Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπες οι πολυτεκνοι; που πατε;


Recommended Posts

Βρε συναδελφισσες πολυτεκνες, θα ηθελα τα φωτα σας. Γιατι χρονο δεν εχουμε και ουτε εχω και προσωπικα εγω αλλα καθομαι με τις ωρες και ψαχνω στο ιντερνετ και ακρη δε βρισκω.

Το θεμα αφορα τις καλοκαιρινες διακοπες. Απο τοτε που εγινα πολυτεκνη, για 3 χρονια, πηγαινω στην Ευβοια, σε ξενοδοχειο που ειναι all inclusive, το οποιο εχει και παιδικη πισινα και ομαδα ψυχαγωγιας, εξαιρετικο ξενοδοχειο που το συστηνω και που ειναι και στη λιστα του κοινωνικου τουρισμου. Ολα καλα, αλλα με κουρασε η αποσταση, κανουμε περιπου 5-6 ωρες τουλαχιστον, ταξιδι για να φτασουμε, μαζι με τη σταση. Και το ταξιδι με βενζινη, διοδια κ.α. μας στοιχιζει 200 ευρω.

 

Απο βορεια Ελλαδα και Μακεδονια οπου μενω...

 

Και ερωτω: εσεις τι κανετε; που πατε διακοπες, πως τη βολευετε;

 

Γιατι αν πουμε οτι μενουμε σε διαμερισματα εστω με παροχες ξενοδοχειου, αν ειναι να τρωμε εξω, ειναι απιστευτα τα εξοδα γιατι τουλαχιστον εμεις σε καθε γευμα μας θα πληρωσουμε τουλαχιστον 40 ευρω. Και 5 νυχτες να μεινουμε, δε συμφερει να μην ειναι all inclusive ή ημιδιατροφη. Ασε που σε ξενοδοχειο με καλες προδιεγραφες,οι τιμες ειναι υψηλες γιατι πληρωνουν και τα παιδια οταν ειναι πανω απο ενα παιδι, εστω κατα ποσοστο.

 

Σε διαμερισμα και να μαγειρευουμε κανονικα, μαζι με τα επιπροσθετα μιας πολυμελους οικογενειας στη θαλασσα, δεν ειναι πολυ πιο κουραστικο; Τι διακοπες ειναι;

 

Εχετε βρει καμια λυση ή περιμενετε τα κουπονια κοινωνικου τουρισμου-αν βγουν για εμας- και επειδη ειναι πολυ χαμηλη η διαμονη αντισταθμιζει το φαγητο που τρωτε εξω; Ή μηπως πιανετε διαμερισμα με κουζινα και μαγειρευετε; Πειτε με σας παρακαλω, εχετε να προτεινετε καποιο καταλληλο ξενοδοχειο, καποια εξυπνη λυση; Εχω 3 απογευματα που χαραμισα στο ιντερνετ και ακρη δε βρισκω...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ....βρε φιλεναδα μες στο μυαλο μου εισαι...τις ιδιες σκεψεις κανω και εγω....τι θα κανουμε φετος το καλοκαιρι...!!!!!!

εγω προσανατολιζομαι και φετος εκει που ειχα παει και περισι..(σου ειχα στειλει νομιζω και πμ..)αλλα φετος μαλλων θα νοικιαζω 2 δωματια γιατι πλεον δεν μας χωραει ολους το διαμερισματακι....

Τα νευρα μου..εχω ψαξει χρονια στην χαλκιδικη αλλα 6κλινο δεν εχει σχεδων καθολου...:evil:

και παλι λογω οικονομιας τις περισσοτερες μερες θα μαγειρευω εγω...

Ε δεν μπορω σε καθε γευμα να δινω 50 ευρω..και στο φιναλε τα παιδια να μενουν νυστικα.....οποτε κανω το κουμαντο μου και ετοιμαζω φαγητο για 6...!!!!

Αν δωσουν και φετος εισητηρια......πραμα χλωμο....θελω να ειμαι ετοιμη για το που θα παω.....περιμενω και εγω ιδεες απο αλλες πολυτεκνες....μαζι με εσενα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ?????

ΑΧ...αρχισαν να πιανουν και οι ζεστες......!!!!!:wink:

 

http://www.hotelloukas.gr/ Περιοχη Πρεβεζας, παραλια Λουτσα.

 

Δες αυτο, το επισημανα σε συζητηση παλια, εδω στο φορουμ. Ειπαν οι συμφουριτισσες οτι ειναι καθαρο και καταλληλο για οικογενειες...Για 6 ατομα, μας εστειλε e-mail γιατι ρωτησα, 75 ευρω τη μερα και μερικα διαμερισματα διαθετουν και κουζινουλα. Δεν ξερω αν θα παω, η θαλασσα εκει ειναι λιγο κρυα οπως ακουσα και επιπλεον πρεπει να το παρω αποφαση οτι θα μαγειρευω αν θελουμε αρκετες μερες, δυσκολη αποφαση! ;)

 

Και μερικα αλλα, θα τα στελνω εδω να τα βλεπουμε ολες μαζι, μπας και καταληξουμε πουθενα.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

αχ....βρε φιλεναδα μες στο μυαλο μου εισαι...τις ιδιες σκεψεις κανω και εγω....τι θα κανουμε φετος το καλοκαιρι...!!!!!!

εγω προσανατολιζομαι και φετος εκει που ειχα παει και περισι..(σου ειχα στειλει νομιζω και πμ..)αλλα φετος μαλλων θα νοικιαζω 2 δωματια γιατι πλεον δεν μας χωραει ολους το διαμερισματακι....

Τα νευρα μου..εχω ψαξει χρονια στην χαλκιδικη αλλα 6κλινο δεν εχει σχεδων καθολου...:evil:

και παλι λογω οικονομιας τις περισσοτερες μερες θα μαγειρευω εγω...

Ε δεν μπορω σε καθε γευμα να δινω 50 ευρω..και στο φιναλε τα παιδια να μενουν νυστικα.....οποτε κανω το κουμαντο μου και ετοιμαζω φαγητο για 6...!!!!

Αν δωσουν και φετος εισητηρια......πραμα χλωμο....θελω να ειμαι ετοιμη για το που θα παω.....περιμενω και εγω ιδεες απο αλλες πολυτεκνες....μαζι με εσενα...

 

και τρια παιδια να εχεις υπαρχει προβλημα με τα ξενοδοχεια. Στην συντριπτικη πλειοψηφια τα ξενοδοχεια διαθετουν μεχρι 4κλινα δωματια( γονεις + 2παιδια). Αν τα παιδια ειναι σε ηλικιες ανω των 7 ετων αναγκαζεσαι να παιρνεις ή δυο ξεχωριστα δωματια ή διχωρα ( αν εχουν)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.hotelloukas.gr/ Περιοχη Πρεβεζας, παραλια Λουτσα.

 

Δες αυτο, το επισημανα σε συζητηση παλια, εδω στο φορουμ. Ειπαν οι συμφουριτισσες οτι ειναι καθαρο και καταλληλο για οικογενειες...Για 6 ατομα, μας εστειλε e-mail γιατι ρωτησα, 75 ευρω τη μερα και μερικα διαμερισματα διαθετουν και κουζινουλα. Δεν ξερω αν θα παω, η θαλασσα εκει ειναι λιγο κρυα οπως ακουσα και επιπλεον πρεπει να το παρω αποφαση οτι θα μαγειρευω αν θελουμε αρκετες μερες, δυσκολη αποφαση! ;)

 

Και μερικα αλλα, θα τα στελνω εδω να τα βλεπουμε ολες μαζι, μπας και καταληξουμε πουθενα.

75 ευρω...την ημερα ειναι το ενοικιο?????για ενα διαμερισματακι 6 ατομων???ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ......Μια χαρα μου ακουγεται...στην χαλκιδικη εχουν ξεφυγει τελλειως οι τιμες..ουτε να θες να αγορασεις ....100 ευρω δινουν τα διαμερισματακια.....:shock:

.....μαλλων πρεπει να το ειδα και στην κατασταση με τα ξενοδοχεια του ΕΟΤ για τα εισητηρια ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ που κρατησα αρχειο απο περισυ.....

Εσυ φετος τους ρωτησες?????για λεγε περισσοτερες λεπτομερειες.....

Link to comment
Share on other sites

paidia ακουοκαι και βλεπω τμες και φρικαρω!!

μετα σου λενε κριση...

η φιλημου μενει γερμανια...πηγε με τον ανδρα της. cran canaria με εισητηρια αεροπορικα 10 μερεσ με πρωινο,με μεσημεριανο και βραδυνο...καιτα ποτα τσαμπα...

430!!!2 ατομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

75 ευρω...την ημερα ειναι το ενοικιο?????για ενα διαμερισματακι 6 ατομων???ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ......Μια χαρα μου ακουγεται...στην χαλκιδικη εχουν ξεφυγει τελλειως οι τιμες..ουτε να θες να αγορασεις ....100 ευρω δινουν τα διαμερισματακια.....:shock:

.....μαλλων πρεπει να το ειδα και στην κατασταση με τα ξενοδοχεια του ΕΟΤ για τα εισητηρια ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ που κρατησα αρχειο απο περισυ.....

Εσυ φετος τους ρωτησες?????για λεγε περισσοτερες λεπτομερειες.....

Θα δωσουν φετος κουπονια; Γιατι τοτε, συμφερει να το δεις αλλιως. Δε ρωτησα λεπτομεριες ομως.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

και τρια παιδια να εχεις υπαρχει προβλημα με τα ξενοδοχεια. Στην συντριπτικη πλειοψηφια τα ξενοδοχεια διαθετουν μεχρι 4κλινα δωματια( γονεις + 2παιδια). Αν τα παιδια ειναι σε ηλικιες ανω των 7 ετων αναγκαζεσαι να παιρνεις ή δυο ξεχωριστα δωματια ή διχωρα ( αν εχουν)

 

Τα διχωρα καλα ειναι. Εμεις στην Ευβοια που πηγαινουμε, 2 δωματια ξεχωριστα μας δινουνε λογω συμφωνιας με ΕΟΤ, ουτε σε διασταση να ημασταν με τον αντρα μου, παντως για συσφιξη σχεσεων, δε λεει, ναυαγει αναμεσα στις 2 πορτες και στα διαιρεμενα παιδια! :)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Τα διχωρα καλα ειναι. Εμεις στην Ευβοια που πηγαινουμε, 2 δωματια ξεχωριστα μας δινουνε λογω συμφωνιας με ΕΟΤ, ουτε σε διασταση να ημασταν με τον αντρα μου, παντως για συσφιξη σχεσεων, δε λεει, ναυαγει αναμεσα στις 2 πορτες και στα διαιρεμενα παιδια! :)

χα...χα...μια απο τα ιδια...και στο ιδιο διαμερισματακι να εισαι με τοσα παιδα τριγυρω...ολο και καποιο θα εχεις στον ιδιο χωρο.....και υπαρχουν δυο λυσεις...ή δινεις ραντευου το χαραμα στη ...τουαλετα...ή περιμενεις με υπομονη την επιστροφη στο σπιτι....!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα δωσουν φετος κουπονια; Γιατι τοτε, συμφερει να το δεις αλλιως. Δε ρωτησα λεπτομεριες ομως.

λογικα θα τα δωσουν γιατι ειδη εγιναν τα χαρτια για τον κοινωνικο τουρισμο της εργατικης εστιας.....οποτε θα δωσει και ο εοτ...υπομονη τον ιουνιο θα ξερουμε...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χα...χα...μια απο τα ιδια...και στο ιδιο διαμερισματακι να εισαι με τοσα παιδα τριγυρω...ολο και καποιο θα εχεις στον ιδιο χωρο.....και υπαρχουν δυο λυσεις...ή δινεις ραντευου το χαραμα στη ...τουαλετα...ή περιμενεις με υπομονη την επιστροφη στο σπιτι....!!!!;)

 

Συγνωμη, εγραψα δωματιο. Δυο ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ μας δινουνε και καθε ειδους διασκεδαση, ακομη και ενα ποτο μαζι πριν το υπνο, το στερουμαστε. Ποσο μαλλον...ολα τα αλλα!!! Ουτε και τουαλεττα δεν εχεις κοινη, οχι κρεββατι!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!!

Λοιπον,η κουμπαρα μου ειναι πολυτεκνη -τα παιδια της ειναι 5 χρονων το μεγαλυτερο και 1,5 το μικροτερο-και καθε χρονο πηγαινει στην Φοινικουντα!

Νοικιαζει με 50 ευρω (Αυγουστο μηνα)ενα δωματιο με κουζινα,ακριβως διπλα απο την θαλασσα και ειναι πολυ ευχαριστημενη!

Κυκλοφορουν ολη μερα με το μαγιο,αφου βγαινοντας απο το δωματιο τσουκ η θαλασσα και δεν χρειαζεται να κουβαλαει μπουκαλια,μπαμπερς κτλ!

Ειναι πολυ οικογενειακο μερος-εχει τουρισμο,δεν εχεις πολλες επιλογες ομως για νυχτερινη διασκεδαση.

Κουνιες εχει,μαγαζακια και ταβερνουλες εχει.....το σουπερ ειναι ακριβως διπλα απο εκει που νοικιαζει το δωματιο και δεν το αλλαζει με τιποτα!

Ο δε ιδιοκτητης των δωματιων ειναι τοσο ευγενικος που φροντιζει να της φερνει εξτρα κουβερτες,μαξιλαρια και ραντζο για οποιονδηποτε εξτρα επισκεπτη.

Το μονο μειονεκτημα ειναι ισως η αποσταση!!Απο Αθηνα ειναι 4 ωρες περιπου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Μessinia και καλως ηρθες παλι! ;)

Που ειναι η Φοινικουντα; Γιατι αν απεχει 4 ωρες απο Αθηνα προς τα πανω, καλη ειναι για εμας η αποσταση. Προς τα κατω ομως...

Ο κυριωτερος λογος που σκεφτομαστε να μην παμε στο HOLIDAYS IN EVIA, ειναι η αποσταση, ειναι πανω απο 5-6 ωρες ταξιδι. Ασε και τα απιστευτα διοδια και η βενζινη, 200 ευρω τουλαχιστον.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Μessinia και καλως ηρθες παλι! ;)

Που ειναι η Φοινικουντα; Γιατι αν απεχει 4 ωρες απο Αθηνα προς τα πανω, καλη ειναι για εμας η αποσταση. Προς τα κατω ομως...

Ο κυριωτερος λογος που σκεφτομαστε να μην παμε στο HOLIDAYS IN EVIA, ειναι η αποσταση, ειναι πανω απο 5-6 ωρες ταξιδι. Ασε και τα απιστευτα διοδια και η βενζινη, 200 ευρω τουλαχιστον.

δυστυχως ειναι πιο κατω!!

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυστυχως ειναι πιο κατω!!

Ευχαριστω για την απαντηση! Δυστυχως...Το μερος αυτο το ειχα δει τυχαια και στο http://www.soby.gr, εχει ωραιες προσφορες, να το ξερετε. Αλλα στα ξενοδοχεια εχει για μικρες οικογενειες προσφορες ή για λιγες ημερες και ετσι, μονο σα ζευγαρι για κανα διημερο αν θελησουμε μονο θα ενδιαφερθω. Δειτε το αν θελετε.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!!

Λοιπον,η κουμπαρα μου ειναι πολυτεκνη -τα παιδια της ειναι 5 χρονων το μεγαλυτερο και 1,5 το μικροτερο-και καθε χρονο πηγαινει στην Φοινικουντα!

Νοικιαζει με 50 ευρω (Αυγουστο μηνα)ενα δωματιο με κουζινα,ακριβως διπλα απο την θαλασσα και ειναι πολυ ευχαριστημενη!

Κυκλοφορουν ολη μερα με το μαγιο,αφου βγαινοντας απο το δωματιο τσουκ η θαλασσα και δεν χρειαζεται να κουβαλαει μπουκαλια,μπαμπερς κτλ!

Ειναι πολυ οικογενειακο μερος-εχει τουρισμο,δεν εχεις πολλες επιλογες ομως για νυχτερινη διασκεδαση.

Κουνιες εχει,μαγαζακια και ταβερνουλες εχει.....το σουπερ ειναι ακριβως διπλα απο εκει που νοικιαζει το δωματιο και δεν το αλλαζει με τιποτα!

Ο δε ιδιοκτητης των δωματιων ειναι τοσο ευγενικος που φροντιζει να της φερνει εξτρα κουβερτες,μαξιλαρια και ραντζο για οποιονδηποτε εξτρα επισκεπτη.

Το μονο μειονεκτημα ειναι ισως η αποσταση!!Απο Αθηνα ειναι 4 ωρες περιπου!

μηπως μπορεις να μας δωσεις στοιχεια των δωματιων αυτων;με ενδιαφερει παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχει δίκιο η μεσσηνία ξέρω και γω διαμερίσματα σπιτάκια δηλαδή κανονικά που μπορεί μια οικογένεια να μείνει άνετα.Στην μαραθούπολη μεσσηνίας πάνω στην Θάλασσα.Όποιος ενδιαφέρεται πείτε μου να του στείλω pm.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Μessinia και καλως ηρθες παλι! ;)

Ο κυριωτερος λογος που σκεφτομαστε να μην παμε στο HOLIDAYS IN EVIA, ειναι η αποσταση, ειναι πανω απο 5-6 ωρες ταξιδι. Ασε και τα απιστευτα διοδια και η βενζινη, 200 ευρω τουλαχιστον.

 

Καλησπέρα. Φαίνεται ενδιαφέρον αυτό το ξενοδοχεία και αρκετά κοντά στην Αθήνα. Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μου πεις περίπου πόσο ήταν οι τιμές του; Ευχαριστώ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φαίνεται ενδιαφέρον αυτό το ξενοδοχεία και αρκετά κοντά στην Αθήνα. Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μου πεις περίπου πόσο ήταν οι τιμές του; Ευχαριστώ:lol:

 

http://www.holidaysinevia.gr/db_data/news_img/SUMMERINDILONGSTAY.pdf

 

Αυτες ειναι οι τιμες, σκεψου οτι το φαγητο ειναι στην τιμη, εμεις πηγαινουμε με τα κουπονια κοινωνικου τουρισμου, μας συμφερει. Ομως διατειθεται με τα κουπονια μονο το ξενοδοχειο με τα 3 αστερια. Παλια χωρις κουπονια, ειχαμε μεινει στο 4 αστεριων αλλα ειχαμε μονο 2 παιδια και δεν ηταν τρομακτικη η επιβαρυνση, ανωτερο βεβαια. Αλλα το συγκροτημα, οι χωροι ειναι κοινοι, οπως και οι δραστηριοτητες.

 

Επιπλεον με αυτες τις τιμες εχει προγραμμα all inclusive για ολους οποτε για οικογενεια πολυτεκνη και μη, μενει στο ξενοδοχειο με αφθονες δραστηροτητες και τρωει εκει.Με κουπονια μας ειχε βγει περσυ γυρω σα 115 ευρω τη μερα, με το φαγητο ολη μερα(υποβαθμισμενο -λογω κρισης; σε σχεση με προπερσι).

 

Τελος, δες στο youtube με αναζητηση αυτο το ξενοδοχειο, εχει ερασιτεχνικα βιντεακια απο παραθεριστες και δινει μια πιο ολοκληρωμενη εικονα του ξενοδοχειου, οπως και τις δραστηριοτητες, με την ομαδα ψυχαγωγιας.

 

Το αγαπησαμε αυτο το ξενοδοχειο! ;) Και δεν παιρνω ποσοστα!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο ξενοδοχειο αυτο πηγαινα ανετα οταν ειχα μονο τα δυο παιδια, πηγα 2 φορες και περασαμε μοναδικα και στο Μελιτον και στο Σιθωνια. Εχει απο ολα, με εκεινη την πισινα σα θαλασσα, παιδοτοπο, παιδικη χαρα, το φανταστικο τρενακι και μοναδικο φαγητο με υπεροχες επισης ταβερνουλες. Τι μου θυμισες τωρα!

 

Μετα την ανακαινιση και μετα τα διδυμα, οταν ενδιαφερθηκα, το δωματιο που με προτειναν ηταν διχωρο και εφτανε κοντα στα στα 500-1000 ευρω τη νυχτα; δε θυμαμαι πλεον αλλα οι τιμες δεν ηταν καθολου φιλικες σε μεγαλες οικογενειες και φυσικα δεν προσφερεται στα ξενοδοχεια κοινωνικου τουρισμου.

 

Δεν πειραζει,οσο υπαρχει κοινωνικος τουρισμος και με 500-600 ευρω περνας 5 μερες, λες και ευχαριστω. Ή διαλεγεις καπου με το ελαχιστο κοστος που προσφερει επισης ο κοινωνικος τουρισμος, μαγειρευεις ή τρως εξω και μενεις 10 μερες καπου που να εχει και γρασιδι να παιζουν τα παιδια. Το θεμα ειναι να βρουμε καπου που να προσφερει το μεγιστο αλλα στα πλαισια που μπορουμε να ανταποκριθουμε.

 

Οι πολυτελεις διακοπες δεν πανε με τους πολυτεκνους, ευχαριστω παντως! :) Το πολυ ημιπολυτελειας και αυτο με τα κουπονια.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...