Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πήγα χθες στο ζαχαροπλαστείο για να παραγγείλω τούρτα και κουφάθηκα!!

 

Το κιλό 15? και η παράσταση από πάνω έξτρα;; Δηλαδή εμείς θέλαμε μια με τη ΧΙονάτη και τους νάνους και έκανε 7?!! Δηλαδή εμείς που θέλουμε 4 κιλά, θα κοστίσει 67?;;

 

Μη μου πείτε να φτιάξω μόνη μου γιατί δεν το κατέχω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχώς τόσο πάει..

Μάλιστα αρκετά οικονομική μου φαίνεται σε σχέση με 'γνωστά' ζαχαροπλαστεία, όπου κάτω από 20 το κιλό δεν βρίσκεις..

 

(Εμένα ευτυχώς πιάνουν τα χέρια μου στα γλυκά, και συνήθως τα γλιτώνω, εκτός από 1-2 φορές που ήθελα αρκετά κιλά..)

O gios mou-3 H korh mou-4

weight.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμας το ζαχαροπλαστειο της γειτονιας μου που εχει τελεια και φρεσκοτατα γλυκα κατα κοινη ομολογια, την τουρτα την εχει 11 ευρω το κιλο (και μεχρι περισυ 10)...

 

Απο εκει εχω παρει τουρτα γαμου, γλυκα βαφτισης και ολα τα γλυκα που τρωμε ή παμε δωρο...

 

Η παραστααση ειναι εξτρα παντα, αλλα μπορεις να διαλεξεις κατι σχετικα οικονομικο και ωραιο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω για 2.5 κιλα τουρτα και μια παρασταση του Τουϊτυ απο πανω πληρωσα 48 ευρω!! Του χρονου θα πιανουν κι εμενα τα χερια μου. (προτιμω να πιανουν τα δικα μου χερια απο το να πιανουν τα δικα τους...οτι βρουν.. ) :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμας τόσο μας είπαν, 15,00€κιλο. Πραγματικά πολύ ακριβά αν σκεφτείτε οτι ήθελα μια μικρή στα 2 κιλά για το σπίτι και μία στα 3-4 κιλά για τον παιδικό + τα δυο σχεδια.

Τελικά τις παρηγγειλα στη μαμα μου στη Θεσ/νικη με 9€κιλο και πιο μεγάλα σχεδια, τις ετοιμασε, τις εβαλε στην καταψυξη και τις πακετάρισε μαζί με τον μπαμπα μου και τους εστειλε στην Αθηνα με το κτελ για τα γενεθλια.(και τις εκανε και δωρο τελικα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στο παπαγκαλινο και στην Δεσποινα(αλυσιδες και τα 2) και η τιμη ηταν πανω απο 20ε το κιλο :shock:

Δεν θυμαμαι ποσο ακριβως γιατι εχουν περασει 2 μηνες μα το σοκ το θυμαμαι ακομα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνηθως αγοραζω μια απλη τουρτα με 11-12 ευρω το κιλο και τη στολιζω μονη μου με σμαρτις ζελεδακια και παιχνιδακια των παιδιων( η αγοραζουμε κανενα σετ playmobil) η ετοιμαζω μονη μου μια τουρτα απο αυτες του Γιωτη.Εχουν ολα τα απαιτουμενα μεσα, ειναι οικονομικες και αρκετα ελαφριες μιας και συνηθως προηγειται λουκουλιο γευμα!

Πειτε με τσιγκουνα αλλα τα βρισκω υπερβολικα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν εχω παραγγείλει ακομα τετοιες τουρτες, καθοτι αργουν ακομα τα γεννεθλια μας, ομως μου φαινονται ακριβές!

Εγω θα βάλω την συμπεθερα Afroditi D μου φαίνεται να ξεδιπλώσει το ταλέντο της τον μάρτιο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω και φωτογραφια να σας δειξω την τουρτα που καναμε πριν λιγες μερες στη μικρη για τα γενεθλια της.Ήταν μια εκπληκτικη τουρτα .....τόσο σε εμφάνιση όσο και σε γεύση! Μας έφτιαξαν το κεφάλι της Ντόρας της εξερευνητριας...κανονικά το περιγραμμα της..όχι φωτογραφία.Η τούρτα ήταν απίστευτα ωραία..σαν ζωγραφια..και μόνο 12 ευρω το κιλο! Απο γνωστο σχετικα εργαστήριο ζαχαροπλαστικής και σοκολατοποιίας στη περιοχή του Πειραια.Όποια ενδιαφερεται θα σας στειλω με πμ το ονομα του ζαχαροπλαστείου.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις γυρω στα 40-45 ευρω πληρωσαμε για 3 κιλα... Παντως ειναι οντως αρκετα τα λεφτα για ενα κομματι γλυκο, και ειδικα για μαμαδες που τα παιδακια πανε παιδικο και πρεπει το εξοδο να γινει εις διπλουν :?

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

:lol: παιδια και μεις εδω 10ευρω.αν μιλησουν και παραπανω τους κανω παζαρακι και αν θελουν.ανταγωνισμος υπαρχει μπολικος.στην αθηνα σας γδερνουνε μου φαινεται!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις εδω 11-12 ευρω ειναι το κιλο και την θελω χωρις παιχνιδια πανω και βαζουμε εμεις Playmobil,φανταστικο αποτελεσμα και μενει στο παιδι για να παιξει :P

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΥΡΤΑ 4,5 ΚΙΛΑ ΜΕ 16/ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΕΧΤΡΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΛΛΑ 23. ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΑΝ ΝΟΜΙΖΩ ΙΔΙΕΣ ΤΙΜΕΣ (ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΥΞΗΣΗ) ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΙΔΙΕΣ ΤΙΜΕΣ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις ειχαμε παει σε 2 γνωστα ζαχαροπλαστεια εδω στη Θεσσαλονικη και μας ειπαν 16,00 το κιλο συν το σχεδιο. Τελικα βρηκα στο ζαχαροπλαστειο μεσα στο carrefour με 10,30 το κιλο μαζι με το σχεδιο και οτι γεμιση θελεις απλα πρεπει να κανεις το λιγοτερο 3 κιλα.Εμεις παραγγειλαμε τον τουιτι.

θα σας πω εντυπωσεις μετα το παρτυ.

an1cAcD003-1110MTgzZHwwOTg3NzhwYXxrb25zdGFudGlub3MgayBwYW5hZ2lvdGlzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΗς ΤΗΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

 

ΕΓΩ ΠΑΡΑΓΚΗΛΑ ΤΟΥΡΤΑ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΜΕ ΜΟΝΟ 7.50ε ΤΟ ΚΙΛΟ

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΛΛΟΙ ΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΝΟΣΤΙΜΗ ΗΤΑΝ

 

ΟΠΟΤΕ .......

 

ΤΟΥΡΤΑ 7,5*5ΚΙΛΑ=37.5

 

ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Ο ΓΟΥΙΝΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ 19 ΕΥΡΟ

 

 

 

ΣΥΝΟΛΟ 56 ΕΥΡΟ ΓΙΑ 5 ΚΙΛΑ ΤΟΥΡΤΑ

 

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ........................??

.....

Link to comment
Share on other sites

παντως μην νομιζετε οτι αν αποφασισετε να φτιαξετε για πρωτη φορα μονη μας τουρτα θα στοιχισει λιγοτερο..

Αν βαλεις φορμες, χρωματα ζωγραφικης υλικα ναλε και 2-3 δοκιμες για να μην μεινεις χωρις τουρτα, στανταρ θα παει πολυ περισσοτερο.. Εφτιαξα μια φορα και δεν θα το ξανακανω.. Τελος..

11-12 ευρω την εχουν και στην περιοχη μου

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σήμερα ρώτησα εδώ σε ένα μαγαζί κ η τιμή ήταν 11ευρώ το κιλό συν το σχέδιο.απ ότι είδα τα σχέδια ξεκινούσαν από 5 ευρώ ως 23.αύριο θα συνεχίσω την έρευνα αγοράς.ξέρει κάποια να μου απαντήσει για 12-15 άτομα πόσα κιλά χρειάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα εδώ σε ένα μαγαζί κ η τιμή ήταν 11ευρώ το κιλό συν το σχέδιο.απ ότι είδα τα σχέδια ξεκινούσαν από 5 ευρώ ως 23.αύριο θα συνεχίσω την έρευνα αγοράς.ξέρει κάποια να μου απαντήσει για 12-15 άτομα πόσα κιλά χρειάζομαι;

 

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΑΣ

 

Αν υπολογίσουμε ότι για κάθε άτομο θα χρειαστείς 100γρ.. τόσο είναι μισή πάστα

 

Νομίζω πως 2 κιλά θα είναι αξιοπρεπέστατη και σε εμφάνιση και σε ποσότητα για τους καλεσμένους……..

 

Φιλάκια καλή μου να σου ζήσει το αγγελουδάκι σου

 

Υ. Γ. ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ.

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΦΑΡΜΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΟΜΩΣ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΕ ΚΙΟΛΑΣ

Προσοχή στη συμφωνία με τον κωδικό

.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...