Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Εχω εναν γνωστο απο αγγλια και θα παει να παρει την κουνια απο το mothercare και θα μου την στειλει. Σχετικα με το ollivers μπηκα χθες και ηταν λιγο ακριβα. Διαβασα στο φορουμ για το bimbomarket.it και ειδα οτι εχει πολυ καλες τιμες στα καροτσια.

 

Αν θες να παρεις κουνια και απο οτι βλεπω εισαι και απο Αθηνα μπορεις να πας στο mothercare στο κολωνακι που εχουν σε μια εκθεσιακη (Humphreys cot bed αρχικη 519 ευρω) 40% εκπτωση(Πηρα τηλεφωνο). Εγω θα παρω την ιδια απο αγγλια και θα μου βγει μαζι με τα μεταφορικα 410 ευρω. Καλη τυχη

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ερη μου.... Πράγματι καλό το -40% στην εκθεσιακή, αλλά εγω δεν θέλω να αγοράσω οποιαδήποτε κούνια από το mothercare αλλά μια συγκεκριμένη .........αυτήν http://www.king-parrot.com.au/PopUp-Gallery.asp?ProductID=40

σε ολόλευκη.....

Ξέρεις άλλο κατάστημα mothercare που να έχει εκπτώση στα εκθεσιακά ή έπιπλα σε stock???

 

Me to kalo να παραλάβεις την κουνίτσα σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκια έστειλα mail στο troktiko για τις διαφορές στις τιμές Mothercare Αγγλίας Ελλάδος με συγκρίσεις και μου απάντησαν ότι θα το βάλουν !!!

Filitsa σου "έκλεψα" το κείμενο που έγραψες στο fb ελπίζω να μη σε πειράζει άλλα βιαζόμουν το πρωί :oops::oops:

 

 

 

Δεν με πειραζει καθολου μονο μεσα μην με βαλουν και εχω και μωρο παιδι χχαχαχα

 

 

Επίσης Αν καποια κοπελα μου στελνει αιτημα φιλιας ας μου λεει γιατι μου κανουν αγνωστα ονοματα και φυσικα τα κανω ignore

 

Θα κερδισουμε τιποτα με την δημοσιευση ή θα μας ερθει μπουμερανγκ ????

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειραζει καθολου μονο μεσα μην με βαλουν και εχω και μωρο παιδι χχαχαχα

 

 

Επίσης Αν καποια κοπελα μου στελνει αιτημα φιλιας ας μου λεει γιατι μου κανουν αγνωστα ονοματα και φυσικα τα κανω ignore

 

Θα κερδισουμε τιποτα με την δημοσιευση ή θα μας ερθει μπουμερανγκ ????

 

οπως ειπε κ ι kasiani νομιζω οτι με την συνεχη αναφορα αυτο που γίνετε εδω μπορει να κερδίσουμε..εχει γίνει κ σε άλλο προιον!στο fb ας καλουμε κ γνωστους μας κ φίλους για να μεγαλώνουμε!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Τη δική μου κάρτα την έχω βγάλει μέσω internet και δεν έχει πίσω πλευρά. Επίσης στο τηλέφωνο βάζω +30210..... και μου λέει ότι δεν είναι σωσ΄το. Γιατί;

 

στο τηλ πρεπει να βαλεις 0030201....

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ντου νοτ γουαρυ:-P αν είναι να χώσουν κάποιον μέσα αυτή θα είμαι εγώ..... (έχω καλό δικηγόρο οπότε δεν με νοιάζει) :mrgreen::mrgreen:

 

οκ τοτε

 

να ρωτησω καποια κοπελα ειχε πει για ενα μαγαζι με μπαχαρικα δεν το βλέπω στην λιστα μας ....

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

το δημοσιευσε το τρωκτικο,μπραβο ρε παιδια,ποσο θα μας θεωρουνε ζωα???

 

Μπραααααααααααααααααααβο!

Ευγε...! Και το έγραψαν και αλλιως για να μην έχουν να λενε!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/mother-care.html

 

Συγχαρητηρια σε οποια το εστειλε κ ας ελπίσουμε οτι θα αλλαξει κατι!!!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις sign in σου λεει αν εχει προχωρησει η παραγγελια σου.Αν ναι περιμενε,αργουνε λιγο τελευταια αλλα τα παιρνεις τελικα!!Η αληθεια ειναι οτι στην τελευταια παραγγελια μου τα κανανε αυτα,εχω παρει κι αλλες φορες και δεν υπηρξε προβλημα.Και μενα 2 προιοντα δεν τα ειχανε και δε μου τα στειλαν. Ειχα κανει παραγγελια στις 9-12,εφυγε στις 23 και παρελαβα στις 10 του Γεναρη.

Θα τα παρεις,μην ανησυχεις.....

 

ananie για σενα τα λεω....κατι δεν εκανα καλα

 

Ευχαριστω πολυ!

Σημερα μου στειλαν μειλ επιτελους!!

Καποια πραγματα δεν υπαρχουν,καποια θα ερθουν αργοτερα,...Τεσπα!!!!

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα του κεμιστ... οτι ενω λεει οτι εχει στοκ σε προιοντα τελικα σε καποια δεν εχει, τα ιδια παραπονα κανουν και στην σελιδα με τα reviews για αυτο και εβαλα το σχολιο απο διπλα στην λιστα

Ελπιζω να μην πηρα κανένα στο λαιμο μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην μπράβο για το τροκτικό να ξέρετε ότι το διαβάζουν άπειροι άνθρωποι και όχι μόνο "κοινοί θνητοί"... Δεύτερον να χάσουμε τι? Σάμπως τώρα αποστέλουν?Όχι. Αν είναι να συμβεί κάτι μόνο κερδισμένοι θα βγούμε. Άντε γιατί πολύ αέρα έχει πάρει ο απαυτός τους...

 

Επίσης για το bimbomarket μην αγχώνεσαι καθόλου. Μίλα μαζί τους με mail ή τηλεφωνικά και θα βρεθεί άκρη. Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και από εκεί θα πάρω τώρα και το κάθισμα αυτοκινήτου (το 2ο) γιατί εκτίμησα και το ότι μείωσαν τα μεταφορικά και δεν τα αύξησαν σαν μερικούς-μερικούς που γλυκάθηκαν.

 

Σήμερα με έπιασε καταναλωτική μανία και έκανα μια παραγγελία από φραουλονέτ και μια από asos. Είμαι τόσο τρελαμένη που ψάχνω να χαλάσω και τα υπόλοιπα 13 ευρώ που εχει η κάρτα! Χαχαχαχαα.

Πάντως ομολογώ πως με συνεπήρε η χαρά του Καλαμαρακίου και παρήγγειλα κρέμες κ.λπ από strawberrynet ενώ τις ίδιες τις είχε φθηνότερα το fragrancex. Δεν πειράζει, μιλάμε για 3-4 ευρώ διαφορά στο σύνολο και με δωράκι κρεμαστό για το λαιμό! Αλλά ήταν μάθημα για να μάθω να τσεκάρω και να συγκρίνω. Έρευνα αγοράς κυρά μου!

 

Να σας πω, μήπως να στελναμε και στο monsoon mail? Βομβαρδισμοοοοοος! Ααχαχαχαχαχαα!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εδώ έχω νέα!!!!!!!Η απάντηση από το next!

Thank you for your e-mail regarding the Next Directory.

 

I am sorry to advise that our products are currently only available to order online in the following countries: UK, Republic of Ireland, Austria, Belgium, Estonia, Finland, France, Germany, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland and USA.

 

But don't worry! We are planning on further international expansion and we hope to add more countries to this list very soon. Please be patient - we will try and deliver to your country as quickly as we can. Remember to check our international websites at http://www.nextdirectory.eu/ and nextdirect.com/ for details of each new country we add. If you can't wait, you can use our store locator http://www.next.co.uk/storesearch.asp , to find stores in Denmark, the Czech Republic, Russia, Japan and the United Arab Emirates, amongst others.

 

I apologise for any inconvenience caused and thank you once again for your interest in Next.

 

We hope you can shop with us soon!

 

Regards

 

Amisha Iyer

Internet Correspondence Department

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα του κεμιστ... οτι ενω λεει οτι εχει στοκ σε προιοντα τελικα σε καποια δεν εχει, τα ιδια παραπονα κανουν και στην σελιδα με τα reviews για αυτο και εβαλα το σχολιο απο διπλα στην λιστα

Ελπιζω να μην πηρα κανένα στο λαιμο μου!

 

Καλα εκανες καλαμαρακι μου!

Αν κ εγω ειδα το σχολιο αφου εκανα παραγγελια!!!:P

Εμπιστευτηκα ομως μια φιλη που παρελαβε + τις σουπερ τιμες!!!;)

 

Με την ευκαιρια...Μπραβο σου για την καλη δουλεια(με τη λιστα)κ την ενημερωση!!!:D

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην μπράβο για το τροκτικό να ξέρετε ότι το διαβάζουν άπειροι άνθρωποι και όχι μόνο "κοινοί θνητοί"... Δεύτερον να χάσουμε τι? Σάμπως τώρα αποστέλουν?Όχι. Αν είναι να συμβεί κάτι μόνο κερδισμένοι θα βγούμε. Άντε γιατί πολύ αέρα έχει πάρει ο απαυτός τους...

 

Επίσης για το bimbomarket μην αγχώνεσαι καθόλου. Μίλα μαζί τους με mail ή τηλεφωνικά και θα βρεθεί άκρη. Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και από εκεί θα πάρω τώρα και το κάθισμα αυτοκινήτου (το 2ο) γιατί εκτίμησα και το ότι μείωσαν τα μεταφορικά και δεν τα αύξησαν σαν μερικούς-μερικούς που γλυκάθηκαν.

 

Σήμερα με έπιασε καταναλωτική μανία και έκανα μια παραγγελία από φραουλονέτ και μια από asos. Είμαι τόσο τρελαμένη που ψάχνω να χαλάσω και τα υπόλοιπα 13 ευρώ που εχει η κάρτα! Χαχαχαχαα.

Πάντως ομολογώ πως με συνεπήρε η χαρά του Καλαμαρακίου και παρήγγειλα κρέμες κ.λπ από strawberrynet ενώ τις ίδιες τις είχε φθηνότερα το fragrancex. Δεν πειράζει, μιλάμε για 3-4 ευρώ διαφορά στο σύνολο και με δωράκι κρεμαστό για το λαιμό! Αλλά ήταν μάθημα για να μάθω να τσεκάρω και να συγκρίνω. Έρευνα αγοράς κυρά μου!

 

Να σας πω, μήπως να στελναμε και στο monsoon mail? Βομβαρδισμοοοοοος! Ααχαχαχαχαχαα!

 

Φιλεναδα και εγω αυτο ειδα οτι η διαφορα στις κρεμες μου και στα καλυντικα μου ήταν στο συνολο 5 ευρω..απο το fragrancex (που εννοειτε ακομα περιμενω την παραγγελια που εκανα στις 29/12 λογικα τελος της επομενης βδομαδας θα ερθουν και αυτα!) θα μου έρχονταν σε 3 βδομαδες ενω απο το φραουλονετ με την επιλογη συν 15δολ=10ευρω σε 2 εργασιμες και τελικα δεν την πληρωσα γιατι μου καναν και 10δολλαρια εκπτωση!

Υποψιν το πακετακι μου εχει φτασει στο ελλαδα...χε χε και την δευτερα περιμενω το χαρτακι και τριτη παω να το παρωωωωωωωωωω!! Την παραγγελια υπενθιμιζω την εκανα τεταρτη χαραματα προς πεμπτη!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες καλαμαρακι μου!

Αν κ εγω ειδα το σχολιο αφου εκανα παραγγελια!!!:P

Εμπιστευτηκα ομως μια φιλη που παρελαβε + τις σουπερ τιμες!!!;)

 

Με την ευκαιρια...Μπραβο σου για την καλη δουλεια(με τη λιστα)κ την ενημερωση!!!:D

 

Ευχαριστω πολυ! Δεν μου κανει τιποτα δυο λεπτα υποθεση ειναι!

Και αποφασισα να την ανεβαζω καθε μερα για να βλεπουν και οι νεες να μην ρωτανε τα ιδια και να λειπουμε εμεις και να μην παιρνουν απάντηση!

 

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην μπράβο για το τροκτικό να ξέρετε ότι το διαβάζουν άπειροι άνθρωποι και όχι μόνο "κοινοί θνητοί"... Δεύτερον να χάσουμε τι? Σάμπως τώρα αποστέλουν?Όχι. Αν είναι να συμβεί κάτι μόνο κερδισμένοι θα βγούμε. Άντε γιατί πολύ αέρα έχει πάρει ο απαυτός τους...

 

Επίσης για το bimbomarket μην αγχώνεσαι καθόλου. Μίλα μαζί τους με mail ή τηλεφωνικά και θα βρεθεί άκρη. Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και από εκεί θα πάρω τώρα και το κάθισμα αυτοκινήτου (το 2ο) γιατί εκτίμησα και το ότι μείωσαν τα μεταφορικά και δεν τα αύξησαν σαν μερικούς-μερικούς που γλυκάθηκαν.

 

Σήμερα με έπιασε καταναλωτική μανία και έκανα μια παραγγελία από φραουλονέτ και μια από asos. Είμαι τόσο τρελαμένη που ψάχνω να χαλάσω και τα υπόλοιπα 13 ευρώ που εχει η κάρτα! Χαχαχαχαα.

Πάντως ομολογώ πως με συνεπήρε η χαρά του Καλαμαρακίου και παρήγγειλα κρέμες κ.λπ από strawberrynet ενώ τις ίδιες τις είχε φθηνότερα το fragrancex. Δεν πειράζει, μιλάμε για 3-4 ευρώ διαφορά στο σύνολο και με δωράκι κρεμαστό για το λαιμό! Αλλά ήταν μάθημα για να μάθω να τσεκάρω και να συγκρίνω. Έρευνα αγοράς κυρά μου!

 

Να σας πω, μήπως να στελναμε και στο monsoon mail? Βομβαρδισμοοοοοος! Ααχαχαχαχαχαα!

 

13 ευρω ε???

τσιμπα κοσμηματακι απο το tze.gr ή το ostriajewels.gr

βοηθάω....?

 

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/mother-care.html

 

Συγχαρητηρια σε οποια το εστειλε κ ας ελπίσουμε οτι θα αλλαξει κατι!!!!!

 

και οσες εχετε facebook καντε το μια αναρτηση στην σελιδα σας! παντε στο τρωκτικο και εκει που τελειωνει το αρθρο λεει σερ (πως τα γραφω!!) με το φατσεμπουκι που λεει και η φιλιτσα!

 

Link to comment
Share on other sites

και οσες εχετε facebook καντε το μια αναρτηση στην σελιδα σας! παντε στο τρωκτικο και εκει που τελειωνει το αρθρο λεει σερ (πως τα γραφω!!) με το φατσεμπουκι που λεει και η φιλιτσα!

 

 

 

ειχα νευρα γιατι στις πιτζαμες ειχε μονο 30 % εκπτωση και οσο σκεφτομαι ΄το κλεψιμο τρελενομαι ...

26 ευρω και απο την αγγλικα θα επερνα 4 ζευγαρια γκρρρρ

αλλα μου φτιαξατε το κεφι με το τροκτικο ...

 

να δειτε τί εχει γινει και στην τατιανα θα το στειλω την αναρτηση του τροκτικου

 

τα πήρα Αγρια ..... δεν βρισκω και τα εμποτιονς που ειναι βρε κοριστια???

 

Μπραβο στην κοπελα για το τροκτικο μπαβο για αυτον αυτην που ειχε την ιδεα τωρα να δειτε τι εχει να γινει θα το στειλω και στην μοδερκερ ελλαδας θα του ξεφτιλλίσω....

 

 

και ηταν μια ανεδεστατη ,,,,,,,

 

σορυ για ορθογραφικα εχω θολώσει

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

το εστειλα στην προστασια του καταναλωτη , στην τατιανα και θα το στειλω και στον αυτια !!!!

 

 

τα εχω πάρει αγριααααααααααααααααααα σταματηστε με γιατι με βλέπω σαν την ΛΟυκά να γυρναω στους δρομους χαχαχα

 

 

καλεεεε που ειστε ??????

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

το εστειλα στην προστασια του καταναλωτη , στην τατιανα και θα το στειλω και στον αυτια !!!!

 

 

τα εχω πάρει αγριααααααααααααααααααα σταματηστε με γιατι με βλέπω σαν την ΛΟυκά να γυρναω στους δρομους χαχαχα

 

 

καλεεεε που ειστε ??????

 

 

Γιατί να σε σταματήσουμε???

Μαζί σου όλες.................

Εσύ θα κάνεις την Λουκά , με τις δημοσιεύσεις στο χέρι και εμείς θα κάνουμε τους πιστούς σου...!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...