Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑ ΕΧΕΤΕ Υ Γ Ε Ι Α !!!


Recommended Posts

δε γινεται να παρω μονιμη κοπελα γιατι δε φτανουν τα λεφτα

ηδη ερχεται μια κοπελα και καθαριζει οποτε της πω

θα τα καταφερουμε!!!!!!!

 

να ξερετε οτι το πρωι οταν λεμε ΓΕΙΑ

βγαινει απο το Υγειά

οπως το Γεια μας οταν πινουμε κατι

ειναι στην Υγειά μας

 

ειναι καθε μερα στο στομα μας και ομως δεν το εκτιμουμε

 

και δε φταιμε ρε παιδια αν γεννηθηκαμε ευαισθητοι

τι να γινει ο ανθρωπος δεν αλλαζει

μην το χρεωνομαστε κι αυτο αρκετα εχουμε

 

κανεις δε θελει να παθει κακο απ την υπερευαισθησια του

να ομως που συμβαινει..............

τα λεω σε σας να τα ακουω κι εγω

ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ!!! οταν σας πρηζουν βγειτε στο μπαλκονι και αρχιστε να παραμιλατε

βριστε, πειτε οτι θελετε

και ξαναμπειτε μεσα ηρεμες!!!!!!!!!

μην αφηνετε κανεναν να σας κανει κακο

και μετα να χαιρεται κι απο πανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στελλα με ειχες βοηθησει καποια στιγμη σε ενα ποιηματακι που χρειαστηκα για τη βαπτιση της κορης μου...το εβαλα τελικα στο κειμενο μου κι σε ευχαριστω.....

θελω να σου πω οτι δεν αξιζει να στεναχωριεσαι για ατομα που θελουν να σε αγχωνουν....αυτοι απλα δεν σε αγαπουν! Εγω δεν ειμαι εκδικητικο ατομο αλλα ουτε και το ατομο που θα πιασω με το καλό τον κακο ανθρωπο (η μαμα μου λεει οπου δεις κακη γυναικα δυο φορες να την χαιρετας.....δηλαδη να πιανεις με το καλο τους κακους για να μη σου κανουν κακο) .....δεν μπορω αυτο να το κανω....απλα ΑΔΙΑΦΟΡΩ και δεν τους εχω μεσα στη ζωη μου! Αυτο μου ειναι αρκετο!

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 15 πρεπει να μουν αν θυμαμαι καλα...Ισως λιγο πιο μικρη...

πονοι τρελλοι στο στομαχι και να μην μπορω να φαω τιποτα..γιατροι απο δω κι απο κει να με σερνουν οι δικοι μου για εξετασεις...Μεχρι που με πηγανε σε εναν που αφου ειδε τη γαστροσκοπηση που μου χαν κανει τελευταια ζητησε ευγενικα απο τη μανα μου να περασει εξω και μου ειπε.."τετοια ελκη εχουν ανθρωποι που πινουν πολυ αλκοολ η πολλα φαρμακα η που τα κρατανε ολα μεσα τους και στεναχωριουνται...ενα πραγμα θα σου πω σαν φιλος επειδη στην ηλικια σου τα 2 πρωτα ενδεχομενα δεν υπαρχουν...γραψτους ολους εκει που δεν πιανει μελανι...μην στεναχωριεσαι για κανενα...οτι σε ενοχλει να το λες αμεσως!!"

Προσπαθησα να το κανω..αληθεια..Χρειαστηκε στα 18 να νοσηλευτω για εναμισι μηνα αφου ειχα φτασει απο 78 κιλα στα 43 μεσα σε 3 μηνες,αφου ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω να πιω ουτε νερο χωρις να διπλωνω απο τους πονους...Με ενα γαστροπεπτικο διαλυμενο και με τελικη διαγνωση τη νοσο του Cronh..Ασθενεια των τελευταιων χρονων που δεν ξερουμε που οφειλεται δεν θεραπευεται αλλα παρε αυτα τα φαρμακα και αυτη τη διατροφη για να μην γινει χειροτερα..Το εψαξα μονη στο νετ τοτε..ειδα τις πιθανοτητες που υπηρχαν να γινει καρκινος..ανχονομουν γτ αφου δεν ξεραν τι ειναι πως μου διναν 6 χαπια την ημερα?

Και θυμηθηκα τα λογια εκεινου του γιατρου...Μετα απο καποιους μηνες μαζεψα τα ρουχα και εφυγα απο Αθηνα και μακρια απο ολους... συνεχισα τη διατροφη και εκοψα τα φαρμακα...μου τα στελνε η μανα μου και τα πεταγα...Μεταλλαχτηκα λεμε...Εκτοτε οτι με ενοχλουσε το ελεγα αμεσως,δεν κραταγα τιποτα μεσα μου...Εγινα σκληρη λιγο με τους ανθρωπους αλλα ξερω πια πως αυτοι που ειναι κοντα μου ειναι γτ με αγαπανε πραγματικα γι αυτο που ειμαι...

Μετα απο 2 χρονια πηγα σε εναν γιατρο ειδικο για τη νοσο του Crohn...Μου ειπε πως ενω οι τοτε εξετασεις δειχναν πως επασχα οι προσφατες(πεντακαθαρες να πω) δειχναν πως δεν ειχα τιποτα....Μου ειπε πως ειναι αδυνατο να καλυτερεψει αυτη η ασθενεια ποσο μαλλον στην περιπτωση μου που δεν επερνα τα φαρμακα...Μου πε πως δεν μπορει να το εξηγησει και πως δεν ξερει πως το καταφερα αλλα να συνεχισω να κανω οτι κανω και απλα να κανω μια γαστροσκοπηση και μια κολονοσκοπηση το χρονο για να το τσεκαρω..

Εχουν περασει πανω απο 10 χρονια και ολα ειναι μια χαρα ακομα!!

Χανομαστε κοριτσια στην προσπαθεια να ειμαστε αρεστοι σε ατομα που λιγη σημασια εχουν τελικα, αν δεν μας αποδεχονται για αυτο που πραγματικα ειμαστε...

Μην αφηνετε κανεναν και τιποτα να σας επηρεαζει αρνητικα...

Βρειτε τα με την παρτυ σας και βαλτε πανω απο ολα τον εαυτο σας!!

Αν δεν ειμαι καλα εγω με μενα δεν μπορω να ειμαι καλα με τους γυρω μου σε καμια περιπτωση...Αυτο ειναι το μοτο μου εκτοτε...

Ευχομαι υγεια σε ολες και περαστικα απο καρδιας στα κοριτσια με προβληματα!!

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πάρα πολύ να ακούω για ανθρώπους που ξεπερνούν τα προβλήματα που έχουν. Ειλικρινά συγχαρητήρια για την απόφασή σου που τελικά είχε και αποτέλεσμα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου ψυχη μου ποσο με συγκινησες

αληθινα συγχαρητηρια!!!!!!!!!!

παντα να εισαι ετσι καλα και να γινεσαι παραδειγμα για τους ασθενεστερους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

συγνωμη κιολας γιατι ασχολειται με εσας ?δεν εχει οικογενεια?

 

έχει οικογένεια....συζηγο και παιδι.....δεν έχει κάτι αλλο να κάνει.....μάλλον δεν θέλει....

κοιτα δεν δουλευει έχι κοπέλα για τις δουλειες και για το σιδερο οπότε ένα μαγειρεμα κάνει.....στο σπίτι κάνει όλα τα φροντιστηρια του μικρου.....

αν ειχα τοσο ελευθερο χρονο.....νομίζω πως θα έκανα πολλά πράγματα....γιατι μου λειπει να κάνω πραγματα για εμενα.....

ειναι και στο dna σου να το έχεις χουι πως το λενε...πολλές φορες μου λεει διάφορα για γειτονες....τα αδερφια του άντρα της.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Χανομαστε κοριτσια στην προσπαθεια να ειμαστε αρεστοι σε ατομα που λιγη σημασια εχουν τελικα, αν δεν μας αποδεχονται για αυτο που πραγματικα ειμαστε...

Μην αφηνετε κανεναν και τιποτα να σας επηρεαζει αρνητικα...

Βρειτε τα με την παρτυ σας και βαλτε πανω απο ολα τον εαυτο σας!!

Αν δεν ειμαι καλα εγω με μενα δεν μπορω να ειμαι καλα με τους γυρω μου σε καμια περιπτωση...Αυτο ειναι το μοτο μου εκτοτε...

Ευχομαι υγεια σε ολες και περαστικα απο καρδιας στα κοριτσια με προβληματα!!

 

σωστο.....πολυ σωστο!!!!μπραβω σου !!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

μεσα στα προβληματα σου και τα γενικοτερα μηνυματα σου σε αλλες απαντησεις εχω δει εναν ανθρωπο με ψυχη...που και στα δυσκολα δεν λειπει το χαμογελο....μπραβο σου στελλα μου....μακαρι να ειναι ανοιχτοι οι ουρανοι και να ακουστει η ευχη μου...να εχετε υγεια ΟΛΟΙ σας.

 

 

γι αυτο μην αναλωνεστε σε χαζα πραγματα-ειναι τοσο μικρη η ζωη και πρεπει να την χαρουμε με τον καλυτερο τροπο...ολοι εχουμε προβληματα αλλοι μικρα αλλοι μεγαλα αλλα παντα υπαρχουν και χειροτερα....γι αυτο χαμογελαμε με αισιοδοξια και προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στελλα μου γλυκια, το ποσο σε καταλαβαινω, δε λεγεται!!!!!

Απο τα 12 πασχω απο αυτοανοσο-Ρευματοειδη Αρθριτιδα....

Τωρα στα 40, εχω "αλλαξει" το αριστερο γονατο με ολικη αρθροπλαστικη, το δεξι γονατο εχει μια μικρη αγκυλωση, τα δαχτυλα των χεριων μου εχουν παραμορφωθει και οι αγκωνες εχουν αλλαξει θεση!!!!

Με φαρμακα απο τα 12, που ή δε βοηθουσαν στους πονους, ή αν βοηθουσαν οι παρενεργειες ηταν 10 φορες χειροτερες απο την ιδια την ασθενεια:cry::cry:

Και στα 14 γνωριζω τον αντρα μου, στα 22 παντρευομαστε και 5 χρονια να προσπαθω να κανω παιδι.....Το αυτοανοσο και τα αντιφλεγμονωδη να μου δυσκολευουν την συλληψη και εγω να παρακαλαω και να προσευχομαι στο Θεο, να μου χαρισει ενα παιδακι και οχι να με κανει καλα.....Και ξαφνικα μενω εγκυος και νομιζω πως κραταω τον κοσμο στο ενα μου χερι!!!!

Οι πονοι αφορητοι, φαρμακα δεν επαιρνα ουτε ντεπον, η εγκυμοσυνη μια χαρα και εγω να λιωνω....Εμεινα εγκυος 52 κιλα και γεννησα 56.....Τα κοκαλα μου να τριζουν και μετα τον 5ο μηνα να μην μπορω να σηκωθω απο τον καναπε απο τους αφορητους πονους....Ο συζυγος να κλαιει και να μην εχει τροπο να με βοηθησει....Να με πηγαινει τουαλετα, βαζοντας με πανω στην καρεκλα του υπολογιστη με τα ροδακια γιατι με την κοιλια δε μπορουσε να με σηκωσει αγκαλια, φοβοταν.....

Μα εγω ημουν ευτυχισμενη...Δε με ενοιαζε τιποτα....

Και γενηθηκε το παληκαρακι μου, 3550 και δεν το πιστευαν ουτε οι γιατροι....ΗΘελα να θηλασω, αλλα δε με αφησαν...επρεπε να παρω κατευθειαν φαρμακα...Βρε λιγο, τους ελεγα εγω, τιποτα....Ανενδοτοι.....

Συνηλθα λιγο με τα φαρμακα και μεχρι σημερα ειμαι σε μια στασιμη κατασταση, με πονους καθημερινους μεν, αλλα υποφερτους....

Στον υπνο μου βλεπω ονειρα οπου μπορω να τρεξω, να πηδηξω, να κινηθω...Δεν ποναω.....Αλλα μετα ξυπναω και οταν παω να σηκωθω απο το κρεβατι, συνειδητοποιω, οτι ηταν απλα, ενα ονειρο...

Οταν ο μικρος ηταν 5 χρονων, καταφερα να πεισω τον συζυγο να βαλουμε μπροστα για ενα 2ο παιδακι....8 χρονια μετα, ακομα προσπαθω....Ο μικρος μου ειναι 13 σημερα και ειναι ενα πανεμορφο, πανεξυπνο και καταπληκτικο παιδι:-P:razz:

Το μονο που θελω ειναι να του χαρισω ενα αδερφακι, να μην μεινει μονο του στον κοσμο.....Δεν ξερω αν θα τα καταφερω τελικα...

Θα κανω τα παντα ομως.....

Η πιο ευτυχισμενες στιγμες στην ζωη μου ηταν οταν τον κουβαλουσα μεσα μου και πονουσα, πονουσα φρικτα, αλλα μια του κλωτσια τα εσβηνε ολα....Υπεφερε το κορμι μου αλλα η ψυχη μου ηταν γεματη....Ημουν ενα ρακος αλλα η ζωη που μεγαλωνε μεσα μου, η ψυχη μου, ηταν γερη, γεματη υγεια....Και καθε φορα που ξαπλωμενη στο κρεβατι μου χαιδευα την κοιλια μου με τα πρησμενα και σχεδον παραμορφωμενα χερια μου, ενα πραγμα σκεφτομουν...........................

 

ΣΕ ΝΙΚΗΣΑ ΚΩΛΟΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!!

ΣΕ ΝΙΚΗΣΑ!!!!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω εχω παθει σοκ

τι να πω συγχαρητηρια? τι μικρη κι ασημαντη λεξη

εχεις μεσα σου ενα μικρο Θεο

αυτο εχεις καρδια μου!

μπραβο και στον αντρα που σου στεκεται ετσι να τον εχει καλα ο Θεος

να χαιρεστε το παιδακι σας να ειστε ολοι γεροι και δυνατοι

το κατα δυναμην

 

και εγω που ειμαι μοναχοπαιδι δεν επαθα τιποτα αυτο να μη σε απασχολει

σκοπος ειναι να μην κινδυνευσεις

 

ποσο κουραγιο μου δινεις

εμενα βεβαια αν μου εδιναν γ σφαιρινη θα ημουν ηδη περδικι

αλλα κανει 675 ευρω το μπουκαλακι βλεπεις

και θελω 25

 

ωωωωωχ!

να μαστε καλα οσο μπορουμε!

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ με έκανες και συγκινήθηκα, ειλικρινά! Κορίτσια είστε ηρωίδες! Απίστευτο το θάρρος σας και η αισιοδοξία σας.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

πωπω εχω παθει σοκ

τι να πω συγχαρητηρια? τι μικρη κι ασημαντη λεξη

εχεις μεσα σου ενα μικρο Θεο

αυτο εχεις καρδια μου!

μπραβο και στον αντρα που σου στεκεται ετσι να τον εχει καλα ο Θεος

να χαιρεστε το παιδακι σας να ειστε ολοι γεροι και δυνατοι

το κατα δυναμην

 

και εγω που ειμαι μοναχοπαιδι δεν επαθα τιποτα αυτο να μη σε απασχολει

σκοπος ειναι να μην κινδυνευσεις

 

ποσο κουραγιο μου δινεις

εμενα βεβαια αν μου εδιναν γ σφαιρινη θα ημουν ηδη περδικι

αλλα κανει 675 ευρω το μπουκαλακι βλεπεις

και θελω 25

 

ωωωωωχ!

να μαστε καλα οσο μπορουμε!

 

πλάκα κάνεις 675 ευρω....:shock::shock::shock: τι αλήτες που ειναι?και δεν υπάρχει τροπος να το πάρεις μεσω καποιου.....?νοσοκομειο χορηγει κάτι τετοιο?

συνταξη δικαιουσε διοτι δεν μπορεις να εργαστεις?να έχεις κάποιο εισοδημα

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στέλλα μου, είμαι λίγο καιρο στο forum, όμως έχω διαβάσει πολλά δικά σου post και πραγματικά, χωρις να σε γνωρίζω, σε συμπαθώ πολύ και σε θαυμάζω...

Είσαι δυνατό άτομο, και σίγουρα πολύ καλή μανούλα.

Εχω στενοχωρεθεί με την ιστορία της υγείας σου, και το βρίσκω πολύ άδικο...

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω, να αφήσεις ο,τι αλλο και να δεις τι μπορεις να κάνεις με το θέμα της υγείας σου.. (Γιατρούς, Αθήνα, εξωτερικό), οτιδήποτε...

Οπως είπες και εσυ, το πιο σημαντικό πλεον ειναι αυτο...

Μην αφήνεις τον εαυτό σου...

Δεν πειράζει να αποχωριστεις για λίγο τα παιδιά σου... Να σκεφτεσαι οτι στο μελλον, εαν εισαι καλά θα τα ευχαριστηθείς πολύ περισσότερο...

Καλή δύναμη, και σου ευχομαι πραγματικά, όλα να φτιάξουν το συντομότερο δυνατό. Οσο είναι στο χερι σου, προσπάθησέ το...

Link to comment
Share on other sites

Στελλα μου γλυκια, το ποσο σε καταλαβαινω, δε λεγεται!!!!!

Απο τα 12 πασχω απο αυτοανοσο-Ρευματοειδη Αρθριτιδα....

Τωρα στα 40, εχω "αλλαξει" το αριστερο γονατο με ολικη αρθροπλαστικη, το δεξι γονατο εχει μια μικρη αγκυλωση, τα δαχτυλα των χεριων μου εχουν παραμορφωθει και οι αγκωνες εχουν αλλαξει θεση!!!!

Με φαρμακα απο τα 12, που ή δε βοηθουσαν στους πονους, ή αν βοηθουσαν οι παρενεργειες ηταν 10 φορες χειροτερες απο την ιδια την ασθενεια:cry::cry:

Και στα 14 γνωριζω τον αντρα μου, στα 22 παντρευομαστε και 5 χρονια να προσπαθω να κανω παιδι.....Το αυτοανοσο και τα αντιφλεγμονωδη να μου δυσκολευουν την συλληψη και εγω να παρακαλαω και να προσευχομαι στο Θεο, να μου χαρισει ενα παιδακι και οχι να με κανει καλα.....Και ξαφνικα μενω εγκυος και νομιζω πως κραταω τον κοσμο στο ενα μου χερι!!!!

Οι πονοι αφορητοι, φαρμακα δεν επαιρνα ουτε ντεπον, η εγκυμοσυνη μια χαρα και εγω να λιωνω....Εμεινα εγκυος 52 κιλα και γεννησα 56.....Τα κοκαλα μου να τριζουν και μετα τον 5ο μηνα να μην μπορω να σηκωθω απο τον καναπε απο τους αφορητους πονους....Ο συζυγος να κλαιει και να μην εχει τροπο να με βοηθησει....Να με πηγαινει τουαλετα, βαζοντας με πανω στην καρεκλα του υπολογιστη με τα ροδακια γιατι με την κοιλια δε μπορουσε να με σηκωσει αγκαλια, φοβοταν.....

Μα εγω ημουν ευτυχισμενη...Δε με ενοιαζε τιποτα....

Και γενηθηκε το παληκαρακι μου, 3550 και δεν το πιστευαν ουτε οι γιατροι....ΗΘελα να θηλασω, αλλα δε με αφησαν...επρεπε να παρω κατευθειαν φαρμακα...Βρε λιγο, τους ελεγα εγω, τιποτα....Ανενδοτοι.....

Συνηλθα λιγο με τα φαρμακα και μεχρι σημερα ειμαι σε μια στασιμη κατασταση, με πονους καθημερινους μεν, αλλα υποφερτους....

Στον υπνο μου βλεπω ονειρα οπου μπορω να τρεξω, να πηδηξω, να κινηθω...Δεν ποναω.....Αλλα μετα ξυπναω και οταν παω να σηκωθω απο το κρεβατι, συνειδητοποιω, οτι ηταν απλα, ενα ονειρο...

Οταν ο μικρος ηταν 5 χρονων, καταφερα να πεισω τον συζυγο να βαλουμε μπροστα για ενα 2ο παιδακι....8 χρονια μετα, ακομα προσπαθω....Ο μικρος μου ειναι 13 σημερα και ειναι ενα πανεμορφο, πανεξυπνο και καταπληκτικο παιδι:-P:razz:

Το μονο που θελω ειναι να του χαρισω ενα αδερφακι, να μην μεινει μονο του στον κοσμο.....Δεν ξερω αν θα τα καταφερω τελικα...

Θα κανω τα παντα ομως.....

Η πιο ευτυχισμενες στιγμες στην ζωη μου ηταν οταν τον κουβαλουσα μεσα μου και πονουσα, πονουσα φρικτα, αλλα μια του κλωτσια τα εσβηνε ολα....Υπεφερε το κορμι μου αλλα η ψυχη μου ηταν γεματη....Ημουν ενα ρακος αλλα η ζωη που μεγαλωνε μεσα μου, η ψυχη μου, ηταν γερη, γεματη υγεια....Και καθε φορα που ξαπλωμενη στο κρεβατι μου χαιδευα την κοιλια μου με τα πρησμενα και σχεδον παραμορφωμενα χερια μου, ενα πραγμα σκεφτομουν...........................

 

ΣΕ ΝΙΚΗΣΑ ΚΩΛΟΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!!

ΣΕ ΝΙΚΗΣΑ!!!!!!

 

μπράβο σου βρε κοριτσια συγνωμη αν γίνομαι χαζη αλλά δεν υπάρχει περιπτωση ίασης?καμία......?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

πωπω εχω παθει σοκ

τι να πω συγχαρητηρια? τι μικρη κι ασημαντη λεξη

εχεις μεσα σου ενα μικρο Θεο

αυτο εχεις καρδια μου!

μπραβο και στον αντρα που σου στεκεται ετσι να τον εχει καλα ο Θεος

να χαιρεστε το παιδακι σας να ειστε ολοι γεροι και δυνατοι

το κατα δυναμην

 

και εγω που ειμαι μοναχοπαιδι δεν επαθα τιποτα αυτο να μη σε απασχολει

σκοπος ειναι να μην κινδυνευσεις

 

ποσο κουραγιο μου δινεις

εμενα βεβαια αν μου εδιναν γ σφαιρινη θα ημουν ηδη περδικι

αλλα κανει 675 ευρω το μπουκαλακι βλεπεις

και θελω 25

 

ωωωωωχ!

να μαστε καλα οσο μπορουμε!

 

Και εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου κοπελα μου και γρηγορα να σταθεις παλι στα ποδια σου......

Μα, καλα....Τα φαρμακα δε στα δικαιολογει καποιο ταμειο?

Τι κριμα τα λεφτα να ειναι εμποδιο να γινει μια μανουλα καλα και να χαρει οπως θελει τα παιδακια της.......:cry::cry:

 

Περαστικα και στον αντρουλη σου!!!!!

 

 

 

 

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ με έκανες και συγκινήθηκα, ειλικρινά! Κορίτσια είστε ηρωίδες! Απίστευτο το θάρρος σας και η αισιοδοξία σας.

 

Να σαι καλα γλυκια μου....

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!:-P

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο σου βρε κοριτσια συγνωμη αν γίνομαι χαζη αλλά δεν υπάρχει περιπτωση ίασης?καμία......?

 

Δεν εισαι καθολου χαζη Φενακι μου, ειναι λογικο να εχεις αποριες γιατι δεν ειναι ασθενειες που συναντας καθε μερα.....

 

Στη δικη μου περιπτωση, οχι...Ειναι ανιατη.....Διαφορα ανοσοκατασταλτικα και αντιφλεγμονωδη που παιρνω απλα με κρατανε σε μια σχετικα καλη κατασταση με εξαρσεις αλλα και με υφεσεις....

Οταν ειμαι σε εξαρση κανω υπομονη και οταν ειμαι σε υφεση λεω Δοξα τω Θεω!!!!

Και ετσι περνουν οι μερες, οι μηνες, τα χρονια.....Παντα ελπιζω πως σε λιγο θα ανακαλυψουν το φαρμακο που θα με θεραπευσει, αλλα οσο μεγαλωνω, η αληθεια ειναι, πως μειωνονται αυτες οι ελπιδες....

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι τα αυτοανοσα ειναι ανιατα!

το θεμα ειναι οτι εγω μια φορα το επαθα στα 22 μου εμεινα να ανοιγω μονο ματια και με σηκωσαν μ αυτο το φαρμακο τη γ σφαιρινη εγινα καλα σε ενα μηνα και απο τοτε δεν ειχα καμια μα καμια ενοχληση

μετα τη δευτερη γεννα, δηλαδη μετα απο 9 χρονια μου εκανε εξαρση

και τωρα δε δινουν το παλιοφαρμακο

και τοτε ηταν ακριβο αλλα επειδη ημουν χωμα το εδωσαν

τωρα υποτιθεται δεν ειμαι χωμα

 

ζητησα και να το πληρωσω- παλι δεν εδωσαν

 

τελος του μηνα περναω επιτροπη για συνταξη απο την προνοια

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι καθολου χαζη Φενακι μου, ειναι λογικο να εχεις αποριες γιατι δεν ειναι ασθενειες που συναντας καθε μερα.....

 

Στη δικη μου περιπτωση, οχι...Ειναι ανιατη.....Διαφορα ανοσοκατασταλτικα και αντιφλεγμονωδη που παιρνω απλα με κρατανε σε μια σχετικα καλη κατασταση με εξαρσεις αλλα και με υφεσεις....

Οταν ειμαι σε εξαρση κανω υπομονη και οταν ειμαι σε υφεση λεω Δοξα τω Θεω!!!!

Και ετσι περνουν οι μερες, οι μηνες, τα χρονια.....Παντα ελπιζω πως σε λιγο θα ανακαλυψουν το φαρμακο που θα με θεραπευσει, αλλα οσο μεγαλωνω, η αληθεια ειναι, πως μειωνονται αυτες οι ελπιδες....

 

ρωτάω γιατι εχει και η μαμα μου ρευματοειδη οστεαρθροιτιδα και δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο...η μαμα μου βεβαια ειναι 56 χρονων και το έπαθε αρχικα απο την οστεοπενια....την οποια οστεοπενια έπαθε οταν στα 41 μπηκε στην κλιμακτηριο και φυσικά έκανε και ολική αφαιρεση μητρας.....

τωρα τελευταια πηγε ομως σε διάφορους γιατρους και ενας τελαυταιος της ειπε μαζι με κάποιες βιταμινες που της έδωσε να μην τρωει γαλακτοκομικά.....μου ειπε πως το εκανε και μειώθηκαν αισθητά οι πόνοι.....εδω και μια βδομάδα πηγε και σε μια γιατρο στην θεσσαλονικη η οποια δεν ξερω ειδικοτητα.....τι γιατρος ειναι της έδωσε μια διατροφη με πληγουρια και διάφορα άλλα...από φάρμακα μονο κάτι σταγόνες....και της ειπε να πετάξει όλα τα παλιά φάρμακα...επίσης της ειπε κάθε βραδυ να κάνει μπάνιο με χοντρο αλατι δηλαδη να μουλιαζει στην μπανιερα......και όλες αυτες οι φλεγμονες που έχει θα υποχωρησουν......

δεν ξερω αν ειναι ίδια περιπτωση αλλα μου λεει πως πάει καλα μεχρι στιγμής.....τωρα θα δειξει σε 1,5 μηνα που θα ξαναπάει....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει πανω απο 10 χρονια και ολα ειναι μια χαρα ακομα!!

Χανομαστε κοριτσια στην προσπαθεια να ειμαστε αρεστοι σε ατομα που λιγη σημασια εχουν τελικα, αν δεν μας αποδεχονται για αυτο που πραγματικα ειμαστε...

Μην αφηνετε κανεναν και τιποτα να σας επηρεαζει αρνητικα...

Βρειτε τα με την παρτυ σας και βαλτε πανω απο ολα τον εαυτο σας!!

Αν δεν ειμαι καλα εγω με μενα δεν μπορω να ειμαι καλα με τους γυρω μου σε καμια περιπτωση...Αυτο ειναι το μοτο μου εκτοτε...

Ευχομαι υγεια σε ολες και περαστικα απο καρδιας στα κοριτσια με προβληματα!!

 

ηθελα μονο να σας πω, μη σκεφτεστε ποτε τι παιδι θα κανετε, αγορι κοριτσι, μη σπαταλιεστε σε βλακειες, ανουσιες σκεψεις και αδειες ωρες.....αν η πεθερα δε σας βοηθαει ειναι προβλημα, αν θελει να βοηθαει χωνεται κι επισης ειναι προβλημα, ο ενας, ο αλλος...........

μην αφηνετε να σας στεναχωρησει κανεις γιατι ετσι δημιουργουνται ενα σωρο ασθενειες οσο κι αν δεν το πιστευετε τα νοσοκομεια ειναι γεματα με πεθεροπληκτες σας το λεω εγω που μπαινοβγαινω πια.......

τους αντρες σας, τα αγγελουδια σας, και να παρακαλατε μονο για ΥΓΕΙΑ

με ολη μου την αγαπη σας το ευχομαι!

Μακάρι να μπορέσουμε να το καταφερουμε αυτό , και εγω στεναχωριέμαι πολλες φορες για τους άλλους που έμμεσα με επηρεάζουν και έχω πάει πολύ πίσω . Μακάρι να γίνω δυνατή και να τους γράψω όλους όσους δεν αξίζουν και μου κάνουν την ζωή δύσκολη ....

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρωτάω γιατι εχει και η μαμα μου ρευματοειδη οστεαρθροιτιδα και δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο...η μαμα μου βεβαια ειναι 56 χρονων και το έπαθε αρχικα απο την οστεοπενια....την οποια οστεοπενια έπαθε οταν στα 41 μπηκε στην κλιμακτηριο και φυσικά έκανε και ολική αφαιρεση μητρας.....

τωρα τελευταια πηγε ομως σε διάφορους γιατρους και ενας τελαυταιος της ειπε μαζι με κάποιες βιταμινες που της έδωσε να μην τρωει γαλακτοκομικά.....μου ειπε πως το εκανε και μειώθηκαν αισθητά οι πόνοι.....εδω και μια βδομάδα πηγε και σε μια γιατρο στην θεσσαλονικη η οποια δεν ξερω ειδικοτητα.....τι γιατρος ειναι της έδωσε μια διατροφη με πληγουρια και διάφορα άλλα...από φάρμακα μονο κάτι σταγόνες....και της ειπε να πετάξει όλα τα παλιά φάρμακα...επίσης της ειπε κάθε βραδυ να κάνει μπάνιο με χοντρο αλατι δηλαδη να μουλιαζει στην μπανιερα......και όλες αυτες οι φλεγμονες που έχει θα υποχωρησουν......

δεν ξερω αν ειναι ίδια περιπτωση αλλα μου λεει πως πάει καλα μεχρι στιγμής.....τωρα θα δειξει σε 1,5 μηνα που θα ξαναπάει....

 

Φενακι μου η Οστεοαρθριτιδα μια παθηση που προκαλειται απο την "γηρανση" του χονδρου που μπορει να προελθει απο εναν τραυματισμο, την μεγαλη ηλικια του ασθενη ή την κλημακτηριο....

Δεν ειναι αυτοανοσο, γι΄αυτο και τα παυσιπονα, η κορτιζονη και τα μπανια βοηθουν....

Σε μας με την Ρευματοειδη, ο ιδιος μας ο οργανισμος επιτειθεται στον χονδρο των αρθρωσεων, επιτειθεται στα υγιη μας κυταρα και εκφυλιζεται η αρθρωση.....

Η διαγνωση για την Οστεοαρθριτιδα γινεται με ακτινογραφιες, ενω για την Ρευμ. Αρθρ> απο το αιμα...

Και γι΄αυτο δεν υπαρχει θεραπεια δυστυχως ως σημερα....

 

Βεβαια η συμπτωματολογια ειναι ιδια και τα πρηξιματα και οι πονοι....

Μακαρι να γινει καλα η μανουλα σου και να μην υποφερει...

Τα μπανια να τα κανει...Βοηθανε πολυ...Τα εκανα και εγω πιο παλια....Τωρα κουραστηκα η αληθεια ειναι...

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...