Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

ευχαριστώ Μαρίτα. είμαι αρκετά αγχωμένη κ κατά συνέπεια σε σύγχυση.

αφού να φανταστείς ότι η ίδια η διευθύντρια μου είπε ότι φαίνεται το άγχος μου κ καλά θα κάνω να μην το περάσω στο παιδί, για να προσαρμοστεί πιο εύκολα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα μου λύσετε μία απορία; Γιατί επιτρέπουν τη συμμετοχή στο πρόγραμμα του εεταα στους δημόσιους-δημοτικούς σταθμούς??? οι σταθμοί των Δήμων έχουν τόσο περιορισμένες θέσεις που δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν ούτε καν τους δημότες τους! Πουλάνε οι δήμοι τις θέσεις που δικαιούνται οι δημότες τους προκειμένου να εισπράτουν εκτός από τα δημοτικά τέλη και από το ΕΣΠΑ???

 

Όχι βρε κοπέλα μου δεν τις πουλάνε τις θέσεις!

Η μαγική λέξη "επιδότηση" κάνει τη διαφορά.

Ούτως ή άλλως υπάρχουν θέσεις , ούτως ή άλλως θα καλυφθούν.

Το θέμα είναι πόσα θα πάρει ο κάθε σταθμός επιδότηση...

 

Edit: Αν οι παροχές του κάθε δημοτικού σταθμού ήταν ανάλογες με τα δημοτικά τέλη που πληρώνουμε, πραγματικά θα έπρεπε, εκεί που μένω εγώ , με τα τέλη που πληρώνω να πηγαίνει ο μικρός μου σε παλάτι-σταθμό...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ 2011-2012 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ?????

 

ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ ΧΡΕΙΆΖΟΝΤΑΙ, ΓΙΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ήθελα να κάνω κ εγώ μια ερώτηση. Δούλευα σε μια εταιρία με σύμβαση η οποία έληξε τέλος Μαίου. Πηγα αμέσως κ έβγαλα κάρτα ανεργίας. Ωστόσο αυτή η κάρτα θα πιαστεί κανονικά? Και κάτι άλλο τι ακριβώς ειναι το αντίγραφο Βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του οεαδ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικά και ισχύει. Είπαμε πως ισχύει η εργασιακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η μητέρα την στιγμή της αίτησης. Η βεβαίωση δεν ξέρω τι είναι αλλά θα πας εκεί που έβγαλες την κάρτα και θα τη ζητήσεις. Αυτοί ξέρουν

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ήθελα να κάνω κ εγώ μια ερώτηση. Δούλευα σε μια εταιρία με σύμβαση η οποία έληξε τέλος Μαίου. Πηγα αμέσως κ έβγαλα κάρτα ανεργίας. Ωστόσο αυτή η κάρτα θα πιαστεί κανονικά? Και κάτι άλλο τι ακριβώς ειναι το αντίγραφο Βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του οεαδ?

 

Πας στον ΟΑΕΔ και κάθεσαι σε ένα από τα γραφεία των εργασιακών συμβούλων.

Σου κάνουν μία μίνι-συνέντευξη σχετικά με το τι προσόντα έχεις και τι ψάχνεις και σου δίνουν τη βεβαίωση.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ - ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM...

 

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ, ΖΗΤΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ - ΤΗΝ ¨ΒΟΗΘΕΙΑ¨ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΕΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ - ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ/ΓΟΝΕΙΣ/ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΤΛ.

 

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ, ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ.

 

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΜΟΝΟ & ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΜΕ .... ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ...

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, ο δήμος Νεάπολης Συκεών, έχει εντάξει σ΄αυτό το πρόγραμμα και τα ΚΔΑΠ (κέντρα δημιουργικής απασχόλησης των παιδιών) του δήμου για παιδιά μέχρι 12 ετών. Κοινώς δωρεάν οι αθλητικές δραστηριότητες, αγγλικά και άλλες γλώσσες και Η/Υ στο πολιτιστικό κέντρο του δήμου, θέατρο, σκάκι, ωδείο και άλλα. like!!

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ - ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM...

 

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ, ΖΗΤΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ - ΤΗΝ ¨ΒΟΗΘΕΙΑ¨ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΕΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ - ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ/ΓΟΝΕΙΣ/ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΤΛ.

 

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ, ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ.

 

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΜΟΝΟ & ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΜΕ .... ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ...

 

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

 

Ναι , είμαστε όλοι στο ίδιο στρατόπεδο , αλλά φυλάμε άλλη σκοπιά ο καθένας!!!

Υπάρχουν μέλη που ασχολούνται και ενημερώνονται και με τη σειρά τους ενημερώνουν και τους άλλους και υπάρχουν και μέλη που δε χαλάνε 2 λεπτά για να διαβάσουν 2-3 προηγούμενες σελίδες ώστε να ενημερωθούν και μιλάνε κι από πάνω...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

καλε δεν ειμαστε εδω για τσακωμους, προτεινω ληξη :)

Απο τον παιδικο ενημερωθηκα πως 18 του μηνα θα βγει η λιστα των σταθμων...τωρα και καμια μερα μετα δεν θα μου φαινοταν περιεργο!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα στους δημοσιους παιδικους, τουλαχιστον για ηλιουπολη επανεγγραφες (αυτο εχουμε εμεις0 ειναι μεχρι τις 24/6

δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και σε αλλους δημους

ο θεος βοηθος να μας ξαναπαρουν!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα καν τι μερα επεφτε, αλλα επειδη το γραψα λιγο βιαστικα η διευθυντρια του σταθμου που μου ειπε συγκεκριμενα οτι "απο 18 να κοιτατε στο site" , αλλα το χαρτι που χαν κολλημενο στην εισοδο εγραφε 17 θα αναρτηθουν. Δεν ξερω ποιο απο τα 2 ισχυουν γιαυτο σας ειπα αυτο που ακουσα απο το στομα της. μπορει να εννοουσε ο "ποιητης" πως "να κοιταμε απο τις 18 αφου θα βγουν 17 για να μαστε σιγουροι"..... γιατι δευτερα κι εμενα μου μοιαζει πιο πιθανο αν κι αν ειναι σα περσι μαλλον δευτερα βραδυ το κοβω.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια εμαθα το προγραμμα απο εσας.εβγαλα καρτα τον οκτωβριο μονο και μονο γι αυτο.εδω που μενω συνεργαζεται μονο ενας ιδιωτικος παιδικος σταθμος και απο ο,τι μου ειχε πει μια κοπελα που πηγαινε την κορουλα της ειναι πολυ ευκολο να σου παρουν το παιδι μαλλον γιατι ολοι εδω οι ντοπιοι δεν κανουν αιτηση μεσω του προγραμματος.πηγα την τεταρτη στον παιδικο που σας λεω και εκανα την αιτηση.μου ειπε οτι σημερα θα εστελναν ολα τα χαρτια και θα με παρει τηλ να παω τα δικαιολογητικα που χρειαζεται.μου ειπε να υπολογιζω 17 με 18 ιουνιου οπο οσο ξερουν και αυτοι.ευχομαι να εινναι ετσι οπως μου τα ειπε και να τον παρουν τον γιο μου γιατι δεν ξερω αν θα εχει βγαλει την πανα μεχρι το σεπτεμβρη για να τον παω στο στρατιωτικο παιδικο σταθμο.αμα με παρει τηλ και μου πει τι δικαιολογητικα και ποτε αρχιζει θα σας ενημερωσω.ααα!!!μου ειπε οτι αιτηση κανουμε κατευθειαν εκει γιατι ειναι ο μονος παιδικος σταθμος που συμμετεχει στο προγραμμα.(μη με περασετε για τρελη)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...