Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΩΡΟΥ(κορίτσι)


Rachel

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμείς είμαστε σε αναζήτηση ονόματος για τη δεύτερη κόρη. Μας αρέσουν διάφορα και είπατε και άλλες ωραίες ιδέες, αλλά δεν αποφασίζουμε...Πάντως το Ίρις που είπε μια κοπέλα, αν δεν κάνω λάθος είναι το Ίριδα που ονόμασαν κάτι φίλοι μας το κορίτσι τους...Πολύ μου αρέσει...Ο άντρας μου θέλει Άρτεμις, αλλά δεν τρελλαίνομαι κι όλας. Μου αρέσει πολύ και το Μελίνα....Στην πρώτη κόρη τόση σκέψη δεν έπεσε...Μόλις ο γιατρός είπε "είναι κορίτσι", είπαμε και το όνομα...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

εμεις τωρα ειμαστε μεταξυ του ηλενα και αλκηστις αυτα λατρεψε ο συζηγος!!!μαλλον το μωρο θα παρει και τα δυο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Το Ηλενα οντως ακουγεται πολυ ωραιο!

Ειναι δυσκολο να βρεις ονομα! Εμενα μου αρεσουν πολυ τα Λυδια, Δαναη, Ισμηνη, Αιμιλια.

Για αγορι πρωτοτυπα και πολυ ομορφα μου φαινονται το Ορφεας και Κριτωνας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις τωρα ειμαστε μεταξυ του ηλενα και αλκηστις αυτα λατρεψε ο συζηγος!!!μαλλον το μωρο θα παρει και τα δυο!!

 

θα χαρω πολυ αν το αποφασισεις!το νιωθω σαν δικο μου γιατι ημασταν ετοιμοι να δωσουμε αυτο το ονομα!ισως στο δευτερο!

Link to comment
Share on other sites

εμεις τωρα ειμαστε μεταξυ του ηλενα και αλκηστις αυτα λατρεψε ο συζηγος!!!μαλλον το μωρο θα παρει και τα δυο!!

Καλημέρα!

Αντί για Ηλένα δείτε και το Ήλιδα.

Ήλιδα-Άλκηστις πολύ ωραίος συνδιασμός!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα χαρω πολυ αν το αποφασισεις!το νιωθω σαν δικο μου γιατι ημασταν ετοιμοι να δωσουμε αυτο το ονομα!ισως στο δευτερο!

 

αποφασισαμε τελικα!!! μονο που το ιλενα γραφετε με γιωτα οχι με ητα αλλα δεν μας πειραζει να το αλλαξουμε λιγο η μπεμπουλα θα βγει ηλενα-αλκηστις!!!!αχ σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!!!και η κορουλα μου η πρωτη εχει φοβερο ονομα αλλα τωρα ειληκρηνα ειχα κολλησει και εγω και ο συζηγος και επειδη να δωσω της πεθερας η της μανας μου δεν παιζει ετσι εψαχνα πρωτοτυπα και ασχετα ονοματα!!!!!

 

αχ ηλενα-αλκηστις!!!!!φοβερο δεν ειναι!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

αποφασισαμε τελικα!!! μονο που το ιλενα γραφετε με γιωτα οχι με ητα αλλα δεν μας πειραζει να το αλλαξουμε λιγο η μπεμπουλα θα βγει ηλενα-αλκηστις!!!!αχ σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!!!και η κορουλα μου η πρωτη εχει φοβερο ονομα αλλα τωρα ειληκρηνα ειχα κολλησει και εγω και ο συζηγος και επειδη να δωσω της πεθερας η της μανας μου δεν παιζει ετσι εψαχνα πρωτοτυπα και ασχετα ονοματα!!!!!

 

αχ ηλενα-αλκηστις!!!!!φοβερο δεν ειναι!!

 

τι ωραια!μπραβο!κ τα 2 ειανι υπεροχα κ τελικα γρηγορα το αποφασισες!

Link to comment
Share on other sites

Ε ειπαμε κολλησε ο συζηγος και με τα δυο του αρεσαν φοβερα και αφου εκανε και στους δυο κλικ το πηραμε αποφαση!!!δηλαδη οταν τα διαβαζαμε βλεπαμε και το δυσκακι της β επιπεδου που επερνε ποζες το πατσαβουρακι και της τεριαζαν!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλενα θα την φωναζουμε αλλα και με το αλλο να μην ξεχνιετε οπως εμενα και την κορη την πρωτη και με τα δυο αφου τα εχουμε να μην τα χαρουμε??αχ πολυ παρα πολυ μου αρεσει!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Ηλενα θα την φωναζουμε αλλα και με το αλλο να μην ξεχνιετε οπως εμενα και την κορη την πρωτη και με τα δυο αφου τα εχουμε να μην τα χαρουμε??αχ πολυ παρα πολυ μου αρεσει!!

 

 

Πολύ ωραία ονόματα!!Με το καλό!Την άλλη σου την κόρη πώς την λένε??

Link to comment
Share on other sites

Ηλενα θα την φωναζουμε αλλα και με το αλλο να μην ξεχνιετε οπως εμενα και την κορη την πρωτη και με τα δυο αφου τα εχουμε να μην τα χαρουμε??αχ πολυ παρα πολυ μου αρεσει!!

 

Μια χαρά! Μπράβο! Το βρήκατε κ ησυχάσατε! Απλά ρώτησα γιατί όλο μαζί μου φάνηκε μεγάλο. Ενώ με αυτον τον τρόπο χρησιμοποιείς κ τα δυο χωρίς να κουράζεσαι.;):D

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ονόματα!!Με το καλό!Την άλλη σου την κόρη πώς την λένε??

 

την μεγαλη μου την λενε Αελλα-θεοδωρα<teddy>!!εξου και το νικ μου!!!

κατερινακ εισαι νονα της αφου εσυ μου ειπες το ονομα!!1

οπωτε εχουμε μια Αελλα και μια Ηλενα!!!:D:D

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

την μεγαλη μου την λενε Αελλα-θεοδωρα<teddy>!!εξου και το νικ μου!!!

κατερινακ εισαι νονα της αφου εσυ μου ειπες το ονομα!!1

οπωτε εχουμε μια Αελλα και μια Ηλενα!!!:D:D

 

το αελλα πως το σκεφτηκατε;;δεν το εχω ξανακουσει!

Link to comment
Share on other sites

Γεννάω σε περίπου 1 μήνα και ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει για το όνομα της καινούριας μπέμπας μας. Θέλουμε να γιορτάζει στις 8 Νοεμβρίου για ένα δικό μας λόγο και να είναι κατι γλυκό και προτότυπο. Σκευτήκαμε μαζί με τον αντρα μου το Αγγελίνα ! Πώς σας φαίνεται??

Link to comment
Share on other sites

το αελλα πως το σκεφτηκατε;;δεν το εχω ξανακουσει!

 

αελλα ειναι αρχαια ελληνιδα αμαζονα η πιο γρηγορη απο ολες αυτη που ελεγχε της ανεμοθυελλες...<στο τελος την σκοτωσε ο ηρακλης>

επεισης υπαρχει και το αελλω που ηταν μια απο τις αρπιες.....

παντως η κορη μου ανεμοθυελλα ειναι μπενει και τα σαρωνει ολα τιποτα δεν αφηνει ορθιο!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Γεννάω σε περίπου 1 μήνα και ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει για το όνομα της καινούριας μπέμπας μας. Θέλουμε να γιορτάζει στις 8 Νοεμβρίου για ένα δικό μας λόγο και να είναι κατι γλυκό και προτότυπο. Σκευτήκαμε μαζί με τον αντρα μου το Αγγελίνα ! Πώς σας φαίνεται??

 

την ιδια μερα γιορταζουν και αλλα ονοματα μιχαελα σταματια< το τελευταιο δεν μου αρεσει>ψαξε το λιγο αν και το αγγελινα ειναι πολυ ωραιο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

αελλα ειναι αρχαια ελληνιδα αμαζονα η πιο γρηγορη απο ολες αυτη που ελεγχε της ανεμοθυελλες...<στο τελος την σκοτωσε ο ηρακλης>

επεισης υπαρχει και το αελλω που ηταν μια απο τις αρπιες.....

παντως η κορη μου ανεμοθυελλα ειναι μπενει και τα σαρωνει ολα τιποτα δεν αφηνει ορθιο!!!

 

μου φαινεται δυσκολο στην προφορα,ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...