Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ


Recommended Posts

Κοριτσια εγω δεν ειχα σχεδον καθολου αναγουλες στην αρχη.Στον 4ο-5ο μηνα ομως με επιαναν τρομεροι σφαχτες στο στομαχι μετα το φαι, δεν ξερω αν ενδεικνυται για σας αλλα με βοηθουσε λιγη κοκα-κολα.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο που δεν έπρεπε να το ρωτάω εδώ αλλά ψάχνω- ψάχνω απο χθες κάποιο σχετικό πόστ και δε βρίσκω?

Αυτο που κάτω απο τα πόστ σας λέει ποσόν εβδομάδων είστε, πόσες μένουν, κλπ κλπ που το φτιάχνετε? όπου και να κοιτάξω στο προφίλ μου για προσθήκη αυτής της πληροφορίας δε βρίσκω που γίνεται.

(Συγνώμη και παλι για το άσχετο post αλλά δεν ξέρω που να το βάλω)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ και μιάμιση εβδομαδα ταλαιπωρούμαι από τους εμετούς,είμαι 9 εβδ τώρα.Μου είπαν προχθές ότι βοηθάει το τζίντζερ,είτε στο χαμομήλι/τσάι,είτε σαν ζαχαρωτό.Μου έφερε ο άντρας μου εχθές ζαχαρωτά τζίντζερ και μασάω ένα κάθε πρωί και νιώθω ακακούφιση από τις αναγούλες.Όχι ότι σταμάτησαν οι εμετοί,αλλά από εκεί που έκανα 3-4 τη μέρα,εχθές μόνο 1.Για μένα αυτό ήταν απίστευτη ανακούφιση.Όχι τπτ άλλο,αλλά δε θέλω να βγάζω και τα χάπια που πρέπει να παίρνω,μαγνήσιο,βιταμίνες,σίδηρο και utrogestan,αν και κάποια δε γλυτώνουν..

 

ΥΓ Lydias 12 πάτα επάνω στο δικό μου tickeraki και αυτόματα θα σε βγάλει στη σελίδα από όπου το έφτιαξα και ακολούθησε τη διαδικασία :)

SlD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας κοριτσια.Ειμαι στη δευτερη εγκυμοσυνη και διανυω την 6η εβδομαδα.απο εχθες εχω ενα μονιμο πονο στο στομαχι.στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ναυτιες και εμετους τους πρωτους μηνες αλλα οχι πονο.εχω αγχωθει αρκετα μιλησα με το γιατρο και μου ειπε για maalox.ανησυχω μηπως ειναι κατι αλλο.εχει συμβει η συμβαινει σε καποια απο εσας;ευχαριστω.

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας ηθελα να ρωτησω το εξης. ειχα περιοδο στις 1 νοεμβριου. ο κύκλος μου είναι 31 ημερων δεν μου εχει ερθει ακομα και αισθανομαι ενα βαρος στο στομαχι πολυ ελαφρυ το στηθος μου ποναει λιγο. ειχα κανονικες επαφες με τον αντρα μου και θελω αν μπορειτε να μου πειτε αν ειναι σημαδι εγκυμοσυνης η απλα καθυστερηση περιοδου ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Και γω απο χτες εχω εντονο πονο στο στομαχι και ειμαι στη 15 εβδομαδα φοβαμαι γενικα πολυ γιατι ειχα δυο παλλινδρομες και επισης νομιζω οτι δε μεγαλωνει η κοιλια μου το χετε παθει αυτο εσεις και ανησυχω πολυ

 

[link=http://lilypie.com]noborderhttp://lmtm.lilypie.com/Kbmyp2.png[/img][/link]

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο χτες εχω εντονο πονο στο στομαχι και ειμαι στη 15 εβδομαδα φοβαμαι γενικα πολυ γιατι ειχα δυο παλλινδρομες και επισης νομιζω οτι δε μεγαλωνει η κοιλια μου το χετε παθει αυτο εσεις και ανησυχω πολυ

 

[link=http://lilypie.com]noborderhttp://lmtm.lilypie.com/Kbmyp2.png[/img][/link]

 

Περαστικά και με το καλό το μωρό σου!

 

Εάν ο πόνος είναι ψηλά και δεξιά στο υπογάστριο (κάτω από το στήθος σου δηλαδή) και εάν πονάει και η ωμοπλάτη σου, να κοιτάξεις την χολή σου, η οποία συνηθίζει να κάνει φελγμονές στις εγκύους λόγω των οιστρογόνων της εγκυμοσύνης (εφόσον υπάρχει προδιάθεση φυσικά).

 

Είχα κι εγώ δύο κρίσεις μέσα στην εγκυμοσύνη μου και τις είχα περάσει για πόνο στο στομάχι, τελικά ανακάλυψα μετά πώς ήταν η χολή μου, την οποία τελικά και έβγαλα πριν καλά - καλά σαραντίσει το μωρό μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα κοριτσια! Επαναφερω το θεμα μετα απο αρκετο καιρό.

Διανυω την 12η εβδομαδα κυησης, και εδω και μια βδομαδα εχω πονους στο στομαχι.

Πριν 2 χρονια ειχα γοπ, και οισοφαγιτιδα.

Στην αρχη της εγκυμοσυνης τις πρωτες εβδομαδες δεν ειχα κανενα θεμα με το στομαχι, ουτε καουρες, εμετους κλπ.

Τα φαγητα που τρωω δε με βοηθουν και πολυ μιας και προσεχω λιγο και το ζαχαρο μου.

Καμια αλλη κοπελα εχει παρομοιο θεμα και μαλιστα στο τελος του 1ου τριμηνου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κι εγώ υποφέρω απο έντονη ανακατοσούρα στο στομάχι απο την αρχή της εγκυμοσύνης,δεν αντέχετε και είμαι ακόμη στην 6η εβδομάδα! έντονο πόνο στο στομάχι είχα μόνο μια μέρα κατά την οποία είχα πιεί φυσικό χυμό πορτοκάλι κ πιστέυω πως οφείλεται σε αυτό.Πότε θα ηρεμήσει το στομαχάκι μου??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...