Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν εχω το φυλλάδιο και διάβασα από τα κορίτσια αυτό για τις πάνες. Το έχεις; Λέει για πάνες-βρακάκι; Αν και οι πάνες οι κανονικές έχουν 9,65 όπως αναφέρεται και παραπάνω. Οι άλλες είναι πι οφθηνές.

 

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.pd.p.Panesmoroujuniori

 

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.pd.p.panesmoroumaxi

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη είσαστε σίγουρες;απο 15/4 γράφει στο λινκ που παρέθεσες

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σχετικά με τις πάνες στα lidl είναι καλές; πόσα τεμάχια έχει η συσκευασία και πόσο κάνουν; πραγματικά μου έχει κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση γιατί εγώ όταν πήγα στα lidl δεν μου φάνηκε ότι είναι φθηνότερες. από ποιότητα δεν ξέρω γιατί δεν τις αγόρασα;

 

προσωπικά παίρνω Pampers, libero και τώρα babylino. Ψωνίζω στο βασιλόπουλο που είναι κοντά στο σπίτι μου και σχεδόν πάντα έχει πακέτα με έκτωση ενώ δίνω και τα κουπόνια που μου στέλνουν και έτσι το πακέτο έρχεται ακόμα φθηνότερα. επίσης ο βασιλόπουλος έχει και εκπτωτικό κουπόνι -6 € και καμιά φορά τυχαίνει και έχω και το δίνω και αυτό.

 

πάντως επειδή δεν είμαι ψώνιο θέλω να έχω υπόψη μου τι παίζει και στα lidl...για κάθε ενδεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

γλυκειά μου δεν το λέω εγώ...το βλέπουμε καθημερινά στην ελληνική κοινωνία....είσαι το ρούχο που φοράς, το σουπερ μάρκετ που ψωνίζεις κλπ κλπ. προσωπικά εγώ βλέπω τους άλλους να μου φέρονται σαν να είμαι κανένα ψώνιο επειδή μένω στο ακριβότερο σημείο της Γλυφάδας....τώρα όμως που θα μετακομίσω στην "απλή και λαική" συνοικία του Γαλατσίου θα ξαναγίνω ένα "απλό" πλην τίμιο κορίτσι. Ο Έλληνας είναι γεμάτος στερεότυπα.....όσο για το θέμα "ψώνιο" και "πάνα" μην γελάς καθόλου γιατί και αυτό το άκουσα....επειδή προτιμώ τα πάμπερς είμαι "ψώνιο"!!!!

 

 

είδα και το Link ....παραπάνω !!! θα κάνω σύγκριση και θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πήρα τηλ στη γραμμή του λιντλ και μου είπαν ότι υπάρχει προσφορά 3 ειδών: πάνες 7-18 κιλά, μωρομάντηλα και ένα υγρό αντισηπτικό μόνο 10 ευρώ. Κερδίζεις 3 ευρώ.

 

Και γω άλλα είχα καταλάβει.

 

Όσον αφορά τις πάνες εμένα μου άρεσαν αρκετά. Βασικά τις είχα σνομπάρει και γω στην αρχή αλλά όποια πάνα και να χρησιμοποίησα (και τις είχα πάρει όλες), η μικρή μου λερωνόταν και μαζί και τα ρουχάκια. Του λιντλ είναι πιο μακριά πίσω. Βέβαια τώρα δεν έχω αυτό το πρόβλημα αλλά και πάλι μου αρέσουν. Αυτή τη στιγμή στο σπίτι έχω babylino, pampers, champion. Του pampers δε ξέρω αλλά σα να μου μυρίζουν πετρέλαιο! Της babylino μου φαίνονται καλύτερα. champion έτσι κι έτσι. Της libero απλά δε μας ταιριάζουν.... προσωπικές απόψεις πάντα!!!!

 

Από αύριο champion -20% λάδι

my market libero μικρές συσκευασίες 2+1

πρατηριο εργοστασιου elite πίσω απο τα κτελ κηφισού δεκαήμερο bazzar από σήμερα (από 5-35 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

 

όντως έχει ωραία πραγματάκια, αλλά ρε κορίτσια πως μεταφράζεται το $ σε ???? :oops:

από την τιμή που γράφουνε σε δολλάρια υπολογίζουμε κάτι λιγότερο σε ευρώ? αν ναι, πόσο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπαίνεις εδώ και να βλέπεις

http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tools/currency.high.html

 

αλλά να σου πω για να μην χαίρεσαι τζάμπα....

πρώτον δεν στέλνουν ελλάδα ακόμα....

και δεύτερον οι τιμές που έχουν στο σαιτ δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με τις ελληνικες!!! Φορεμα που το είχε 130λίρες = 145ευρώ εγώ το πήρα 210ευρώ!!!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι πανες του Lidl γιατι....???Αμα εχω κουπονια παιρνω απο τις επωνυμες, αλλιως lidl και παλι lidl...Aπο τις πανες θα μας κρινουν αμα ειμαστε ψωνια ή οχι...Σιγα μην τα σκαω για κατι που προοριζεται για τα σκουπιδια σε χρονο μηδεν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Babylino και κουπόνια....κορίτσια για όποιον ενδιαφέρεται 800-11-84200 για να ζητήσει να γίνει μέλος του Babylino club, σου στέλνουν κουπόνια εκπτωτικά στο σπίτι και μάλιστα αυτή την περίοδο έχουν και έκπτωση ήδη τα πακέτα -6.

 

 

Τώρα μόλις έβαλα για πρώτη φορά στην μπέμπα μου να δω αν θα μου αρέσουν!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως εγραψα και στον τιτλο και οι μανουλες εχουν ψυχη :D:D, ακουσα στο ραδιοφωνο οτι τα καταστηματα Η & Μ (αλυσιδα γυναικειων ρουχων) εχουν εκπτωση στα μπουφαν 20% εως 29/11!

Επισης επειδη εργαζομαι στο χωρο της ειδικης αγωγης πολλα σωματεια τωρα για γιορτες οργανωνουν αξιολογα bazaar συνηθως στο μετρο του Συνταγματος με επωνυμα καθημερινα ρουχα σε παρα πολυ καλες τιμες!!!

Καλες αγορες κοριτσια & καλα μας Χριστουγεννααααα!!!!!!!!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ με τα μπειμπυλινο,τωρα δε με το στικερακι -6 που τα πηρα απο το καρφουρ 10.8 μου βγαινει πιο οικονομικα το τεμαχιο κ απο του λιντλ ,βασικα επειδη δεν κανει ερεθισμους βαζουμε τα παντα ,οτι βρουμε προσφορα,τωρα καναμε στοκ απο μπειμπυλινο στην αποθηκουλα

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ με τα μπειμπυλινο,τωρα δε με το στικερακι -6 που τα πηρα απο το καρφουρ 10.8 μου βγαινει πιο οικονομικα το τεμαχιο κ απο του λιντλ ,βασικα επειδη δεν κανει ερεθισμους βαζουμε τα παντα ,οτι βρουμε προσφορα,τωρα καναμε στοκ απο μπειμπυλινο στην αποθηκουλα

 

και εγώ έτσι θα κάνω γιατί είδα ότι δεν ήταν του λιντλ η προσφορά που περίμενα και έτσι θα πάω στο σκλαβενίτη να παρω babylino με -6 +κουπονι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα Carrefour απορρυπαντικά πλυντηρία planet 72 μεζούρες, 18,96 και ένα άλλο (1+ 1 δηλαδή) με τις ίδιες μεζούρες δώρο!

 

Εχω παρει ενα planet πριν ενα μηνα αλλα δεν το δοκιμασα ακομη, ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ενα planet πριν ενα μηνα αλλα δεν το δοκιμασα ακομη, ειναι καλο?

Εγώ που το δοκίμασα δεν μπορώ να πώ ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Για τα σκούρα ρούχα είναι καλύτερο αλλά για τα λευκά δεν μπορώ να πω το ίδιο. Για παράδειγμα οι πετσέτες της κουζίνας δεν καθαρίζουν στο βράσιμο. Σίγουρα δεν είναι σαν το αριέλ που χρησιμοποιούσα.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ενα planet πριν ενα μηνα αλλα δεν το δοκιμασα ακομη, ειναι καλο?

Απ'ότι λένε καλό είναι. Για μένα σχεδόν όλα τα απορρυπαντικά το ίδιο είναι. Μόνο που έχω την εντύπωση ότι στην Ελλάδα τα πουλάνε πανάκριβα, διπλάσια τιμή απ'ότι στην Ευρώπη, το ίδιο και τις πάνες, κι έτσι κυνηγάω προσφορές, στίκερς, κουπόνια κλπ. Τι να κάνουμε με όλες αυτές τις εταιρίες που κερδοσκοπούν ξεδιάντροπα εις βάρος μας!:evil:

Link to comment
Share on other sites

. Σίγουρα δεν είναι σαν το αριέλ που χρησιμοποιούσα.

Συμφωνώ ότι το Αριέλ είναι καλό απορρυπαντικό, το μπουκοτάρω όμως συστηματικά, γιατί κάποτε είχε φτάσει περίπου 25 ευρώ, ανεπίτρεπτο, σχεδόν ένα ημερομίσθιο για ένα κουτί απορρυπαντικού! Μπουκοτάρω συστηματικά εδώ και 2 χρόνια τα 2-3 πιο ακριβά προιόντα στο ράφι και τα αγοράζω μόνο όταν είνα σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...