Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδεες για βαπτιση


Άντα Κ.

Recommended Posts

μπορεις ν αμου πεις απο ποιο ζαχαροπλαστειοςσκεφτομαι να αγορασω γιατι απο καποιο γραφειο μου ειπαν 300 ευρω!ηταν κ ατομο μαζι η μονη σου το εκανες;
μονη μου το εκανα...το ζαχαροπλαστειο ειναι στο ηρακλειο...αν εισαι απο Κρητη θα μπορεις να το προμηθετης
yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομιζω οτι μπορουμε να δανειζομαστε θεματα απο παραμυθια!!! Π.χ. η χιονατη κ οι 7 νανοι, ή η Σταχτοπουτα. Μπορουν να δωσουν πολλες ιδεες για προσκλητηρια, μπομπονιερες αλλά κ στολισμο!! Οπως επισης μπορεις να διαλεξεις χρωμα κ βαση αυτου να παρεις οτι υπαρχει σε παιδικο, βρεφικο κ να στολισεις. Δηλαδη π.χ. διαλεγω το ροζ. Κ εχω ροζ παιχνιδακια, νεραιδουλες, κουκλιτσες, καστρα, πριγκιπισσες κ οτι μου κατεβει!!! Τα παιχνιδαδικα πώς φτιαχνουν τις τελειες βιτρινες τους? Βαζουν ολα τους τα παιχνιδια κ φαινεται κατι μαγικο!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

xrysanthi26 θελω και εγω να μου πεις για το ζαχαροπλαστειο που πηρες το συντριβανι.

 

εγω βρηκα να αγορασω ενα μικρο με 29 κ ενα μεγαλο με 58,μαλλον συμφερει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εχω βρει πολλα για μπουμπουνιερα τι θεμα θελεις ομως εγω χω βρει αυτα

152329.jpg152197A.jpg

 

152327.JPG152346.jpg

το ραβδακι εχει περιπου 1.50 ευρω τα αλλα δυο περιπου τα 0.90 λεπτα

Μαρακι82 έεεεεεελεος..Το καταλάβαμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
Καλώς ορίσατε...

Λοιπόν ως παληά θα σας προτεινα για τα κοριτσάκια, κοκκινοσκουφίτσα...

Το εχω αχτι...προσπαθω να ψήσω μια κολλητη μου να το κανει και θα είναι σουπερ...

Οι μπομπο ειναι κομμάτια απο κουκλοθεατρο που μπαίνουν στα δάχτυλα και είναι η κοκκινοσκουφίτσα, ο λύκος η γιαγιά...και πάνω σε καθε τραπέζι θα εβαζα ενα κουτι άσπρο κόκκινο και μέσα την κοκκινοσκουφιτσα σε κούκλα και διάφορα γύρω γύρω...

Η ένα άλλο που μαρεσει είναι άσπρο κουτί με κοκκινη κορδέλα δερμάτινη με ένα τσαμπι κερασάκια πάνω...γενικώς βαρέθηκα να βλέπω όλο τα ίδια και τα ιδια...λιλά, φούξια, ροζ...

 

Στο αγοράκι μαρεσει το ποδήλατο-αυτό έκανα στον μικρό...σούπερ- με την διακοσμηση να το υποστηριζει και μαρεσει και το αεροστατο πάαααααρα πολύ αλλά οταν βαπτισα δεν υπήρχε η εγω δεν το βρηκα πουθενά...

 

Μήπως έχεις και καμια ιδέα για 2πλη βάφτιση;

Βαφτίζω 26.06 την κόρη μου (2,5 ετών) και τον μπεμπούλη μου (6 μηνών.)

 

Εχω σκεφτεί διάφορα και έχω αλλάξει 100 γνώμες μια και θέλω κάτι εύκολο και οικονομικό γιατί θα τα κάνω όλα εγώ. Σκέφτηκα και απεριψα

1. Τα παιδάκια του αναγνωστικού

2. Τα παλιά παιδικά παιχνίδια

3. Το Χάνς και τη Γκρέτα (αλλά πολύ θλίψη)

4. Τον πινόκιο (τον σιχένεται ο σύζυγος)

5. Αστερίξ και Οβελίξ (ναι αλλά τι μπομπο να κάνουμε)

6. Καλοκαιρινά φρούτα

7. Μπλε και κόκκινο καρό

 

Και τείνω προς πολύχρωμους ανεμόμυλους

 

Πως σας φαίνεται;

Καμιά άλλη ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως έχεις και καμια ιδέα για 2πλη βάφτιση;

Βαφτίζω 26.06 την κόρη μου (2,5 ετών) και τον μπεμπούλη μου (6 μηνών.)

 

Εχω σκεφτεί διάφορα και έχω αλλάξει 100 γνώμες μια και θέλω κάτι εύκολο και οικονομικό γιατί θα τα κάνω όλα εγώ. Σκέφτηκα και απεριψα

1. Τα παιδάκια του αναγνωστικού

2. Τα παλιά παιδικά παιχνίδια

3. Το Χάνς και τη Γκρέτα (αλλά πολύ θλίψη)

4. Τον πινόκιο (τον σιχένεται ο σύζυγος)

5. Αστερίξ και Οβελίξ (ναι αλλά τι μπομπο να κάνουμε)

6. Καλοκαιρινά φρούτα

7. Μπλε και κόκκινο καρό

 

Και τείνω προς πολύχρωμους ανεμόμυλους

 

Πως σας φαίνεται;

Καμιά άλλη ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Να πω κ εγώ την γνώμη μου?:)Εμένα μου αρέσει σαν θέμα tinkerbel k peter pan Είναι κατι που μπορεις να συνδυάσεις για κοριτσάκι κ αγοράκι.Kai ta xρώματα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις ειναι το λαχανί,κίτρινο κ σιέλ.Ουδέτερα δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Βαφτίζω και εγώ τον γιό μου στις 13 Ιουνίου. Τι θα λέγατε για θέμα το Σαφάρι; Σκέφτομαι μπέζ ρούχα. Έχετε καμια καλή ίδεα σχετική με το θέμα μου;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα. Θα μπορούσες να βρεις προσκλητήριο με ζώα της αφρικής π.χ. λιονταράκια, πιθηκάκια, τιγράκια και ξύλινα παιχνίδια για μπομπονιέρες σε σχήμα ζώων.

 

 

Εγώ μάλλον τείνω προς τους ανεμόμυλους. Σκέφτομαι υφασμάτινους ανεμόμυλους για τα παιδάκια κια για τους μεγάλους να φτιάξω με μέταλο ανεμόμυλους που θα τους κρεμάσω κάτι ή θα τους βάλω σε τούλι ή γάζα. Εχετε υπόψη σας που μπορώ να αγοράσω αλουμίνιο - αλπακά - ορύχαλκο μέσω ιντερνετ; Ζητάω πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και ολες. Ειμαι καινουργια και θα ηθελα την βοηθεια σας αν δεν βαριοσαστε.......... Τον Ιουνιο θα βαφτισουμε τον μικρο μπομπο μας Παυλο αλλα τα θεματα ειναι λιγο πολυ τετριμενα καραβακι, πριγκιπας, βατραχος, πειρατης, ιπποτης, τραινο, αυτοκινητο κτλ. Μηπως εχετε καμια εμπνευση???? Η αν εσεις που εχετε πειρα εχετε διαβασει κατι που να σας εκανε εντυπωση .... ε?

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Βαφτίζω και εγώ τον γιό μου στις 13 Ιουνίου. Τι θα λέγατε για θέμα το Σαφάρι; Σκέφτομαι μπέζ ρούχα. Έχετε καμια καλή ίδεα σχετική με το θέμα μου;

 

 

τι θα ελεγες για μπομπονιερες κυαλια?! Και κανενα υφασμα παραλλαγης μπορει να ειχε πλακα. Ωραια η ιδεα σου!

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως έχεις και καμια ιδέα για 2πλη βάφτιση;

Βαφτίζω 26.06 την κόρη μου (2,5 ετών) και τον μπεμπούλη μου (6 μηνών.)

 

Εχω σκεφτεί διάφορα και έχω αλλάξει 100 γνώμες μια και θέλω κάτι εύκολο και οικονομικό γιατί θα τα κάνω όλα εγώ. Σκέφτηκα και απεριψα

1. Τα παιδάκια του αναγνωστικού

2. Τα παλιά παιδικά παιχνίδια

3. Το Χάνς και τη Γκρέτα (αλλά πολύ θλίψη)

4. Τον πινόκιο (τον σιχένεται ο σύζυγος)

5. Αστερίξ και Οβελίξ (ναι αλλά τι μπομπο να κάνουμε)

6. Καλοκαιρινά φρούτα

7. Μπλε και κόκκινο καρό

 

Και τείνω προς πολύχρωμους ανεμόμυλους

 

Πως σας φαίνεται;

Καμιά άλλη ιδέα;

 

Ευχαριστώ

 

 

Μου αρεσει παρα πολυ το μπλε και κοκκινο πουα. Το μπλε με κοκκινη κοδελα (ισως και ριγε η καρω) και το κοκκινο με την αντιστοιχη μπλε. Θα δεσει πολυ οπτικα το αποτελεσμα.

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις Ιουλιο εχουμε βαφτιση. Αποφασισα να τα κανω ολα μονη μου. Οι προσκλησεις ειναι σε κορνιζες ασπρες απο το Ικεα 4 ευρω οι 2. Μεσα εχω βαλει χαρτι που εχω εκτυπωσει ενχρωμο

Kaλοκαιράκι έφτασε θα βγω στην παραλία

Χρειάζομαι όμως όνομα για να μαι μια κυρία.

Το μπέμπα το βαρέθηκα καιρός να με βαφτίσουν

Και της γιαγιάς μου το όνομα θέλω να μου χαρίσουν.

Σαν τη γοργόνα στο νερό τρεις βουτιές θα κάνω

Κι έτσι αφρατούλα και μικρή όλους θα σας τρελάνω!

Σας περιμένω την Κυριακή 18 Ιουλίου και ώρα 7:30 μ.μ.

στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου στο ---------------------------.

Στο τετραγωνακι εχω βαλει μια γοργονα δεν ξερω γιατι δεν βγηκε. Εχω δεσει και κορδελα σατεν ροζ και ταμπελιτσα ροζ για το ονομα των προσκεκλημενων και με κορδονι κερωμενο εχω βαλει χαντρακια. Μου βγαινει 2.50 ευρω η προσκληση αλλα τουλαχιστον θα τους μεινει η κορνιζα.

Οι μπομπονιερες ειναι απο πλεξιγκλας με ροζ περλε κουφετα δεμενα με πολλες κορδελες και κοχυλι που φοριεται σαν κρεμαστο. Αν μπορεσω θα βαλω φωτογραφιες να τα δειτε και να μου πειτε.....

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!Μονη μου το εγραψα. Μονη μου τα κανω ολα μαρτυρικα, προσκλησεις, μπομπονιερες. Προσπαθησα πιο πανω να βαλω φωτο και δεν τα καταφερα!!τοση ωρα παλευω να βαλω να τα δειτε ολοκληρωμενα..... Φαινεται ειμαι λιιιιγοοο ασχετη!!!! Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας;

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω γιατι οι γνωσεις μου ειναι σα τις δικες σου!μπραβο σου παντως που τα κανεις ολα μονη!!ισως πρεπει να αρχισω να το ψαχνω κι εγω..βεβαια ακομη δεν εχω κατσει να ασχοληθω γιατι εχουμε ακομη καιρο..περιμενω να δω φωτογραφιες!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...