Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διακοσμηση τραπεζιων


demmie

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα. ηθελα και εγω καμμια ιδεα για τραπεζι. μπομπο εχουμε κρεμαστρες κοριτσακια και το κουτι του νονου εχει κοριτσακια απεξω. ηθελα κατι οικονομικο και ωραιο για την διακοσμηση των τραπεζιων. σκεφτομουν χαρτοπετσετες με κοριτσακι ή να γραψω το ονομα (αλλα πως???) στο καθε πιατο και ενα γελιφιτζουρι ή κατι αλλο. ή να βαλω κατι στη μεση του τραπεζιου??τι λετε?η βαπτιση ειναι 18/09/2010

κσμμισ ιδεα κοριτσια???help pleaseee...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα. ηθελα και εγω καμμια ιδεα για τραπεζι. μπομπο εχουμε κρεμαστρες κοριτσακια και το κουτι του νονου εχει κοριτσακια απεξω. ηθελα κατι οικονομικο και ωραιο για την διακοσμηση των τραπεζιων. σκεφτομουν χαρτοπετσετες με κοριτσακι ή να γραψω το ονομα (αλλα πως???) στο καθε πιατο και ενα γελιφιτζουρι ή κατι αλλο. ή να βαλω κατι στη μεση του τραπεζιου??τι λετε?η βαπτιση ειναι 18/09/2010

 

τα τραπέζια θα είναι ροτόντες ή παραλληλόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα και απο μένα. στη βάπτιση του μικρού μου αγόρασα γυάλες τις οποίες γέμισα με άμμο με μικρούλια μπλέ χαλικάκια με αστερίες και με κοχύλια και στη μέση τοποθέτησα ένα χαμηλό φαρδύ κερί στην κάθε μία. όλα τα υλικά τα πήρα απο το jumbo. έτσι τα έξοδα της διακόσμησης ήταν πολύ λίγα. έπίσης έφτιαξα χαρτοπετσέτες λευκές τις οποίες έδεσα με μπλέ λεπτή κορδέλα και στην καθεμία κολλησα ένα μικρό αυτοκόλλητο ψαράκι. είναι πολύ όμορφη όλη αυτή η διαδικασία. κρίμα που στο φόρουμ μπήκα μετά τη βάπτιση γιατί θα είχα πάρει πολλές και καλίτερες ιδέες χωρίς να σπαζοκεφαλιάζω. ελπίζω να βρείτε αυτό που σας αρέσει και σας ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα θα ήταν να φτιάξεις φτιογκάκι τις χαρτοπετσέτες και να τις δέσεις με ροζ κορδελίτσα και στη μέση να βάλεις γλειφιτζουρι. εγώ θα σου έλεγα να πας στο τζάμπο εκεί που έχει τα διάφορα διακοσμητικά κορδελίτσεσ κηροπήγια κεράκια κουτάκια χάρτινα ... και να δείς τι σου ταιριάζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα και απο εμενα... εχετε καμια καλη ιδεα και για μενα?? εγω βαφτιζω το ζουζουνι μου τον οκτομβρη αλλα επειδη θα τα κανω ολα μονη μου προετοιμαζομαι απο τωρα.... το τραπεζι θα γινει σε μια πολυ ωραια ταβερνα αλλα θελω να στολισω το χωρο.... θεμα εχω το αυτοκινητο....καμια ιδεα??

MXG1.jpgMXG1p3.png
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο ειχα κανει εγω περσι τον οκτωβρη. θεμα το αυτοκινητο.

Ειχα στολισει την ταβερνα φανταστικα. Ειχα παρει γυαλες τετραγωνες και ειχα φτιαξει απο χαρτονι αυτοκινητο το οποιο καρφωσα σε στικ. Μεσα στις γυαλες ειχα χαλικι μπλε και ειχα δεσει εξω απο την γυαλια εναν σιελ φιογκο. Ειχα βαλει τετοιες σε ολα τα τραπεζια. Επισης για το τραπεζι γονιων - νονων ειχα κανει ειδικο στολισμο με τουλι σιελ λαχανι σε μπλεξιδα και πανω ειχα βαλει παλι χαρτονενια αυτοκινητακια.

Ειχα φτιαξει μονη μου και σουπλα με το θεμα της προσκλησης που ηταν και αυτη με αυτοκινητα. Ειχα βαλει και μικρα ρεσώ μπλε και λαχανί (ήταν βράδυ) και χαρτοπετσέτες σιελ.

Μπαλόνια επίσης σε ολο τον χώρο και τα λουλουδια απο την εκκλησία.

Για τα παιδια είχα δικό τους χώρο και μετά το φαγητό εκεί να ζωγραφίσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sofitsa, πως έφτιαξες τα σουπλά? Τα τύπωσες σε απλό χαρτί? Ανεβασε φωτο αν μπορεις.

 

ωραια ιδεα γαι σουπλα ειναι να πλαστικοποιησεις οτι θες,απο φυσικα πεταλα τριανταφυλλου μεχρι φωτο κ διαφορα αλλα!

Link to comment
Share on other sites

sofitsa, πως έφτιαξες τα σουπλά? Τα τύπωσες σε απλό χαρτί? Ανεβασε φωτο αν μπορεις.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΥΠΛΑ. ΠΩΣ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ???

Link to comment
Share on other sites

πεγκυ θα πας εσυ νωριτερα και θα τα φτιαξεις ή θα τα δωσεις απο την προηγουμενη? ελεγα και εγω να τα κανω μονη αλλα δεν εχωκαποιον να βοηθησει και να τον υποχρεωσω.Εν το μεταξυ πηγα και ειδα για γαζες και γυαλες και κοστιζουν λεφτα ,μετα σκεφτηκα οτι αν τα δωσω να τα κανουν εξω θα κοστισει τελικα μπορει και λιγοτερο .

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα σουπλά τα ειχα φτιαξει μονη μου. Ειχα επεξαργαστεί την πρόσκληση

και τα είχα εκτυπώσει σε απλό χαρτί. Δεν ηταν σαν τα επαγγελματικα αλλα εδειχναν πολυ ωραια.

Και εγω είχα πρόβλημα με το ποιος θα τα στολίσει στην ταβερνα αλλα βρήκα μια κοπέλα που πήγε εκεί και μου τα στολισε. Αυτή φτιαχνει και διακοσμησεις αλλα εγω τα ειχα φτιαξει ολα πριν την ανακαλυψω οποτε

δεν ξερω να σας πω τιμες.

Θα σας βαλω φωτο με τα σουπλα την Δευτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

fairy baby θα τα δωσω απο την προηγουμενη η' θα παει η αδελφη μου νωριτερα να στολισει το χωρο...εγω οπως καταλαβαινεις δεν νομιζω να προλαβενω!! sofitsa περιμενω φωτο!!!

MXG1.jpgMXG1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...