Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες


Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες  

887

  1. 1. Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες

    • Κορίτσι
      470
    • Αγόρι
      527


Recommended Posts

Εγω το χρέος μου στην μαμά πατρίδα το έκανα και με το παραπάνω...2 γιούς για να την υπηρετήσουν και 2 κόρες για να γίνουν μανούλες...το παράσημό μου που είναι??????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ που δεν έχω κανένα αν με αξιώσει ο Θεός και κάνω παιδάκια θα ήθελα πρώτα απ' όλα να είναι γερά και μετά θα προτιμούσα το πρώτο να είναι αγοράκι.. όσο για το δεύτερο ότι θέλει ο Θεούλης..

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη ερώτηση ποιός την ξεκίνησε; Πείτε με περίεργη και παράξενη, αλλά δεν ψηφίζω. Αν η ερώτηση εννοεί να αναφέρουμε πόσα παιδιά έχουμε και τι φύλο, είναι λάθος στημένη απλά και μόνο γιατί σου δίνει μόνο μία επιλογή, κι αυτή πρέπει να είναι ή το ένα ή το άλλο (οι γονείς που έχουν ένα κι ένα, τι πρέπει να ψηφίσουν, δηλαδή). Αν, από την άλλη, η ερώτηση αναφέρεται στην "αντιπαλότητα" μεταξύ αγοριών & κοριτσιών, απλά τη θεωρώ άστοχη και λάθος.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γερά παιδιά να έχουμε(ή να κάνουμε εμείς που είμαστε καθοδόν),και όλα τα άλλα είναι περιττά.

Όποιος θέλει ας με κρίνει,αλλά είναι χαζή ερώτηση.

Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω,αλλά εξαρχής ήθελα ένα υγιέστατο μωρό.Θα με απασχολούσε το φύλο ελάχιστα εάν είχα 10 αγόρια πχ.Τί να πω.:?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγω αγορακι περιμενω(το πρωτο μου),αλλα δεν ειχαμε προβλημα οτι και να ηταν,υγεια και τιποτα άλλο και παιδι να΄ναι και οτι να΄ναι.

Αν και εχουμε γνωρισει ανθρωπο που ειχε ψυχωση το πρωτο να ειναι αγορι και τελικα ηταν κοριτσι και να στεναχωρια μετα και εχουμε φρικαρει!!!Εδω με δυσκολια πλεον κανεις παιδι και εχεις και τετοιες απαιτησεις ,ελεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι εχω, κοριτσι ξαναθελω....ειναι απιστευτα γλυκα πλασματα ..... αν ερθει αγορι καλως να ερθει αλλα δεν νομιζω πως εχω την δυναμη για αγορομανα......αφηνω τα δυσκολα σε αλλες.....εγω προτειμω τα κοκκαλακια, τα ροζ ρουχαλακια και τα χτενισματακια.......:-P

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν "αντλακι", οπως λεει ο ιδιος. ηθελα σαν τρελη κοριτσι 1ον γιατι δεν ηθελα με τιποτα να βγαλω το ονομα του πεθερου, το οποιο βεβαια και δε γλιτωσα(θεμα μεγαλο σε αλλο ποστ) 2ον γιατι θεωρουσα και θεωρω οτι τα αγορια ειναι πιο δυσκολα στο μεγαλωμα και 3ον γιατι νομιζα οτι δεν ειναι τοσο ναζιαρικα οσο τα κοριτσια.σε σημειο οταν μου το ειπε ο γυναικολογος να πλανταξω στο κλαμα απο απογοητευση. ΦΥΣΙΚΑ και δεν τον αλλαζω τωρα πια με τιποτα, μια που ειναι τοσο χαδιαρης και τοσο γλυκας που με τρελαινει. βεβαια στο δευτερο, πρωτα ο Θεος, ενα κοριτσακι δε θα με χαλαγε να παιξω και με καμια μπαρμπι..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα. Ευτυχισμένη μητέρα και των δύο!!. Η πρώτη ευτυχία ήρθε με την κόρη μου και πέντε χρόνια αργότερα με το γιο μου. Καθένα με τις δικές του χάρες!! Η αγάπη μου δεν διαφέρει ανάμεσα στα δύο παιδιά. Απλά χρειάζονται διαφορετικούς χειρισμούς. Εύχομαι σε όλες σας που θα γίνετε μανούλες να γεννήσετε ΓΕΡΑ παιδιά και όσες θέλετε ή προσπαθείτε να σας αξιώσει ο Θεός να κάνετε επίσης ΓΕΡΑ παιδιά!!!:D

Link to comment
Share on other sites

της καλομανας το παιδι, το πρωτο ειναι κοριτσι.... λεει ο λαος....

 

συμφωνω & εχω μια κορη 15 μηνων

Να σου ζήσει !!! Πόσα πράγματα μου θύμισες ? και πόσα ακόμα θα ζήσεις, θα ζήσουμε . Ο θεός να μας έχει καλά !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψήφισα μιας και έχω τρία(2 αγοράκια και ένα κοριτσάκι)και περιμένω ακόμα μια κόρη.Το καθένα με τις δικές τους χάρες!Τα αγοράκια πιο κινητικά αλλά ταυτόχρονα πιο εξαρτημένα απο τη μαμά(τα δικά μου τουλάχιστον :D),το κοριτσάκι πιο ανεξάρτητο απο νωρίς αλλά πιο ζουζουνιάρικο και τσαχπίνικο.Απ'ό,τι είδα στην κάλπη όμως έχουν μόνο ένα βαθμό διαφορά

Όλη μου η ζωή

Δημήτρης(9/03/05)--Νικόλας(10/6/06)--Άσπα(7/1/09)--yQREp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

συμφωνώ με την sophiasv.έχω μια κόρη 5,5 μηνών και είμαι πιο περήφανη από ποτέ.

πιστεύω πως το ίδιο θα ένιωθα αν είχα αγόρι. θέλω πολλά γερά παιδάκια.Χαίρομαι να βλέπω ευτυχισμένα παιδάκια.Φατσούλες αθώες, ψυχές καθαρές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμεις περιμενουμε τον Ιουλιο το πρώτο μας παιδάκι και είναι αγοράκι.όμως δεν ειχαμε πραγματικα καμια προτιμηση στο φυλο.Το παν ειναι να ειναι υγιη τα παιδακια μας.Ο Θεος που τα σταυρώνει κατι παραπανω θα ξέρει απο εμας.;)

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κι εμεις δυο γιους εχουμε!!!!! παντως για τριτο δεν παω. Μεχρι εδω καλα ειμαστε.

Α γεια σου :-D:grin::-D:grin:

Μαζι σου :cool:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κόρες και πάλι κόρες.Να πιούμε και ένα ποτηράκι νερό στα γεράματα,να δούμε και κανένα εγγονάκι πιο γρήγορα όπως λέγανε και οι παλιοί - άσε τα χαδάκια και οι αγκαλίτσες που δεν σταματάνε ποτέ.

Και τρίτο να κάνω πάλι κορίτσακι θα'θελα.

Γιαννούλα:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...