Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΜΩΡΟ 4 ΜΗΝΩΝ!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΖΩΗ ΝΑ'ΧΕΙ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΕ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ!ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙ!ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΕΥΡΟ??:rolleyes:ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΝΑΕΙ ΣΑΝ ΘΥΕΛΛΑ!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ 'Η ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ...ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ(ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ 'Η ΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ).ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΕΙ!ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ,ΤΗΝ ΧΟΡΕΥΩ,ΤΗΝ ΠΑΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ,ΤΗΝ ΧΟΡΟΠΗΔΑΩ,ΤΗΝ ΝΑΝΟΥΡΙΖΩ ...ΤΙΠΟΤΑ!ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΑΛΛΑ ...ΜΑΤΑΙΑ!!!ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΤΙ 'Η ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΙΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΤΗΣ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΠΩΣ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ!:confused:

ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.και η δικη η ειχε το τρελο νευρο μια ζωη.Στην αρχη με τους κολικους,μετα με τα δοντια αλλα κια χωρις λογο (για μας που δεν καταλαβαιναμε) ΦΩΝΑΖΕ συνεχεια..δεν μπορουσαμε να ασχολησθουμε με τιποτα αλλο παρα μονο με αυτη..Τελικα οταν αρχισε να μιλαει-και το εκανε πολυ γρηγορα..νευρα ΤΕΛΟΣ!!!!μπορουσε τελικα να εκφραστει το ζουζουνι μου!

Νομιζω οτι και το δικο σου απλα ειναι πολυ ισχυρη προσωπικοτητα και θελει απλα να εκφραστει ετσι.εχει την αναγκη να φωναξει το προβλημα της και το κανει ετσι.Να με θυμηθεις θα μιλησει θα περπετησει και θα τα κανει ολα πολυ γρηγορα...!!

Απλα δοκιμασε τωρα τροπους να την απασχολεις -ξερω ειναι δυσκολο-για να μην σπανε τα δικα σας νευρα..

Εγω πχ την παραταγα στο πατωμα να κανει οτι θελει και τισ εδινα και μια κατσαρολα και μια κουταλα για να κανει την φασαρια της στην ηλικια της δικια σου

βοηθησε την απλα να εκτονωθει και να ξεχασει τον πονο της ειτε ειναι δοντακι ειτε απλα βαρεμαρα και να δεις που θα γινει ενα υπεροχο πανεξυπνο παιδακι!!

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλαιει για ποση ωρα κλαιει?

Το κανει συγκεκριμενες ωρες?

Αν βαλεις κρεμα για τα δοντακια σταματαει? Μηπως ειναι δοντακια?

Αν δωσεις γαλα πινει?

 

Πιστευω πως αν το εκανε επειδη ειναι "μουρμουρικο" :lol::lol: θα σταματουσε με το που την σηκωνες.

Καπου ποναει. Κοιλιτσα , δοντακια , αυτακια?

Ο παιδιατρος τα απεκλεισε αυτα?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΖΩΗ ΝΑ'ΧΕΙ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΕ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ!ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙ!ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΕΥΡΟ??:rolleyes:ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΝΑΕΙ ΣΑΝ ΘΥΕΛΛΑ!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ 'Η ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ...ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ(ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ 'Η ΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ).ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΕΙ!ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ,ΤΗΝ ΧΟΡΕΥΩ,ΤΗΝ ΠΑΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ,ΤΗΝ ΧΟΡΟΠΗΔΑΩ,ΤΗΝ ΝΑΝΟΥΡΙΖΩ ...ΤΙΠΟΤΑ!ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΑΛΛΑ ...ΜΑΤΑΙΑ!!!ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΤΙ 'Η ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΙΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΤΗΣ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΠΩΣ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ!:confused:

ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ...

καλησπερα,το εκανε κ ο δικος μου αυτο,ειναι 4μιση,αλλα μολις του εβαζα αλοιφουλα στα ουλα του σταματουσε,δεν μηπως την πονανε τα ουλα της,δοκιμασε το,κ συνηθως τον πιανει πολυ κλαμα οταν νυσταζει κ δεν μπορει να κοιμηθει,αλλιως κανουμε βολτουλες στο σπιτι μεχρι να ηρεμησει κ τραγουδαμε,ειναι δυσκολα αλλα τι να κανουμε???υπομονη χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΔΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ.ΠΡΙΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΣΤΑΤΕΣ!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΥΡΟ ΜΕΣΑ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΕΙ ΠΟΤΕΕΕ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΛΕΥΕΙ..ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ..ΗΣΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΗΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ..ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΣΟΙ ΝΟΜΑΤΑΙΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!:D ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ GAVRAMID..ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΕ.ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΧΑΛΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΘΕΛΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

GIOTAKO ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΟΛΟ ΤΑ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ??!ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ.ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΑ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΒΑΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΔΥΟ ΕΜΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

GIOTAKO ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΟΛΟ ΤΑ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ??!ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ.ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΑ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΒΑΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΔΥΟ ΕΜΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ.

 

Καρδουλα μου χωρις να θελω να σε τρομαξω ενα μωρακι 4 μηνων ειναι ανησυχο με λογο. Η νευρικοτητα που λες καπου οφειλεται. Δεν εχει να κανει με υπερκινητικοτητα πιστευω. Αυτα θα τα δεις εκτεταμμενα μετα τον 7-8 μηνα και σιγα σιγα να κορυφωνουν οταν περπατησει. Τωρα απλα κατι την ενοχλει. Ειναι δοντια? Ειναι πονος? Ειναι ζεστη? Ειναι κρυο? Η κοιλια της? Κατι ειναι. Εγω θα ελεγα αλλαζε συνεχεια και δοκιμαζε τροπους. Καπου θα πετυχεις αυτο που θελει. Να την βαλεις σε μαρσιππο εχεις δοκιμασει? Εκει ησυχαζει καθολου? Επι παραδειγματι ξερω μωρα που εκλαιγαν ανελειπως ολη μερα και οταν η μανα το εβαζε σε μαρσιππο ησυχαζε και κοιμοταν. Σε σενα συμβαινει αυτο? Αν οχι.....τοτε κατι το ενοχλει το μωρο. Μηπως να το κοιταξει και πιο εκτεταμμενα ο γιατρος ΑΝ λεω ΑΝ δεν πιασει και η αλοιφη για τα δοντια?

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ τώρα ξέρω οτι έχουν και άλλοι παρόμοια προβλήματα... Εμένα αυριο γίνεται 4ων μηνών. Κάθε απόγευμα την πιάνει απίστευτο κλάμα και δεν ηρεμεί με τίποτα. Ούτε αγκαλιά θέλει, ούτε φαγητό, ούτε κουνια ούτε τίποτα. Την βλέπω οτι νυστάζει αλλά δεν κοιμάται. Και δώστου κλάμα... δεν μπορώ να καταλάβω!

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμιά φορά θέλουν να κοιμηθούν, δεν μπορούν και έχουν υπερένταση.

Συνήθως το απόγευμα πριν τον νυχτερινό ύπνο τα κάνουν αυτά. Μωρούλια μωρέ είναι ακόμα. Κουράζονται...

Link to comment
Share on other sites

μωράκι είναι ακόμα και καταλαβαίνω ότι θα έχει και πονάκια,θα θέλει και μανούλα λίγο,άλλοτε παιχνιδάκια.αλλά όλα αυτά με πολύ νεύρο κορίτσια!ζωή να'χει δεν την κάνει καλά ούτε ο μπαμπάς της!σου φεύγει από τα χέρια.:o

Link to comment
Share on other sites

GIOTAKO ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΟΛΟ ΤΑ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ??!ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ.ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΑ ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΒΑΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΔΥΟ ΕΜΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ.

πηραμε την MUNDISAL,την βαζω 1-2φορες την ημερα κ παραλληλα του δινω τα παιχνιδακια οδοντοφυιας κ ειμαστε οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά θέλουν να κοιμηθούν, δεν μπορούν και έχουν υπερένταση.

ααααα αυτο ξαναπεστο! η πρωτη μου κλωτσουσε ολη μερα καθε μερα κ εκλαιγε! ωσπου αποφανθηκαμε αυτο που λες. τελικα αρχισαμε να την μισο-φασκιωνουμε ωστε να μη κουναει συνεχως χερια κ ποδια κ να ηρεμει κ να κοιμαται. οχι το φασκιωμα των παλιων, απλα τυλιγαμε σχετικα σφιχτα τα χερια της μεσα στη πανα της, χουχουλιαζε και ηρεμουσε κ κοιμοταν...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

τις πρώτες μέρες την έπαιρνε η γιαγιά μου και την φάσκιωνε,όχι πολύ σφιχτά και χαλούσε τον κόσμο!δεν ήθελε με τίποτα.πολλές φορές τα έβγαζε τα χέρια από την πάνα!!!:-P το άλλο δε...δεν κάθετε με τίποτα να την ντύσω.δεν θέλει τίποτα πάνω της.ειδικά όταν είναι να βγούμε έξω και θέλω να της φορέσω το μπουφάν...:twisted: αγρίμι!!!πρέπει να μαζευτούμε γύρω της τρία άτομα να κάνουμε τους κλόουν μήπως και της αποσπάσουμε την προσοχή και την ντύσουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και η δικιά μου είναι αγρίμι σκέτο! Από νεογέννητο είχε τρελά νεύρα και πείσμα. Δεν ηρεμούσε με τίποτα όμως παρά μόνο όταν την σήκωνες όρθια. Το κλάμα του πόνου ήταν τελείως διαφορετικό από το κλάμα των νεύρων που το σώμα της το τέντωνε τόσο σαν παλούκι!Δεν ήθελε με τίποτα να είναι ξαπλωμένη, έτσι υπομονή μέχρι 7 μηνών που σηκώθηκε στα πόδια της και ηρεμήσαμε. Βέβαια και τώρα δεν λες -τί ήρεμο παιδάκι αλλά έχουν καλυτερεύσει πολύ τα πράγματα. Αν είναι και εσένα υπερκινητική θα τα κάνει όλα πολύ γρήγορα. Θέλει όοολη την ώρα να ασχολείσαι μεζί της, όχι φαγητό δεν προλαβαίνεις, ούτε τουαλέτα να πας χωρίς να γίνει χαμός:confused:.Δεν κάθεται με τίποτα στο κάθισμα φαγητού, τρέχει όλη μέρα μέσα στο σπίτι και δεν σταματά ούτε 1 λεπτό. Οι ώρες που κοιμάται είναι λίγες (όλη την ημέρα ζήτημα 1 ώρα) ενώ πιο μικρή δεν κοιμόταν σχεδόν καθόλου. Νομίζω ότι έχει να κάνει και με τον ύπνο. Αν κοιμάται το μωρό, είναι πιο ξεκούραστο, πιο ήρεμο και όχι τόσο γκρινιάρικο.Υπομονή!Θα μεγαλώσουν, δεν θα μεγαλώσουν?:)

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς είναι και η δικιά μου!δεν θέλει να είναι μόνη της για πολύ,μην σας πω ούτε για λίγο.θέλει παιχνίδια,κουβεντούλες,αγκαλίτσες και γενικότερα θέλει συνέχεια την προσοχή μας και να γίνετε πάντα το δικό της.δεν θέλω όμως να της κάνω πάντα τα χατίρια..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια κάνει και η μπέμπα μου από την ημέρα που γεννήθηκε!Είναι πολύ υπερκινητική και θέλει συνεχώς να της δείχνουμε προσοχή!Και τώρα που είναι 7 μηνών δεν έχει αλλάξει καθόλου!:shock:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να ισχύει μόνο για τα κοριτσάκια..δεν με συμφέρει!!!:rolleyes::rolleyes:

εσείς σαν χαρακτήρες πως είστε???σας χαρακτηρίζει νευρικότητα εσάς ή τους μπαμπάδες??είναι και τα γονίδια τα άτιμα....!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...