Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ????


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες !!!

Έχω 2 παιδάκια και είμαι έγκυος στο τρίτο.

Για γυναικολόγο είχα τον Ζιώγα όμως μένω Γλυφάδα και δεν με βόλευε καθόλου το δρομολόγιο Γλυφάδα-Αθήνα.

Έκανα 2 ώρες να πάω και 2 ώρες να γυρίσω.

Είμαι απίστευτα χαρούμενη, που υπάρχει μια τόσο καλή γυναικολόγος και είναι και τόσο κοντά μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρήκα το τηλέφωνο του ιατρείου της και θα πάρω την Δευτέρα, να κλείσω ραντεβού.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες !!!

Έχω 2 παιδάκια και είμαι έγκυος στο τρίτο.

Για γυναικολόγο είχα τον Ζιώγα όμως μένω Γλυφάδα και δεν με βόλευε καθόλου το δρομολόγιο Γλυφάδα-Αθήνα.

Έκανα 2 ώρες να πάω και 2 ώρες να γυρίσω.

Είμαι απίστευτα χαρούμενη, που υπάρχει μια τόσο καλή γυναικολόγος και είναι και τόσο κοντά μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρήκα το τηλέφωνο του ιατρείου της και θα πάρω την Δευτέρα, να κλείσω ραντεβού.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

 

 

Να σου ζησουν τα παιδακια σου και με το καλο το και το μικρουλι!!! Η Σπυριδουλα ειναι απλα υπεροχη θα το δεις και εσυ!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπήκα κι εγώ και διάβασα τόσο καλά λόγια για την Σπυριδούλα Ψαρρού σε αυτό forum αποφάσισα να την δοκιμάσω στην αρχή της τωρινής μου εγκυμοσύνης. Θέλησα λοιπόν να μοιραστώ εδώ την εμπειρία μου, για να έχει όποιος διαβάζει για την συγκεκριμένη γυναικολόγο και μια διαφορετική γνώμη. Μετά από καθυστέρηση 2 ημερών πήγα και έκανα χοριακή εξέταση για να διαπιστώσω αν είμαι όντως έγκυος, την οποία (όπως προβλέπεται) επανέλαβα μετά από 2 μέρες για να δω την αύξηση. Έχω ήδη ένα παιδάκι, οπότε ήξερα πλεόν τη διαδικασία. Αποφάσισα να δοκιμάσω την Ψαρρού, καθώς η δική μου γιατρός δεν είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού μετά από καισαρική και θέλησα να δω ποια είναι η γνώμη και ενός άλλου γιατρού (ειδικά αφού διάβασα τόσο καλά λόγια εδώ μέσα). Οι χοριακές μου ήταν κάπως χαμηλές και από το τηλέφωνο μου συνέστησε να κάνω επανάληψη. Στην τέταρτη επανάληψη (!) μου είπε στο τηλέφωνο, γιατί δεν είχε νόημα ακόμη να με δει από κοντά, ότι πρόκειται για εξωμήτριο και να περιμένω να αποβάλω από μέρα σε μέρα. Όταν τη ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα λάθους μου το απέκλεισε. Αφού οι μέρες περνούσαν και δεν είχα ακόμη αποβάλει έκανα άλλη μία χοριακή και όταν την πήρα να της πω τα αποτελέσματα μου είπε απαθώς ότι πρόκειται για φυσιολογική τιμή. Μάλιστα μου είπε ότι σίγουρα ήταν λάθος οι μετρήσεις του μικροβιολογικού εργαστηρίου στις πρωτες χοριακές που είχα κάνει (σημειωτέον, όλες τις εξετάσεις, συμπεριλαμβανομένης της τελευταίας τις έκανα στο ίδιο κέντρο). Δειλά λοιπόν τη ρώτησα, μιας και ξεκαθαρίστηκε ότι ήταν φυσιολογική εγκυμοσύνη, πότε μπορώ να τη δω γιατί θέλω μεταξύ άλλων να συζητήσω μαζί της και το ενδεχόμενο φυσιολογικού τοκετού αυτή τη φορά. Η απάντησή της ήταν 'Έχεις ήδη ένα παιδάκι ε? Και τι θέλεις να το αφήσεις ορφανό?' Φυσικά δεν πήγα ΠΟΤΕ να τη δω από κοντά, ο τρόπος της ήταν τελείως δογματικός και μάλιστα για γιατρό που ήδη έχει κάνει μια λάθος τηλεφωνική διάγνωση (που ήδη αυτό είναι κάπως επιπόλαιο εξαρχής). Προφανώς για να γράφει τόσος κόσμος καλά λόγια μάλλον θα έχει καλά στοιχεία, ωστόσο προσωπικά τη βρήκα πολύ απόλυτη και δεν θα την πρότεινα σε καμία φίλη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μπορειτε να μου πειτε ποσα παιρνει επισκεψη και που ακριβως ειναι; επισης ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθει αν πας πρωτη φορα στο ιατρειο της για ενα πληρη γυναικολογικο ελεγχο; σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ την Ψαρρού είχα στην εγκυμοσύνη μου ( επειδή είχα διαβάσει κι εγώ καλά λόγια εδώ στο φόρουμ ) και θα έλεγα ότι ήταν καλή αλλά όχι και κάτι το ιδιαίτερο. 2.000 ευρώ μας πήρε, γέννησα φυσιολογικά και ευτυχώς είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς παρατράγουδα..... πολύ ψυχρή ήταν... της έλεγα ότι πονούσα και μου απαντούσε 'μα γεννάς-τι περίμενες' και μετά ερχόταν οι κοπέλες στο Λητώ και μου έλεγαν ότι η γιατρός ξέχασε να τους πει να μου δώσουν παυσίπονα.....

Nancy79 είναι στην πλατεία Εσπερίδων-Γλυφάδα. Αν πάρεις ένα τηλ θα σε ενημερώσει για τα υπόλοιπα η γραμματέας της.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ εφη!εγω εκλεισα ραντεβου μαζι της επειδη σχεδον ολες οι κοπελες λεγανε οτι ειναι πολυ οικεια κ γλυκεια.θα παω την επομενη εβδομαδα κα θα σας πω κα την δικη μου γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ μου θα σου ειχα στειλει νωριτερα αλλα μου ειχε ερθει ειδοποιηση. Επισκεψη χρεωνει 50 ευρω αλλα στην εγκυμοσυνη δεν τις χρεωνει. Η διευθυνση ειναι Κυπρου 72 στην πλατεια εσπεριδων οπως σου εγραψε και η Εφη. Επειδη το θεμα του γιατρου ειναι τελειως υποκειμενικο, καλο ειναι να πας και να δεις και μονη σου αν σου κανει. Εγω δεν εχω κανενα παραπονο, και πολυ γλυκεια ηταν και προσιτη, ειδικα κατα την διαρκεια των ωδινων και του τοκετου μου ηταν διπλα μου και ενιωθα σαν να ειχα μια φιλη στο πλευρο μου αλλα αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια...Η Εφη παρεθεσε την δικη της η οποια ηταν διαφορετικη , οποτε οι πολλες γνωμες θα σε μπερδεψουν.. Θα δεις στο ραντεβου που εχεις κλεισει και θα κρινεις μονη σου, μπορει να σου κανει, μπορει και οχι... :D Αυτα. Οτι αλλο θες εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

christinaki σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. οντως ειναι υποκειμενικο το θεμα του γιατρου.εγω σκεφτομαι να ξεκινησω μαζι της και να με παρακολουθησει και στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που ελπιζω πως δεν θα αργησει μιας και στην πρωτη δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενη απο τη γιατρο μου.βεβαια ηταν σε δημοσιο νοσοκομειο πραγμα που παιζει ρολο κι αυτο.τωρα θα παω για γυναικολογικο ελεγχο.αν ξερεις μπορεις να μου πεις τι διαδικασια ακολουθει μιας και εχω πολλα χρονια να παω να κανω

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ μου κατ'αρχην να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο το δευτερο νινι! Οσον αφορα τον γυναικολογικο ελεγχο δεν θυμαμαι ακριβως την διαδικασια, χωρις να ειμαι σιγουρη ομως πιστευω πως θα σου παρει το ιστορικο, θα σου κανει τεστ ΠΑΠ και μετα θα σου κανει και υπερηχο... Ποτε θα πας??? Να της δωσεις πολλα χαιρετισματα απο μερους μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης να διευκρινησω κατι γιατι βιαζομουν να απαντησω στην Νανσυ στο πρωτο ποστ και μου διεφυγε εκεινη την ωρα σχετικα με την απαντηση της Σπυριδουλας οταν της ελεγε η Εφη οτι ποναει, ακριβως το ιδιο και εγω της ελεγα και μαλιστα επαναλαμβανομενα σε σημειο να γινω εκνευριστικη. Εκεινη ομως ηταν παντα χαμογελαστη, υπομονετικη και μου εδινε κουραγιο λεγοντας '' το ξερω οτι πονας αλλα σκεψου οτι σε λιγο θα δουμε το μωρακι μας...''

 

Οσο για τα παυσιπονα το θεωρω λιγο ακυρο αυτο που ελεγαν τα κοριτσια του Λητω στην κοπελα... Παντως σε μενα τα παυσιπονα τα εφερναν και ημουν μια χαρουλα!!!

 

Το ποστ της Ματινας δεν το ειχα δει, πρωτη φορα το διαβασα πριν λιγο... Αυτο που εχω να πω ειναι πως μου κανει εντυπωση πως για πρωτο ποστ βρηκε να γραψει σε αυτο το θεμα απο την στιγμη που απο το 2009 αν δεν κανω λαθος που ανοιχτηκε αυτο το τοπικ, oλες οι κοπελες (εγκυουλες και μη) μονο καλα λογια εχουν γραψει για την γιατρο... Τι να πω πολυ περιεργο.....

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.εχω ραντεβου την Παρασκευη και θα πω εντυπωσεις.πολυ ευχαριστως να σου τις δωσω χαιρετισματα!!να εισαι παντα καλα!

Link to comment
Share on other sites

@ Christinaki: Δεν ξέρω γιατί σου φαίνεται τόσο περίεργο που υπάρχει κάποιος με διαφορετική γνώμη από την επικρατούσα. Αυτός είναι ο λόγος που ανταλλάσσουμε απόψεις εδώ μέσα, όχι για να λέμε όλοι το ίδιο υποχεωτικά. Πολύ περίεργη η αντίδρασή σου ομολογώ...Μπορεί το ποστ να άνοιξε το 2009 αλλά εγώ τώρα είχα εμπειρία με τη συγκεκριμένη γιατρό και έτσι τώρα μπορούσα να καταθέσω την άποψή μου. Επίσης δεν είμαι καθόλου ενεργή στο site, προς το παρόν μόνο διάβαζα, αλλά σκέφτηκα ότι για κάποιον σαν κι εμένα που απλά διαβάζει ενημερωτικά τις γνώμες των άλλων εδώ μέσα θα ήταν χρήσιμο να ακούσει και κάτι διαφορετικό.

Κατά τα άλλα υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει να προτείνει καλό γυναικολόγο στη Γλυφάδα (ή στις γύρω περιοχές) που να τον έχει δοκιμάσει η ίδια σε VBAC (ΦΤ μετά από καισαρική)?

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλα Νανσουλα μου, φυσικα και θα περιμενουμε εντυπωσεις!!!

 

Ματινα φυσικα και ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες και ο καθενας μπορει να μοιραστει την δικη του, ειτε ειναι θετικη ειτε αρνητικη... Οπως προειπα παραπανω ομως συμφωνα με τους κανονες του φορουμ στο πρωτο μας ποστ συστηνομαστε συνηθως και αυτο ηταν που μου φανηκε περιεργο... Τωρα οσον αφορα την ερωτηση σου για γυναικολογο στην Γλυφαδα που πραγματοποιει VBAC μπορεις να κοιταξεις την λιστα που υπαρχει μεσα στο φορουμ η αν δε σε καλυπτει να ανοιξεις καινουργιο θεμα ωστε να απαντησει οποια γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας..ξερετε εαν χρειαστει καποια καλλιεργεια κολπικου υγρου που την κανει η γιατρος??εννοω στο ιατρείο ή σε στελνει για παραδειγμα στο νοσοκαμείο?? και την κανει η ιδιά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!! Το τεστ ΠΑΠ στο κανει εκεινη και στελνει το δειγμα σε εργαστηριο. Δεν ξερω αν αυτο θες να μαθεις αλλα οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλημερα σε ολες! μιας και ειχα ακουσει καλα λογια,επισκεπτηκα και εγω την κυρια Ψαρρου.τι να πω βρε κοριτσια,ισως να ειναι η πιο αδιαφορη γιατρος και ειδικα γυναικολογος που μου εχει τυχει.αδιαφορη τελειως,της μιλουσα και κοιτουσε καθε 2 λεπτα το κινητο της,αισθανθηκα οτι μου κανει χαρη που μου απανταει...ισως ηταν η μερα,τι να πω.με ενοχλησε και γι αυτο το κανω και θεμα και απογοητευτηκα γιατι εκανα και ολοκληρο ταξιδι για να παω στη Γλυφαδα.ισως ως γιατρος να ειναι καλη, εγω προφανως και δεν θα ξαναπαω κ δεν την προτεινω.απο ωρα αναμονης δεν υπηρχε θεμα ,ουτε 10 λεπτα δεν περιμενα.ισως ειμαι η μονη που εχω τετοια εντυπωση εδω μεσα,απλα θεωρησα χρησιμο να την πω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες! μιας και ειχα ακουσει καλα λογια,επισκεπτηκα και εγω την κυρια Ψαρρου.τι να πω βρε κοριτσια,ισως να ειναι η πιο αδιαφορη γιατρος και ειδικα γυναικολογος που μου εχει τυχει.αδιαφορη τελειως,της μιλουσα και κοιτουσε καθε 2 λεπτα το κινητο της,αισθανθηκα οτι μου κανει χαρη που μου απανταει...ισως ηταν η μερα,τι να πω.με ενοχλησε και γι αυτο το κανω και θεμα και απογοητευτηκα γιατι εκανα και ολοκληρο ταξιδι για να παω στη Γλυφαδα.ισως ως γιατρος να ειναι καλη, εγω προφανως και δεν θα ξαναπαω κ δεν την προτεινω.απο ωρα αναμονης δεν υπηρχε θεμα ,ουτε 10 λεπτα δεν περιμενα.ισως ειμαι η μονη που εχω τετοια εντυπωση εδω μεσα,απλα θεωρησα χρησιμο να την πω...

 

 

5 χρόνια τώρα διαβάζω τις διθυραμβικές κριτικές για την κα Ψαρρού σε αυτό το φόρουμ. Κάποια στιγμή (πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη) αποφάσισα να της τηλεφωνήσω για να δω πλέον και η ίδια περί τίνος πρόκειται και είναι τόσο πολλές γυναίκες (ή μάλλον κορίτσια) ξετρελλαμένες με τη συγκεκριμένη γιατρό.

Δυστυχώς, η τηλεφωνική μας συνομιλία ήταν κάκιστη, της έκανα 2-3 ερωτήσεις σχετικά με το τι πρέπει να έχω μαζί μου τηςν πρώτη μας γνωριμία και εκείνη ήταν παντελώς αδιάφορη (όλα αυτά ενώ την έιχαν ήδη κάνει "εδώ μέσα" πολύ φίρμα!!! τον Ιανουάριο του 2011).

Απογοητευμένη από την πολύ σύντομη και αδιάφορη συνομιλία μας, φυσικά δεν επεδίωξα ποτέ να τη γνωρίσω από κοντά, αν και πολύ θα το ήθελα μιας και μέναμε πολύ κοντά στο ιατρείο της και με βόλευε ιδιαιτέρως η κοντινή απόσταση. Να σημειώσω βέβαια ότι τότε πίστευα ότι έχω πρόβλημα υπογονιμότητας μιας και προσπαθούσαμε αρκετούς μήνες και ήθελα έναν/ μία γιατρό με εμπειρία στο συγκεκριμένο θέμα. Φυσικά η κα Ψαρρού ΔΕΝ ήταν αυτό που έψαχνα όπως έμαθα πολύ αργότερα από παθούσες με σοβαρά προβλήματα υπογονιμότητας τις οποίες ΔΕ βοήθησε καθόλου.

 

Τελικά επέλεξα άλλον πολύ έμπειρο γιατρό, με διαβεβαίωσε ότι δεν έχουμε απολύτως κανένα πρόβλημα υπογονιμότητας και με συνέστησε σε έναν άλλο γυναικολόγο στον οποίο οφείλω και την πρώτη μου εγκυμοσύνη :-P

 

Σήμερα, 2,5 χρόνια μετά και ενώ διανύω τον 5ο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης στα 39 μου, απλά θέλω να δώσω μια μικρή συμβουλή: όσες διθυραμβικές κριτικές και να διαβάσετε εδώ μέσα, καλό είναι να κρίνετε ΟΙ ΙΔΙΕΣ αν σας ταιριάζει ένας γιατρός και όχι να επιμένετε επειδή "κάποια άλλη" (!!!) κοπέλα βρίσκει την κα Ψαρρού¨"εξαιρετική"/ "άνθρωπο πάνω απ' όλα"/ "καταπληκτική", κοκ.

 

Δεν αμφιβάλλω ότι πέρασε μια χρυσή εποχή η συγκεκριμένη γιατρός αλλά ίσως λόγω του αυξημένου αριθμού των θαυμαστριών της να καβάλησε το καλάμι (όπως λέμε στην απλή καθομιλουμένη) και να μην είναι πια η σούπερ γιατρός που τόσες πολλές υποστηρίζουν.

 

Εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο με όποιον γιατρό τους εμπνέει απόλυτη εμπιστοσύνη και φυσικά πολύ και καλή τύχη στις εγκυμοσύνες τους!

Ε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Μιας και μένω στη Γλυφάδα και ψάχνω γενικά για γιατρό, λαμβάνοντας υπόψη και τα σχόλιά σας, πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού στο ιατρείο της κας Ψαρρού. Το ραντεβού που μου έκλεισε ήταν για 25 μέρες μετά!!!!!:shock:

 

Δεδομένου ότι ο λόγος που με οδήγησε στο ιατρείο είναι η διερεύνηση υπογονιμότητας και το γεγονός ότι είμαστε στη φάση που επισκέπτομαι αρκετά συχνά το γιατρό (προγεννητικός, παρακολούθηση ωορρηξίας, ενδεχόμενο σπερματέγχυσης) με προβλημάτισε αρκετά η μεγάλη αναμονή για ραντεβού και τελικά δεν πήγα.

 

Αντιμετώπισε κάποια άλλη παρόμοιο θέμα; Αξίζει η αναμονή; Και μήπως έχει βοηθηθεί και κάποια άλλη κοπέλα με δυσκολία σύλληψης από τη συγκεκριμένη γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Μιας και μένω στη Γλυφάδα και ψάχνω γενικά για γιατρό, λαμβάνοντας υπόψη και τα σχόλιά σας, πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού στο ιατρείο της κας Ψαρρού. Το ραντεβού που μου έκλεισε ήταν για 25 μέρες μετά!!!!!:shock:

 

Δεδομένου ότι ο λόγος που με οδήγησε στο ιατρείο είναι η διερεύνηση υπογονιμότητας και το γεγονός ότι είμαστε στη φάση που επισκέπτομαι αρκετά συχνά το γιατρό (προγεννητικός, παρακολούθηση ωορρηξίας, ενδεχόμενο σπερματέγχυσης) με προβλημάτισε αρκετά η μεγάλη αναμονή για ραντεβού και τελικά δεν πήγα.

 

Αντιμετώπισε κάποια άλλη παρόμοιο θέμα; Αξίζει η αναμονή; Και μήπως έχει βοηθηθεί και κάποια άλλη κοπέλα με δυσκολία σύλληψης από τη συγκεκριμένη γιατρό;

 

Με συγχωρείς για το θάρρος, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι η μεγάλη αναμονή ΔΕ σημαίνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ για την αξιοπιστία και την επιτυχία ενός γιατρού. Εχω πολύ πρόσφατο παράδειγμα ως παθούσα από τον τελευταίο γυναικολόγο που επέλεξα επειδή είχε πολλή πελατεία (τρομάρα του!) και θεώρησα ότι κάτι θα ξέρουν τόσες γυναίκες για να πηγαίνουν σε αυτόν.

 

Δυστυχώς, έκανα τεράστιο λάθος μιας και μόλις χτες αποφάσισα ότι ΔΕ θα γεννήσω μαζί του γιατί είναι εντελώς αναξιόπιστος, δε σηκώνει ποτέ το κινητό του, πάντα με παραπέμπει στις μαίες του (τις έχει 2-3 για να του περισσεύουν!) κοκ.

 

Όσο για την Ψαρρού, την έχω καλέσει κι εγώ στο παρελθόν για ραντεβού και με απογοήτευσε εντελώς το ύφος της (το είχε σηκώσει η ίδια) και η έπαρσή της.

Σίγουρα μέσα στο φόρουμ θα βρεις απίστευτες υποστηρίκτριές της που είναι πελάτισσες χρόνια, κι εγώ έτσι είδα και πήρα τηλέφωνο. Αλλά...

 

Θεωρώ ότι αν παρακολουθείς τον κύκλο, ωορρηξία, κλπ. καλό είναι να επισκεφτείς ΕΙΔΙΚΟ κέντρο υπογονιμότητας (εφόσον αυτό το κάνεις πάνω από 6 μήνες αν είσαι άνω των 35 ετών). Αν θες να σου συστήσω, θα το κάνω με μεγάλη χαρά μιας και έχω πλέον μεγάλη εμπειρία μετά από 4 χρόνια ψαξίματος :lol:

 

Γεννάω το δεύτερο παιδάκι μας σε λίγες μέρες το οποίο συνέλαβα φυσιολογικά χωρίς να το περιμένω... Όταν αφεθείς, συμβαίνουν θαύματα!

Επειδή όμως το πρώτο μας παιδάκι το συλλάβαμε με λίγη βοήθεια, στη διάθεσή σου για πληροφορίες!

 

υ.γ. μένουμε κι εμείς προς Γλυφάδα, αν θες απλό γυναικολόγο, πρόσφατα μου είπαν πολύ καλά λόγια για το medfem στην κύπρου. Θα το επισκεφτώ όταν πια γεννήσω που θα θέλω πιο απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς για το θάρρος, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι η μεγάλη αναμονή ΔΕ σημαίνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ για την αξιοπιστία και την επιτυχία ενός γιατρού. Εχω πολύ πρόσφατο παράδειγμα ως παθούσα από τον τελευταίο γυναικολόγο που επέλεξα επειδή είχε πολλή πελατεία (τρομάρα του!) και θεώρησα ότι κάτι θα ξέρουν τόσες γυναίκες για να πηγαίνουν σε αυτόν.

 

Δυστυχώς, έκανα τεράστιο λάθος μιας και μόλις χτες αποφάσισα ότι ΔΕ θα γεννήσω μαζί του γιατί είναι εντελώς αναξιόπιστος, δε σηκώνει ποτέ το κινητό του, πάντα με παραπέμπει στις μαίες του (τις έχει 2-3 για να του περισσεύουν!) κοκ.

 

Όσο για την Ψαρρού, την έχω καλέσει κι εγώ στο παρελθόν για ραντεβού και με απογοήτευσε εντελώς το ύφος της (το είχε σηκώσει η ίδια) και η έπαρσή της.

Σίγουρα μέσα στο φόρουμ θα βρεις απίστευτες υποστηρίκτριές της που είναι πελάτισσες χρόνια, κι εγώ έτσι είδα και πήρα τηλέφωνο. Αλλά...

 

Θεωρώ ότι αν παρακολουθείς τον κύκλο, ωορρηξία, κλπ. καλό είναι να επισκεφτείς ΕΙΔΙΚΟ κέντρο υπογονιμότητας (εφόσον αυτό το κάνεις πάνω από 6 μήνες αν είσαι άνω των 35 ετών). Αν θες να σου συστήσω, θα το κάνω με μεγάλη χαρά μιας και έχω πλέον μεγάλη εμπειρία μετά από 4 χρόνια ψαξίματος :lol:

 

Γεννάω το δεύτερο παιδάκι μας σε λίγες μέρες το οποίο συνέλαβα φυσιολογικά χωρίς να το περιμένω... Όταν αφεθείς, συμβαίνουν θαύματα!

Επειδή όμως το πρώτο μας παιδάκι το συλλάβαμε με λίγη βοήθεια, στη διάθεσή σου για πληροφορίες!

 

υ.γ. μένουμε κι εμείς προς Γλυφάδα, αν θες απλό γυναικολόγο, πρόσφατα μου είπαν πολύ καλά λόγια για το medfem στην κύπρου. Θα το επισκεφτώ όταν πια γεννήσω που θα θέλω πιο απλά πράγματα.

 

Τους ίδιους προβληματισμούς ακριβώς με εσένα έχω για αυτό δεν πήγα στο ραντεβού. Δεν ξέρω όμως αν έκανα καλά....

 

Επειδή από ότι έχω δει στα posts σου, έχεις κάποια εμπειρία στα θέματα που με απασχολούν και είσαι και γειτονάκι, θα σε πείραζε να σου στείλω pm?

Λίγα πράγματα για μένα μπορείς να δεις στο post που έκανα σήμερα εδώ:http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2624122&postcount=490

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Τους ίδιους προβληματισμούς ακριβώς με εσένα έχω για αυτό δεν πήγα στο ραντεβού. Δεν ξέρω όμως αν έκανα καλά....

 

Επειδή από ότι έχω δει στα posts σου, έχεις κάποια εμπειρία στα θέματα που με απασχολούν και είσαι και γειτονάκι, θα σε πείραζε να σου στείλω pm?

Λίγα πράγματα για μένα μπορείς να δεις στο post που έκανα σήμερα εδώ:http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2624122&postcount=490

 

Κορίτσια και γω παρόμοια περίπτωση είμαι!mama 35 θα μπορούσες να μου στείλεις και μένα πληροφορίες για γιατρούς που ασχολούνται με υπογονιμότητα καθώς ακόμα είμαι στο ψάξιμο γιατρού και δεν έχω βγάλει άκρη....:?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...