Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ


Recommended Posts

καλημερα ειναι η πρωτη φορα που συμμετεχω σε κατι τετοιο αλλα εχω απελπιστει.Αναφερατε ονοματα διαφορων γιατρων.Αναμεσα τους και τον κ.Παντο.Θα μπορουσατε να μου δωσετε το μικρο του ονομα?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω μαζι σου, εχοντας προσωπικη εμπειρια. ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οι δυο, θεωρω κορυφη και πολυ προσιτο τον κ. Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και πολυ πολυ γλυκουλη τον κ. Χ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ.

 

Ωραίοι άνθρωποι και πολύ καλοί επιστήμονες και οι δύο!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!

Μετά απο 1,5 χρόνο αποτυχημένων προσπαθειών και μιας παλλίνδρομης, λέμε να επισκεφτούμε κάποιο κέντρο υπογονιμότητας για να δούμε τί μπορεί να γίνει, και αν έχουμε πρόβλημα.

Έχει κάνει ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και εγω κάποιες ορμονολογικές και ήταν καλές. Δεν ξέρω αν βιαζόμαστε να παμε στο εξειδικευμένο κέντρο, αλλά δεν θέλω να περνάει έτσι ο καιρός.

Εσείς τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σπορακι μου σου προτεινω με τα χιλια Ιακεντρο!! Ειναι απο ο,τι ξερω ενα απο τα τρια μεγαλυτερα κεντρα εξωσωματικης στην Ελλαδα με πολυ υψηλα ποσοστα επιτυχιας. Εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη, γιατι ειχα στο παρελθον δυο αποτυχημενες προσπαθειες και ειχα πολυ αγχος για την τριτη... Και εκει τα καταφερα με την πρωτη προσπαθεια! Ο γιατρος ο κ.Πραπας ειναι φοβερος επιστημονας (με τεραστια εμπειρια και εξειδικευση στην Αμερικη στον τομεα της εξωσωματικης απ'ο,τι εμαθα εκ των υστερων) και πανω απο ολα εξαιρετικος ανθρωπος. Εξ αρχης μου μιλησε με ειλικρινεια και ακριβεια για την ολη διαδικασια και μαζι με τους εμβρυολογους με στηριξε πολυ και ψυχολογικα στην προσπαθεια μου. Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να εχεις το μωρακι που τοσο επιθυμεις στην αγκαλια σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΠΑΩ ΔΗΛ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ Ή ΣΤΟ ΑΚΕΣΩ? ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΑΚΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΦΥΛΑΣΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟ ΑΚΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και απο μενα σε ολες τις φορουμιτσες!!!! ειμαι καινουργια και συγχωρεστε με αν κανω κανενα λαθος. Σπορακι θα συμφωνησω με το Αγριοκερασο για το Ιακεντρο και τον κ. Πραπα. Ειναι μοναδικος γιατρος και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. Χαρη σαυτον εχω στην αγκαλια μου τωρα το μονακριβο αγγελακι μου την κορη μου. Τον εχω ηδη συστησει και σε μια ξαδερφη μου που εχει και αυτη ανεξηγητη υπογονοοτητα οπως ειχα και εγω. Τοσο αυτος οσο και η ομαδα εχουν μεγαλη εμπειρια. Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο που εχει τοσο κοσμο. Η τελικη επιλογη ειναι δικη σου και σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ ειμαι νέο μελος. Η αλήθεια είναι οτι δίσταζα να γράψω αλλά όταν διάβασα το όνομα Πραπας δεν άντεξα.Είχα τόσο δυσάρεστη εμπειρία απ τον συγκεκριμένο άνθρωπο που ταράζομαι μόνο με το όνομα.Συμφωνώ ότι ειναι εξαιρετικος επιστήμονας αλλα απαράδεκτος σαν άνθρωπος. Μου τον συστησαν φίλες που ήταν ευχαριστημενες κ μετα την περιπετεια μου ακουσα τα χειροτερα απο αλλες φιλες.

¨Εκανα την 1η εξωσωματικη,δίδυμη κυηση και οταν μου εκανε αμνιοπαρακεντηση ,τρύπησε το σάκο γιατι βιαζόταν (είχε κόσμο)με αποτελεσμα να γεννήσω το πρωτο μωρό στο σπιτι.Τον περίμενα απ το πρωί στην κλινικη κ ήρθε το βράδυ γιατι ήμουν όπως είπε "delicatessen" περίπτωση και θα τελειωνε με ό,τι αλλο είχε(γεννες,....κτλ) για ν ασχοληθει μαζι μου.Ο συνεργατης του ήταν αυτος που με στηριξε κ προσπαθουσε να με ηρεμήσει,ο ιδιος ειπε οτι αυτος ηταν επιστήμονας και δεν θα καταλαβαινα αυτα που θα ελεγε.Τελικα μ εστειλε στο Ιπποκρατειο για χρειαστηκα μεταγγιση και εξαφανιστηκε.εκει εχασα το δευτερο μωρο και οπως ειπε"Δεν θα επρεπε να εχω παράπονο αφου εχασα μονο δυο παιδια, δεν πεθανα!!!!" Τελικα κατεληξα οτι η επιλογη γιατρου είναι θεμα τυχης. καλη επιτυχία σε όλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ ειμαι νέο μελος. Η αλήθεια είναι οτι δίσταζα να γράψω αλλά όταν διάβασα το όνομα Πραπας δεν άντεξα.Είχα τόσο δυσάρεστη εμπειρία απ τον συγκεκριμένο άνθρωπο που ταράζομαι μόνο με το όνομα.Συμφωνώ ότι ειναι εξαιρετικος επιστήμονας αλλα απαράδεκτος σαν άνθρωπος. Μου τον συστησαν φίλες που ήταν ευχαριστημενες κ μετα την περιπετεια μου ακουσα τα χειροτερα απο αλλες φιλες.

¨Εκανα την 1η εξωσωματικη,δίδυμη κυηση και οταν μου εκανε αμνιοπαρακεντηση ,τρύπησε το σάκο γιατι βιαζόταν (είχε κόσμο)με αποτελεσμα να γεννήσω το πρωτο μωρό στο σπιτι.Τον περίμενα απ το πρωί στην κλινικη κ ήρθε το βράδυ γιατι ήμουν όπως είπε "delicatessen" περίπτωση και θα τελειωνε με ό,τι αλλο είχε(γεννες,....κτλ) για ν ασχοληθει μαζι μου.Ο συνεργατης του ήταν αυτος που με στηριξε κ προσπαθουσε να με ηρεμήσει,ο ιδιος ειπε οτι αυτος ηταν επιστήμονας και δεν θα καταλαβαινα αυτα που θα ελεγε.Τελικα μ εστειλε στο Ιπποκρατειο για χρειαστηκα μεταγγιση και εξαφανιστηκε.εκει εχασα το δευτερο μωρο και οπως ειπε"Δεν θα επρεπε να εχω παράπονο αφου εχασα μονο δυο παιδια, δεν πεθανα!!!!" Τελικα κατεληξα οτι η επιλογη γιατρου είναι θεμα τυχης. καλη επιτυχία σε όλες!!!!!

 

Καλημέρα... Συγνώμη κοριτσάκι μου, και τον γιατρό δεν τον σκότωσες; Το διάβασα και τρελάθηκα... Μα είναι δυνατόν... Αυτός ούτε γιατρός είναι, ούτε επιστήμονας και φυσικά ούτε άνθρωπος... Θα έπρεπε να τον κυνηγήσεις γιατί θα καταστρέψει και άλλο κόσμο... Ντροπή του! Τελικά δεν γέννησες κανένα; Ελπίζω να είσαι καλά τώρα...

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Τελικα δεν έχω κανενα μωρό και τον με τον γιατρό δεν μπορεσα να κανω τίποτα γιατι απ το νοσοκομειο μου είπαν οτι επειδη εχει επιτελειο δικηγόρων όχι μονο δεν θα βρω το δικιο μου αλλα θα με βγαλουν οτι εφταιγα.Τις τοξικολογικες ακομη δεν τις εχουμε παρει κ εχει περασει σχεδον ενας χρονος.Δεν μ ενδιαφερει πια ,θελω να ξεχασω ...Δοξα το θεο τωρα ειμαι καλα σωματικα. για το ψυχολογικο αστο.... περιοδο εχω και ποναω και νομιζω οτι εχω συσπαση......πριν λιγους μηνες αρχισα να βγαινω μονη απ το σπιτι.

 

Τωρα ειμαι στην αναζητηση νεου κεντρου.Σκεφτομαι για Μαστρομηνά στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν θ ασχοληθει ο ιδιος ή η ομαδα του.

Τελικα μεγαλο ονομα ή καποιος απλος γιατρος??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Τελικα δεν έχω κανενα μωρό και τον με τον γιατρό δεν μπορεσα να κανω τίποτα γιατι απ το νοσοκομειο μου είπαν οτι επειδη εχει επιτελειο δικηγόρων όχι μονο δεν θα βρω το δικιο μου αλλα θα με βγαλουν οτι εφταιγα.Τις τοξικολογικες ακομη δεν τις εχουμε παρει κ εχει περασει σχεδον ενας χρονος.Δεν μ ενδιαφερει πια ,θελω να ξεχασω ...Δοξα το θεο τωρα ειμαι καλα σωματικα. για το ψυχολογικο αστο.... περιοδο εχω και ποναω και νομιζω οτι εχω συσπαση......πριν λιγους μηνες αρχισα να βγαινω μονη απ το σπιτι.

 

Τωρα ειμαι στην αναζητηση νεου κεντρου.Σκεφτομαι για Μαστρομηνά στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν θ ασχοληθει ο ιδιος ή η ομαδα του.

Τελικα μεγαλο ονομα ή καποιος απλος γιατρος??????

 

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ με την περιπετεια που είχες... Τα λόγια είναι περιττά.... Οσο για τους γιατρούς, τί να σου πώ... Εγώ ήμουν στο Γένεσις στην Ζερβακάκου και τώρα στο εμβυολαμπ (θεσ/κη και τα δύο). Κοίτα πρώτα εδώ και μετά Αθήνα... Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος... Λοιπόν καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις και καλή δύναμη...

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ με την περιπετεια που είχες... Τα λόγια είναι περιττά.... Οσο για τους γιατρούς, τί να σου πώ... Εγώ ήμουν στο Γένεσις στην Ζερβακάκου και τώρα στο εμβυολαμπ (θεσ/κη και τα δύο). Κοίτα πρώτα εδώ και μετά Αθήνα... Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος... Λοιπόν καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις και καλή δύναμη...

 

Ευχαριστώ πολύ!! και σε σενα καλη επιτυχία, ολα να πανε καλα.

Στο embryolab εισαι ευχαριστημενη?σε τί στάδιο εισαι?

στο Γενεσις ήμουν πριν δυο μήνες στον Ταρλατζή αλλα δεν ήρθε ο ίδιος για τη λήψη ωαρίων κ την εμβρυομεταφορα(ενω το είχαμε συζητήσει και το είχε υποσχεθει) η γιατρος που ήταν στην ομάδα του δεν καταφερε να μου παρει ολα τα ωάρια (είχα 8 και πήρε 1)φοβήθηκε μην κάνει ζημιά γιατι υπήρχε μια αρτηρία,ετσι ειπε.

Τελος παντων οποτε ξανα απ την αρχή. Γι αυτο σκεφτηκα τον Μαστρομηνά,ως πιο εμπειρο και παλι εξαρταται αν θα ειναι ο ιδιος ή καποιος απ την ομαδα του. Δεν ξερω ..... αρχιζω να απελπιζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που γράφουμε και θα θέλαμε τα φώτα σας: από όσα μέλη έχουν εμπειρία στην κλινική Βιογένεσις στη Θεσσαλονίκη, γνωρίζει κάποιο αν οι συμμετέχοντες σε αυτήν γιατροί συμμετέχουν στη διαδικασία της εξωσωματικής επέμβασης προσωπικά (είτε στην ωοληψία, είτε στην γονιμοποίηση είτε στην εμβρυομεταφορά) ή την επιβλέπουν απλά και όλα τα κάνουν οι (ενδεχομένως άπειροι) βοηθοί τους; Επίσης κάποιο μέλος που έκανε επέμβαση εκεί έχει κάνει προγεννητικό έλεγχο (PGS, PGD); Παρακαλώ στείλτε μας π.μ για καλύτερη επικοινωνία. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που γράφουμε και θα θέλαμε τα φώτα σας: από όσα μέλη έχουν εμπειρία στην κλινική Βιογένεσις στη Θεσσαλονίκη, γνωρίζει κάποιο αν οι συμμετέχοντες σε αυτήν γιατροί συμμετέχουν στη διαδικασία της εξωσωματικής επέμβασης προσωπικά (είτε στην ωοληψία, είτε στην γονιμοποίηση είτε στην εμβρυομεταφορά) ή την επιβλέπουν απλά και όλα τα κάνουν οι (ενδεχομένως άπειροι) βοηθοί τους; Επίσης κάποιο μέλος που έκανε επέμβαση εκεί έχει κάνει προγεννητικό έλεγχο (PGS, PGD); Παρακαλώ στείλτε μας π.μ για καλύτερη επικοινωνία. Ευχαριστώ!

 

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο κέντρο, αλλα σε οποίο μεγάλο κέντρο πας ξέρω ότι ο γιατρός σου κάνει ωοληψια και μεταφορά και κανείς άλλος . Όσο για την γονιμοποίηση δεν έχει σε τίποτα να κάνει με τον γιατρο. Είναι αποκλειστικά εξειδικευμένη δουλειά εμβρυολογου που για να αποκτήσει την άδεια να το κάνει πρέπει να έχει πρακτική εμπειρια σε ωαρια και σπερμα που δεν προορίζεται για χρήση απο τον δότη. Δεν Μπορεί να κάνει ο καθένας την δουλειά του εμβρυολογου και είναι ίσως το πιο κρίσιμο κομμάτι της εξωσωματικης διαδικασίας και αυτο που Μπορεί να κρίνει όλο το αποτέλεσμα.

Καλή απόφαση και Καλή επιτυχία!

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Τελικα δεν έχω κανενα μωρό και τον με τον γιατρό δεν μπορεσα να κανω τίποτα γιατι απ το νοσοκομειο μου είπαν οτι επειδη εχει επιτελειο δικηγόρων όχι μονο δεν θα βρω το δικιο μου αλλα θα με βγαλουν οτι εφταιγα.Τις τοξικολογικες ακομη δεν τις εχουμε παρει κ εχει περασει σχεδον ενας χρονος.Δεν μ ενδιαφερει πια ,θελω να ξεχασω ...Δοξα το θεο τωρα ειμαι καλα σωματικα. για το ψυχολογικο αστο.... περιοδο εχω και ποναω και νομιζω οτι εχω συσπαση......πριν λιγους μηνες αρχισα να βγαινω μονη απ το σπιτι.

 

Τωρα ειμαι στην αναζητηση νεου κεντρου.Σκεφτομαι για Μαστρομηνά στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν θ ασχοληθει ο ιδιος ή η ομαδα του.

Τελικα μεγαλο ονομα ή καποιος απλος γιατρος??????

Andy,ανατριχιασα!!!Σου ευχομαι να αποκτησεις παιδακι γρηγορα και να εχεις διπλα σου ανθρωπους που θα σε βλεπουν σαν ανθρωπο και οχι σαν πορτοφολι...Ακου ντελικατεσεν?Εγω ψηφιζω ενα καλο γιατρο από ενα μεγαλο ονομα...Για τα μεγαλα ονοματα εισαι ο ταδε αριθμος πελατη ,δεν μπορουν να ασχοληθουν μαζι σου.Και ειμαι σχεδον βεβαιη οτι ο ιδιος ο Μαστρομηνας δεν μπορει να ασχοληθει με ολες.Για αυτο και εχει πενηντα συνεργατες.Εσυ χρειαζεσαι εναν ανθρωπο που να σε κερδισει και να σου δειξει ενδιαφερον.Και θα τον βρεις,ειμαι σιγουρη...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, έχει καμία σας ακουστά τον Γυναικολόγο ΓΚΟΥΤΖΙΟΥΛΗ ΦΩΤΗ? Είναι στο ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ συνεργάτης.

Ευχαριστώ.

Νομιζω οτι δεν ειναι απλως συνεργατης,το κεντρο λειτουργει με το ονομα του.Καλός ειναι σαν ανθρωπος ,απλος,μου εκανε μια σπερματεγχυση καποτε γιατι ο γιατρος μου δεν εξειδικευεται σε τετοια και μου συστησε αυτόν.Ειναι το δεξι χερι του Τζαφετα αν σου λεει κατι το ονομα(μεγαλογιατρος σε διαβαλκανικο και ιπποκρατειο).Καλυτερα να τον δεις και απο κοντα πριν αποφασισεις κλεινοντας ενα ραντεβου.Καπου στην κ.Καραμανλη εχει ιατρειο.Σεμένα πάντως ηταν πολυ ειλικρινης(ενω ο τοτε γιατρος μου οχι)οποτε δεν εχω τιποτα απολυτως να του προσαψω.Καλη τυχη!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

να ρωτησω κατι κι εγω μηπως ξερει καμμια κοπελα να μου πει αν γνωριζει τον νικολαο φελεσακη?και αν ειναι καλος?μου τον συστησε μια φιλη μου και μαλλον θα κανω την πρωτη μου εξωσωματικη σε αυτον και ηθελα να ξερω αν καποια κοπελα ειχε καποια αναλογη εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο παντως φαινεται καλος ανθρωπος.:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουργια και δεν ξερω αν γραφω καλα προσπαθουσαμε 3 χρονια να μεινω εγκυοσ αλλα τιποτα ειχαι ο αντρασ μου καποιο προβλημα εκανε κυρσοκοιλη αλλα τιποτα αποφασισαμε να κανουμε εξωσωματικη με γιατρο τον κατσικι μονιμο και στην εξωσωματικη με τον πραπα ο κατσικισ σαν γιατροσ ειναι πανω απολα ανθρωποσ και τον ευχαριστω για το κουραγιο που μου εδινε τωρα εχω εναν γιο 8 μηνων και ειμαι πολυ χαρουμενη θα ηθελα να πω σε ολα τα κοριτσια που μπαινουν σε αυτην την διαδικασια να ειναι λιγο θετικεσ κσι ολα θα πανε καλα καλη επιτυχια σε ολεσ;)

Link to comment
Share on other sites

Geia se olous osous summetexoun se auth th suzhthsh. tha hthela na rwthsw an kapoios gnwrizei thn giatro Katopi Despoina sto Mhtera. lew na thn dw apo konta mias k exw akousei oti to Mhtera exei polu kalh omada ekswswmatikis kai san anthrwpos lene oti einai kataplhktiki. Oxi san merikous diashmous giatrous pou vgainoun sunexeia sthn thleorash (enan apo autous eixa sto parelthon se alles prospatheies ekswswmatikis -vevaiaws apotuxhmenes-) kai den thumountai otan phgaineis sto iatreio tous kan to onoma sou. An gnwrizei kaneis otidhpote h exei kapoia proswpiki empeiria tha ektimousa na mou pei.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κι εγω τη δικια μου εμπειρια. πριν απο μερικους μηνες εκανα την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης κι ευτυχως εμεινα εγκυος με την πρωτη. γεννησα πρι 2 μηνες. βεβαια πριν 2-3 χρονια ειχα μεινει εγκυος απο μονη μου 2 φορες αλλα με ατυχη εκβαση. τελικα κατεφυγα στην εξωσωματικη γιατι παρολο που δε μου βρισκανε τιποτα μετα απο 1 1/2 χρονο προσπαθειων δεν εμενα εγκυος. αν και ειμαι απο θεσσαλονικη πηγα στην Αθηνα και συγκεκριμενα στο Μαστρομηνα. τρομερη οργανωση, ωραιο περιβαλλον, ευγενικοι ανθρωποι και υψηλα ποσοστα. ιδιως ο συνεργατης του ο παπανικοπουλος ειναι φοβερος ανθρωπος. μαλιστα επαθα και υπεδιεγερση ωοθηκων και εκανα μεταφορα στο σταδιο του βλαστομεριδιου. οι τιμες σε σχεση με τη Θεσσαλονικη ειναι ελαχιστα αυξημενες, αλλα πιστευω η τεχνογνωσια και η οργανωση ειναι σε αλλο επιπεδο. συστηνω το συγκεκριμενο κεντρο ανεπιφυλακτα. φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα ξέρει κάποια κοπέλα τον γιατρό κ. Αθανασίου, εχει ανοίξει θέμα για αυτό το γιατρο μια κοπέλα αλλά ήθελα να ρωτήσω ξανά, αν γνωρίζετε κάτι..!!!!!

 

Θα περιμένω Pm

 

Eυχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, εγώ μετά από μια αποβολή που είχα πέρυσι την 7η εβδομάδα (φυσιολογική σύλληψη) από τότε μέχρι σήμερα έχω κάνει 3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και τώρα σκεφτόμαστε να κάνουμε εξωσωματική, μήπως και πετύχουμε το επιθυμητώ αποτέλεσμα. Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες για τον κύριο Πάντο στην Αθήνα?

Επειδή έχω ασφάλεια ΙΚΑ, θα ήθελα επίσης να μάθω σε πόσο χρόνο από την ώρα που έχεις μαζέψει όλα τα δικαιολογητικά σε ειδοποιούνε να περάσεις από την επιτροπή, ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία της εξωσωματικής?

line_line_typew3_beg_d_typew9_time_1220760000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, εγώ μετά από μια αποβολή που είχα πέρυσι την 7η εβδομάδα (φυσιολογική σύλληψη) από τότε μέχρι σήμερα έχω κάνει 3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και τώρα σκεφτόμαστε να κάνουμε εξωσωματική, μήπως και πετύχουμε το επιθυμητώ αποτέλεσμα. Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες για τον κύριο Πάντο στην Αθήνα?

Επειδή έχω ασφάλεια ΙΚΑ, θα ήθελα επίσης να μάθω σε πόσο χρόνο από την ώρα που έχεις μαζέψει όλα τα δικαιολογητικά σε ειδοποιούνε να περάσεις από την επιτροπή, ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία της εξωσωματικής?

Ρίξε μία ματιά στο τόπικ "Εξωσωματική στο Γενεσις". Για την επιτροπή δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δεν την έκανα αυτή τη διαδικασία. Και γι' αυτό όμως υπάρχει σχετικό τοπικ. Αν χρειάζεσαι κάτι συγκεκριμένο, γράψε μου!

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...