Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ ΑΓΟΡΙΩΝ!


Recommended Posts

βρε θηρίο μα πού τα βρίσκεις;;;;

αλήθεια άμα βρεις τίποτε στρουμφοσχέδιο... πχ μανιταρόσπιτο... μη με ξεχάσεις ε;;;; :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Xrysalis ειχα κανει παλιοτερα μανιταροσπιτο-προσκληση για μια γιορτη στον παιδικο..

Βεβαια την ειχα γραψει χειρογραφα αλλα κανε το εξης.. Κατασρην φαντασου πως ειναι ενα μανιταρι (δεν χρειαζεται να ειναι μανιταροσπιτο οποσδηποτε) και φτιαξε σε ενα χαρτι ενα προχειρο πατρον.. Για να σου βγει ισιο και απο τις δυο πλευρες σκεδιασε μονο την μια πλευρα και μετα διπλωσε το και κοψε και την αλλη. Κανε ομως πατρον για δυο μερη.. Το κατω μερος και το καπελο ξεχωριστα.

Το καπελο κοψτο σε κοκκινο σκληρο κανσον χαρτονι (ειναι πανευκολο) και κολλα πανω ασπρες βουλες

Το κατω μερος μπορεις η να το κοψεις και αυτο σε κανσον ή να εκτυπωσεις πρωτα το κειμενο σου σε χοντρο λευκο Α4 και να το κοψεις μετα. Ειναι μια πολυ ευκολη και πολυ ομορφη προσκληρουλα..

Αν παλι το θες για διακοσμηση δεν εχεις παρα να του προσθεσεις παραθυρακια και μια πορτα..

Μπορεις επισης να φτιαξεις μανιταρακια τα οποια θα γεμισεις με δωρακια για τα παιδια.

Παρε κουτια από γαλατα εβαπορε, κοψε το πανω μερος με αυτο που ανοιγουμε τις κονσερβες (αυτα που κυκλοφορουν τωρα στο εμπόριο δεν αφηνουν τιποτα γυρω γυρω απο το κουτι οποτε δεν υπερχει και κινδυνος να κοπουν τα παιδια) ντυστα γυρω γυρω με βελουτι χαρτι , βαλε πορτουλα και παραθυρακια (αν θες) γεμισε τα με οτι θελεις (καραμελες σοκολατακια, μπαλονια κλπ κλπ) και "κλειστα από πανω με ενα κοκκινο "καπέλο" (φαντασου οπως ειναι τα κινεζικα καπελα.. )Βαλε και τις σπρες βουλες σου και θα ειναι ετοιμα...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε θηρίο μα πού τα βρίσκεις;;;;

αλήθεια άμα βρεις τίποτε στρουμφοσχέδιο... πχ μανιταρόσπιτο... μη με ξεχάσεις ε;;;; :D

 

να σε ξεχάσω ?? όχι βέβαια!!

αμα τύχει και βρώ τιποτα θα το βάλω πρώτο-πρώτο!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

boukie 17, πολύ ωραία όλα. ο γιος μου ξετρελάθηκε

μήπως σου βρίσκεται κάτι σε λουλούδι ή που μπορώ να ψάξω;

 

 

 

akamatra έβαλα κάποια υφασμάτινα λουλούδια .

δές και εδώ..

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30977

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

akamatra έβαλα κάποια υφασμάτινα λουλούδια .

δές και εδώ..

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30977

 

ευχαριστώ παρα πολύ. οταν βρω θα προσπαθήσω να βάλω και εγώ. οι κατασκευες είναι το αγαπημένο μου θέμα. βέβαια δεν έχω ιδέα πως μπορώ να το κάνω.

 

Εχω υλικό αλλά δεν ξέρω από που ν' αρχίσω το ψάξιμο. Επιτρέπεται να βάζουμε πατρόν ή σχέδια από βιβλία;

Link to comment
Share on other sites

dora έγραψες!!!!

γιααααααααααα παίρνα κι από 'δωωωωωωωωωωωωωω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39063 πλιζ...

χρήσιμη θα είσαι!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ παρα πολύ. οταν βρω θα προσπαθήσω να βάλω και εγώ. οι κατασκευες είναι το αγαπημένο μου θέμα. βέβαια δεν έχω ιδέα πως μπορώ να το κάνω.

 

Εχω υλικό αλλά δεν ξέρω από που ν' αρχίσω το ψάξιμο. Επιτρέπεται να βάζουμε πατρόν ή σχέδια από βιβλία;

 

πιστεύω οτι δεν θα υπαρχει κάποιο πρόβλημα.

ναι βάλε και εσύ οτι καλό υλικο έχεις!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

xrysalis εχω εγω ενα στρουμφοσχεδιο που μπορω να σου το στειλω στο e-mail σου να το δεις σε φωτο για να παρεις μια ιδεα!! akamatra επισης εχω λουλουδια που μπορω να σου τα στειλω να τα δεις σε φωτο στο e-mail σου, εαν σας ενδιαφερουν στειλτε μου π.μ θα το δω την πεμπτη ομως που θα ξανα μπω, φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα στείλω εικόνες που έχω σκανάρει;

 

για το forum λές?

μπαίνεις στο site που έχεις λογαριασμό και μετά κάνεις upload απο το computer σου!

της foto που σκανάρουμε της βάζει συνήθως στο c:drive ,τις βρίσκεις και της ανεβάζεις .

ελπίζω να σε βοήθησα !!καλή επιτυχία!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΟΣΚΛΗΣΕis αυτες οι προσκλησεις μπορουν να γινουν και σε κανονικο μεγεθος αν ναι ας μου πει καποιος πως θελω να φτιαξω κατι με στρουφ η με σκουμπιντου η γουινη σε προσκληση για την βαπτιση του γιου μου... εαν εχει καπια καμια ιδεα ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΚΛΗΣΕis αυτες οι προσκλησεις μπορουν να γινουν και σε κανονικο μεγεθος αν ναι ας μου πει καποιος πως θελω να φτιαξω κατι με στρουφ η με σκουμπιντου η γουινη σε προσκληση για την βαπτιση του γιου μου... εαν εχει καπια καμια ιδεα ευχαριστω....

 

για θεμα στρουμφ μια καλη περιπτωση για προσκληση ειναι αυτη

 

I7311.jpg

 

για στρουμφοϊδεες ριξε μια ματια εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39063

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

για το forum λές?

μπαίνεις στο site που έχεις λογαριασμό και μετά κάνεις upload απο το computer σου!

της foto που σκανάρουμε της βάζει συνήθως στο c:drive ,τις βρίσκεις και της ανεβάζεις .

ελπίζω να σε βοήθησα !!καλή επιτυχία!!

Μάλλον είμαι ανεπίδεκτη. Δεν κατάφερα τίποτα.

(μπαίνεις στο site που έχεις λογαριασμό και μετά κάνεις upload απο το computer σου!) ποιο λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ανεπίδεκτη. Δεν κατάφερα τίποτα.

(μπαίνεις στο site που έχεις λογαριασμό και μετά κάνεις upload απο το computer σου!) ποιο λογαριασμό;

 

γειά σου!!!

λοιπόν γράφεσε στο π.χ http://www.photobucket.com

δίνεις e-mail στοιχεία κ.τλ και ανοίγεις λογαριασμό ,έτσι λέγετε και είναι δωρεάν.

μετά αφου γραφτείς πηγένεις εκεί που λέει my albums και σου βγάζει ένα τετραγωνο μεγάλο και πάς εκει που γράφει albums & upload και κάνεις κλίκ με το ποντίκι και μετά σου βγάζει ένα άλλο παράθυρο και λέει choose files κάνεις κλίκ με το ποντικι και σε βγάζει στο κομπιούτερ σου τις foto που θέλεις ,διαλέγεις με το ποντίκι και μετά κάνεις κλίκ στο παραθυρο που λέει άνοιγμα.

μετα έχεις την foto και κάτω απο την foto γράφει share και πηγένεις στο εικονίδειο που

έχει ένα Β (SHARE ON BLOGGER) λέει και κάνεις κλίκ και σου βγάζει άλλο παράθυρο και απάνω δεξια γράφει GET LINK CODE κάνεις κλίκ και μετά ένα άλλο παράθυρο και με το ποντίκι μαρκάρεις εκεί που λέει IMG FOR BULLETING....μετά δεξί κλίκ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΚΌΛΗΣΗ στο parents.

ελπίζω τώρα σε βοήθησα!!!

 

α!!και να μην ξεχάσω όταν κάνεις λογαριασμό στο photobucket να το κάνεις PRIVATE για να είναι ιδιωτικό!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...