Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευκολα στο φαγητο,δυσκολα στον υπνο!


iwanna81

Recommended Posts

ειπα να ανοιξω μια ενοτητα,να μαζευτουμε ολες οι μαμαδες με καλοφαγα μωρα που ομως...δεν κοιμουνται ή- οταν κοιμούνται επιτέλους- ξυπνάνε καμια 10αριά φορές!δεν ήξερα πού να ανοίξω την ενότητα μιας και αφορά και το forum του ύπνου,αλλα είπα καλύτερα να βλέπουμε τη θετική όψη των πραγμάτων και να το ανοίξω στη 'διατροφή' που είναι το φόρτε μας.καμιά άλλη ομοιοπαθούσα ξενύχτησα;;;;;;;

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ στο club!!!!Απο την αρχή που ξεκινήσαμε στερεές τροφές δεν αντιμετώπισα ποτέ μου πρόβλημα αλλά με τον ύπνο έχουμε θέμα απο τότε που γεννήθηκε!!Ακόμα και τώρα που κοντεύει 11 μηνών ξυπνάει τα βράδια...και μέχρι να κοιμηθεί..μας τυραννάει!!

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω να σας εκνευρισω λιγακι:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ειμαστε και καλοφαγες κ υπναρουδες....

ξερω καποια στιγμη θα γυρισει κ ο τροχος για μενα!!!!!!!

σοβαρα τωρα,την μικρη στον βραδινο υπνο την βοηθησε πολυ η ρουτινα του υπνου..8:30 χαμηλωνουμε φωτα και αλλαζουμε πανα..καθομαστε κανα 10λεπτο στο ημιφως και κατα τις 9παρα αρχιζουμε το φαι..την βαζω στο κρεββατι μισοκοιμισμενη κ παταω καθε βραδυ το ιδιο τραγουδι στο περιστρεφομενο..κ το δωματιο της ειναι απολυτο σκοταδι...ελπιζω να βοηθησα λιγουλακι!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμεις στο club.Με το φαι...φτου φτου φτου μη μας ματιασω...μια χαρα.Με τον υπνο εχουμε θεματα μεγαλα...αν και οφειλω να παραδεχτω πως τον τελευταιο καιρο παμε να στρωσουμε...θα δειξει.

 

Ρουτινα υπνου εχω κι εγω απο την αρχη σχεδον αλλα δε μας εκανε τπτ.Μη σου πω...πιο πολυ κοιμαται ετσι και τον κοιμισω στο σαλονι και τον παω μετα στο δωματιο.Καλα να τον αφησω μισοκοιμισνμενο και να αποκοιμηθει μονος του ακομα μου φαινεται ονειρο απατειλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις στο club.Με το φαι...φτου φτου φτου μη μας ματιασω...μια χαρα.Με τον υπνο εχουμε θεματα μεγαλα...αν και οφειλω να παραδεχτω πως τον τελευταιο καιρο παμε να στρωσουμε...θα δειξει.

 

Ρουτινα υπνου εχω κι εγω απο την αρχη σχεδον αλλα δε μας εκανε τπτ.Μη σου πω...πιο πολυ κοιμαται ετσι και τον κοιμισω στο σαλονι και τον παω μετα στο δωματιο.Καλα να τον αφησω μισοκοιμισνμενο και να αποκοιμηθει μονος του ακομα μου φαινεται ονειρο απατειλο!!!

 

Καλημερα!αφου ειναι πολυ μικρουλι το μωρακι σου!!!αν σε ενθαρρυνει λιγο καπου στους 2,5 μηνες αρχισε τα 12ωρα το βραδυ..αντε πλησιαζεις!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Για να νιώσετε λίγο καλύτερα οι μανούλες που ταλαιπωρούνται με τον υπνο, εμείς έχουμε τον υπνο στο τσεπάκι αλλά με το φαγητό δίνουμε μάχη καθημερινά. Και όχι απλά με τις στερεες τροφες που κατα καποιο τρόπο είναι λογικο, αλλά ακόμα και με το γάλα!

Χθες το βραδυ ο μπεμπάκος μας 8 μηνων απο εκεί που ετρωγε 240μλ στο βραδυνο του γυρω στις 8.30, αποφάσισε να κάνει απεργια πείνας και εφαγε 100 με το ζόρι και αποκοιμηθηκε μέχρι το πρωι στις 8.30!! Οπου και το πρωι εφαγε αλλα 150 παλι με το ζορι!

Στις 11 φαγαμε το φρουτο (80γρ!!) και ουτε γουλια γαλα, αλλά τωρα ριχνουμε κατι υπνους ξεγυρισμενους!

Τι να πω... Πρεπει σε κάτι να μας τρεχουν!! Η' στον υπνο ή στο φαγητο! Αλλιως πως θα καταλαβαίναμε τα ζόρια της μητροτητας;;; ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. με το φαγητο η μικρη μου που ειναι 20 μηνων, δεν εχει κανενα προβλημα. το προβλημα ειναι ο υπνος!!! για να κοιμηθεί θελει να μου τραβαεις τα μαλλια μου, με αποτελεσμα στο τελος να μεινω φαλακρη! τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

να παρεις μια περουκα?????:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πλακα κανω...μαλλον θελει την μυρωδια σου..οποτε αν π.χ. φορας για καμια ωρα πριν τον υπνο της μια μπαντανα κ της την αφηνεις διπλα της???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον κοτιτσια, οταν ειχα το ιδιο προβλημα με την πρωτη κορη της εβαζα μια ζακετα μου με λιγο απ το αρωμα μου στην κουνια, σε σχημα π γυρω απ την παντα της ( φυτικο αρωμα βανιλια κ η ζακετα αναποδα κ κουμπωμενο το φερμουαρ.) με τα νεα μωρα το εφαρμοσα παλι, αλλα το μεσηρι που εχουμε ακομα θεμα, εχω stand by την ηλεκτρικη σκ. στο πολυ χαμηλο κ τσουπ....! ξερενονται παλι! οσο για το φαγητοοοοοο! δυσκολα τα παλιοκοριτσα πολυ! μου βγαζουν το λαδι! μονο ο μπεμπετος ειναι καλοφαγας.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια κ εγω εχω ρουτινα υπνου κ μαλιστα κοιμουνται στα πρωτα 5 λεπτα το πολυ αλλα θα ξυπνησουν αρκετες φορες το βραδυ με κλαματα!!! στην καλυτερη 2 φορες η καθε μια σπαραζοντας... κ μπορει κ να μην ανοιγουν τα ματια τους καθολου!!! αλλα μπορει να το κανουν κ 10 φορες...

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει πολυ ησυχια...

θα συμφωνησω μαζι σου ταλαμα! Α! κ τι σας ελεγα ?! 16.00 νταν ιγγιικεν η ωρα της σκουπας.... εμπρος λοιπον καλη μου σκουυυυυυυπα!;) (κ εγω στην πρεσσα για σιδερο! φτου!!!!)

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εμεις μεσα.Μεχρι 6 μηνων κοιμοταν,μετα δεν ξερω τι εγινε.Κοιμαται με πολλες διακοπες και δυσκολα...Να το δικαιολογησω στα δοντια?Αν και μεχρι σημερα δεν εχουμε βγαλει...

Παντως απο φαγητο φτου φτου φτου.Θελει και τα δικα μας!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...