Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια επισης να πω οτι βρηκα κ στο εμποριο ενα βιβλιο "οι πανες δεν ειναι για παντα" το οποιο δειχνει με εικονες παιδακια που πανε στο γιογιο τους κ στην τουαλετα! Το διαβαζαμε συνεχως κ οταν ηταν η κρισιμη στιγμη λεγαμε κανε τα κι εσυ οπως το παιδακι στο βιβλιο!!!! Βοηθησε κι αυτο λιγακι!!!!!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


geia sas koritsia kai gw exw provlima me ton gio mou einai 3 etwn kai prin 1,5 ebdomada arxise na kanei tsisa sthn toualeta oxi omws ta kaka tou.ta kaka ta kanei epanw tou den kserw ti na kanw enw katalavainei kai tou xw pei xiliades fores tsisa kai kaka sth toualeta alla aytos leei kaka paei sthn toualeta kai kanei tsisa orthia.ton malwsa mia fora, kai ektos apo auto thelw na ton valw kai paidiko stathmo alla de tha mou to paroun an den autoeksipirethtai.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον γιο μου 3 ετών.Ενώ με τα τσίσα του αυτοεξηπηρετείται τα κακά θα τα κρατήσει τουλάχιστον 3 μέρες .Ο γιατρός μου σύστησε το σιρόπι dufalac -5ml πρωί -5ml βράδυ γιά 3-4 ημέρες αρχικά, ώστε να γίνουνε πολύ ρευστά, να μην είναι επώδυνα η διαδικασία και ίσως του φεύγουνε μόνα τους, ώστε να εξοικειωθεί αναγκαστικά.Η αλήθεια είναι ότι διστάζω να του χορηγήσω το σιρόπι. Γνωρίζει κάποιος να έχει συστήσει γιατρός κάτι ανάλογο??

Link to comment
Share on other sites

Duphalac δεν εχω δωσει στο παιδι γιατι στην ουσια ειναι καθαρτικο...σε αντιστοιχο προβλημα δυσκοιλιοτητας του εδωσα nujol (με οδηγια της παιδιατρου φυσικα) το οποιο ειναι παραφινελαιο και απλα μαλακωνει τα κακακια, δεν προκαλει δηλαδη την επιθυμια να τρεξεις στην τουαλετα απλα διευκολυνει την κατασταση...νομιζω οτι το nujol ειναι πιο αθωο απο το duphalac παντως

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος μου ειναι 8,5 μηνων και εδω και 2 εβδομαδες εχω το εξης προβλημα!

Οποτε θελει να κανει κακα τα κραταει και κλαιει μεχρι να του βγλαω την πανα, οταν βγαζω την πανα βλεπω οτι τα κραταει στην ακρη και μολις τον καθαρισσω με μπαμπακακι και αμυγδαλελαιο τα κανει!

 

Τοι θεμα ειανι οτι πολλες φορες μπορει να του ερθει μες στο βραδυ και να κλαψει να μην καταλαβω οτι θελει να του βγλαω την πανα και να τα κρατησει με αποτλεσμα πολλες μερες να μην ενεργειται καθολου και να ειναι πολυ δυσκοιλιος!

του εδωσα δυο μερες τωρα δαμασκηνα , ακτινιδια και φασολακια και μαλακωσαν λιγοα αλλα μολις του ερθει κλαιει γοερος!

τι να κανω>>>???

Το εχετε ξανα ακουσει σε τοσο μωρο?

Γενικα εκανε πραγματα νωριτερα απο την ηληκια του πχ εκατσε στον ποπο του 4 μηνων και μπουσουλησε 3,5 ενω περπαταει απο 7,5 μηνων!

Να θελει να κοψει την πανα δεν νομιζ<ω απλα μου εχει δωσει την εντυπωση οτι ειναι σιχασιαρης αμα τον φιλισω σκουπιζεται με τα χερακια του και αμα τρεξει γαλα ή φαγητο στο πρωσοπο του κλάιει!

 

Τι αν τον κανω ?? το ποπουδακι του απο την δυσκοιλιοτητα εχει κοκκινησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...