Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι γνωρίζετε για την ενδομητρίωση ;


zeta

Recommended Posts

Ναι διάβασα για εσένα.Καλή ανάρρωση..

Θα πάω να κάνω να ησυχάσω πλέον.

Είμαι έτοιμη!!!Περιμένω να 'ερθουν τα αφεντικά μου να τους το ανακοινώσω και μετά να πάρω τον γιατρό μου!!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δούνε τι πρόβλημα υπάρχει εις βάθος και προφανώς θα το διορθώσουν...

Ευτυχώς έχω την συνιφάδα μου η οποία έχει κάνει λαπαροσκόπηση για άλλο λόγο βέβαια και μου είπα τα πάντα σε σχέση με την επέμβαση,τι σου κάνουν απο πρίν και μετά, μην πάω και δεν ξέρω τα βασικά τουλάχιστον...

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 351
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΠΟΡΩ.

ΕΙΜΑΙ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΑ 13. ΜΕΧΡΙ ΤΑ 24 ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 6-7 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΑΘΕΡΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΗ. ΑΠΟ ΤΑ 24 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ 5-7 ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 6 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΩΣΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΚΥΣΤΗ ΑΡ ΩΟΘΗΚΗΣ 6-7 ΕΚ (ΜΕ ΥΠΟΨΙΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ) Η ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2009. ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΙΚΗ ΚΥΣΤΗ. ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΑΡΧΙΣΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑVERCAP 3,75. ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ (ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΟΙΝΩΣ ΜΑΧΑΙΡΙ- 2 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ) ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΣΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2009 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΦΙΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ 'ΛΥΘΟΥΝ' ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΠΟΙΟΝ...

 

ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΓΟΛΓΟΘΑΣ Η ΑΤΙΜΗ Η ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.:cry:

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ 3 ΕΝΕΣΕΙΣ. ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΑΨΕΙΣ. ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΧΕΙΜΩΝΟ.

ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗ......

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΔΛΔ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟ Γ.Ν.Ν.ΣΕΡΡΩΝ. ΜΠΗΚΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΕΛΕΙΩΣ ΝΗΣΤΙΚΙΑ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ. ΒΓΗΚΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟ 39 ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΟΚ. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΑΣΑ 3 ΚΙΛΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ. ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ, ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΩ ΣΤΑ ΙΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΕΥΔΙΑΘΕΤΗ. ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΛΑΦΡΩΣΑ. ΚΑΙ ΣΚΑΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΕΝΕΣΕΙΣ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΔΛΔ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟ Γ.Ν.Ν.ΣΕΡΡΩΝ. ΜΠΗΚΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΕΛΕΙΩΣ ΝΗΣΤΙΚΙΑ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ. ΒΓΗΚΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟ 39 ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΟΚ. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΑΣΑ 3 ΚΙΛΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ. ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ, ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΩ ΣΤΑ ΙΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΕΥΔΙΑΘΕΤΗ. ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΛΑΦΡΩΣΑ. ΚΑΙ ΣΚΑΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΕΝΕΣΕΙΣ.....

καλωσορισες φιλουδι!!εγω δεν καταλαβα ποσες ενεσεις συνολικα θα κανεις..κ σε ρωτω γιατι δεν επιτρεπεται να κανεις κ παρα πολλες,δηλ πανω απο 4-5...τωρα οσο για την ανοιχτη επεμβαση..τι να πω,ειναι απαρχαιωμενη μεθοδος,ισως σου την εκαναν επειδη πηγες σε δημοσιο νοσοκομειο..λαπαροτομη γινεται,συνηθως οταν δεν μπορει να γινει λαπαροσκοπιση..μαλλον θεωρησε ο γιατρος σου καλυτερη κ πιο αποτελεσματικη αυτην την μεθοδο..σιγουρα περασες δυσκολες ωρες κι εσυ..εδω εγω με λαπαροσκοπιση κ μια μονο μερα νοσηλειας κ δεν την παλευα..τωρα θα σου ευχηθω περαστικα σου,κι οσο για τις συμφυσεις,περιμενε λιγο να ορθοποδησει ο οργανισμος σου κ βλεπεις τι θα κανεις.μην βιαζεσαι κ πιασε τα ζητηματα ενα-ενα..εισαι κ μικρουλα,οποτε εχεις μελλον πολυ!!με το καλο να γινει κι ο γαμος σου κ μη μασας,για οτο χρειαστεις εχεις τωρα κι εμας!!:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, ανοιχτό χειρουργείο τη σήμερον ημέρα;;;; Ανοιχτό χειρουργείο;; Μάλλον γι' αυτό έκανες συμφύσεις. Τέλος πάντων είναι θέμα γιατρού έτσι κι αλλιώς.

Όσον αφορά τις ενέσεις συνήθως είναι 6. Βέβαια εγώ που έκανα 7 εννοείται πως δεν έπαθα και τίποτα...Το αντίθετο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ 6 ΕΝΕΣΕΙΣ. ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΘΑΡΑ. ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΠΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΨΙΑΣΤΗΚΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ (ΞΕΧΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ) ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗΣ-ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗΣ. ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΥΜΦΙΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΕΝΕΙΣ ΜΟΝΟ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΕΝΩ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΛΟΓΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ (ΙΚΑ) ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ. ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΕΞΑΡΧΗΣ ΤΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ Η ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΗ ΧΩΡΙΣ 2ΡΗ ΣΚΕΨΗ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗΣ. Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΣΕΡΡΩΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ''ΔΩΣΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ'' ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΩΟΘΗΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΙΣΩΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΟΘΗΚΗ ΜΕ ΝΥΣΤΕΡΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΣΩΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟΙ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΩΘΗΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΟΟΟΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ ΜΕ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΕ 1 ΕΝΕΣΑ ARVECAP ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ Κ Ο ΦΟΒΟΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΡΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ 'ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ' ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ, ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ 'ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ' ΑΦΟΥ ΤΟΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΕ ΤΙΣ ΣΥΜΦΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΕΙΠΕ Η 1 ΕΝΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ 6 ΕΝΕΣΕΙΣ ΤΩΝ 3,75 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ε?

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΕΙΤΚΗ CA125 ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΤΙ ΔΛΔ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΛΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΑ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ :oops:ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ :oops: ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ (ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΛΑΣΣΙΚΑ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΛΠ).

ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΟ, ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ...ΣΑΣ ΕΧΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα καλά, ανοιχτό χειρουργείο τη σήμερον ημέρα;;;; Ανοιχτό χειρουργείο;; Μάλλον γι' αυτό έκανες συμφύσεις. Τέλος πάντων είναι θέμα γιατρού έτσι κι αλλιώς.

Όσον αφορά τις ενέσεις συνήθως είναι 6. Βέβαια εγώ που έκανα 7 εννοείται πως δεν έπαθα και τίποτα...Το αντίθετο θα έλεγα.

 

ΑΑΑΑΑΑΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΕΕΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΟΛΩ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΛΙΑ, ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. ΠΟΛΕΜΑΩ..... ΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ 6-7 ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΣΤΙΚΗ ΜΑΖΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ε?

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΕΙΤΚΗ CA125 ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΤΙ ΔΛΔ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΛΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΑ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ :oops:ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ :oops: ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ (ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΛΑΣΣΙΚΑ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΛΠ).

ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΟ, ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ...ΣΑΣ ΕΧΩ...

 

Φιλούδι συγκλονιστική η ιστορία σου. Ελπίζω τώρα πια να έχεις μια πιο εύκολη πορεία μπροστά σου πραγματικά!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Ε?

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΕΙΤΚΗ CA125 ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΤΙ ΔΛΔ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΛΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΑ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ :oops:ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ :oops: ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ (ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΛΑΣΣΙΚΑ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΛΠ).

ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΟ, ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ...ΣΑΣ ΕΧΩ...

φιλουδι ο δεικτης που αναφερεις,δεν ειναι παντα ο τροπος να διαγνωσεις ενδομητριωση..δεν ειναι τοοσο απλα τα πραγματα δυστυχως!εγω πχ ειχα πολυ φυσιολογικες τιμες στην εξεταση αυτου του δεικτη κ ομως ειχα ενδομητριωση..οποτε μην βασιζεσαι μονο στον ca125..τωρα για των αριθμο των ενεσων,οκ,δεν ηξερα..απλα μεγαλωνει ο χρονος αναμονης κ αυτο ειναι..τραγικο..δηλ αν μου ελεγε εμενα ο γιατρος κανε αλλη μια,θα τον επνιγα..μαλλον οι περισσοτερες ενεσεις δημιουργουν πιο γονιμο περιβαλλον,οποτε συνεχισε με υπομονη κι επιμονη!α,κ επειδη αναφερεσαι στις εξετασειςπου θα κανετε μετα,να σου προτεινω μια ακομα,πολυ μα πολυ σημαντικη εξεταση,που δεν αφορα εσενα..το σπερμοδιαγραμμα..:oops:

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΕΕΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΟΛΩ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΛΙΑ, ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. ΠΟΛΕΜΑΩ..... ΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ 6-7 ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΣΤΙΚΗ ΜΑΖΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ.

 

Λοιπόν, ψηλά το κεφάλι, υπομονή με τις εξάψεις (τουλάχιστον είναι χειμώνας, μέχρι το Πάσχα κρύο θά χει... τυχερούλα!!!). Να σκέφτεσαι ότι τα καλύτερα έρχονται:wink:.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια, είμαι καινουργια στο φορουμ και μου φαίνεται ακρως ενδιαφέρον.

 

Έγχειρηστικα κ εγώ τον αυγουστο λαπαροσκοπικά για ενδομητρίωση. Ο γιατρός μου μου έκανε μια ένεση Arvecap κ στις 1 σεπτεμβριου. Ακόμη δεν μου έχει έρθε περίοδος. Μήπως γνωρίζει καμιά σας πότε περιπου να περιμένω την περίοδο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου για τις συμβουλες και για τα αισιοδοξα μνμ σας.

 

ναι ηξερα οτι ο δεικτης ca125 δεν ειναι τοσο αξιοπιστος οσον αφορα την ενδομητριωση απλα το ειπα γιατι δυστυχως κατοπιν εγχειρησης μου ειπαν για αυτην την εξεταση, στο νοσοκομειο δεν μου ειχαν πει ακριβως τιποτα οτι δλδ υπαρχει μια εξεταση που ενδεχομενως να μπορει να δειξει κατι. οσο για το σπερμοδιαγραμα με ειχαν πει οτι θα κανει πρωτα ο συζυγος μου και μετα θα προβουν σε εξετασεις (σαλπιγγογραφια, ορμονικες, υπερηχο) για να μην με ταλαιπωρουν τζαμπα ειπαν...

 

αντε να δουμε τι θα γινει

δεν με νοιαζει τιποτα αρκει ολα να πανε καλα.

θα κανω μια προσευχουλα για ολες μας...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ninjaki

εγω εκανα ανοιχτο χειρουργειο τον σεπτεμβριο και θα παρω συνολικα 6 ενεσεις. σε λιγες μερες θα κανω την 4τη. η περιοδος κανονικα ερχεται μεσα σε 2-3 μηνες μετα την τελευταια ενεσα, αλλα με καθε επιφυλαξη γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και σαφως αντιδραει μεμονωμενα σε καθε ατομο.

ρωτα ομως και τον γιατρο σου φυσικα για να εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ninjaki

εγω εκανα ανοιχτο χειρουργειο τον σεπτεμβριο και θα παρω συνολικα 6 ενεσεις. σε λιγες μερες θα κανω την 4τη. η περιοδος κανονικα ερχεται μεσα σε 2-3 μηνες μετα την τελευταια ενεσα, αλλα με καθε επιφυλαξη γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και σαφως αντιδραει μεμονωμενα σε καθε ατομο.

ρωτα ομως και τον γιατρο σου φυσικα για να εισαι οκ.

 

Φιλούδι μα κάνει τόσους μήνες να επανέλθει η περίοδος μετά τη διακοπή; Εγώ θα κάνω δίμηνη διακοπή και ο γιατρός μου είπε πει πως κάνει 30-40 μέρες μετά να έρθει η περίοδος. Ετσι θυμάμαι τουλάχιστον! Νομίζω θα πρέπει να τον ξαναρωτήσω...Έτσι σου είπε εσένα?

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

moments καλησπερα.

 

λοιπον εγω θα κανω συνολικα 6 ενεσεις, ξεκινησα τον νοεμβριο με την 1τη ενεσα και ακολουθουν οι επομενες 5 με την τελευταια δηλαδη την 6τη που θα την κανω τον απριλιο. ο γιατρος μου ειπε οτι μολις κανω την 6τη απο εκει και μετα θα πρεπει φυσιολογικα η περιοδος να ερθει μεσα σε 2-3 μηνες, περιπου 90 μερες. την 6τη ενεσα εγω θα την κανω περιπου τελη απριλιου και αρα η περιοδος μου θα πρεπει να εμφανιστει μεχρι τελη ιουλιου. τωρα εγω κανω διακοπη για 6 μηνες, εσυ ομως που κανεις 2μηνη διακοπη μηπως λογω της διαφορετικοτητας της ισχυς της ενεσας αλλαζουν και τα δεδομενα. ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα. απλα για την εξαμηνη διακοπη τοσο ειναι το μεσοδιαστημα που πρεπει να περασει για να ξαναερθει η περιοδος. συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα ηθελα να σου τα πω οσο πιο αναλυτικα μπορω.

με φιλικους χαιρετισμους...

Link to comment
Share on other sites

moments καλησπερα.

 

λοιπον εγω θα κανω συνολικα 6 ενεσεις, ξεκινησα τον νοεμβριο με την 1τη ενεσα και ακολουθουν οι επομενες 5 με την τελευταια δηλαδη την 6τη που θα την κανω τον απριλιο. ο γιατρος μου ειπε οτι μολις κανω την 6τη απο εκει και μετα θα πρεπει φυσιολογικα η περιοδος να ερθει μεσα σε 2-3 μηνες, περιπου 90 μερες. την 6τη ενεσα εγω θα την κανω περιπου τελη απριλιου και αρα η περιοδος μου θα πρεπει να εμφανιστει μεχρι τελη ιουλιου. τωρα εγω κανω διακοπη για 6 μηνες, εσυ ομως που κανεις 2μηνη διακοπη μηπως λογω της διαφορετικοτητας της ισχυς της ενεσας αλλαζουν και τα δεδομενα. ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα. απλα για την εξαμηνη διακοπη τοσο ειναι το μεσοδιαστημα που πρεπει να περασει για να ξαναερθει η περιοδος. συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα ηθελα να σου τα πω οσο πιο αναλυτικα μπορω.

με φιλικους χαιρετισμους...

 

Φιλούδι σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική σου απάντηση. Με την πρώτη ευκαιρία θα ρωτήσω και το γιατρό μου, να δω τι θα μου πει επί του θέματος. Ίσως τελικά όντως να εξαρτάται από την διάρκεια της διακοπής και ο απαιτούμενος χρόνος για επανεμφάνιση της περιόδου.

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια πήρε καμιά σας arvekap για δύο μήνες μετά από λαπαροσκοπηση; Ύπάρχουν τίποτα παρενέργειες? Διάβασα σε διάφορα sites πως σε κάποιες κοπέλες ο οργανισμός δεν ανταποκρίνεται...και η περίοδος συνεχίζει κανονικά ή "ακανόνιστα" κατά τη διάρκεια της θεραπείας...και πως μετά δεν ερχόταν η περίοδος παρά μόνο με φάρμακα...Αγχώθηκα!!!:confused:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια πήρε καμιά σας arvekap για δύο μήνες μετά από λαπαροσκοπηση; Ύπάρχουν τίποτα παρενέργειες? Διάβασα σε διάφορα sites πως σε κάποιες κοπέλες ο οργανισμός δεν ανταποκρίνεται...και η περίοδος συνεχίζει κανονικά ή "ακανόνιστα" κατά τη διάρκεια της θεραπείας...και πως μετά δεν ερχόταν η περίοδος παρά μόνο με φάρμακα...Αγχώθηκα!!!:confused:

 

 

Γεια σου φιλεναδα μου τι κανεις ???

Εγω δεν πηρα καμια φαρμακευτικη αγωγη αλλα να ξερεις παντα οτι ολα τα φαρμακα σε καποιους ανθρωπους εχουν παρενεργιες, αυτο ομως δεν ειναι ο κανονας αφου να σκεφτεις οτι ακομη και τα πιο απλα φαρμακα οπως ασπιρινες υπαρχουν ατομα που τα πειραζουν. Οποταν μην αγχωνεσε και παντα οτι σε προβληματιζει να ρωτας τον γιατρο σου μην ντρεπεσε ...για αυτο αλλωστε και τους πληρωνουμε τοσα λεφτα !!!!!!

 

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια πήρε καμιά σας arvekap για δύο μήνες μετά από λαπαροσκοπηση; Ύπάρχουν τίποτα παρενέργειες? Διάβασα σε διάφορα sites πως σε κάποιες κοπέλες ο οργανισμός δεν ανταποκρίνεται...και η περίοδος συνεχίζει κανονικά ή "ακανόνιστα" κατά τη διάρκεια της θεραπείας...και πως μετά δεν ερχόταν η περίοδος παρά μόνο με φάρμακα...Αγχώθηκα!!!:confused:

 

Εγω εκανα 3 ενέσεις Αρβεκαπ μετα την λαπαροσκόπηση. Η τελευταία ένεση ηταν το τέλος Δεκεμβρίου. Περιμένω τον Μαρτιο να αδιαθετήσω, οχι νωρίτερα. Οι περισσότεροι γιατροί λενε οτι μετα απο 50-60 μέρες έρχεται η περίοδος.

Και μετράς με αυτο το τροπο:

τελευταία ένεση + 28 μέρες (τοσο κρατάει το φάρμακο) + 55 μέρες (να «ξυπνήσουν» οι ωοθήκες)

 

Αν θέλεις, δες λιγο εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51284

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...