Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουνιστό Αλογάκι ...........


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εμάς μας έφεραν δώρο αυτό το αλογάκι από το early learning centre αλλά το μωρό μας είναι ακόμα πολύ μικρό για να το χρησιμοποιήσει. Το πρόβλημα που εντόπισα είναι πως το κάθισμα είναι ξύλινο και ίσως να μην είναι πολύ λειτουργικό αργότερα. Είναι όμως σχεδιασμένο έτσι ώστε δεν εμπνέει ανησυχία για την ασφάλεια του παιδιού.

Ακόμα αναρωτιέμαι σε τι ωφελεί το παιδί ένα κουνιστό αλογάκι; Καμία ιδέα;

 

116086_ma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας έφεραν δώρο αυτό το αλογάκι από το early learning centre αλλά το μωρό μας είναι ακόμα πολύ μικρό για να το χρησιμοποιήσει. Το πρόβλημα που εντόπισα είναι πως το κάθισμα είναι ξύλινο και ίσως να μην είναι πολύ λειτουργικό αργότερα. Είναι όμως σχεδιασμένο έτσι ώστε δεν εμπνέει ανησυχία για την ασφάλεια του παιδιού.

Ακόμα αναρωτιέμαι σε τι ωφελεί το παιδί ένα κουνιστό αλογάκι; Καμία ιδέα;

 

116086_ma.jpg

 

Νομίζω οτι έχει την ίδια ωφέλεια όπως οι κούνιες στην παιδική χαρά π.χ.

 

Παρεμπιπτόντως πολύ ωραίο το αλογάκι σας!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θα ανοίξω ιππικό όμιλο!

Αλογάκια ...... 3 παρακαλώ!!!

Εμείς της πείραμε την κάμπια της ngeo23 από ένα τοπικό παιχνιδάδικο κατόπιν παραγγελίας και μας κόστισε 76€.

Η πεθερά μου της έφερε ενα άλογο σαν της boukie αλλά δεν το θέλει καθόλου γιατι το φοβάται πολύ και βάζει τα κλάματα μόλις το αντικρύζει!

Μια παιδική μου φίλη από Αθήνα της έστειλε το αλογάκι της zaira και ομολογουμένως είναι πάρα πολύ ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα αναρωτιέμαι σε τι ωφελεί το παιδί ένα κουνιστό αλογάκι; Καμία ιδέα;

 

Προσφέρει διασκέδαση και χαρά ... λίγο το έχεις αυτό;;; :lol::lol::lol:

 

Αστεία αστεία, καθόλου λίγο!! :)

 

Άσε που υπάρχει και ένας αστικός μύθος πως οι οικογένειες των μπουρζουά προσέφεραν στα κοριτσάκια τους κουνιστά αλογάκια για πολύ διαφορετικούς λόγους... Για περισσότερες πληροφορίες http://www.schoolbytes.com/summary.php?id=431 εδώ γιατί μπορεί να μας διαβάζουν και ανωμαλάρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας έφεραν δώρο αυτό το αλογάκι από το early learning centre αλλά το μωρό μας είναι ακόμα πολύ μικρό για να το χρησιμοποιήσει. Το πρόβλημα που εντόπισα είναι πως το κάθισμα είναι ξύλινο και ίσως να μην είναι πολύ λειτουργικό αργότερα. Είναι όμως σχεδιασμένο έτσι ώστε δεν εμπνέει ανησυχία για την ασφάλεια του παιδιού.

Ακόμα αναρωτιέμαι σε τι ωφελεί το παιδί ένα κουνιστό αλογάκι; Καμία ιδέα;

 

116086_ma.jpg

 

Νομίζω οτι έχει την ίδια ωφέλεια όπως οι κούνιες στην παιδική χαρά π.χ.

 

Παρεμπιπτόντως πολύ ωραίο το αλογάκι σας!

 

Ευχαριστούμε ευγενική κυρία! Είναι πανέμορφο, είναι αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

εμας μας φερανε ενα ξυλινο αλογακι δωρο απο τα κουκου το πηρανε.πολυ ωραιο αλλα φοβαμαι με το κουνια μπελα μη χτυπησει το κεφαλακι της μπροστα στο ξυλο.καλυτερα ειναι τα πλαστικα εντελει...

 

 

 

line_flow3_beg_39_time_1208577600_text_e720ece5ebe9f3f3effdebe120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαμάδες το δικό μας αλογάκι - πολύ όμορφο με ήχο καλπασμού και χλιμιντρίσματος απο τον Ζαχαριά (+-60€) υποδεικνύει πως αφορά ηλικίες ανω των 3. .Είναι λίγο επικίνδυνο για τα χρονιάρικα μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!!

εγώ έχω αυτό απο το jumbo που του πατάς το ενα αυτι και χλιμηντρίζει και του πατάς το άλλο και κουνάει την ουρά...

έκανε 50 ευρώ και κάτι.. το έχω 3 χρόννια το είχε η κόρη μου και τώρα θα το πάρει ομπεμπίνος μου αλλά ειναι ακόμα μικρός(8μηνών)

οπότε θα περιμένουμε λίγο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

bht797ylo5ui1s6i3ywf_thumb.jpg

 

το ιδιο εχουμε και εμεις τωρα 4 χρονια δεν εχει παθει τιποτα περιμενει τον μπεμπη μας να το καβαλησει :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ανοίξω ιππικό όμιλο!

Αλογάκια ...... 3 παρακαλώ!!!

Εμείς της πείραμε την κάμπια της ngeo23 από ένα τοπικό παιχνιδάδικο κατόπιν παραγγελίας και μας κόστισε 76€.

Η πεθερά μου της έφερε ενα άλογο σαν της boukie αλλά δεν το θέλει καθόλου γιατι το φοβάται πολύ και βάζει τα κλάματα μόλις το αντικρύζει!

Μια παιδική μου φίλη από Αθήνα της έστειλε το αλογάκι της zaira και ομολογουμένως είναι πάρα πολύ ωραίο!

 

πως της φανηκε η καμπια;της αρεσε;μπορεί να καθίσει;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

της άρεσε πάρα πολύ και την κάνει αγκαλίτσα πριν την ανεβάσουμε!

Δεν μπορεί μόνη της ακόμα αλλά αν την κρατάμε το διασκεδαζει πάρα πολύ!

Σε ευχαριστω πολύ για άλλη μια φορά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και πως θα την βρω μου λεςςςςςςς?

 

Εδειξες φωτο στο μαγαζι και στην εφεραν?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα την βρω μου λεςςςςςςς?

 

Εδειξες φωτο στο μαγαζι και στην εφεραν?

 

Εγώ vera αυτό έκανα!

Δεν μπορούσα να την βρω πουθενά και με βοήθησε μια φίλη μου που έχει μαγαζί με παιχνίδια ( εκπαιδευτικά) και πολλές πολλές γνωριμίες!

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί που ξέρεις με προιόντα peg perego και δείξε την φωτογραφία!

Δεν νομίζω οτι θα σου αρνηθούν!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω εχω δει ενα πολυ μορφο κουνιστο αλογακι στα τζαμπο που εχει στην σελα καθισματακι με γουνιτσα γυρω γυρω,πολυ παραμυθενιο!Στεναχωριεμαι που δεν μπορω να το αγορασω απο τωρα γιατι ο μικρος ειναι ουτε 2 μηνων,αλλα και μεγαλυτερος να ηταν δεν εχουμε καθολου χωρο για να το βαλουμε.. :( Οποτε θα περιμενουμε μεχρι του χρονου το καλοκαιρι που θα ειναι λιγο μεγαλυτερος και θα μετακομισουμε σε καινουριο σπιτι που θα εχει πια το δικο του δωματιο..Μεχρι τοτε υπομονη!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα πως η περπερεγκο εχει και τετοια παιχνιδια...μονο καροτσια της γνωριζω......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει καμιά μαμά κάποια κουνιστά ζωάκια που έχουν κ ζώνη ασφαλείας κ καθισματάκι κ μάλλον είναι για μικρότερα του έτους μωράκια?Αν μου πείτε κ συγκεκριμένη εταιρεία που μείνατε ευχαριστημένοι ακόμη καλύτερα:) Σκεφτόμαστε να πάρουμε για την μικρή αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλή από αυτή την ηλικία

vNojp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...