Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιδεες για παιδικο δωματιο


Recommended Posts

κοριτσια ειμαι στον 7ο μήνα και σιγά σιγά λεω να ασχοληθώ και με το δωματιο της μπέμπας. Το πρόβλημα είναι ότι δεν εχω ιδέα του τι θέλω να κάνω και πως να το βάψω. Σιγουρα δεν θέλω να έχει ροζ αποχρώσεις.

Βοηθήστε με σας παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για παιδικό δωματιο μου αρεσει πάρα ολυ το πορτοκαλί χρωμα που συμβολιζει και την ευτυχία,τη χαρά, δινει ενεργεια κτλ.

Αυτο είναι και το χρωμα που έχω στο παιδικο δωματιο. Αγόρασα και μια αυτοκολλητη ταινία τοιχου και εκανα και μερικά σχεδια πάνω στον τοιχο, της εβαλα και φωσφορίζοντα αστεράκια στον ένα τοιχο γυω γυρω από ένα φωτιστικο τοιχου με σχημα φεγγαρι και ετσι ολοκληρωσα το δωματιο.

Αν ψαξεις στα μαγαζια σιγουρα θα βρεις υπεροχα αυτοκολλητα τοιχου που θα σε εμπνευσουν για εξαιρετικες δημιουργιες.

Με το καλό η μπέμπα και με εναν πόνο!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε τους δύο τοίχους σε κίτρινο και τον άλλο σε λιλά-ροζ. Ο τέταρτος τοίχος είναι η ντουλάπα. Κι έχουμε βάλει μια μπορντούρα με τις πριγκηπισες, που έχουν διάφορα χρώματα. Τώρα ψάχνουμε για χαλί και κουρτίνες. Πάντως κι εγώ βρίσκω το πορτοκαλί πολύ καλή ιδέα....

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βάψαμε το Σάββατο το παιδικό. Τα χρώματα που διαλέξαμε είναι απαλό σιέλ και απαλό κιτρινάκι, καθώς όλη η προίκα του μπέμπη μας και τα σχετικά του είναι σε αυτές τις αποχρώσεις. Μέχρι ένα ύψος, λίγο πιο κάτω απο την μέση είναι στο σιέλ οι τοίχοι και απο εκεί και πάνω κίτρινο. Το γύψινο του δωματίου και λίγο πιο κάτω είναι σιέλ. Το ίδιο και η ροζέτα του φωτιστικού. Επίσης, μια κολωνίτσα που έχει μέσα το παιδικό την βάψαμε απο πάνω μέχρι κάτω σιέλ. Τώρα περιμένω μπορντούρα που παρήγγειλα απο COSYCORNER (μπεζ φόντο με καφέ αρκουδάκια) και αυτοκόλλητα αφρώδει αρκουδάκια για να τα κολλησουμε σε διαφορα σημεία. Επίσης μια κρεμαστούλα αρκουδάκι. Μέχρι στιγμής έχει γίνει πολύ όμορφο και γλυκούλικο. Περιμένω όμως και το τελικό αποτέλεσμα με τις μπορντούρες και τα σχετικά για να δω πως θα "δείξει". Ελπίζω να του αρέσει του μπέμπη μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

εγώ του το χω βάψει ανοιχτο πορτοκαλι απο πανω και πρασινακι απο κατω στη μεση εχω βαλει μια μπορντουρα του γουινι και διαφιορα καδρα και στη ντουλαπα αναλογη ταπετσαρια... προσωπικα ειναι πολυ ωραιο και ζωντανο... μπορεισ κι εσυ να το κανεισ θεματικο όπως κι εγώ που το κανα γουινι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...