Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικο κρεβατι


Recommended Posts

elenita

χωραει στο πλαι να βαλεις προστατευτικο καγκελο (το γνωστο υφασματινο απο jumbo)??

καλημέρα... τώρα είδα την ερώτησή σου... :|

εννοείς αυτό που στηρίζεται μπαίνοντας κάτω από το στρώμα???

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ έχω βάλει ένα μεγάλο πολύ μαλακό μαξιλάρι

και το έδεσα με κορδέλες στα δυο κάγκελα για να μην πέφτει το παιδί

και η άλλη πλευρά είναι ή κολλημένη στο τοίχο ή σε άλλο κρεβατάκι.

 

το προστατευτικό κάγκελο από το jumpo που στηρίζεται βάζοντας 2 σίδερα κάτω από το στρώμα το έχω σε κανονικό μεγάλο κρεβάτι...

παίζει ρόλο το στρώμα ... αν είναι βαρύ να κρατήσει το κάγκελο...

ελπίζω να σε βοήθησα!!

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σας,

ψάχνω κρεββατάκι για την κορούλα μου που είναι 3 χρονών...έχετε κάτι να μου προτείνετε όχι στα ΙΚΕΑ έιναι πολύ μικρά κάτι κρεββάτια που είδα..κανένα εργοστάσιο μήπως??

Να έχει καλή ποιότητα κ καλή τιμή??!!

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.κοριτσια να ξερετε πουλαω το παιδικο μας κρεβατακι(κουνια),χρωμα εκρου-γαλαζιο,με ζωγραφιες με κατι αρκουδακια.τα χρωματα ειναι οικολογικα νερου,το στρωμα ειναι greco strom με κοκκοφοινικα και latex.επισης το στρωμα εχει δυο θεσεις.ειναι σε αριστη κατασταση,τοσο το στρωμα οσο και το κρεβατακι.τις τιμες που "παιζουν"στην αγορα δεν τις ξερω.εγω το πηρα 650 ευρω και το δινω 300.για οποια ενδιαφερεται,μπορω να στειλω και φωτο (θα προσπαθησω δηλαδη!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...
καλησπέρα σας,

ψάχνω κρεββατάκι για την κορούλα μου που είναι 3 χρονών...έχετε κάτι να μου προτείνετε όχι στα ΙΚΕΑ έιναι πολύ μικρά κάτι κρεββάτια που είδα..κανένα εργοστάσιο μήπως??

Να έχει καλή ποιότητα κ καλή τιμή??!!

ευχαριστώ

Κι εγω ψάχνω μονό κρεβάτι με διαστάσεις στρώματος 90χ200 ή υπερυψωμένο κρεβάτι με χώρο για παιχνίδι από κάτω, στις ίδιες διαστάσεις.

Αν έχετε να προτείνετε κάτι, εκτός από ΙΚΕΑ, θα ήμουν ευγνώμων.:lol:

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που μπορω να βρω φθηνο παιδικο κρεβατι???σκεφτομαι σιγα σιγα να βαλω τον μικρουλι μου στο δωματιο του......τωρα κοιματε σε λικνο και επειδη εχει αρχισει να μν χωραει πρεπει να παρω κρεβατακι......Λοιπον ειδα ενα της mothercare κανει 329ε ειναι μεχρι 5 χρονων δλδ αργοτερα τα καγκελα βγαινουν.........η μαμα μ μου ειπε οτι ειναι πολυ ακριβο και οτι τωρα με τν κριση μπορω να βρω πιο φθηνο και οτι δν χρειαζετε να βγαινουν τα καγκελα και οταν θα μεγαλωσει θα του παρουμε κανονικο κρεβατι........τα καγκελα ποτε τα βγαζουμε???μεχρι 2-3 ας πουμε?//??που μπορω να ψαξω ενα πιο φθηνο??....αν ειναι ευκολο για θεσ/νικη πειτε μου......

σας φιλω

Καλημέρα,

έγω είχα για την μικρή μου την κούνια έως 3 χρονών ,μετά έψαχνα πολλά κρεββατάκια εκεί που κατέληξα τελικά ήταν στον ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ στο Χαλάνδρι αγοράσαμε κρεββάτι και κομοδίνο όλα μαζί 600 ευρώ.

είναι πολύ ανθεκτικά και γερά.

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έγω είχα για την μικρή μου την κούνια έως 3 χρονών ,μετά έψαχνα πολλά κρεββατάκια εκεί που κατέληξα τελικά ήταν στον ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ στο Χαλάνδρι αγοράσαμε κρεββάτι και κομοδίνο όλα μαζί 600 ευρώ.

είναι πολύ ανθεκτικά και γερά.

φιλιά

ευχαριστώ πολύ!:D

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ηθελα να ρωτησω αν στα καταστηματα που πουλανε κουνιες κ.τλ μπορω να παρω μόνο στρωμα,η πανε πακετο με τις κουνιες?

εμεις εχουμε μια κουνια και ετσι δεν μπηκα σε διαδικασια να το ψαξω ,αλλα τωρα θα χρειαστουμε στρωμα..οι διαστασεις ειναι 1,30 (περιπου 1,27 για την ακριβεια) με 60...

επισης για κουνουπιερα σκεφτομαστε να φτιαξουμε μονοι μας(γιατι αυτη που ειχε η κουνια ειναι παναθλια..και δεν καταλαβαινω και πως στηριζεται,δεν εχει καποια βαση...) αλλα δεν ξερω αν μπορω να βρω βαση για να τη στηριξω...αν εχετε καμια ιδεα θα το εκτιμουσα! :-P:razz:

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κανίνα! Κι εγώ, για λόγους υγιεινής, άλλαζα σε κάθε παιδί μου το στρώμα τόσο της καλαθούνας όσο και της κούνιας. Οπότε σίγουρα γίνεται. Πήγαινα σε ένα μαγαζί στη Νέα Ιωνία, το Νινάκι. Είμαι όμως βέβαιη ότι κάθε μαγαζί με παιδικά που διακινεί περισσότερες από μία μάρκες θα μπορεί να σε εξυπηρετήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Κανίνα! Κι εγώ, για λόγους υγιεινής, άλλαζα σε κάθε παιδί μου το στρώμα τόσο της καλαθούνας όσο και της κούνιας. Οπότε σίγουρα γίνεται. Πήγαινα σε ένα μαγαζί στη Νέα Ιωνία, το Νινάκι. Είμαι όμως βέβαιη ότι κάθε μαγαζί με παιδικά που διακινεί περισσότερες από μία μάρκες θα μπορεί να σε εξυπηρετήσει.

οκ ευχαριστω...οποτε καλο ειναι να αρχισω να κανω την ερευνα μου σιγα σιγα

για κουνουπιερα δεν ξερεις ε?

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω για κουνουπιέρα κούνιας γιατί δεν τη χρησιμοποίησα. Μέχρι δύο μηνών είχα τα παιδιά στην καλαθούνα κι έριχνα πάνω από αυτήν τη μικρή κουνουπιέρα-αξεσουάρ καροτσιού. Μετά κόλλαγα στην κούνια κάτι εντομο-απωθητικά αυτοκόλλητα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...