κανα 3 μηνο αντεχω...παραπανω δεν νομιζωωω......................

Link to comment
Share on other sites

ποιός θα μου πεί όμως τί γίνετε όταν είσαι μικρό φαντασματάκι σαν κι εμένα και δεν σου κολλάει ύπνος;;; :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο ύπνος δεν είναι σαν το λίπος που αποθηκευεται ! :lol::roll:

Εγω πάντως για το θέμα ύπνος νιώθω πανέτοιμη και δεν θα με κουράζει η μπουμπουκενια μου ! Χτες το βραδυ κοιμήθηκα σύνολο 4 ώρες !!!

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι :lol::lol: Κάνε κάτι που σε "ζαλίζει" και σε χαλαρώνει.. διάβασε ανέμελα ένα βιλίο δες μια κωμωδία (για δράμα το αποφεύγεις όπως και δήποτε), χάζεψε ένα περιοδικό... άκου μουσική κάποια εκπομπή... τί σε ξεκουράζει συνήθως?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Λαμπρινή δεν αποθηκεύεται αλλά είναι πολύ σημαντικός ο ύπνος στη ζωή του κάθε ανθρώπου. Πόσο μάλλον μιας εγκυούλας. Σκέψου μετά να θέλεις να κοιμηθείς από την κούραση και να μην έχεις αυτή την πολυτέλεια? Γιατί πολυτέλεια θα θεωρείται... Κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλά πίστεψέ με από την κούραση θα θέλεις πολύ πολύ να κοιμηθείς...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι :lol::lol: Κάνε κάτι που σε "ζαλίζει" και σε χαλαρώνει.. διάβασε ανέμελα ένα βιλίο δες μια κωμωδία (για δράμα το αποφεύγεις όπως και δήποτε), χάζεψε ένα περιοδικό... άκου μουσική κάποια εκπομπή... τί σε ξεκουράζει συνήθως?

 

βασικά όλα τα παραπάνω με χαλαρώνουν...αλλά με τον ύπνο μαλωμένη. Από μικρή ήμουνα τέτοια, ποτέ υπναρού...δεν θυμάμαι καμία φορά να έχω ξυπνήσει μεσημέρι όπως κάνουν κάποιοι τυχεροί...ούτε μετά από ξενύχτι. Έχω γυρίσει 6 τα ξημερώματα σπίτι, ξαπλώνω...και στις 9 τσουπ...ξύπνια πάλι η κοκκώνα :lol::lol:

Καλά τώρα το μεσημέρι θα τον τσακίσω κανά μισάωρο...κάτι είναι κι αυτό!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι :D Κι εγώ έτσι ήμουν... Και σπίτι να καθόμουν, και στα μπουζούκια να ήμουν, ακμαιότατη το πρωί.. αλλά δεν κουραζόμουν... Να πω περασμένα μεγαλείααα?? :lol::cry: (για γέλια και για κλάματααα)

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι :D Κι εγώ έτσι ήμουν... Και σπίτι να καθόμουν, και στα μπουζούκια να ήμουν, ακμαιότατη το πρωί.. αλλά δεν κουραζόμουν... Να πω περασμένα μεγαλείααα?? :lol::cry: (για γέλια και για κλάματααα)

 

όπως τα λες...για γέλια και για κλάματα. Οπότε αφού ήσουν κι εσύ έτσι μάλλον καταλαβαίνεις απόλυτα τι είναι να είσαι φαντασματάκι και μαλωμένη με τον ύπνο ε;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα. Έγκυος κοιμόμουν στις 3-4 και ξυπνούσα στις 7. Άντε 8-9 το πολύ...

Θες από το βάρος... από τις καούρες το άγχος ..ξέρεις... έπαιξε ρόλο κι ότι από φύση ξενυχτούσα, οπότε ήταν αναπόφευκτο!! Αλλά αν ήξερα ότι σήμερα θα έπεφτα πτώμα για ύπνο έστω και για μισή ώρα... τότε θα κοιμόμουν περισσότερο.. μου το έλεγαν βέβαια κι εμένα... αλλά δεν τις πίστευα :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι του ξενυχτιού γενικά...δεν τρελλένομαι κιόλας! Δηλ. τυχαίνουν και βράδυα να πέσω στις 11 για ύπνο...και μετά από μιάμιση ώρα να ξυπνήσω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ άλλο κι ανοίγω τηλεόραση. Κατά της 5 ίσως με ξαναπάρει και κατά της 7 θα σηκωθώ πάλι :evil:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Αχ, παρόλο που δεν έχει φτάσει ακόμη η ΠΗΤ μου, με έχει πιάσει τέτοια ανυπομονησία που δεν αντέχω άλλο.'Εχω βαρύνει κιόλας πολύ

 

Παρομοίως...

Το πρόβλημά μου με τον ύπνο το έχω γράψει και αλλού(μουδιάσματα,καούρες,βάρος κλπ).Τώρα να προσθέσω και το χτυπημένο πόδι,ε,άρχισα κι εγώ πια να ανυπομονώ να γεννήσω... :?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...