Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγγυμοσυνη μετα απο αποξεση...


Recommended Posts

Κοριτσια σας εχω πει την ιστορια μου...4/6 αναγκαστικα να κανω διακοπη κυησης...ο γιατρος μου ειπε να ξαναπροσπαθησουμε μετα την 2η περιοδο...εγω να σας πω την αλήθεια μετα την πρωτη περιοδο 1/07 ειχαμε επαφεσ ελευθερα με το συζηγο...Πιστευα οτι θα ηταν ευκολο...ετσι πριν εχω καλα καλα καθυστερηση επειδη νομιζα για συμπτωματα εκανα μια β χοριακη και βγηκε 8, νομιζα οτι επειδη ηταν πολυ νωρις γιαυτο ηταν κ χαμηλη....σημερα μετα απο 3 μερες ξαναπηγα για επναληπτική αλλα δυστυχως ειχε πεσει στις 4 μοναδες...:cry:....Αυτο συμβενει γιατι τον προηγουμενο μηνα επερνα αντισυλληπτικα λογο αποξεσης???Μηπως ξερει καμια να μου απαντησει????

Ευχαριστω!

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έπαιρνες αντισυλληπτικά και έκανες και προσπάθειες? Τα αντισυλληπτικά δεν εμποδίζουν τη σύλληψη?

Και εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι μόνο που δεν έκανα ακόμη τεστ. Αρχές της άλλης εβδομάδας περιμένω και όλο την κοιλιά μου κοιτάζω λες και θα φουσκώσει από τώρα..

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνες αντισυλληπτικά και έκανες και προσπάθειες? Τα αντισυλληπτικά δεν εμποδίζουν τη σύλληψη?

Και εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι μόνο που δεν έκανα ακόμη τεστ. Αρχές της άλλης εβδομάδας περιμένω και όλο την κοιλιά μου κοιτάζω λες και θα φουσκώσει από τώρα..

Oxi καλε αντισυλληπτικα επερνα τον Ιουνιο,τον Ιουλιο οχι...αλλα οι ορμονες ποθ βρεθηκαν?Μαλλον ειναι απομηναρια των χαπιων...δεν ξερω...εσυ σε τι φαση εισαι?μετα απο αποξεση?Μακαρι εσυ να εχεισ θετικα αποτελεσματα!!

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα αποξεση 13/7 και ακομα δεν εχω αδιαθετησει... μετα την αποξεση ειχα βεβαια καφε και αιμα για 12 μερες .... Πιστευω οτι με τα αντισυλληπτικα δεν ανεβαινει η τιμη της χοριακης... Την εκανες στο ιδιο κεντρο? αν την εκανες στο ιδιο κεντρο μαλλον κατι πηγε να γινει αλλα τελικα διακοπηκε...:( Ρωτα βεβαια και τον γιατρο σου για να εισαι σιγουρη...

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα αποξεση 13/7 και ακομα δεν εχω αδιαθετησει... μετα την αποξεση ειχα βεβαια καφε και αιμα για 12 μερες .... Πιστευω οτι με τα αντισυλληπτικα δεν ανεβαινει η τιμη της χοριακης... Την εκανες στο ιδιο κεντρο? αν την εκανες στο ιδιο κεντρο μαλλον κατι πηγε να γινει αλλα τελικα διακοπηκε...:( Ρωτα βεβαια και τον γιατρο σου για να εισαι σιγουρη...

το λεω για τα αντισυλληπτικα γιατι ξερω οτι κ αυτα ορμονεσ ειναι....τι να πω δεν ξερω....οχι οτι η τιμη της χωρικης ηταν μεγαλη,ισα ισα πολυ λιγη ηταν...αλλα ξερεις....η ελπιδα.......:-(

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειχα 2 αποβολες πριν κανω την κορη μου.μετα την πρωτη αποξεση εμεινα εγκυος υστερα απο 6 μηνες αλλα ως τοτε ειχαμε προφυλαξη και δεν προσπαθουσαμε.την 2η φορα παλι αποβολη και 2 μηνες μετα εμεινα εγκυος στην κορη μου.οπως βλεπεις παω για το τριτο οποτε μην ανησυχεις!!αφου εχεις μεινει εγκυος αυτο εχει σημασια!ξερεις τουλαχιστον οτι δεν εχεις προβλημα να συλλαβεις!!!

Link to comment
Share on other sites

και γιατι μου καλη μου κοπελα, να ξαναπροσπαθησεις τοσο γρηγορα?

ασε λιγο τον οργανισμο σου να ξεκουραστει και να επανελθει.

εγω μετα την πρωτη αποβολη εμεινα μετα απο εναν χρονο και για αλλους λογους βεβαια και μετα την δευτερη εχουν περασει 9 μηνες και τωρα ξαναπροσπαθω.

θα σου ελεγα να κανεις λιγο υπομονη, και μην ανυσηχεις οπως λει κια ο γιατρος μου, μια φορα εγκυος παντα εγκυος!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oxi καλε αντισυλληπτικα επερνα τον Ιουνιο,τον Ιουλιο οχι...αλλα οι ορμονες ποθ βρεθηκαν?Μαλλον ειναι απομηναρια των χαπιων...δεν ξερω...εσυ σε τι φαση εισαι?μετα απο αποξεση?Μακαρι εσυ να εχεισ θετικα αποτελεσματα!!

 

Δεν ξερω το εχω δει θετικα που δεν ειναι και του χαρακτηρα μου αλλα αν θελω να γινω μανα πρεπει να ειμαι αισιοδοξη. Τωρα δεν ξερω ομως τι θα κανω αν ερθει η ακατανομαστη..Εχω κολλησει που λενε πως ειναι ευκολο μετα απο αποξεση να πιασεις και παιρνω θαρρος! Αλλα αν δεν ειναι αυτον θα ειναι τον επομενο. Μεχρι να πιασω νομιζα οτι εχω σοβαρο προβλημα (απο μονη μου) και δεν θα γινω μανα οποτε το οτι συνελαβα ειναι ενα βημα! Καποια στιγμη θα ξανασυλαβω δεν μπορει!

Και για εσενα το ιδιο ισχυει καποια στιγμη θα ξαναπιασουμε αφου πιασαμε μια φορα και μπορει να ειμαστε και μαζι εγγυες τι ωραια ε?

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω το εχω δει θετικα που δεν ειναι και του χαρακτηρα μου αλλα αν θελω να γινω μανα πρεπει να ειμαι αισιοδοξη. Τωρα δεν ξερω ομως τι θα κανω αν ερθει η ακατανομαστη..Εχω κολλησει που λενε πως ειναι ευκολο μετα απο αποξεση να πιασεις και παιρνω θαρρος! Αλλα αν δεν ειναι αυτον θα ειναι τον επομενο. Μεχρι να πιασω νομιζα οτι εχω σοβαρο προβλημα (απο μονη μου) και δεν θα γινω μανα οποτε το οτι συνελαβα ειναι ενα βημα! Καποια στιγμη θα ξανασυλαβω δεν μπορει!

Και για εσενα το ιδιο ισχυει καποια στιγμη θα ξαναπιασουμε αφου πιασαμε μια φορα και μπορει να ειμαστε και μαζι εγγυες τι ωραια ε?

Αχ καλη μου....μακαρι...ναι κ εγω ειχα κολλησει οτι με το οτι μετα την αποξεση ειναι πολυ ευκολο να μεινιες εγγυος....δεν ξερω....εγω περιμενω απο μερα σε μερα την ακατανομαστη....με 4 χοριακη πλεον εχασα τις ελπδες μου....αντε να ερ8ει να ξεκινησουμε παλι απο την αρχη...εχεις δικιο...αφου εγινε 1 φορα θα γινει κι άλλη με τη δυναμη του Θεου...Ολα σην ωρα τους....μακαρι να ειματε μαζι...Θα προσπαθησω να σκεφτομαι θετικα...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 2 αποβολες πριν κανω την κορη μου.μετα την πρωτη αποξεση εμεινα εγκυος υστερα απο 6 μηνες αλλα ως τοτε ειχαμε προφυλαξη και δεν προσπαθουσαμε.την 2η φορα παλι αποβολη και 2 μηνες μετα εμεινα εγκυος στην κορη μου.οπως βλεπεις παω για το τριτο οποτε μην ανησυχεις!!αφου εχεις μεινει εγκυος αυτο εχει σημασια!ξερεις τουλαχιστον οτι δεν εχεις προβλημα να συλλαβεις!!!

 

Αχ καλη μου Δήμητρα,,,,Ευχομαι να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ οπως επιθυμεις να τα δεις....με το καλο κ το 3ο....Ξέρεις το αγχος ειναι μεχρι να πασεις στην αγκαλια σου το 1ο σου παιδι....ετσι ειναι...:cry:....για σκεψου πως ενοιωθες πριν κανεις τα παιδακια σου....χαλια φανταζομαι....

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γιατι μου καλη μου κοπελα, να ξαναπροσπαθησεις τοσο γρηγορα?

ασε λιγο τον οργανισμο σου να ξεκουραστει και να επανελθει.

εγω μετα την πρωτη αποβολη εμεινα μετα απο εναν χρονο και για αλλους λογους βεβαια και μετα την δευτερη εχουν περασει 9 μηνες και τωρα ξαναπροσπαθω.

θα σου ελεγα να κανεις λιγο υπομονη, και μην ανυσηχεις οπως λει κια ο γιατρος μου, μια φορα εγκυος παντα εγκυος!!

Μα ειδες....πολυ λιγοψυχια με επιασε....τρελα θα ελεγα....αλλα θα ηρεμησω....με την δυναμη ου Θεου πιστευω να πανε ολα καλα....:roll::roll::roll:

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αχ καλη μου Δήμητρα,,,,Ευχομαι να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ οπως επιθυμεις να τα δεις....με το καλο κ το 3ο....Ξέρεις το αγχος ειναι μεχρι να πασεις στην αγκαλια σου το 1ο σου παιδι....ετσι ειναι...:cry:....για σκεψου πως ενοιωθες πριν κανεις τα παιδακια σου....χαλια φανταζομαι....

εχεις δικιο και σε καταλαβαινω.και τοτε εγω δεν πιστευα τον γιατρο μου που μου ελεγε οτι δεν πειραζει που εκανα και 2η αποβολη.τελικα χρειαζομουν προγεστερονη γιαυτο και απεβαλα 2 φορες.και στις 3 εγκυμοσυνες επαιρνα μεχρη 12 εβδ!οντως στο πρωτο παιδι ειχα πολυ αγχος λογο των προηγουμενων 2 αποτυχιων αλλα και στις 3 εγκυμοσυνες δεν ειχα κανενα προβλημα ολα πηγαν μια χαρα.οποτε μην αγχωνεσαι οσο δυσκολο κ αν σου ειναι γιατι οπως ξερεις το αγχος ειναι το καλυτερο αντισυλληπτικο!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο και σε καταλαβαινω.και τοτε εγω δεν πιστευα τον γιατρο μου που μου ελεγε οτι δεν πειραζει που εκανα και 2η αποβολη.τελικα χρειαζομουν προγεστερονη γιαυτο και απεβαλα 2 φορες.και στις 3 εγκυμοσυνες επαιρνα μεχρη 12 εβδ!οντως στο πρωτο παιδι ειχα πολυ αγχος λογο των προηγουμενων 2 αποτυχιων αλλα και στις 3 εγκυμοσυνες δεν ειχα κανενα προβλημα ολα πηγαν μια χαρα.οποτε μην αγχωνεσαι οσο δυσκολο κ αν σου ειναι γιατι οπως ξερεις το αγχος ειναι το καλυτερο αντισυλληπτικο!

KΚαλη μου Δημητρα....να σου πω την αληθεια πιο πολυ αγωνια εχω παρα αγχος....η λιγοψυχια με εφαγε....:roll:

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η β-χοριακη ανεβαινει με ραγδαιους ρυθμους οταν μενεις εγκυος(25%καθ 24 ωρες)αλλα μετα την διακοπη κυησης (ειτε φυγιολογικα ειτε τεχνικα)ο ρυθμος πτωσης ειναι πολυ μικρος(25%καθε 48 ωρες περιπου).Οταν εκανες την αποξεση αν ειχες 80000 μοναδες β-χοριακης θα σου παρει περιπου 2 μηνες για να πεσει σε μηδενικα επιπεδα αρα αυτο που μετρησες μπορει να ειναι το εναπομειναν υπολειπο απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη

0gbKp3.png

w1Yrp3.png

Link to comment
Share on other sites

KΚαλη μου Δημητρα....να σου πω την αληθεια πιο πολυ αγωνια εχω παρα αγχος....η λιγοψυχια με εφαγε....:roll:

 

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΥΗΣΗ,ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ,ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΓΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΟΜΩΣ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΤΩΡΑ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια το γελιο ειναι...οτι το στηθος μου ποναει ελεεινα...εχει πρηστει παρα πολυ...ουτε να περπατησω που λεει ο λογος ....κ λεω αντε να αδιαθετησω κ ακομα τιποτα....μεχρι σημερα το πολυ περιμενω....τι να πω...εννοειται οτι με 4 χωριακη δεν υφισταται εγγυμοσυνη...αλλα αντε να αδιαθετησω να ηρεμησω....:evil:

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η β-χοριακη ανεβαινει με ραγδαιους ρυθμους οταν μενεις εγκυος(25%καθ 24 ωρες)αλλα μετα την διακοπη κυησης (ειτε φυγιολογικα ειτε τεχνικα)ο ρυθμος πτωσης ειναι πολυ μικρος(25%καθε 48 ωρες περιπου).Οταν εκανες την αποξεση αν ειχες 80000 μοναδες β-χοριακης θα σου παρει περιπου 2 μηνες για να πεσει σε μηδενικα επιπεδα αρα αυτο που μετρησες μπορει να ειναι το εναπομειναν υπολειπο απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη

Και εγω κατι τετοιο υπεθεσα....ευχαριστω για την ενημερωση!

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tελικα μου ηρθε κανονικα η ατιμη....ευτυχως γιατι δεν θελω να χαλασει ο κυκλοσ μου,ετσι δεν ειναι??ειχε 2-3 μερεσ καθυστερηση αλλα δοξα το Θεο...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ μια χαρα!ευχομαι συντομα να σου σταματησει για κανενα 9μηνο!:D

Aπτο στομα σου κ στου Θεου ταφτι Δημητρα μου!!!!Σευχαριστω!!!

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας,μετά από παλίνδρομη τον Μάρτιο και αφού αφήσαμε 3 κύκλους να περάσουν ξαναρχίσαμε τις προσπάθειες.Βέβαια ακόμα δεν έχουμε αποτέλεσμα και σκέφτομαι:πόσο πιο εύκολο είναι να μείνεις πάλι έγκυος;Ο γιατρός μας είπε οτι δεν θα δυσκολευτούμε τόσο αλλά ρε κορίτσια δεν το βλέπω,σαν να στερέψαμε.Εντάξει θα το παραδεχτώ ότι τον πρώτο μήνα αγχωθήκαμε αλλά μετά το πήραμε πιο χαλαρά.Όμως και πάλι χωρίς κάτι ιδιαίτερο.Δεν ξέρω μπήκαμε στο τρυπάκι των γιατρών και των εξετάσεων και της μέτρησης για ωορηξία και μας ξενέρωσε.Συνεχίζω βέβαια θεραπεία με dostinex.Εσείς είχατε σύντομα μωράκι;

ncVop3.png
Link to comment
Share on other sites

Sorry που άργησα να απαντήσω αλλά δούλευα.Ξεκινήσαμε πάλι τον Ιούνιο.Όμως ο πρώτος μήνας ήταν μέσα στο άγχος και τις σκέψεις.Μη σου πω ότι δεν το ευχαριστιόμασταν κιόλας!Τους επόμενους λίγο πιο χαλαρά και δώσαμε έμφαση 12-18η μέρα,αλλά πάλι τίποτα.Αυτό το μήνα το αφήσαμε στην τύχη.Δεν γίνεται,θα τρελαθούμε!

ncVop3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,μετά από παλίνδρομη τον Μάρτιο και αφού αφήσαμε 3 κύκλους να περάσουν ξαναρχίσαμε τις προσπάθειες.Βέβαια ακόμα δεν έχουμε αποτέλεσμα και σκέφτομαι:πόσο πιο εύκολο είναι να μείνεις πάλι έγκυος;Ο γιατρός μας είπε οτι δεν θα δυσκολευτούμε τόσο αλλά ρε κορίτσια δεν το βλέπω,σαν να στερέψαμε.Εντάξει θα το παραδεχτώ ότι τον πρώτο μήνα αγχωθήκαμε αλλά μετά το πήραμε πιο χαλαρά.Όμως και πάλι χωρίς κάτι ιδιαίτερο.Δεν ξέρω μπήκαμε στο τρυπάκι των γιατρών και των εξετάσεων και της μέτρησης για ωορηξία και μας ξενέρωσε.Συνεχίζω βέβαια θεραπεία με dostinex.Εσείς είχατε σύντομα μωράκι;[/quote

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΒΑΛΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ.

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

[ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ.

 

Συμφωνώ απόλυτα,απλώς το θέμα είναι αν και εμείς μπορούμε να κάνουμε κάτι που ίσως βοηθήσει.Ξέρουμε ότι το άγχος δεν βοηθάει,αλλά δυστυχώς μετά την απόξεση νιώθω ότι μπαίνουμε σε μια 'δίνη' γιατρών,εξετάσεων,φαρμάκων.Και αναρρωτιέμαι αν μας επιβαρύνει και αυτό.Αναγνωρίζω ότι αν δεν είχα κάνει εξετάσεις από την αρχή και δεν έκανα θεραπεία μπορεί να μην έμενα έγκυος,έστω και αν δεν πέτυχε,αλλά μήπως αφήνουμε να μας επηρεάζουν και οι γιατροί;Δεν μιλάω για τρανταχτές περιπτώσεις που χρειάζονται απαραιτήτως κάποιον επιστήμονα.Το λέω γιατί εγώ ξεκίνησα με διάγνωση ενδομητρίου(1ος γιατρός),μετά με πολυκυστικές(2ος γιατρός) και ότι δεν θα έμενα έγκυος και μετά ξαφνικά μένω.Ο 3ος λέει όλα καλά και πεντακάθαρα!Όπως λέει και ένας φίλος,μήπως θέλουν να τα παίρνουν;

ncVop3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...