Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαιευτήριο Ρέα


RANIA

Recommended Posts

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

Ωστοσο ηθελα να επισημάνω -συζυγος επιτρεπεται να διανυκτερευσει στο δωματιο πάλι σε περιπτωσ καισαρικης???Εγω ειμαι απο επαρχια και θα εμαι μονο με το συζυγο μου κανεναν άλλον.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

Ωστοσο ηθελα να επισημάνω -συζυγος επιτρεπεται να διανυκτερευσει στο δωματιο πάλι σε περιπτωσ καισαρικης???Εγω ειμαι απο επαρχια και θα εμαι μονο με το συζυγο μου κανεναν άλλον.

 

Ευχαριστώ

 

Όχι δεν μπορεί..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

το 1ο βραδυ παροτι ημουν με καισαρικη δεν κρατησα κανεναν, οπως και στο 1ο παιδακι.δε λεω,ταλαιπωρηθηκα αλλα τα καταφερα!!η μια κοπελα ειχε τον αντρα της στο δωματιο και ενω του ζητουσαν συνεχεια να παει στο σαλονακι γιατι απαγορευονται οι αντρες στη διανυκτερευση εκεινος τπτ. δεν μπορουσαμε ουτε να ξεσκεπαστουμε λογω ζεστης, ουτε να θηλασουμε ανετα, ουτε τπτ..γαιδουρι ο ανθρωπος λεμε:evil::evil:

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

το 1ο βραδυ παροτι ημουν με καισαρικη δεν κρατησα κανεναν, οπως και στο 1ο παιδακι.δε λεω,ταλαιπωρηθηκα αλλα τα καταφερα!!η μια κοπελα ειχε τον αντρα της στο δωματιο και ενω του ζητουσαν συνεχεια να παει στο σαλονακι γιατι απαγορευονται οι αντρες στη διανυκτερευση εκεινος τπτ. δεν μπορουσαμε ουτε να ξεσκεπαστουμε λογω ζεστης, ουτε να θηλασουμε ανετα, ουτε τπτ..γαιδουρι ο ανθρωπος λεμε:evil::evil:

Ελεος..γιατί δεν είπες τίποτα? Κανονικά και εγώ ξέρω ότι δεν επιτρέπεται να μένει κάποιος στην διανυκτέρευση μέσα στο δωμάτιο.Δεν είναι σωστό και για τις υπολοιπες κοπελες.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εντελώς διαφορετικές απόψεις για το ΡΕΑ και ίσως αυτό αντανακλά τις ιδιαίτερες προσδοκίες, απαιτήσεις και προτεραιότητες του καθενός. Πάντως, και μόνο το γεγονός ότι υπάρχει επιτέλους ένα τέτοιο μαιευτήριο στα νότια προάστια είναι από μόνο του πολύ σημαντικό. Το θέμα του πάρκινγκ δεν το θεωρώ βασικό. Φυσικά, θα προσέφερε άνεση αλλά δεν είναι αυτό που θα επηρεάσει την επιλογή μαιευτηρίου. Ως προς την παρουσία συζύγου μέσα στο δωμάτιο, θα έπρεπε να υπάρχει αυστηρότερη πολιτική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βλέπω εντελώς διαφορετικές απόψεις για το ΡΕΑ και ίσως αυτό αντανακλά τις ιδιαίτερες προσδοκίες, απαιτήσεις και προτεραιότητες του καθενός. Πάντως, και μόνο το γεγονός ότι υπάρχει επιτέλους ένα τέτοιο μαιευτήριο στα νότια προάστια είναι από μόνο του πολύ σημαντικό. Το θέμα του πάρκινγκ δεν το θεωρώ βασικό. Φυσικά, θα προσέφερε άνεση αλλά δεν είναι αυτό που θα επηρεάσει την επιλογή μαιευτηρίου. Ως προς την παρουσία συζύγου μέσα στο δωμάτιο, θα έπρεπε να υπάρχει αυστηρότερη πολιτική.

 

συμφωνώ απόλυτα..όσο για το παρκινγκ, ούτε το μητέρα ούτε το λητώ έχουν..μονο το γαία και το ιασώ.και είναι κριτήριο επιλογής ή μή ενός νοσοκομείου αυτό..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΦΡΕΣΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!!!!Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΡΕΑ?????ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ!!!!!

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΣΩΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ FORUM ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΦΡΕΣΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!!!!Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΡΕΑ?????ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ!!!!!

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΣΩΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ FORUM ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!!!

:wink:

 

Έχει σίγουρα ένα ΑΤΜ Πειραιώς.με το καλό το μωράκι σου!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα ένα ΑΤΜ Πειραιώς.με το καλό το μωράκι σου!

Στον δεύτερο εχει και ενα μικρό υποκαταστημα για αναληψη μεγαλυτερου ποσού.Σήμερα πήγα για εξέταση και το είδα.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σας θα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει ειχε καποια από σας μαιευτηρα τον Αλεξανδρη Αθανασιο που χει ιατριο στα συνορα ιλιου πετρούπολης θα με βοηθούσατε πολύ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γέννησα στο ΡΕΑ 19/11 και παρόλο που πήγα προκατελειμένη άσχημα έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Το προσωπικό ευγενέστατο και πρόθυμο πλην των βραδυνών βαρδιών που έχουν λίγες κοπέλες και δεν προλαβαίνουν προφανως αλλά σ' αυτό φταίει η διεύθυνση. Αίθουσες τοκετών-μαίες-δωμάτια-φαγητό-καθαριότητα όλα πάρα πολύ καλά.

Στα πολύ συν τους ότι οι μαίες είναι πολύ βοηθητικές με τον θηλασμό και σωστά ενημερωμένες.

Στα πλην η σύμβαση που έχουν με το almiron και κάτι καλλυντικά και συνοδεύουν με μια στάνταρ συνταγή όλα τα μωρά κατά την έξοδο τους από το μαιευτήριο.

 

Μέχρι και co-sleeping έκανα στο ΡΕΑ γιατί η μικρή έσκουζε στο πυρέξ και κοιμόμασταν αγκαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γέννησα 9/11 και πλήρωσα 700€ με φυσιολογικό τοκετό σε τρίκλινο δωμάτιο!

Τότε ήταν πριν την αύξηση των νοσηλείων ? Δηλαδή με τις τιμές που αναγράφονται και στο site τους?

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τις τιμές που αναγράφονται στο site τους!

Τυχερή είσαι που πρόλαβες.Εχει πάρει μια αυξηση η τιμή της τάξης των 200ε περίπου.Δεν έχουν αλλάξει κάτι στο site ακόμα και δυστυχώς δεν μπορούμε να συννενοηθούμε και να μας πούν μια τελική τιμή.Οτι ακούμε απο 'δω και απο 'κει.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καισαρικη ποσο χρεωνεται παραπανω;

Ρωταω γιατι δεν μπορω να διαβασω pdf (τον τιμοκαταλογο)

Στο site την καισαρική την έχει 200ε παραπάνω απο το φτ .

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Υπάρχει κάποια κοπέλα που γέννησε ή θα γεννήσει στο Ρεα ωστε να μου πει τιμή για δικλινο μεσω ΕΟΠΥΥ? Ευχαριστώ!!

 

προσφατα γεννησα στο ΡΕΑ,για την ακριβεια πριν 17 μερες,αλλα ημουν σε τρικλινο..πληρωσα 1017 ευρω και μεσα στην τιμη ηταν τα εξοδα τοκετου,εξοδα χειρουργειου,επισκληριδιος,οι προκαθορισμενες εξετασεις του μωρου και το προκαθορισμενο υγειονομικο υλικο καθως επισης και τα φαρμακα που μου συστησε ο γιατρος μου να παρω,ο αναισθησιολογος και ο νεογνολογος που ειδε το μωρο μολις γεννηθηκε...και φυσικα και το δωματιο...και να διευκρινισω οτι ολα αυτα ηταν με φυσιολογικο τοκετο...το καλυετρο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο και να τους ρωτησεις,γτ στη σελιδα του ΡΕΑ η τιμη που αναγραφεται ειναι πιο υψηλη απο οσα τελικα πληρωσα...με το καλο να ερθει το μωρακι σου.. :-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μπερδευτεί πολύ με το Ρέα. Μια άλλη πάλι κοπέλα που γέννησε με καισαρική κι όλας, λέει ότι πλήρωσε σε τρίκλινο 900+κάτι ευρώ.

Ψάχνω το τόπικ για να το παραθέσω.

 

Ο γιατρός μου με ενημέρωσε πριν 3 μήνες ότι έχει με ΕΟΠΥΥ + καισαρική κάπου 1100 και περιλαμβάνονται όλα (και τα φάρμακα δλδ).

 

Τελικά τι ισχύει;;;; Μήπως τα 900+κάτι είναι με διαμονή 4 ημερών και τα 1100 για παραπάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

9xx πληρώσαμε με φπα και εοπυυ (δυστυχως καναμε καισαρικη τελικά). Συμπεριλαμβάνονται όλα τα φάρμακα που θα πάρεις στον τοκετό και μετά.

Αν πας στην εξυπηρετηση του ρεα στο 2ο οροφο νομιζω(?) αριστερα απο το υποκαταστημα της πειραιώς στα δίνουν όλα γραπτώς καθώς και τι εγγραφα πρεπει να κουβαλάς μαζί σου!

 

Το βρήκα!

 

Τι ισχύει λοιπόν βρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...