Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια ξερετε που μπορω να βρω εαν εχετε δει γενικοτερα τιμες για ρουχα εγκυμοσυνης, οχι Λητω γιατι θυμαμαι απο την 1η μου εγκυμοσύνη οτι ειναι πανακριβα ενα παντελονι 60 ευρω το θεωρω υπερβολικο, ξερετε τιμες για hm zara kai jumbo τι γινετε δεν εχω καθολου ρουχα δεν μου κανουνε δηλαδη ειμαι 71 κιλα και υψος 1.68 και γενικοτερα ειμουνα γυναικα με καμπυλες με το που μένω εγγυος παντα ανοιγω κατεθειαν στην μέση...ελπιζω να με βοηθησει καποια κοπέλα!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,πηγα στο zara προχθες αλλα ολα τα παντελονια ειχαν πολυ τσενη γραμμη κατω,δηλ σαν αυτα που φορας με μποτες και τα τζιν που κοιταξα συγκεκριμενα καναν 50 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ενα παντελόνι αγόρασα μόνο εγκυμοσυνης, 90? από mothercare,

κ αυτο τελικα δε το φορεσα, x-large νουμερο αλλα παρόλο που ειχε το λαστιχο -μπασκα και παλι το ύφασμα από κάτω με στενευε!!

συμπέρασμα:

εξω στην αγορά τωρα πια παιζουν παρα πολλα φαρδυα ρουχα και πολλα ελαστικά παντελόνια στυλ φορμε με μπασκα πάλι ελαστικη, εγω με τετοια την εβγαλα την εγκυμοσυνη, κ μπλουζες απειρες επισης, πηγαινε σε κανεναν καταστημα οχι μαρκας απαραιτητα με πολυ ποικιλια κ σιγουρα κατι θα βρεις

να σημειωσω οτι κ γω ειμαι στο υψος σου κ ξεκινησα εγκυμοσυνη με 84 κιλα

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

έκανα κι εγω τη βόλτα μου στα hm χθες. Κι εκεί τα τζιν 50 ευρώ. γύρω στα 20ευρώ είχε ελάχιστα τζιν, μάλλον πιο καλοκαιρινά και πολύ στενά! Στα 50 είχε σε διάφορες γραμμές, στενά πόδια, φαρδιά κλπ. Σε υφασμάτινα είχε πιο οικονομικά, γύρω στα 20 ευρώ και στενά και φαρδιά. Πουκαμίσες-μπλούζες γύρω στα 20 ευρώ...

Είχα δει και στα prenatal τζιν 50-70 ευρώ, με περισσότερη ποικιλία όμως στα 70ε

Αυτά από τη δική μου έρευνα αγοράς!

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα...Με ύψος 1.75 και κάποια κιλά παραπάνω από την πρώτη εγκυμοσύνη, τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη, άνοιξα κατευθείαν, πέταξα κοιλιά και δεν μου κάνει τίποτα...Έχω βρει τη λύση με τα κολάν και τα μπλουζοφορέματα προς το παρόν...Δες κάποια έξυπνα κόλπα εδώ...

http://asterakislings.blogspot.com/2010/02/blog-post_27.html

 

Χτες βρήκα στο Zara ένα φόβερά μαλακό παντελόνι-κολάν, με 25 ευρώ...Πήρα ένα και βλέπουμε...

 

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

και τα benetton έχουν ωραία ρουχαλάκια εγκυμοσυνης.

Βέβαια είναι λίγο ακριβά. Εγώ είχα πάρει με τις εκτπώσεις.

Πιστεύω οτι είναι απο τα πιο ωραία ρούχα εγκυμοσύνης.

Εξαρτάται και απο το υποκατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

nik-16 απο ότι είδα είχε και 44-αρια για παραπάνω δεν πρόσεξα. Κι εγώ πάλι προβληματίστηκα με τα νούμερα. Το 38 δεν το αισθάνθηκα και εντελώς άνετο αλλά το 40 μου είναι φαρδύ ειδικά πίσω στη μεση εκεί που αρχίσει το λάστιχο σακουλιάζει... Και δεν πήρα κανένα τελικά...

Κολαν πήρα κι εγω ένα πολύ μαλακό απο τα Prenatal 20ευρω

 

Link to comment
Share on other sites

Στο h&m έχει φαρδιά μπλουζάκια ή πουκαμίσες που στο κάτω μέρος ανοίγουν και είναι βολικά. Επίσης, έχει και παντελόνια με λάστιχο. Η ποιότητα γενικά δεν είναι καλή αλλά είναι οικονομικά. Εγώ προς το παρόν έχω πάρει δύο κολάν εγκυμοσύνης από zara και 2 φόρμες γυμναστικής και τα συνδυάζω με μακριά μπλουζάκια. Ωραία ρούχα είδα και στο prenatal αλλά τα αφήνω για λίγο αργότερα που θα έχει μεγαλώσει η κοιλιά, για την ώρα ίσα που έχει αρχίσει να στρογγυλεύει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κορίτσια για της απαντησεις σας αλλα και παλι ερχομαι και ρωταω θελω να παρω 2 παντελονια δηλαδη πρεπει να δωσω 60 ευρω περιπου δεν ειναι λιγο ακριβα στις μέρες μας ....ξεχασα να σας πω το πιο σημαντικο δουλευω σε γραφειο γραμματεασ εαν φορεσω κολαν πως θα το συνδυάσω/?? ενταξει τον χειμωνα με ισια μποτα τωρα με γοβα δεν ειναι γυφτικο τι λετε?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ζαρα έχει τμήμα ρούχων εγκυμοσύνης?

 

στα benetton είχα ψωνίσει και γω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κάι μακό μπλουζίτσες πολύ βολικές και αρκετά οικονομικές.

 

απο παντελόνια δεν με νιάζει να χει μπάσκα απλά λάστιχο και να είναι μαλακό.

πήρα ένα απο τα marks & spencer το οποίο έκανε 40euro, μάλλον θα προμηθευτώ άλλο ένα και μια χαρά μόνο μπλούζες θα χρειαστώ..............

αααααααα και για μπουφαν είχα αγοράσει κάποτε μια κάπα, να την πω κάτι που μπαίνει απο πάνω και απο παλτό για τα χοντρά κρύα χωρίς κουμπιά χωρίς τίποτα, είναι και μαλλινούλα και αρκετά μεγάλη (αν θυμάμαι καλά πάντσο το λένε αλλά δεν έχει θήκες για χέρια) οπότε μια χαρά θα βγάλω το χειμώνα μου................

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κορίτσια για της απαντησεις σας αλλα και παλι ερχομαι και ρωταω θελω να παρω 2 παντελονια δηλαδη πρεπει να δωσω 60 ευρω περιπου δεν ειναι λιγο ακριβα στις μέρες μας ....ξεχασα να σας πω το πιο σημαντικο δουλευω σε γραφειο γραμματεασ εαν φορεσω κολαν πως θα το συνδυάσω/?? ενταξει τον χειμωνα με ισια μποτα τωρα με γοβα δεν ειναι γυφτικο τι λετε?

 

 

μπαλαρινούλα με χαμηλό τακουνάκι και θα είσαι σούπερ................

 

πώς αντέχεις τις γόβες?

Link to comment
Share on other sites

το ζαρα έχει τμήμα ρούχων εγκυμοσύνης?

 

..........

 

 

οχι δεν εχει τμημα ειδικο,απλα εχει ενα ραφακι με λιγα ρουχα,2-3 παντελονια,2-3 μλουζες και γραφει εγκυμοσυνης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια χτες πηγα στα πρεναταλ και δοξα το θεο βρηκα πολυ ςραια ρουχακια!εψαχνα γενικα σε μαγαζια αλλα τιποτα.σκετη απογοητευση!γνωριζει καποια κοπελα αν η μαδερκερ εφερε χειμερινα ρουχακια?

Link to comment
Share on other sites

γοβιτσες εννοω με μικρο τακουνακι μην φανταστεις τακουνα 6 πόντους μιλαμε για ισα ισα που φαινεται τακουνακι καλα ακομα ειμαι 3 μηνών απλα εχω ανοίξει...... θα παω hm γιατι τα ζαρα μαλλον ειναι λιγο πιο ακριβα και θα παω και λαικη να παρω κανα μπλουζακι ετσι ωραιο ! jumbo εχει τίποτα?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΞΕΧΑΣΑ να σας ρωτησω και κατι αλλο θελω και σουτίεν εγκυμοσυνης γιατι δεν μου χωρανε τα δικα μου φθηνα to hm exei?

 

σουτιεν θα σου πρότεινα να πάρεις καλά ας είναι και ακριβά γιατί αξίζουν τα λεφτά τους και θα σε βγάλουν και μετά την εγκυμοσύνη;)

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ να σας ρωτησω και κατι αλλο θελω και σουτίεν εγκυμοσυνης γιατι δεν μου χωρανε τα δικα μου φθηνα to hm exei?

 

εγω εχω βρει κολπο με τα σουτιεν φοβερο,πουλανε εξτρα κουμπωματα που μεγαλωνουν το σουτιεν,ετσι ακομη και τωρα,σχεδον μπηκα στον 8 εχω τα ιδια σουτιεν και δεν με ενοχλουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πειτε με και μενα αν πηγατε στα μαδερκαρ και εχει τιποτα φθινοπωρινο

 

Ναι ναι ναι εχει φερει και παντελονια και μπλουζες και φορεματα τιμες δεν ξερω να σου πω ειπα θα ασχοληθω αλλη μερα αφου ακομα εχει ζεστες!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω! Γενικα τα mothercare εχουν ωραια ρουχα μονο τα τζην τους (ειχα παρει στην 1η εγκυμοσυνη) δεν με βολεψαν με στενευαν κατω στην περιφερεια κι ας ειχα παρει αρκετα μεγαλυτερο νουμερο. Αλλιως κολαν φορεματα μπλουζες και σουτιεν ειναι ολα πολυ καλα.

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το H&M έχει καλές τιμές επίσης βάζω παρακάτω τα μαγαζιά έχω ψωνίσει και έχουν ρούχα εγκυμοσύνης σε λογικές τιμές και κυρίως με κάποιο στυλ και όχι τύπου αντίσκηνο ( χωράω εσένα, το αγέννητο παιδί σου, και 1-2 μωρά ακόμα αμα έχεις ήδη)

Το Asos που έχει αναφερθεί πολλές φορές επίσης το Topshop και το Esprit.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...