Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΤΥ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΗΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ 11 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΕΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΛΙΓΑ ΠΑΙΔΙΑ 14 ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ 1 ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΝΕΓΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣΜΟΥ Ο ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΘΕΙΕΣ ΘΕΙΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΙΠΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.:?::?:ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ:?::?:...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΗΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ 11 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΕΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΛΙΓΑ ΠΑΙΔΙΑ 14 ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ 1 ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΝΕΓΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣΜΟΥ Ο ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΘΕΙΕΣ ΘΕΙΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΙΠΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.:?::?:ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ:?::?:...

εγω στα 11 γενεθλεια της δικιας μου εκανα ανοιχτα γενεθλια με ολη την ταξη της και πολλους φιλους εγινε ενας χαμος !πηρα και εναν διασκεδαστη χωρις να το ξερει ηταν εκπληξη και τρελαθηκε!πολυ ωριακο βεβαια και ευτυχως απεδωσε σωστα απο κει και περα σε καθε γενεθλια περνει οποιες φιλες θελει(ολα τα κοριτσια αυτο κανουν)και πανε για σινεμα ή μποουλινκγ(τις παμε εμεις)στο σπιτι κοβουμε τουρτιτσα και τελος.μεγαλωνουν τα παιδακια μας και τελιωνουν τα παιδικα παρτυ!παντος δεν νομιζω οτι ειναι ακομη ετοιμες να κανουν παρτυ μονες τους και η δικια μου μας το ειπε αλλα δεν το καναμε!φετος που κλεινουμε τα 13 δεν ξερω θα δουμε ακομη δεν το εχουμε συζητηση

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αίθουσες να κάνετε τα γενέθλια σας που είναι ότι πρέπει για παιδιά αυτής της ηλικίας ή μπορείς να καλέσεις DJ που να τους κάνει και καραόκε στο σπίτι, πιστεύω ότι η μικρή θα ξετρελαθεί!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αίθουσες να κάνετε τα γενέθλια σας που είναι ότι πρέπει για παιδιά αυτής της ηλικίας ή μπορείς να καλέσεις DJ που να τους κάνει και καραόκε στο σπίτι, πιστεύω ότι η μικρή θα ξετρελαθεί!

ναι εχω δει στο ιντερνετ ενα τετοιο με αιθουσα που ειναι σαν ντισκο φανταστικο εχει μονο στην αθηνα,δεν ακουσα για κατι παρομοιο στην θεσσαλονικη

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κάνεις 2 "πάρτυ". Ένα για τους συγγενείς, που θα γίνει, ας πούμε, το σάββατο πριν τα γενέθλια (δικαιολογήσου ότι θα της κάνετε δώρο πάρτυ με τους συμμαθητές της έξω, π.χ. σε όσους μπορείς να πεις κάτι τέτοιο και για όσους δεν καταλάβουν επινόησε κάτι άλλο!).

 

Στο δεύτερο, το κανονικό, προσάρμοσε αυτό που θέλει, με αυτό που μπορεί να γίνει. Δηλ. πάρτυ στο σπίτι, ναι, αλλά όχι να λείπουν οι γονείς, απλώς να μείνουν στην κουζίνα π.χ. και να είναι κάπως... διακριτικοί υποτίθεται (ξέρεις εσύ τώρα, όλο και θα ρίχνεις μια ματιά!)

 

Ή, δώς της χρήματα να κεράσει στα goodys της γειτονιάς τους φίλους της (κι εσύ κάθισε στη διπλανή καφετέρια, ας πούμε). Ή, κι αυτό που λέει η eva27 πο κάτω είναι σούπερ ιδέα!

 

Καλή επτυχία και να τη χαίρεσαι!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ 25 ΠΑΙΔΙΑ :shock::shock: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ.ΠΟΥ?ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ?Η ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΩΡΑ ΓΙΑ 7/2/2010 ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.paramythi.info/ ψαξε λιγο στο ιντερνετ ειναι πολλα τα παιδια για μεσα στο σπιτι!http://woman.pathfinder.gr/usefull/1963/και απο του χρονου ας περνει λιγους φιλους να πηγαινουν στα goodys η για μπιλιαρδο ή για σινεμα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έκανα πάρτι στο σπίτι. Με εμάς μέσα. Χωρίς συγγενείς κι άσχετους. Θα έλεγα στους θείους πως η κόρη μου θέλει να καλέσει συμμαθήτριές της και δε γίνεται να χωρέσουμε όλοι. Οι συγγενείς θα το καταλάβουν. Και θα έφτιαχνα μερικά πραγματάκια, όχι φαγητά που θέλουν πιάτο. Αν έχεις πάνω σ' ένα τραπέζι βαλμένα από την αρχή τσιπς, αναψυκτικά, πίτσες, κοτομπουκιές, λουκανικοπιτάκια ,κεφτεδάκια και μπόμπες, που τα παιδιά θα μασουλάνε περνώντας από δίπλα , σου το υπογράφω πως όλα τα παιδιά θα είναι κατευχαριστημένα! Κι αν βαριέσαι να τα φτιάξεις, παράγγειλέ τα απέξω. Στην κόρη μου δε, θα έλεγα, όταν πας στο Λύκειο, μπορείς να το σκεφτείς να μας ζητήσεις να λείπουμε από το σπίτι στο πάρτι σου. Μέχρι τότε, ούτε να το σκέφτεσαι κορίτσι μου! Ακόμη, για πάρτι εντεκάχρονης, 7 το απόγευμα είναι το πιο αργά που θα έπρεπε να είναι η προσέλευση... και όσο πάει...η λήξη θα είναι πρόβλημα των γονιών που θα έρθουν να πάρουν πίσω τα δικά τους τα παιδιά, όχι δικό σου πρόβλημα. Έχε πάντως υπόψη σου πως κάποιοι γονείς θα μείνουν στο πάρτι. Οπότε θα πρέπει να έχεις ένα χώρο, πχ στην κουζίνα, που θα κάτσουν οι γονείς που θα ξεμείνουν, κι εσείς βεβαίως. Ο,τι και να κάνεις πάντως, αν το κάνεις χαλαρά και χωρίς άγχος, θα πάει μια χαρά και θα περάσετε θαύμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΧΩΡΙΟ ΣΕ ΝΗΣΙ ΤΗΣ Β. ΕΛΛΑΔΟΣ!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ

εγω νομιζα οτι μενετε αθηνα!οποτε ακυρα αυτα που σου εγραψα....μαλλον δεν γλυτωνεις την βαβουρα στο σπιτι!κανε προσκλησουλες και καλεσε μια μερα τους συμμαθητες της μικρης και αλλη μερα αλλες προσκλησουλες για τους μεγαλους.κοινωνικες υποχρεωσεις ειναι ολα αυτα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι κορίτσι μου. Με ό,τι φτιάξεις εσύ, όπως σου είπα και πιο πάνω. Και ποιός θα ενοχληθεί αν δεν καλεστεί; Ο συγγενής; Αποκλείεται. Τους φίλους της κόρης σου θα τους καλέσεις όλους. Μην τρελλαίνεσαι. Δεν κάνεις ...αρραβώνες της κόρης σου! Γεννέθλια κάνεις. Τις συμμαθήτριές της θα καλέσει, όχι όλο το νησί. Και μη μου πεις ότι οι άλλοι καλούν ...όλο το νησί! Αν ισχύει κάτι τέτοιο και δεν προτίθεσαι να το καλέσεις το χωριό όλο, πες της "κοριτσάκι μου, όταν παντρευτείς αυτά. Τώρα, βολέψου με λίγους, ή δεν κάνεις καθόλου πάρτι και σου παίρνουμε ένα ΜΕΓΑΛΟ, ΩΡΑΙΟ κι ακριβότερο δώρο, να το φχαριστηθείς μόνη σου"...

Και να σου πω και κάτι ακόμη; Ποτέ δε γίνεται να τους ευχαριστήσεις όλους. Κάποιοι θα μείνουν απέξω. Τόσο μπορούμε, τόσο κάνουμε. Μπορείς να πεις στους συγγενείς πως κάποια άλλη στιγμή θα τους δεχτείς αυτούς, χωρίς να ορίσεις μέρα και ώρα. Και νομίζω πως αν σας αγαπάνε, θα καταλάβουν πως όλοι μαζί σ' ένα σπίτι που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΒΕΡΝΑ ή ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ, δε χωράνε!

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τους συγγενείς το εχουμε και μεις.

καθε φορά που καλώ κόσμο νοιώθω ότι κάποιοι συγγενεις δεν μου πολυ κολλάν και γεμίζει το σπιτι με παρα πολυ κόσμο και δεν μπορώ να τους προλάβω όλους.

Ετσι στα γεννέθλια της μικρής τα έκανα σε δύο σάββατα .

το πρώτο κάλεσα φιλους και μωράκια και το καταευχαριστήθηκαμε και το επόμενω κάλεσα τους συγγενείς μας και τους γονείς μας (οι γονείς ήταν και στα δύο σάββατα παρών) και παλι περάσαμε όμορφα ~οικογενειακά~.

Τώρα το να λείπουν οι γονεις απο το σπίτι το θεωρώ σαφώς υπερβολικό, αλλά το να έρθουν τα παιδάκια και να διασκεδάσουν και οι γονείς να καθίσουν σε έναν άλλο χωρό μου αρέσει σαν ιδέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι απόλυτη: τί θα πει να καλέσεις συγγενείς, και τί έγινε αν απουσιάζουν; Η δική μου κόρη κλίνει τα 10 και αποφάσισε να κάνει το πάρτυ της μόνο με 6 φίλες (συμπεριλαμβανομένης και της αδερφής της) και συμφώνησα και το ανακοίνωσα σε όλους και για όσους παρεξηγηθούν μια μπουκάλα ξύδι..... Απλά το πρωί θα καλέσω τις γιαγιάδες και το απόγευμα πίτσα με τις φίλες της και αν θέλουν μπορούν να συνεχίσουν για μια πορτοκαλάδα σε μια καφετέρια φίλων μας (βεβαία εγώ θα μαι παρούσα σε όλες τις στιγμές). Όπως είπε και η φίλη μεγάλωσαν τα παιδιά μας και πρέπει να σεβόμαστε τις επιλογές τους. Πάντως μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι καλή επιτυχία....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλα λεει το παιδι.τι να το κανει το σοι?φιλους θελει.αυτο ειναι πολυ φυσιολογικο για την ηλικια της.βεβαια ουτε λογος να λειπετε απο το σπιτι αλλα μπορεις να της υποσχεθεις οτι θα εχεις διακριτικη παρουσια.ειναι δικο της παρτυ και πρεπει να εχει αυτους που θελει.καν της το χατηρι.το σοι το καλεις αλλη μερα.

Link to comment
Share on other sites

αν πολυ θες να καλεσεις συγγενεις τοτε πρεπει να σεβαστεις την επιθυμια του παιδιου και να κανεις 2 παρτυ...

ενα τραπεζι για τους συγγενεις κι ενα παρτυ με τους φιλους της μικρης

βεβαια εγω αν ημουνα στη θεση σου ενα θα εκανα μονο αυτο που θα ηθελε το παιδι μου

αλλα με την προυποθεση οτι εμεις δεν θα φευγαμε απο το σπιτι αλλα θα παραμεναμε σε ενα αλλο δωματιο του σπιτιου και διακριτικα θα βλεπαμε τι γινεται

τωρα αν δεν μπορεις τοσα παιδια να πεις στη μικρουλα ενα αριθμο παιδιων για να καλεσει

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...