Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρώτες μέρες εγκυμοσύνης


Recommended Posts

redrose εχεις απολυτο δικιο ,

τελικα το αγχος εγκαθίσταται μόνιμα απο τη στιγμή της σύλληψης!

 

μην αγχώνεσαι και μην βαζεις στο μυαλουδάκι σου αρνητικές σκέψεις.

ολα θα πανε καλά και η επιβεβαίωση θα έρθει το απογευμα, θα δεις!

Θα ειναι ενα πολυ ωραιο απογευμα που θα δείτε το μωράκι σας :)

καρδούλα έχετε ακούσει? αν οχι ελπίζω σημερα να ακόύσετε το μαγικό ήχο!

 

ευχομαι να πανε όλα τέλεια!

 

καλό απόγευμα λοιπόν :)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα!

Αθηνά η χοριακή σου φαίνεται μια χαρά, και όπως σου είπε και η redrose θα κάνεις την χοριακή σου ξανά για να σου πει ο γιατρός πότε θα πας για υπέρηχο!

redrose εύχομαι να πήγαν όλα καλά στον υπέρηχό σου σήμερα, περιμένουμε με αγωνία τα νέα του σπόρου σου:-):-):-):-)

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα,εχουμε ενα σπορακι 7,5 χιλιοστα περιπου μεσα σε εναν ομορφο σακο με 132 παλμους...παω για υπνο,ειμαι πτωμα!τα λεμε αυριο...καλη επιτυχια και στις υπολοιπες!!

tt8ef32.aspx
Link to comment
Share on other sites

Το post το ξεκίνησα εγώ αλλά θα σας εγκαταλείψω με τις καλύτερες ευχές μου, με το καλό να γίνετε μανούλες....

εγώ θα πρέπει να ξαναπροσπαθήσω...

 

Καλό καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Sofanita μου τι εγινε??:confused: πηγες στο γιατρο και σου το επιβεβαιωσε?τι να πω βρε κοριτσι μου,και σε μενα συνεβη,ειναι δυσκολο αλλα εγω μετα απο λιγο καιρο καταλαβα οτι ισως να ηταν και καλυτερα αν ειχε καποιο προβλημα το εμβρυακι μας..σου ευχομαι ο,τι καλυτερο!!

tt8ef32.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sofanita λυπάμαι πολύ για τη εξέλιξη, προσπάθησε να μη σε πάρει από κάτω, όλες εδώ μέσα έχουμε παρόμοια εμπειρία...σου εύχομαι με το καλό την επόμενη φορά...

red rose, ελπίζω να ηρέμισες τώρα που το είδατε και το ακούσατε ε??

είδες που τελικά χτυπάει και η καρδούλα??

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι καλά:D:D:D

θα το βλέπεις τόσο συχνά το σποράκι σου!!!!!!!!!!

άρα από ότι καταλαβα είναι εντάξει αυτός ο γιατρός???

καταλήξαμε????:-D:grin::-D

εγώ την έκανα την κουτουράδα μου και θα πάω να κάνω έναν υπέρηχο την τετάρτη για να δω που βρισκόμαστε...:rolleyes::rolleyes:

τι να κάνω, δεν αντέχω 2 εβδομάδες....θα σκάσω!!!!!!!!!

:lol:

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ηρεμει να το κανεις,γιατι οχι??Οντως πως θα περιμενεις 2 βδομαδες??Ναιιι,καταληξαμε επιτελους...πολυ καλος ο γιατρος,μου εξηγησε τα παντα,με ζυγισε(εχασα 2 κιλα),μου πηρε πιεση(ανεβηκε επιτελους γιουππιιιιιιιιιιιιι),μου ειπε αναλυτικα τι πρεπει να τρωω,το θεμα ειναι οτι θελει να τρωω τα ολ μπραν λεει πιυ εχουν πολλες φυτικες ινες κι οχι τα φιτνες που θελω εγω και πως θα το κανω,οπως και μαυρο ψωμι που το σιχαινομαιιιιι!!!!!!!Καναμε υπερρηχο,το κακο ειναι οτι δεν ειχε καλη εικονα απο τις ωοθηκες μου και δεν μπορεσε να δει το ωχρο σωματιο αλλα ειπε οκ αφου ετσι κι αλλιως παιρνω προγεστερονη..

tt8ef32.aspx
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες έχω λίγο αίμαι και πόνους χαμηλά στην κοιλιά. Επίσης η νέα χοριακή που έκανα χτες ήταν χαμηλότερη της προηγούμενης.. Ο γιατρός μου έδωσε utrogestan αν και οι πιθανότητες να πάει κάτι καλά είναι σχεδόν μηδενικές. Την Τρίτη θα κάνω κι άλλη χοριακή και μετά κολπικό υπέρηχο για να δούμε τι γίνεται. Έχω αποδεχτεί το γεγονός της αποβολής, χτες έκλαιγα όλη μέρα,σήμερα είμαι κάπως καλύτερα. Απλά με πιάνει το παράπονο και κλαίω όταν κάποιος μου μιλάει για αυτό!!! Τώρα το μόνο που με νοιάζει να αποβληθεί φυσικά ό,τι υπάρχει και να μην χρειαστώ απόξεση. Πιστεύω ότι είμαι πολύ νωρίς και δεν θα χρειαστώ...είναι κάτι που με τρομάζει!

Συγνώμη που σας ψιχοπλακώνω...εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sofanita mou kai ego mia apo ta idia. apo ti pempti to apogevma arxisan ponoi oxi entoni sti plati kai sinexistikan kai tin paraskevi. to apogevma tis paraskevis eixa ligo roz aima. Milisa me to giatro mou kai mou eipe oti mpori na einai apovali. Den ekana ali xoriki alla tin perasmeni triti pou eixa paei mou eipe oti itan poly mikros o sakos. Oti kai na ginei prepei na to antimetopisoume. Kai ego tha pao tin triti kai vlepoume.

Tha perimeno nea sou.

Efxomai se oles tis kopeles kali epitixia !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άννα μου λυπάμαι πολύ...σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι πολλά τα συναισθήματα, απογοήτευση, θλίψη...αλλά κάθε μέρα θα είμαστε και καλύτερα και όταν τελειώσει όλο αυτό θα το αφήσουμε πίσω μας και θα προχωρήσουμε παρακάτω. Φιλιά και...υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Αννα και sofanita λυπαμαι πολυ και για τις δυο,δυστυχως οι παλλινδρομες ειναι πολυ συχνες(εμας μας ειπαν οτι ειναι πιο συχνες συνηθως σε πρωτες εγκυμοσυνες),το εχω βιωσει κι εγω και αν οχι ολα τα κοριτσια στο τοπικ,τα περισσοτερα τουλαχιστον απο ο,τι καταλαβα..τα συναισθηματα στις περισσοτερες απο εμας ειναι σχεδον ιδια νομιζω,νιωθεις ξαφνικα οτι εφτασες τοσο κοντα και τωρα παει,φοβασαι για την επομενη φορα,απογοητευεσαι γιατι ειχες κανει ονειρα:( Θα ερθει ομως επομενη εγκυμοσυνη,σας το εγγυωμαι αυτο..σε μας ηρθε 1μισι μηνα μετα την αρση της απαγορευσης..και ακομα και τωρα σκεφτομαι οτι σε 2 μηνες θα γεννουσα κανονικα αλλα ακομα κι ετσι βιωνω καταστασεις για πρωτη φορα,παρα την προηγουμενη προσπαθεια..δεν ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα,αλλα αυτη τη φορα εχω ελπιδες(την προηγουμενη φορα κατι μου φταιγε απο την αρχη και δεν ηξερα τι,τλκ το καταλαβα την 8η βδομαδα).Ολες θα γινουμε μανουλες σιγα σιγα,και ο Θεουλης ξερει το ποτε,δυστυχως χαθηκε ενα εμβρυακι,αλλα η φυση διορθωνει τα λαθη της,ειναι σκληρο κι εμενα μου φαινοταν ετσι τοτε,αλλα οσο το σκεφτομαι τωρα ειδικα,αν συνεχιζε να αναπτυσσεται και γεννιοταν αρρωστο,τι θα γινοταν τοτε??Καλη συνεχεια,καλο κουραγιο και υπομονη μερικους μηνες μονο,θα περασουν χωρις να το καταλαβετε..

tt8ef32.aspx
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει και χειροτερα οποτε αυτο δε θα με ριξει νομιζω θα με κανει ακομη πιο δυνατη. Δε δημιουργηθηκε εμβρυο μονο ο σακος και τιποτε αλλο. Σημερα πηγα στο γιατρο και το επιβεβαιωσαμε. δε θα κανω προς το παρων τιποτα θα περιμενουμε 2-3 μερες να δουμε αν φυγει απο μονο του.

 

Σιγουρα ειναι καλυτερα τωρα που ειναι νωρις παρα πιο μετα!!!

Καλη συνεχεια καριτσια!!!! θα σας διαβαζω να μαθαινω νεα σας Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω περασει και χειροτερα οποτε αυτο δε θα με ριξει νομιζω θα με κανει ακομη πιο δυνατη. Δε δημιουργηθηκε εμβρυο μονο ο σακος και τιποτε αλλο. Σημερα πηγα στο γιατρο και το επιβεβαιωσαμε. δε θα κανω προς το παρων τιποτα θα περιμενουμε 2-3 μερες να δουμε αν φυγει απο μονο του.

 

Σιγουρα ειναι καλυτερα τωρα που ειναι νωρις παρα πιο μετα!!!

Καλη συνεχεια καριτσια!!!! θα σας διαβαζω να μαθαινω νεα σας Φιλια σε ολες

 

Αχ, τι να σου πω άννα μου...

πολύ λυπήθηκα, κράτα το ηθικό σου ψηλά όσο μπορείς, τα έχω περάσει και εγώ, μη σε πάρει από κάτω, δεν χάθηκε ο κόσμος...

να περάσεις ένα ομορφο καλοκαίρι και να είσαι καλά!

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ greeklia μου. Το κεφαλι παντα πρεπει να ειναι ψηλα και να τα αντιμετωπιζουμε ολα. Σου ευχομαι να να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη σε εσενα και σε ολες τις κοπελες!!!!

Καλο καλοκαιρι σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα ξανα.

Σήμερα λοιπόν εκανα την επαναλητπικη Β' χοριακή, (η πρωτη μέτρηση με 2 μέρες καθυστέρηση ηταν 476) τώρα ακριβως με μια εβδομαδα καθυστερηση τιμη 908!

Οπως καταλαβαίνετε μου ήρθε ο ουρανός σφοντίλι.

ειχα διαβάσει και για τις τιμες που επρεπε να έχω σημερα (5w) και λίγο απογοητεύτηκα, τι λίγο δηλαδή μου ήρθε να βάλω τα κλάματα.

Περιμένω να περάσει η ώρα για να παρω τηλέφωνο τη γυναικολόγο μου να της πω τα αποτελέσματα, ως τότε....

τελικα μολις μιλησα με τη γυναικολόγο μου και μου είπε να επαναλάυω τη χοριακή την πεμπτη, μαλλον δεν ειναι καλά τα πραγματα, δυστυχως, αλλα προς το παρόν δεν μπορώ να κάνω τιποτα άλλο, απλά να περιμένω :(

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Όσο κι αν το εψαξα χαλια ειναι τα αποτελέσματα μου, χαλια μαυρα κι εγώ, η μόνη μου ελπίδα πια είναι να εχει επηρεαστεί η αύξηση απο την ιωση που πέρασα Κυριακή - Δευτέρα (γαστρεντερίτιδα), αυριο θα ξέρω αν και δεν ελπίζω πλέον :(

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

αθηνα καλημερα. Ισως να φταιει η ιωση αλλα ποτέ δεν ξέρεις μπορεί τωρα που αναρρωσες να αυξηθεί. Κανονικα αν έκανες την χοριακη 10/6 με 476 θα πρεπει να εχεις τωρα περιπου 3000 αν δεν κανω λαθος.Περιμενουμε νεα σου.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

zitamar σε ευχαριστώ πολύ για το αισιόδοξο μήνυμα.

Μακάρι αυριο να έχει διπλασιαστεί, πραγματικά θα πετάξω απο τη χαρά μου.

Να είσαι καλά και ελπίζω να εχω ευχάριστα αυριο.

καλημέρα :)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά, θα σου πρότεινα να μην αγχώνεσαι γιατί οι τιμές της χοριακής δεν έχουν να κάνουν με τις μέρες καθυστέρησης αλλά με τον ρυθμό αύξησης. Δηλαδή αν κάνεις σήμερα μια χοριακή και έχεις αποτέλεσμα 100, πρέπει μεθαύριο που θα κάνεις άλλη μια να είναι χοντρικά 200 μονάδες. Για την ακρίβεια, για να είσαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά, πρέπει η αύξηση να είναι τουλάχιστον κάτα 70%. Δηλαδή στο παράδειγμα μας 170 μονάδες. Εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, η χοριακή μου με 3 μέρες καθυστέρηση ήταν 90,67 μον. Όλα πήγαν καλά γιατί οι αυξήσεις ήταν ικανοποιητικές. Καλά αποτελέσματα στην δικιά σου χοριακή!!!

Link to comment
Share on other sites

KATERINAMAR Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτό εψαξα κι εγω και είδα οτι με διαφορα 5 μερες που εχου ν οι 2 χοριακές μου έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1500 - 2000 και εμένα είναι μόλις 908 :(

Οσο και αν το εψαξα τα αποτελεσματα μου ειναι χαλια , βεβαια αυριο θα ξερουμε σιγουρα αλλα εχω παψει πλεον να ελπίζω.

Το μόνο που ήλπιζα ήταν να εχει επηρεαστει η αύξηση απο την ίωση που περασα, αλλα δυσκολο το βλέπω κι αυτό.

Να είσαι καλά και ευχαριστώ και πάλι :)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μην αγχωνεσαι και μην προδικαζεις καταστασεις...μονο η γιατρος σου ειναι αρμοδια να σου πει πως εξελισσεται η εγκυμοσυνη σου. οι τιμες της χοριακης ειναι πολυ σχετικες και κανενα σαιτ δεν ειναι εις θεσιν να σου πει αν ειναι φυσιολογικες η οχι. σου ευχομαι αυριο να εχεις διπλασιασμο των μοναδων σου και ολα να πανε καλα.οσο δυσκολο κι αν ειναι προσπαθησε να μεινεις χαλαρη και,στο ξαναλεω, μην προδικαζεις τα πραγματα.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

tingerbell

Μακάρι να είσαι η καλή μου νεράιδα και αύριο να σου λέω πόσο δίκιο είχες.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το κουράγιο που μου δίνεις.

Να είσαι καλά :)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...