Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρεατακια.. Πεζες ερωτησεις..


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για τον Παρπουνα εχω ακουσει πολυ καλα λογια και μου εκανε εντυπωση που στην καρτελα του γιου μου ειδα γραμμενο το ονομα του

 

τι εννοείς στην καρτέλα???

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

του έχεις δλδ εμπιστοσύνη??? Εμάς μας παρακολουθεί ο Παρπούνας στο Παίδον ο οποίος ειναι μεν καλός αλλά είναι συντηρητικός πολύ. Όλο το βλέπει και το ξαναβλέπει το παιδί και το αντιμετωπίζει με φάρμακα το όλο θέμα. Να πάρω λες γνώμη 2η και από αυτόν? Μπορώ να τον πάρω στο κινητό?

 

Βερα μου εγω δεν τον ηξερα καθολου αλλα μου τον συστησε μια φιλη που εκανε στην κορη της πριν λιγο καιρο κρεατακια(3 χρονων το κοριτσακι).Μου ειπε τα καλυτερα...

 

Ετσι μετα απο 3 ωρυλα τον πηγαμε εκει τον ειδε, δεν χρειαστηκε να κοιταξει πολλα ,ειδε κ την ακτινογραφια κ μας ειπε θελει εγχειρηση και ειχε δικιο βεβαια γιατι βλεπω τωρα την διαφορα.

Ηταν και μικρος ο δικος μου αλλα επιβαλλοταν...

Γνωμη μου ειναι να τον πας,να του πεις ολο το ιστορικο και εκεινος θα σου πει οτι πρεπει να κανεις.Εμενα ναι μου εμπνεει εμπιστοσυνη θεωρησα οτι ξερει ακριβως τι κανει!Επισης απο οτι μου ειπαν στο αγλαια ειναι ο καλυτερος εκει στο νοσοκομειο( διευθυντης ωρυλα κτλ)

 

Κοιταξε το παντως γιατι μετα απο το δικο μου χερουργειο εβαλα στην πριζα και την ξαδερφη μου που ειχε την κορη της 5μιση χρονων συνεχεια με φαρμακα και αντιβιωσεις και με μυξες που δεν λεγαν να περασουν και τελικα το παιδι εκανε τωρα την εγχειρηση και ηρεμησε,χρειαστηκε παρακεντηση ειχε τιγκα υγρο στα αυτακια,κρεατακια και εντονο θεμα με αμυγδαλες.

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

στην καρτελα του γιου μου οταν εκανε εγχειρηση ηταν γραμμενο το ονομα του επανω και δεν καταλαβα τι ειχε γινει γιατι ετσι φανηκε οτι τον εγχειρησε αυτος ομως ο αντρας μου ηταν εξω και περιμενε μου ειπε οτι βγηκε ο χουλακης και του ειπε οτι ολα πηγαν καλα

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα μου εγω δεν τον ηξερα καθολου αλλα μου τον συστησε μια φιλη που εκανε στην κορη της πριν λιγο καιρο κρεατακια(3 χρονων το κοριτσακι).Μου ειπε τα καλυτερα...

 

Ετσι μετα απο 3 ωρυλα τον πηγαμε εκει τον ειδε, δεν χρειαστηκε να κοιταξει πολλα ,ειδε κ την ακτινογραφια κ μας ειπε θελει εγχειρηση και ειχε δικιο βεβαια γιατι βλεπω τωρα την διαφορα.

Ηταν και μικρος ο δικος μου αλλα επιβαλλοταν...

Γνωμη μου ειναι να τον πας,να του πεις ολο το ιστορικο και εκεινος θα σου πει οτι πρεπει να κανεις.Εμενα ναι μου εμπνεει εμπιστοσυνη θεωρησα οτι ξερει ακριβως τι κανει!Επισης απο οτι μου ειπαν στο αγλαια ειναι ο καλυτερος εκει στο νοσοκομειο( διευθυντης ωρυλα κτλ)

 

Κοιταξε το παντως γιατι μετα απο το δικο μου χερουργειο εβαλα στην πριζα και την ξαδερφη μου που ειχε την κορη της 5μιση χρονων συνεχεια με φαρμακα και αντιβιωσεις και με μυξες που δεν λεγαν να περασουν και τελικα το παιδι εκανε τωρα την εγχειρηση και ηρεμησε,χρειαστηκε παρακεντηση ειχε τιγκα υγρο στα αυτακια,κρεατακια και εντονο θεμα με αμυγδαλες.

 

 

ναι ... τον πήρα ήδη ... αλλά δεν το σήκωσε.

 

Εσύ στους προηγούμενους που πήγες δλδ δεν σου συστήσαν χειρουργείο? Ούτε της ξαδέρφης σου?

 

Εγώ έχω βαρεθεί να είναι μόνιμα μπουκωμένο το παιδί και να βάζουμε όλο spray και να πίνουμε xozal. Αφού η μικρή πια τον ορό τον βάζει μόνη της και φυσάει απίστευτα δυνατά τη μύτη της από πέρσυ. Μόνο έτσι έχουμε γλιτώσει κάποιες αντιβιώσεις. Εγώ πάντως ένα φίλο ΩΡΛ που ρώτησα μου είπε ότι με την ακτινογραφία δε φαίνονται ξεκάθαρα τα κρεατάκια, θέλει ενδοσκόπειο. Άσε που η μικρή είναι ΄μια σταλιά σε ύψος και ελπίζω να πα΄ρει λίγο τα πάνω της αν ηρεμήσει με αυτό το θέμα!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελινα διαβασα το θεμα σου κ πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με τον μικρο σου!

θελω αν σε ρωτησω , γιατι μπαινουμε κ εμεις για χειρουργειο την πεμπτη στο πεντελης , η αναρρωση πως πηγε?

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ... τον πήρα ήδη ... αλλά δεν το σήκωσε.

 

Εσύ στους προηγούμενους που πήγες δλδ δεν σου συστήσαν χειρουργείο? Ούτε της ξαδέρφης σου?

 

Εγώ έχω βαρεθεί να είναι μόνιμα μπουκωμένο το παιδί και να βάζουμε όλο spray και να πίνουμε xozal. Αφού η μικρή πια τον ορό τον βάζει μόνη της και φυσάει απίστευτα δυνατά τη μύτη της από πέρσυ. Μόνο έτσι έχουμε γλιτώσει κάποιες αντιβιώσεις. Εγώ πάντως ένα φίλο ΩΡΛ που ρώτησα μου είπε ότι με την ακτινογραφία δε φαίνονται ξεκάθαρα τα κρεατάκια, θέλει ενδοσκόπειο. Άσε που η μικρή είναι ΄μια σταλιά σε ύψος και ελπίζω να πα΄ρει λίγο τα πάνω της αν ηρεμήσει με αυτό το θέμα!!!

 

πηρες κ σε αυτο?

2132009225.Μηπως εχει χειρουργειο.Ξαναπαρτον και στο νοσοκομειο εγω τον ειχα βρει αμεσως του ειχα πει μεσες ακρες την περιπτωση και μου εκλεισε αμεσως ραντεβου.

 

Εμεις πηγαμε σε 3 ωρυλα στο μητερα.ο πρωτος ειδε οτι υπαρχει θεματακι αλλα μας εδωσε αεριους κ σταγονες τα κλασσικα δηλαδη και επανεξεταση σε 1 μηνα.

Μετα απο 1 μηνα που φυσικα δεν εγινε τιποτα με τη θεραπεια πηγαμε σε αλλον στο μητερα ο οποιος ηταν εντελως κουκουρουκου ελεγε ναι μεν εχουμε θεμα ειδε και στην ακτινογραφια αλλα να κανουμε ελεγε μελετη υπνου να παμε σε πνευμονολογο κτλ αλλα του εξηγουσαμε πως δεν χρειαζεται κατι τετοιο το παιδι δεν κοιμοταν 3 μηνες τωρα!!!Τι να λεμε ....

Τες πα μετα ο τελευταιος που μας ειδε ειδε το υγρο στα αυτια,ειδε και τα κρεατακια με ενδοσκοπιο και ειπε πως θελει εγχειρηση αλλα αν αποφασιζαμε εκει θα γινοταν μετα απο 15 μερες ...Το συζητησαμε με τον αντρα μου το ψαξαμε και πηγαμε σε αυτον που ειπε η φιλη μου και μας ειδε τον κοιταξε στη μυτουλα και τα αυτακια μας ειπε πως χρειαζεται εγχειρηση μας εδωσε αμεσως ημερομηνια (μιλαμε για 3 μερες μετα!)επειδη ειχε και καποιες ακυρωσεις λογω ιωσεων,και γενικα μας εξηγησε οτι θα δει τι χρειαζεται το παιδι κατα τη διαρκεια της εγχειρησης δηλαδη εαν θελει ψαλιδισμα στις αμυγδαλες η οχι θα το δει εκεινη την ωρα,οπως και το υγρο στα αυτακια.Γενικα ομως δεν πειραξε τιποτα που δεν χρειαστηκε να πειραξει οποτε ολα ηταν πολυ ευκολοτερα απο οσο περιμεναμε.

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελινα διαβασα το θεμα σου κ πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με τον μικρο σου!

θελω αν σε ρωτησω , γιατι μπαινουμε κ εμεις για χειρουργειο την πεμπτη στο πεντελης , η αναρρωση πως πηγε?

 

 

σε ευχαριστω πολυ !Κοιταξε στην αρχη ηταν λιγο δυσκολο μολις βγαλαν τον μικρο στο πρωτο μισαωρο απο την αποψη οτι ηταν απο την ναρκωση και λιγο το σοκ,εκλαιγε λιγακι αλλα τον ειχα συνεχεια αγκαλιτσα και κοιμηθηκε.Μετα ξυπνησε και ηταν πολυ καλυτερα γενικα ηταν πολυ ευκολη η αναρρωση του και στα αλλα παιδακι που εβλεπα μετα απο λιγες ωρες καναν βολτες στους διαδρομους μαζι κι εμεις!Μετα σου δινουν μια λιστα με καποιες οδηγιες για την πρωτη εβδομαδα,περισσοτερο προληπτικα δηλαδη,ειναι γενικα μια ευκολη εγχειρηση και το παιδι ειχε αμεση διαφορα στην αναπνοη του.Δηλαδη τοσο αμεση που με το που κοιμηθηκε οταν τον βγαλανε δεν ακουγοταν κιχ στην αναπνοη του!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω για τον Χουλακη μονο τα καλυτερα εχω να πω εκατσε και μου εξηγησε πολλα οταν κοιταξε τον μεγαλο για τα κρεατακια μου ειπε οτι ναι ειναι μεγαλα εχεις και το θεμα της απνοιας και πρεπει να βγουν (κατι που ηξερα ηδη απο τον παιδιατρο) οσο για τις αμυγδαλες μου ειπε οτι για να βγουν πρεπει το παιδι επι 3 χρονια να κανει 3-4 περιστατικα το χρονο , εμεις ηδη επι 2 χρονια καναμε 3 περιστατικα το χρονο και αφου εκρινε οτι επρεπε να βγουν τα κρεατακια του ειπανε να προχωρησει και για αμυγδαλες.Οσον αφορα το μικρο μου ειπε οτι ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα (μεγαλυτερες αμυγδαλες και κρεατακια απο τον μεγαλο)αλλα δεν παρουσιαζει απνοια ετσι προτεινε να αφησουμε το παιδι να κλεισει τα 3 και να τον ξαναδει που αν ηταν αλλος χασαπης θα ελεγε αμεσως για χειρουργειο

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πηρες κ σε αυτο?

2132009225.Μηπως εχει χειρουργειο.Ξαναπαρτον και στο νοσοκομειο εγω τον ειχα βρει αμεσως του ειχα πει μεσες ακρες την περιπτωση και μου εκλεισε αμεσως ραντεβου.

 

Εμεις πηγαμε σε 3 ωρυλα στο μητερα.ο πρωτος ειδε οτι υπαρχει θεματακι αλλα μας εδωσε αεριους κ σταγονες τα κλασσικα δηλαδη και επανεξεταση σε 1 μηνα.

Μετα απο 1 μηνα που φυσικα δεν εγινε τιποτα με τη θεραπεια πηγαμε σε αλλον στο μητερα ο οποιος ηταν εντελως κουκουρουκου ελεγε ναι μεν εχουμε θεμα ειδε και στην ακτινογραφια αλλα να κανουμε ελεγε μελετη υπνου να παμε σε πνευμονολογο κτλ αλλα του εξηγουσαμε πως δεν χρειαζεται κατι τετοιο το παιδι δεν κοιμοταν 3 μηνες τωρα!!!Τι να λεμε ....

Τες πα μετα ο τελευταιος που μας ειδε ειδε το υγρο στα αυτια,ειδε και τα κρεατακια με ενδοσκοπιο και ειπε πως θελει εγχειρηση αλλα αν αποφασιζαμε εκει θα γινοταν μετα απο 15 μερες ...Το συζητησαμε με τον αντρα μου το ψαξαμε και πηγαμε σε αυτον που ειπε η φιλη μου και μας ειδε τον κοιταξε στη μυτουλα και τα αυτακια μας ειπε πως χρειαζεται εγχειρηση μας εδωσε αμεσως ημερομηνια (μιλαμε για 3 μερες μετα!)επειδη ειχε και καποιες ακυρωσεις λογω ιωσεων,και γενικα μας εξηγησε οτι θα δει τι χρειαζεται το παιδι κατα τη διαρκεια της εγχειρησης δηλαδη εαν θελει ψαλιδισμα στις αμυγδαλες η οχι θα το δει εκεινη την ωρα,οπως και το υγρο στα αυτακια.Γενικα ομως δεν πειραξε τιποτα που δεν χρειαστηκε να πειραξει οποτε ολα ηταν πολυ ευκολοτερα απο οσο περιμεναμε.

 

Μάλιστα ... κι εμάς αυτός στο Παίδον όλο επανεξέταση και spray μας δίνει. Εντάξει βέβαια εμείς άπνοιες δεν έχουμε απλά ροχαλιζει και ειναι μόνιμα με ανοιχτό το στόμα και μπουκωμένη ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωρε Σοφια τωρα καταλαβα ποια εισαι:oops::oops::oops:

Εισαι καλα?Μπαινει καποια απο τις δυο μικρες για κρεατακια?Υπομονη ολα θα πανε μια χαρα μην ανησυχεις θα την παρουν και απο τις πρωτες λογω ηλικιας και θα τελειωσετε γρηγορα!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ !Κοιταξε στην αρχη ηταν λιγο δυσκολο μολις βγαλαν τον μικρο στο πρωτο μισαωρο απο την αποψη οτι ηταν απο την ναρκωση και λιγο το σοκ,εκλαιγε λιγακι αλλα τον ειχα συνεχεια αγκαλιτσα και κοιμηθηκε.Μετα ξυπνησε και ηταν πολυ καλυτερα γενικα ηταν πολυ ευκολη η αναρρωση του και στα αλλα παιδακι που εβλεπα μετα απο λιγες ωρες καναν βολτες στους διαδρομους μαζι κι εμεις!Μετα σου δινουν μια λιστα με καποιες οδηγιες για την πρωτη εβδομαδα,περισσοτερο προληπτικα δηλαδη,ειναι γενικα μια ευκολη εγχειρηση και το παιδι ειχε αμεση διαφορα στην αναπνοη του.Δηλαδη τοσο αμεση που με το που κοιμηθηκε οταν τον βγαλανε δεν ακουγοταν κιχ στην αναπνοη του!!

 

 

α, ωραια! οχι τιποτε αλλο , αλλα θα χειρουργηθουν κ οι 2 κ οσο να ΄ναι , την σκεφτομουν την αναρρωση,... σε ευχαριστω για τις πληροφοριες κ με το καλο η μπεμπα!

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ !Κοιταξε στην αρχη ηταν λιγο δυσκολο μολις βγαλαν τον μικρο στο πρωτο μισαωρο απο την αποψη οτι ηταν απο την ναρκωση και λιγο το σοκ,εκλαιγε λιγακι αλλα τον ειχα συνεχεια αγκαλιτσα και κοιμηθηκε.Μετα ξυπνησε και ηταν πολυ καλυτερα γενικα ηταν πολυ ευκολη η αναρρωση του και στα αλλα παιδακι που εβλεπα μετα απο λιγες ωρες καναν βολτες στους διαδρομους μαζι κι εμεις!Μετα σου δινουν μια λιστα με καποιες οδηγιες για την πρωτη εβδομαδα,περισσοτερο προληπτικα δηλαδη,ειναι γενικα μια ευκολη εγχειρηση και το παιδι ειχε αμεση διαφορα στην αναπνοη του.Δηλαδη τοσο αμεση που με το που κοιμηθηκε οταν τον βγαλανε δεν ακουγοταν κιχ στην αναπνοη του!!

 

τα ιδια και σε εμας απλα εμεις αργησαμε να αναρρωσουμε καθως κολλησε ιωση αλλα πολυ μεγααααλη διαφορα στην αναπνοη του παιδιου αφου το πρωτο βραδυ τον πηρα μαζι μου και συνεχεια τον κοιταζα αφου νομιζα οτι δεν αναπνεει:P

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ... κι εμάς αυτός στο Παίδον όλο επανεξέταση και spray μας δίνει. Εντάξει βέβαια εμείς άπνοιες δεν έχουμε απλά ροχαλιζει και ειναι μόνιμα με ανοιχτό το στόμα και μπουκωμένη ...

 

Καλο ειναι που δεν εχει απνοιες αλλα και το να ναι συνεχεια το παιδι μπουκωμενο και με το στομα ανοιχτο δεν ειναι καλο, ειναι λογος για εγχειρηση!Μακαρι ναπατε συντομα να σας δει να σας πει κι αυτος τη γνωμη του!Θα αναπτυχθει παντως πολυ μετα πιστευω ετσι μου ειπαν ολοι!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωρε Σοφια τωρα καταλαβα ποια εισαι:oops::oops::oops:

Εισαι καλα?Μπαινει καποια απο τις δυο μικρες για κρεατακια?Υπομονη ολα θα πανε μια χαρα μην ανησυχεις θα την παρουν και απο τις πρωτες λογω ηλικιας και θα τελειωσετε γρηγορα!

 

 

χαχα! δεν πειραζει! κ οι 2 ... ειχαμε προβλημα απο τον σεπτεμβρη ειμασταν με θεραπειες , κανανε απνοιες , δυσκολευονται στην αναπνοη γενικα , ροχαλιζουν , ειναι μονιμα μπουκωμενες κ εχουν μυξα κ βηχα , τι αλλο?????? οι ακτινογραφιες χαλια μαυρα!!!

ελπιζω να μην ξαναρθει ο χειμωνας που περασαμε ...

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο ειναι που δεν εχει απνοιες αλλα και το να ναι συνεχεια το παιδι μπουκωμενο και με το στομα ανοιχτο δεν ειναι καλο, ειναι λογος για εγχειρηση!Μακαρι ναπατε συντομα να σας δει να σας πει κι αυτος τη γνωμη του!Θα αναπτυχθει παντως πολυ μετα πιστευω ετσι μου ειπαν ολοι!!

 

Μακάρι κοπέλα μου! Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως και με το καλό το 2ο παιδάκι σου!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

α, ωραια! οχι τιποτε αλλο , αλλα θα χειρουργηθουν κ οι 2 κ οσο να ΄ναι , την σκεφτομουν την αναρρωση,... σε ευχαριστω για τις πληροφοριες κ με το καλο η μπεμπα!

 

Α και οι δυο!!!Κουραγιο!!Μην ανησυχεις θα ειναι πολυ ευκολο πολυ πιο ευκολο απο οτι περιμενα κι εγω αφου μετα απο λιγο μου λεγε πειναω και πειναω χαχαχα

Α μην σου κανει εντυπωση που θα ακουσεις μετα την ομιλια τους,θα μιλανε λιγο σαν να χουν πιει ηλιο που βαζουν στα μπαλονια χαχχααχ

Εγω τρομαξα στην αρχη αλλα μου ειπαν ειναι φυσικο τις πρωτες μερες!Ηταν πολυ αστειο βεβαια αμα τον ακουγες και αγορακι κιολας αχχαχα

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα! δεν πειραζει! κ οι 2 ... ειχαμε προβλημα απο τον σεπτεμβρη ειμασταν με θεραπειες , κανανε απνοιες , δυσκολευονται στην αναπνοη γενικα , ροχαλιζουν , ειναι μονιμα μπουκωμενες κ εχουν μυξα κ βηχα , τι αλλο?????? οι ακτινογραφιες χαλια μαυρα!!!

ελπιζω να μην ξαναρθει ο χειμωνας που περασαμε ...

 

Σε καταλαβαινω τα ιδια χαλια κι εμεις!!Απο τον δεκεμβρη εως τωρα που χειρουργηθηκε τρελο ξενυχτι κι εγω πια με την κοιλια στο στομα τον εκανα βολτες μεσα στη νυχτα γιατι ξυπναγε κι εκλαιγε πνιγοταν συνεχεια μονιμα μπουκωμενος ασε ουτε θελω να θυμαμαι τι περασαμε κι εγω.ΤΩρα μου εφυγε τερααααστιο βαρος αλλο παιδι σου λεω ετσι θα ναι και οι δικες σου θα παθεις πλακα με την διαφορα που θα δεις!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και σε εμας απλα εμεις αργησαμε να αναρρωσουμε καθως κολλησε ιωση αλλα πολυ μεγααααλη διαφορα στην αναπνοη του παιδιου αφου το πρωτο βραδυ τον πηρα μαζι μου και συνεχεια τον κοιταζα αφου νομιζα οτι δεν αναπνεει:P

 

ΧΑχχαχα κι εγω αφου μερικες φορες τον σκουνταγα γιατι φοβομουν!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω τα ιδια χαλια κι εμεις!!Απο τον δεκεμβρη εως τωρα που χειρουργηθηκε τρελο ξενυχτι κι εγω πια με την κοιλια στο στομα τον εκανα βολτες μεσα στη νυχτα γιατι ξυπναγε κι εκλαιγε πνιγοταν συνεχεια μονιμα μπουκωμενος ασε ουτε θελω να θυμαμαι τι περασαμε κι εγω.ΤΩρα μου εφυγε τερααααστιο βαρος αλλο παιδι σου λεω ετσι θα ναι και οι δικες σου θα παθεις πλακα με την διαφορα που θα δεις!!

 

 

αχ, μακαρι.. μετα τι σου ειπε? σας εδωσε καμια αγωγη να ακολουθησετε? τι οδηγιες?

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μετα μας εδωσαν για μια εβδομαδα αμοξιλ και καποιες γραπτες οδηγιες για τις δραστηριοτητες και τα φαγητα δηλαδη μαλακες τροφες για μια εβδομαδα,πολλα υγρα,και γενικα να μην λυσσαξει με το που γυρισει σπιτι να τρεχει κτλ απλα να ξεκουραζεται οσο γινεται βεβαια ,ο δικος μου κατσικι χοροπηδαγε με το που γυρισαμε χαχαχα.Μια χαρα γενικα!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Μετα μας εδωσαν για μια εβδομαδα αμοξιλ και καποιες γραπτες οδηγιες για τις δραστηριοτητες και τα φαγητα δηλαδη μαλακες τροφες για μια εβδομαδα,πολλα υγρα,και γενικα να μην λυσσαξει με το που γυρισει σπιτι να τρεχει κτλ απλα να ξεκουραζεται οσο γινεται βεβαια ,ο δικος μου κατσικι χοροπηδαγε με το που γυρισαμε χαχαχα.Μια χαρα γενικα!

 

Σου έστειλα πμ

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μπερδευτεί τελείως. Η κόρη μου (4ων και κάτι) έχει θέμα με τη μύτη της από μικρή. Όλο μπουκωμένη είναι. Εκτός από το καλοκαίρι σπάνια τη θυμάμαι χωρίς μύξες. Όταν ήταν πολύ μικρή και έκανε ωτίτιδες και αρρώσταινε συνέχεια (13-18μηνών) την είχα πάει σε διάφορους γιατρούς εκ των οποίων ήταν ένας από το Αγλαϊα Κυριακού (δε θυμάμαι όνομα αλλά είχε θέση) ο οποίος μας είδε στο ιατρείο του και μας είχε πει ότι πρέπει να φύγει το υγρό οπωσδήποτε και να βάλουμε σωληνάκια!!! Μας είχε φανεί τόσο απαράδεκτος γιατί ήταν καλοκαίρι τότε (Μάιος) που πήγαμε και στον Παρπούνα στο Αγία Σοφία. Αυτός μας είπε μπάνια και θα την δω από Σεπτέμβριο. Μέχρι τώρα την παρακολουθούσε λοιπόν ο Παρπούνας ο οποίος κάθε φορά αντιμετωπίζει το μπούκωμα με spray (κορτιζονούχα) που κατ' αυτόν δεν βλάπτουν έτσι όπως τα παίρνουμε και με αντιβίωση 2 φορές που είχε ιγμορίτιδα. Για τα κρεατάκια έκανε ακτινογραφία (!!!) και μας είπε ότι έχει απόφραξη 50% και δε χρειάζεται χειρουργείο. Ότι δλδ με το χειρουργείο δε θα δούμε καμία βελτίωση. Η μικρή γενικά είναι ΜΟΝΙΜΩΣ με μύξες. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία πάμε καλύτερα όσον αφορά το ότι αναπνέει από τη μύτη κάποιες φορές που έχω πάει όταν κοιμάται. Χτες λοιπόν πήγαμε και στον Τσακανίκο του Αγλαϊα Κυριακού για 2η γνώμη γιατί έχω κουραστεί να την έχω μπουκωμένη, γιατί μου λέει πολλά τι είπες, και γιατί είναι κοντούλα και μας έχουν πει ότι τα κρεατάκια επιρρεάζουν. Πήγα λοιπόν εκεί και μπερδεύτηκα τελείως!!!! Μου είπε με 10λεπτά που την είδε και της έκανε ενδοσκόπηση (ΟΧΙ ακτινογραφία) και τυμπανόγραμμα ότι το παιδί πρέπει να κάνει επέμβαση τώρα πριν το καλοκαίρι για τα κρεατάκια και παρακέντηση γιατί το υγρό είναι καιρό στο αφτί. Ήταν λίγο απόλυτος και με προβλημάτισε γιατί τώρα έχω 2 εντελώς διαφορετικούς γιατρούς αλλά που θεωρούνται και οι 2 καλοί και από τη μία σκέφτομαι ότι έχουμε αρχίσει λίγο να βελτιωνόμαστε και μήπως ο άλλος θέλει να κάνει καμία αρπαχτή. Από την άλλη σκέφτομαι ότι ο Παρπούνας έκανε ακτινογραφία (δεν έχουν ενδοσκόπηση στο Παίδον???). Η παιδίατρος λέει να πάω και στον Κουδουμνάκη στο Παίδον ... Τι να κάνω??? Ξέρει κάποιος όλους αυτούς τους γιατρούς??? Είμαι ΤΟΣΟ μπερδεμένη ... γιατί αν είναι να μη δω καμία διαφορά μετά τι να το υποβάλω το παιδί σε επέμβαση???

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βερα σου εστειλα απαντηση ελπιζω να ηρθε...Θα στα πω κι εδω...

Τωρα που μου λες οτι ειναι καιρο το υγρο στο αυτι θα σου ελεγα να το κανεις το χειρουργειο...δεν μπορει να μην δει καμια βελτιωση το παιδι ειναι αδυνατον αυτο...

Η κορη της ξαδερφης μου τελικα εγχειρηστικε οπως σου ειπα μονιμως με μια μυξα και μονιμως κακοφαγη και μονιμως με αντιβιωσεις που δεν εκαναν τιποτα!Τωρα λοιπον εκανε το χειρουργειο και η διαφορα ειναι απιστευτη!!!Το παιδι για ποτε τρωει,ακουει μια χαρα...

Ειχε παρα πολυ υγρο στο αυτι...

Αρα πιστευω να το κανεις το χειρουργειο μονο και μονο για το υγρο που εχει το παιδι γιατι αυτο φερνει πολλα προβληματα απο οσο ξερω εαν μεινει χρονια...Και ουτε ειναι λυση συνεχεια σπρευ εγω τουλαχιστον λιγο που μας εδωσαν να κανουμε συντηρητικη θεραπεια φρικαρα...καμια βελτιωση και τσαμπα το ταλαιπωρουσα το παιδι...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...