Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ


Recommended Posts

2-3 μήνες είναι πολύ μικρό διάστημα. Εχεις τον χρόνο να αναρρώσεις ψυχολογικά και να ετοιμαστείς για την επόμενη εγκυμοσύνη σου. Η ιστορία έδειξε οτι σαν ζευγάρι συλλαμβάνετε εύκολα (αυτό είναι το καλό της ιστορίας σου) οπότε όταν θα βγουν και οι εξετάσεις θα μπορέσετε να προχωρήσετε και να κάνετε το μωρό που τόσο επιθυμείτε.

Οσο για τον χωρισμό μου δυστυχώς αν δεν αλλάξει κατι σύντομα εκεί θα καταλήξω. Είμαι σχεδόν 37 χρονών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε θέλω και εγώ να ακουστώ... κάπως... αλλά φοβάμαι οτι το μισό κακό έχει ήδη γίνει. Ξέρεις αυτές οι αποφάσεις ζωής αφορούν και τους δυο σε ένα ζευγάρι. Οταν λοιπόν ο ένας δεν θέλει (για όποιο λόγο θεωρεί αυτός) και το κάνει τελικά υπο πίεση... δεν ξέρω ρε παιδί μου... με φοβίζει... φοβάμαι οτι δε γίνεται σωστά.

 

Γενικά το θέμα δεν είναι γλυκιά μου να σου κανει τη χάρη και να καταλάβει οτι πρέπει να γίνεις μητέρα. Γονείς δε γινόμαστε επειδη πρέπει αλλά επειδή το θέλουμε. Οταν λοιπόν ο ένας δε το θέλει... δύσκολα τα πράγματα... τί να συζητήσεις δηλαδή? οτι πρέπει να το θέλει?

 

Προσωπικά δε θα τον πίεζα για μια τέτοια απόφαση. Θα του εξέθετα την κατάσταση και το πόσο σοβαρό είναι το ζήτημα αυτό για μένα. Θα του έδινα χρόνο να το σκεφτεί και να μου δώσει μια απάντηση. Αν άλλαζε γνώμη, ολα καλά. Αν όχι... θα έπρεπε μετά εγω να αποφασίσω αν μπορώ πλεον να συνεχίσω αυτή τη σχέση ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε διαδικασία συζητήσεων αυτήν την στιγμή αλλά δυστυχώς δεν βγάζω άκρη. Επικαλείται οικονομικά θέματα, την μεγάλη του ηλικία (49) και έναν πολύ μεγάλο φόβο οτι δεν θα μπορέσει να ξεκουραστεί στην ζωή του και θα ξαναμπλέξει με μωρά και προβλήματα. Πολύ δύσκολα τα πράγματα.

 

 

Τιποτα απο αυτα που επικαλειται δεν ειναι παραλογο,και γενικα οταν ενας ανθρωπος ειναι 49 χρονων σκεφτεται με το πανω κεφαλι,βεβαια αυτος εχει ήδη ζησει την εμπειρια του γονέα.

Εφοσον δεν αλλαξει συντομα γνωμη,θα πρεπει εσυ να ζυγισεις τα πραγματα και να παρεις μια αναποφευκτα επωδυνη αποφαση:

 

Ειτε θα τον αφησεις, είτε θα συμβιβαστεις με την ιδεα οτι δεν εγινες μανα.

 

Εσυ θα τα ζυγισεις,εσυ θα τα λουστεις!Μην ακουσεις κανεναν και καμια.

Link to comment
Share on other sites

BOBINA και γω το ιδιο θα εκανα.. η κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο. Το οτι αυτος εχει ηδη παιδια εσενα δεν σε αφορα..

Προφανως ο λογος που παντρευτηκες ειναι η δημιουργεια οικογενειας κ οχι για αλλος λογους. Σημερα αν μια γυναικα θελει να ειναι με εναν αντρα η ακομα κ να ζησει μαζι του μπορει να το κανει κ χωρις γαμο.

Εγω εμεινα εγκυος πριν το γαμο εχοντας ξεκαθαρισει στον αντρα μου οτι δεν παιζει να προσωρησω σε γαμο αν δεν μεινω πρωτα εγκυος..

Οπως επισης εχω γνωστο (αντρα) που επειδη η αγαπημενη του ειχε ηδη ενα παιδι απο πρωτο γαμο κ δεν ηταν κ ιδιατερα θετικη στην αποκτηση δευτερου της ξεκαθαρισε οτι θα παντρευτουν μονο μετα τη γεννηση του παιδιου τους.

Και νομιζω οτι αυτο ειναι θεμιτο οταν επιλεγεις να παντρευτεις σε μεγαλη ηλικια. Για ποιον αλλο λογο να το κανεις αν οχι για τα παιδια?

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο αυτα που επικαλειται δεν ειναι παραλογο,και γενικα οταν ενας ανθρωπος ειναι 49 χρονων σκεφτεται με το πανω κεφαλι,βεβαια αυτος εχει ήδη ζησει την εμπειρια του γονέα.

Εφοσον δεν αλλαξει συντομα γνωμη,θα πρεπει εσυ να ζυγισεις τα πραγματα και να παρεις μια αναποφευκτα επωδυνη αποφαση:

 

Ειτε θα τον αφησεις, είτε θα συμβιβαστεις με την ιδεα οτι δεν εγινες μανα.

 

Εσυ θα τα ζυγισεις,εσυ θα τα λουστεις!Μην ακουσεις κανεναν και καμια.

 

 

χαίρομαι που ακούω την γνώμη κάποιου άντρα που μάλλον είναι και πατέρας. Σε ευχαριστώ Vago

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστώ όλες τις κοπέλες (και όχι μόνον) για το ενδιαφέρον σας σχετικά με το πρόβλημά μου! Με βοηθάτε πάρα πολύ γιατί είμαι πολύ πολύ στεναχωρημένη

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο αυτα που επικαλειται δεν ειναι παραλογο,και γενικα οταν ενας ανθρωπος ειναι 49 χρονων σκεφτεται με το πανω κεφαλι,βεβαια αυτος εχει ήδη ζησει την εμπειρια του γονέα.

Εφοσον δεν αλλαξει συντομα γνωμη,θα πρεπει εσυ να ζυγισεις τα πραγματα και να παρεις μια αναποφευκτα επωδυνη αποφαση:

 

Ειτε θα τον αφησεις, είτε θα συμβιβαστεις με την ιδεα οτι δεν εγινες μανα.

 

Εσυ θα τα ζυγισεις,εσυ θα τα λουστεις!Μην ακουσεις κανεναν και καμια.

 

Φυσικά και είναι παράλογο να θυμάται την ηλικία του, την οικονομική του κατάσταση και την ταλαιπωρία για τα 3 παιδιά που μεγάλωσε ΜΕΤΑ τον δεύτερο γάμο του. Αν έχω καταλάβει σωστά, δεν ήταν ξεκάθαρος απο την αρχή, γιατί αν ήταν θα το έβγαζα το καπέλο. Ο άνθρωπος αυτός όμως αυτή τη στιγμή παραλογίζεται απέναντι σε μια γυναίκα 37 χρονών που δε ζητάει να γίνει αστροναύτης!!! Μητέρα ζητάει να γίνει!!

Link to comment
Share on other sites

με την πρωην γυναικα του τι σχεσεις εχει?υπαρχει περιπτωση να τον φρεναρει αυτη γιατι σκεψου λιγο?και εγω εαν χωριζα και ξαναπαντρευοταν ο αντρας μου δεν θα μου καλοαρεζε να τον μοιραζονται τα παιδια μου με καποιο αλλο παιδακι που μενει και μαζι με τον μπαμπα....ακραιο?μπορει να παιζει και αν εχουν καλη σχεση καποιες μπιχτες μπορουν να επηρεασουν την σκεψη του.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι παράλογο να θυμάται την ηλικία του, την οικονομική του κατάσταση και την ταλαιπωρία για τα 3 παιδιά που μεγάλωσε ΜΕΤΑ τον δεύτερο γάμο του. Αν έχω καταλάβει σωστά, δεν ήταν ξεκάθαρος απο την αρχή, γιατί αν ήταν θα το έβγαζα το καπέλο. Ο άνθρωπος αυτός όμως αυτή τη στιγμή παραλογίζεται απέναντι σε μια γυναίκα 37 χρονών που δε ζητάει να γίνει αστροναύτης!!! Μητέρα ζητάει να γίνει!!

 

 

Ειναι λαθος πραγματι γιατι υπαναχωρει,ομως τα επιχειρηματα του ειναι λογικοτατα.

Αυτος ειναι 49,οταν το παιδι θα ειναι 20, αυτος θα ειναι εν ζωη;Οταν εχει ηδη αλλα τρια παιδια,θα μπορει να τα φερει βολτα οικονομικα ή θα τον τραβανε απο δυο μεριές και θα ειναι ολοι ανικανοποιητοι;

Τα παιδια εχουν ευθυνες και υποχρεωσεις,αυτο ειναι λογικο να το σκεφτεται δυο φορες καποιος που ειναι 49 ετων.

Απο εκει και περα,ειναι αποφαση της αμεσα ενδιαφερομενης για το τι εχει μεγαλυτερο βαρος στην ζωη της και για το ποιες θα ειναι οι επιλογες της μετα.

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ξεκάθαρος δεν ήταν. Στην αρχή της σχέσης μας μου έλεγε οτι δυσκολεύεται να κάνει και άλλο παιδί. Είχαμε μάλιστα χωρίσει για αυτόν τον λόγο. Λίγους μήνες όμως πριν παντρευτούμε, και ενώ είμασταν χωρισμένοι 3 μήνες γύρισε και μου είπε οτι θέλει να παντρευτούμε και να κάνουμε και παιδί. Προφανώς ήθελα πολύ και εγώ να το πιστέψω και έτσι προχώρησα σε γάμο μαζί του. Δεν είναι εύκολο για εκείνον και επίσης δεν είναι και για εμένα. Εχω στο σπίτι τα σαβ/κα τα παιδιά του με τα οποιά έχουμε πολύ καλή σχέση όμως ζω σε αυστηρά οικογενειακό περιβάλλον ενώ μου απαγορεύεται να κάνω δικό μου παιδί. Αυτό είναι μεγάλο μαρτύριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι λαθος πραγματι γιατι υπαναχωρει,ομως τα επιχειρηματα του ειναι λογικοτατα.

Αυτος ειναι 49,οταν το παιδι θα ειναι 20, αυτος θα ειναι εν ζωη;Οταν εχει ηδη αλλα τρια παιδια,θα μπορει να τα φερει βολτα οικονομικα ή θα τον τραβανε απο δυο μεριές και θα ειναι ολοι ανικανοποιητοι;

Τα παιδια εχουν ευθυνες και υποχρεωσεις,αυτο ειναι λογικο να το σκεφτεται δυο φορες καποιος που ειναι 49 ετων.

Απο εκει και περα,ειναι αποφαση της αμεσα ενδιαφερομενης για το τι εχει μεγαλυτερο βαρος στην ζωη της και για το ποιες θα ειναι οι επιλογες της μετα.

ναι!ναι!ολα σωστα αλλα πως ξερει καποιος πως θα τα φερει η ζωη ο δικος μου πατερας πεθανε στα 53 του χρονια δεν ειναι το θεμα εκει ουτε στο οικονομικο......

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ξεκάθαρος δεν ήταν. Στην αρχή της σχέσης μας μου έλεγε οτι δυσκολεύεται να κάνει και άλλο παιδί. Είχαμε μάλιστα χωρίσει για αυτόν τον λόγο. Λίγους μήνες όμως πριν παντρευτούμε, και ενώ είμασταν χωρισμένοι 3 μήνες γύρισε και μου είπε οτι θέλει να παντρευτούμε και να κάνουμε και παιδί. Προφανώς ήθελα πολύ και εγώ να το πιστέψω και έτσι προχώρησα σε γάμο μαζί του. Δεν είναι εύκολο για εκείνον και επίσης δεν είναι και για εμένα. Εχω στο σπίτι τα σαβ/κα τα παιδιά του με τα οποιά έχουμε πολύ καλή σχέση όμως ζω σε αυστηρά οικογενειακό περιβάλλον ενώ μου απαγορεύεται να κάνω δικό μου παιδί. Αυτό είναι μεγάλο μαρτύριο!

 

Διάβασα την ιστορία σου και νομίζω ότι έχεις και εσύ μερίδιο ευθύνης. Δυστυχώς ο άνθρωπος δεν αλλάζει από την μια στιγμή στην άλλη. Εκείνος από την αρχή σου είχε ξακαθαρίσει ότι παιδί δεν ήθελε και επειδή έβλεπε ότι σε χάνει σου είπε ένα ok μέχρι να σε παντρευτεί, και τώρα που έγινε φυσικά και δεν θέλει. Είναι κρίμα για σένα γιατί είναι δικαίωμα για κάθε γυναίκα να γίνει μητέρα, και μετά έπρεπε να σκεφτείς και την διαφορά ηλικίας που έχετε... Εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά, όμως μην αφήσεις τον χρόνο να περάσει θα είναι εις βάρος σου... Φιλικά.

ticker.php?pic=39ofzf3jvd2etet6
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχω τεράστιο μερίδιο ευθύνης. Ηταν απόφαση καθαρά συναισθηματική το ότι τον παντρεύτηκα. Ο άνθρωπος είναι κουρασμένος απο τα πρώτα του παιδιά και δεν μπαίνει στηνδιαδικασία να ξεκινήσει απο την αρχή και αυτό δεν είναι μονο ηλικιακό. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Εχω συναισθήματα και ζω όμορφα μαζί του αλλά η μητρότητα είναι τεράστιο θέμα και αγκάθι μεταξύ μας. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα έχω τεράστιο μερίδιο ευθύνης. Ηταν απόφαση καθαρά συναισθηματική το ότι τον παντρεύτηκα. Ο άνθρωπος είναι κουρασμένος απο τα πρώτα του παιδιά και δεν μπαίνει στηνδιαδικασία να ξεκινήσει απο την αρχή και αυτό δεν είναι μονο ηλικιακό. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Εχω συναισθήματα και ζω όμορφα μαζί του αλλά η μητρότητα είναι τεράστιο θέμα και αγκάθι μεταξύ μας. ..

 

Κορίτσι μου εσύ ξέρεις πάνω από όλα... Φυσικά και τον αγαπάς και το καταλαβαίνω, όμως πρέπει να δεις σοβαρά το μέλλον σου με ή χωρίς παιδιά, δικά σου γιατί εκείνος έχει και ποτέ δεν πρόκειται να νοιώσεις τα δικά του παιδια και δικά σου...

ticker.php?pic=39ofzf3jvd2etet6
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μεγάλο το δίλημα. Δε μπορώ να σε συμβουλέψω , γιατί φαίνεσαι έξυπνος και κατασταλαγμένος άνθρωπος. Μόνο ότι είναι να κάνεις μη το καθυστερείς.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου εσύ πόσων ετών είσαι??? Το καταλαβαίνω αυτό που περνάς γιατί και μια γνωστή(28ετών) μου είχε σχεση με έναν....κύριο(45 ετών) τέλοσπάντων....ο οποίος έχει 2 παιδιά.

της έλεγε λοιπόν..περίμενε να μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά μου και θα κάνουμε και δικό μας (μετά από 6 χρόνια)....

περίμενε να ενηλικιωθούν τα παιδιά μου και βλέπουμε....

(λίγο καιρό αργότερα) μα καλά τώρα που σπουδάζουν τα παιδιά μου το θυμήθηκες το παιδί????

 

Εκείνη βέβαια ήταν και "έξυπνη" το έπιασε το παιδί με "δόλιους" τρόπους...

Το απότέλεσμα??? Την παράτησε....ΔΕΝ αναγνωρησε το παιδί και την έκανε!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!! Για να τον πάει στα δικαστήρια θέλει λεφτά και για να κάνει DNA πρέπει να το πληρώσει εκείνη (3000ευρώ περίπου) και μεταααα θα τα πάρει.......

 

Μακρυγόρησα λίγο αλλά το θέμα είναι ότι ό καθένας κοιτάει την πάρτη του.....έχετε ένα σοβαρό θέμα μέσα στο γάμο σας, το οποίο δεν θα λυθεί μόνο του....ή θα ανταποκριθεί στα συζυγικά του καθήκοντα ή ...στο καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω πς η κοπελα εχει μεριδιο ευθυνης..

Γιατι εκεινη ξεκαθαρισε τη θεση της εξ αρχης, του ειπε σ΄αγαπαω σε εκτιμαω αλλα θα παντρευτω με την προυποθεση να κανω παιδακι (κ δεν ειπε κατι παραλογο). Ο κυριος αρνηθηκε η κοπελια χωρισε.. Μεχρι εκει ολα ωραια κ καλα.. Ο καθενας σταθερος στις αποψεις του.

Κ μετα ο αλλος γυρναει κ αναθεωρει.. κ της ταζει λαγους με πετραχειλια..

Οποτε θεωρει οτι το ξανασκεφτηκε κ επειδη την αγαπαει κ θελει να ειναι μαζι της, κανει αυτος μια υποχωρηση.. γιατι εκεινη απο τη δικη της πλευρα δεν την παιρνει να κανει.. κ νομιζω οτι αυτο το καταλαβαινουμε κ το σεβομαστε ολοι. Ειναι λογικο να θελει να κανει παιδι.

Που ειναι η δικη της ευθυνη?? ΑΥτος την κοροιδευει..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με ντορα..και προσθετω:υπο αυτες τις συνθηκες δεν αξιζε και δεν ακιζει να ειναι διπλα σου...στο λεω πολυ ευγενικα γιατι δεν θελω να σε πληγωσω με αυτα που σκεφτομαι...φυγε τωρα που προλαβαινεις...

Link to comment
Share on other sites

Βobina μου, παρακολούθησα την ιστορία σου και θα ήθελα κι εγώ να πω την γνώμη μου.Ακούγεσαι υπεύθυνος άνθρωπος, απο τη στιγμή που αναγνωρίζεις το δικό σου μερίδιο ευθύνης, κι είναι αλήθεια(συγγνώμη που το λεω έτσι ωμά) οτι βιάστηκες. Κάποιες φορές το συναίσθημα είναι παγίδα κι ίσως τότε που σου υποσχόταν παιδί, βαθιά μέσα σου να ήξερες οτι δεν το εννοεί αλλά σε συγκίνησε και μόνο η ανάγκη του να είστε μαζί. Μεγαλώνοντας, ωστόσο, έχουμε διαφορετικές ανάγκες κι η ανάγκη για μητρότητα στη γυναίκα είναι και ολοκλήρωση. Αν μου έλεγες για ένα νέο παιδί που δεν θέλει παιδιά θα σου έλεγα κάνε υπομονή γιατί κι εμένα ο άντρας μου στην αρχή φοβόταν και τώρα κάνει σαν τρελός(δεν έχουμε ακόμη παιδάκι) αλλά ο άνθρωπος το έχει ζήσει κι επομένως δεν έχετε κοινή αφετηρία ούτε κοινούς στόχους. Τον αγαπάς τόσο πολύ ώστε θα θυσίαζες τη ζωή σου χωρις παιδί για να είσαι δίπλα του; Οσο για το θέμα της ηλικίας που φοβάμαι οτι σε απασχολεί, θα σου πω οτι πάντα τρελαινόμουν για οικογένεια, είχα περάσει τα τριάντα και δεν είχα βρει τον άνθρωπό μου(είμαι και ρομαντική πανάθεμά με) κι έβλεπα τις φίλες μου να κάνουν το δεύτερο παιδί. ''Και τι έγινε''; σκέφτηκα. Και η μια απογοήτευση πίσω απο την άλλη ώσπου βρήκα το άλλο μου μισό. Και να σου πω και κάτι;Αν δεν μπορούσε να κάνει παιδί για μένα δεν θα άλλαζε τίποτα. Αν νιώθεις έτσι, έχει καλώς.Δεν θα προτιμούσες όμως έναν άνθρωπο με τον οποίον θα έχετε ένα σκοπό τόσο ιερό στη ζωή; επίσης, με στενοχωρεί που σου είπε οτι θέλει παιδί και τώρα το αλλάζει, μήπως δεν έχει καταλάβει πόσο σημαντικό είναι για σένα;

Εύχομαι ό,τι καλύτερο, ό,τι κι αν αποφασίσεις!

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολα τα παραπανω και αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως λες οτι εισαι καλα με εναν ανθρωπο αν δεν μπορει να σου προσφερει αυτα που θες.αυτος ειναι σε αλλη φαση και εσυ σε αλλη.εχεις καθε δικαιωμα στη μητροτητα και αυτο δεν μπορει κανεις να σου το στερησει.ποσο χρονων εισαι?τι περιθωρια εχεις να το συζητας και να περιμενεις?αν ο χρονος δεν σε πιεζει χαλαρωσε και μιλησε του.απο οτι καταλαβα ασχολιστε μονο με το οτι εχει περασει τη φαση της πατροτητας και αυτο το κεφαλαιο για αυτον εχει κλεισει.δος του να καταλαβει οτι αυτο το κεφαλαιο πρεπει να ανοιξει και στη δικη σου ζωη και οτι αυτο θες να το περασεις μαζι του.αν νιωσει ποσο το θες και εξακολουθισει να λεει τα γνωστα πρεπει να σκεφτεις τη ζωη σου.αν δεν ηθελε παιδι δεν βρησκω λογο που εκανε το γαμο.γαμος=οικογενεια.δεν υπαρχει οικογενεια χωρις παιδια.οι δυο σας ειστε απλος ζευγαρι.την οικογενεια την κανει το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω παρει με τον τυπο φοβερα τωρα ετσι....

 

εγω θα εκανα τα εξης:

1) θα του ελεγα να μην ξαναφερει τα παιδια ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ αν δεν αποφασισει για δικο μας παιδι.

2) θα του εξηγουσα οτι ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ. "αν εσυ δεν θες κι άλλο παιδι, θα το κανω ειτε με άλλον, ειτε με δωριτη σπερματος " Ετσι ο καθενας θα εχει τα παιδια του και μαζι θα ζειτε και θα ειστε όλοι ευτυισμενοι!!

 

σοβαρά τωρα... Κανε παιδι .... Μαζί του ή με άλλον... Παντρεμένη ή όχι.

 

(η γατουλα εκανε διδυμα μονη της.... )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...