Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts

nikol1981 θελω να παρω ενα καλο πλυντηριο που να μην καιει πολυ κ να ειναι μεγαλης χωριτικοτητας,επισης κατι παρομοιο θα ηθελα κ για στεγνωτηριο

 

Τελικά χθες συνδέσαμε το siemens WM14S740GR και έχω βάλει ήδη 3 πλυντήρια. ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΟ !!! ΑΘΟΡΥΒΟ ΕΝΤΕΛΩΣ. Ο υδραυλικός που ήρθε να το συνδέσει και να κάνει ευθυγράμμιση μου είπε ότι είναι το καλύτερο που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά και οικονομικό σε ενέργεια. Το έχω ερωτευτεί. Μόνο καφέ που δεν φτιάχνει :)

Σου κάνει αναγνωριση ακόμα και της παιδικής τροφής που όταν έπεφτε πάνω στα ρούχα του μικρού φαγητό ή φρούτο δεν έβγαινε με τίποτα. Σου κάνει αναγνώριση, για λεκέ από αίμα, πορτοκάλι, λάδι, βούτυρο χώμα, γρασίδι, κόκκινο κρασί, λεκέδες δύσκολους από βρωμιά σε κάλτσες. Και αν ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις αναγνωρίζει΄μόνο του τον λεκέ και σου επεκτείνει τον χρόνο καθαρισμού. Κανει αυτόματο ζύγισμα στα ρούχα και σου βγάζει πόσο τις εκατό ποσότητα απορρυπαντικού θα βάλεις στην θήκη. Σου καθαρίζει τις θήκες του απορρυπαντικού, μαλακτικού στο τέλος της πλύσης, σου αναγράφει πόσος χρόνος απομένει, σου έχει πρόπλυση σχεδόν σε όλα τα προγράμματα, έχει φως στον κάδο, χρονοκαθυστέρηση. Μόνο καφέ που δεν φτιάχνει :)

Νικολ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου να πάρω αυτό το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

eliana_1976 καλησπερα για πες γιατι με ενδιαφερει κ μαλλον με εχεις πεισει μ αυτα που εγραψες,απο που το πηρες κ ποσο εαν επιτρεπεται?πηρες κ στεγνωτηριο?

Link to comment
Share on other sites

eliana_1976 καλησπερα για πες γιατι με ενδιαφερει κ μαλλον με εχεις πεισει μ αυτα που εγραψες,απο που το πηρες κ ποσο εαν επιτρεπεται?πηρες κ στεγνωτηριο?

 

Είχα στείλει στην Νικολ1981 ένα μήνυμα που είναι γνώστης του αντικειμένου, είχαμε κάνει βέβαια και έρευνα σε ποιο μοντέλο θα καταλήγαμε και τελικά η νικολ μας επιβεβαίωσε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι πολύ καλό. Πήγαμε το είδαμε σε Κωτσόβολο και Media markt γιατί δεν με έπαιρνε ο χρόνος για περισσότερο ψάξιμο. Πήρα αυτό mε τις 1200 στροφές και το αγόρασα 829,00 από την media markt (η νικόλ μου είπε ότι το πήρα ακριβά και ότι στις ελληνικές αλυσίδες ηλεκτρικών euronics, electronet ktl οι τιμές είναι μικρότερες και το συγκεκριμένο κυμαίνεται περίπου στα 750 ευρώ). Αν έχεις χρόνο ψάξε να βρεις διαφορά. O Κωτσόβολος το είχε 889 ευρώ και θα μας χρέωνε περίπου 120 ευρώ επιπλέον για γερανό αφού δεν έχουμε ασανσερ. Οπότε το κόστος ανέβαινε πολύ και προσωπικά το συγκεκριμένο μαγαζί το θεωρώ ότι "φουσκώνει" πολύ τις τιμές εάν θες να βάλεις δόσεις μέσω καταναλωτικού δανείου. Το επιτόκιο είναι μεγάλο και σου βάζει όλο έξτρα με προστασίες πληρωμών και κτλ και βγαίνει ένα επιπλέον πάνω από 300 ευρώ. Το λέω αυτό γιατί η μαμά μου πήγε να πάρει μια κουζίνα πιτσος κεραμική (χωρίς καν χρονοκαθυστέρηση, ούτε καν για εντιχοισμό. Εαν απλό μοντέλο). Της έβγαλαν τιμή 1217 ευρώ !!!!! από Κωτσόβολο πριν 2 μήνες και έφτασε με αυτές τις προστασίες κτλ Ομως είμασταν τυχεροί γιατί η τράπεζα δεν ενέκρινε το καταναλωτικό λόγω ότι μαμά έχει πολύ μικρό εισόδημα. Τελικά το αγόρασα εγώ από την ηλεκτρονική 937,00 μετά από μερικές μέρες και 15 ευρώ επιπλέον τα μεταφορικά για επαρχία. Σου τα γράφω αυτά για να δεις τι "παίζει" γύρω γύρω και με αυτές τις εκπτώσεις θα πάμε φυλακή που διαφημίζει ο συγκεκριμένος .......... αν είναι έτσι οι εκπτώσεις τότε ...απλά "σκοτώνουν" τις τιμές στα μοντέλα τις πλάκας.

Η

Link to comment
Share on other sites

Στεγνωτήριο δεν πήρα αλλά εάν είναι να πάρω θα είναι κάτι πολύ καλό. Αν αυτή τη στιγμή έπαιρνα στεγνωτήριο εγώ προσωπικά θα αγόραζα αυτό

σιεμενσ WT46W561BY

 

http://www.web-electric.gr/ecom/product.php?productid=18116

 

Είναι το μοναδικό που έχω βρει με αυτά τα χαρακτηριστικά και ενεργειακής κλάσης Α+++++ (-50% εξοικονόμηση ενέργειας)

Τώρα για περισσότερα πράγματα μόνο η νικόλ μπορεί να μας διαφωτίσει.

Νικολ σου στέλνω πελάτισσα:)

Βρε μήπως να άνοιγες κανένα μαγαζί δικό σου να ψωνίζαμε από σένα και να σου στέλναμε και πελάτες ?

Link to comment
Share on other sites

Στεγνωτήριο δεν πήρα αλλά εάν είναι να πάρω θα είναι κάτι πολύ καλό. Αν αυτή τη στιγμή έπαιρνα στεγνωτήριο εγώ προσωπικά θα αγόραζα αυτό

σιεμενσ WT46W561BY

 

http://www.web-electric.gr/ecom/product.php?productid=18116

 

Είναι το μοναδικό που έχω βρει με αυτά τα χαρακτηριστικά και ενεργειακής κλάσης Α+++++ (-50% εξοικονόμηση ενέργειας)

Τώρα για περισσότερα πράγματα μόνο η νικόλ μπορεί να μας διαφωτίσει.

Νικολ σου στέλνω πελάτισσα:)

Βρε μήπως να άνοιγες κανένα μαγαζί δικό σου να ψωνίζαμε από σένα και να σου στέλναμε και πελάτες ?

 

κοριτσια κ αγορια ευχαριστω....μαγαζι εχω αλλα δεν σας ειπα πιο για ν μην θεωρηθει διαφημιση κ ουτε βεβαα θα το κανω.θελω να σας λυνω αποριες γτ τοσα χρονια εχω δει κ ακουσει πολλα....ενημερωτηκα βγαινει καινουριο στεγνωτηριο siemens θα σας πω συντομα το μοντελο:P:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγόρασα κι εγώ το πλυντήριο της Siemens WM14S740GR με τις 1400 στροφές μετά από την πολύτιμη βοήθεια της Nicol1981 και συμφωνώ με την eliana_1976_ ότι είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!

Εγώ βέβαια το είχα ψάξει πάρα πολύ με τις τιμές και τελικά το αγορασα 810,00ευρώ. Πήρα και το στεγνωτήριο WT46W561BY το οποίο είναι υπέροχο, αλλά επειδή ποτέ δεν είχα στεγνωτήριο, ακόμα παιδεύομαι για να βρω το πιο οικονομικό και "ατσαλάκωτο" πρόγραμμα... Αυτό που δουλεύω περισσότερο μέχρι στιγμής κάνει 3 ώρες και τα βγάζει σε αρκετά καλή κατάσταση, αλλά ένα πάτημα με το σίδερο το θέλουνε πάλι ...

Από την αναζήτηση που έκανα τόσο καιρό για αυτές τις συσκευές, αυτο που έχω να πω είναι ότι τα μικρά τα μαγαζιά ηλεκτρικών είναι πιο ευέλικτα στις τιμές και με καλύτερους διακανονισμούς!

Γύρισα όλα τα μεγάλα καταστήματα της Θεσσαλονίκης και σε 2 από αυτά είχα γνωστούς σε "καλά πόστα" και τον καλύτερο διακονονισμό που μπόρεσα να πετύχω ήταν 12 μήνες άτοκα, 1.660,00ευρώ και 15,00ευρώ μεταφορικά.

Τελικά το πήρα από την ELECTRONET στο Κορδελιό, 1.660,00ευρώ με 18 μήνες άτοκα και χωρίς μεταφορικά!!! Και εδώ που τα λέμε, άλλο είναι να δίνεις 138,00ευρώ το μήνα και άλλο είναι τα 92,00ευρώ το μήνα....

 

Τέλος θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στην eliana_1976_ σχετικά με αυτό που έγραψε: Κανει αυτόματο ζύγισμα στα ρούχα και σου βγάζει πόσο τις εκατό ποσότητα απορρυπαντικού θα βάλεις στην θήκη

Πως το βλέπεις αυτό? Εγώ δεν το είδα πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ αγορια ευχαριστω....μαγαζι εχω αλλα δεν σας ειπα πιο για ν μην θεωρηθει διαφημιση κ ουτε βεβαα θα το κανω.θελω να σας λυνω αποριες γτ τοσα χρονια εχω δει κ ακουσει πολλα....ενημερωτηκα βγαινει καινουριο στεγνωτηριο siemens θα σας πω συντομα το μοντελο:P:p:p:p:p:p:p:p:p

 

 

Εγώ πάντως πιστεύω ότι δεν είναι κακό σε εμάς που ψάχνουμε και ρωτάμε τιμές να μας κάνεις κι εσύ μια προσφορά....

Γιατί λοιπόν να μην συνεχίσεις το πολύτιμο έργο σου και όταν κάποιος ρωτάει την γνώμη σου για τις τιμές, όπως έκανα εγώ με pm και φαντάζομαι κι άλλες κοπέλες, να μας λές τις τιμές που πουλάς στο μαγαζί σου και όποιος θέλει να το αγοράζει από σένα...

Δεν το βρίσκω καθόλου κακό αυτό και ας πούνε την γνώμη τους και τα άλλα κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τα ρούχα στον κάδο και γυρνάς τη ροδέλα πως το πρόγραμμα π.χ χρωματιστά σου εμφανίζει στην οθόνη μέχρι πόσα κιλά ρούχα (8 κιλά) πρέπει να βάλεις και ταυτόχρονα σου εμφανίζει μία μπάρα με μία τιμή π.χ 75%. Αυτό σημαίνει ότι τα ρούχα σου δεν είναι 8 κιλά αλλά λιγότερο και πρέπει να βάλεις 75% απορρυπαντικό και όχι 100%

Εγώ έχω αυτό με τις 1200 στροφές αλλά λογικά και στο δικό σου θα υπάρχει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια κ αγορια ευχαριστω....μαγαζι εχω αλλα δεν σας ειπα πιο για ν μην θεωρηθει διαφημιση κ ουτε βεβαα θα το κανω.θελω να σας λυνω αποριες γτ τοσα χρονια εχω δει κ ακουσει πολλα....ενημερωτηκα βγαινει καινουριο στεγνωτηριο siemens θα σας πω συντομα το μοντελο:P:p:p:p:p:p:p:p:p

 

nikol, μήπως να ανοίξουμε και ένα θέμα για κουζίνες-φούρνους, για να μας διαφωτίσεις και εκεί??? Υπάρχει άλλος που να ενδιαφέρεται?

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποια κοπελα στεγνωτηριο lg ή pitsos??

Θα ηθελα τις εντυπωσεις σας γιατι ειμαι αναμεσα στα 2 κ δεν ξερω ποιο να προτιμησω..

Ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω την όμορφη παρέα,που μετά απο διάβασμα όλων (ναι,ναι)των σελίδων αναλυτικά,αποφάσησα και αγόρασα και εγω ένα στεγνωτήριο.Δυστυχώς όμως έχει οδηγίες μόνο στα γερμανικά.Απο το κατάστημα μου είπαν ότι θα μου φέρουν σύντομα.Απο την ιστιοσελίδα που έψαξα,τις έχει μόνο γερμανικα ,ιταλικά και γαλλικά.Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε ,για να μην πειραματίζομαι άσκοπα?

Ζήτησε κάποια κοπέλα απο εσάς να της κάνουν δωρεάν επίδειξη?

Το μοντέλο που έχω αγοράσει είναι το siemens premium WT46W591.

Αναμένω με αγωνία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερίζω την όμορφη παρέα,που μετά απο διάβασμα όλων (ναι,ναι)των σελίδων αναλυτικά,αποφάσησα και αγόρασα και εγω ένα στεγνωτήριο.Δυστυχώς όμως έχει οδηγίες μόνο στα γερμανικά.Απο το κατάστημα μου είπαν ότι θα μου φέρουν σύντομα.Απο την ιστιοσελίδα που έψαξα,τις έχει μόνο γερμανικα ,ιταλικά και γαλλικά.Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε ,για να μην πειραματίζομαι άσκοπα?

Ζήτησε κάποια κοπέλα απο εσάς να της κάνουν δωρεάν επίδειξη?

Το μοντέλο που έχω αγοράσει είναι το siemens premium WT46W591.

Αναμένω με αγωνία...

 

παρε τηλ στο 2104277829-39 εκτοσ δευτερας δινεις τα στοιχεια σου κ το μοντελο κ στις στελνουν ταχυδρομικα.στο σιτε οντως δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ.Πήρα τηλέφωνο και έδωσα τα στοιχεία μου να μου στείλουν τις οδηγίες στα ελληνικά.Επίδειξη όμως ,μου είπαν ότι δεν γίνεται στα στεγνωτήρια.Μόνο στα πλυντήρια!Ισχύει αυτό?Ξέρετε κάτι?Με ποια λογική άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ.Πήρα τηλέφωνο και έδωσα τα στοιχεία μου να μου στείλουν τις οδηγίες στα ελληνικά.Επίδειξη όμως ,μου είπαν ότι δεν γίνεται στα στεγνωτήρια.Μόνο στα πλυντήρια!Ισχύει αυτό?Ξέρετε κάτι?Με ποια λογική άραγε?

 

στα πλυντηρια η επιδειξη γινεται απο εταιριες με προιοντα καθαρισμου(skip ariel κτλ κ μονο σε αθηνα θεσ/κη πατρα.ανθες μπορει να σου κανει το service με το αναλογο κοστος φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παιδιά, πήρα κι εγώ στεγνωτήριο Bosch, δε θυμάμαι μοντέλο, ενεργειακής κλάσης Β. Το χρησιμοποίησα 4-5 φορές, μια χαρά τα βγάζει τα ρούχα, σιδερώνω πλέον μόνο τα απολύτως απαραίτητα. Γλίτωσα κι απ'αυτό, το μεγάλο καθημερινό άγχος μου. Τώρα βέβαια, θα περιμένω και το λογαριασμό της ΔΕΗ πριν του πλέξω το εγκώμιο....

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το πλυντήριο της Siemens WM14S740GR με τις 1400 στροφές μετά από την πολύτιμη βοήθεια της Nicol1981 και συμφωνώ με την eliana_1976_ ότι είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!

Εγώ βέβαια το είχα ψάξει πάρα πολύ με τις τιμές και τελικά το αγορασα 810,00ευρώ. Πήρα και το στεγνωτήριο WT46W561BY το οποίο είναι υπέροχο, αλλά επειδή ποτέ δεν είχα στεγνωτήριο, ακόμα παιδεύομαι για να βρω το πιο οικονομικό και "ατσαλάκωτο" πρόγραμμα... Αυτό που δουλεύω περισσότερο μέχρι στιγμής κάνει 3 ώρες και τα βγάζει σε αρκετά καλή κατάσταση, αλλά ένα πάτημα με το σίδερο το θέλουνε πάλι ...

Από την αναζήτηση που έκανα τόσο καιρό για αυτές τις συσκευές, αυτο που έχω να πω είναι ότι τα μικρά τα μαγαζιά ηλεκτρικών είναι πιο ευέλικτα στις τιμές και με καλύτερους διακανονισμούς!

Γύρισα όλα τα μεγάλα καταστήματα της Θεσσαλονίκης και σε 2 από αυτά είχα γνωστούς σε "καλά πόστα" και τον καλύτερο διακονονισμό που μπόρεσα να πετύχω ήταν 12 μήνες άτοκα, 1.660,00ευρώ και 15,00ευρώ μεταφορικά.

Τελικά το πήρα από την ELECTRONET στο Κορδελιό, 1.660,00ευρώ με 18 μήνες άτοκα και χωρίς μεταφορικά!!! Και εδώ που τα λέμε, άλλο είναι να δίνεις 138,00ευρώ το μήνα και άλλο είναι τα 92,00ευρώ το μήνα....

 

Τέλος θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στην eliana_1976_ σχετικά με αυτό που έγραψε: Κανει αυτόματο ζύγισμα στα ρούχα και σου βγάζει πόσο τις εκατό ποσότητα απορρυπαντικού θα βάλεις στην θήκη

Πως το βλέπεις αυτό? Εγώ δεν το είδα πουθενά...

 

Μια και έχουμε το ίδιο πλυντήριο μπορείς να μου πεις που βάζεις το ΥΓΡΟ απορρυπαντικό ??? Στον κάδο μέσα σε μπαλίτσα ή στο συρτάρι του απορρυπαντικού ??? Σε ρωτάω για τον εξής λόγο. Εγώ χρησιμοποιώ Skip σκόνη, αλλά και υγρο μερικές φορές ειδικά στα σκουρόχρωμα. Επιλέγω σχεδόν σε όλα τα ρούχα πρόπλυση οπότε το εγχειρίδιο λέει ότι όταν είναι σκόνη μοιράζουμε τη μισή στην μία θήκη του απορρυπαντικού (θέση Ι) και την άλλη μισή ποσότητα στην άλλη θήκη του απορρυπαντικού (θέση ΙΙ). Δοκίμασα να βάλω υγρο απορρυπαντικό το μοίρασα στις δύο θήκες αφού είχα επιλέξει πρόπλυση αλλά το απορρυπαντικό γλιστράει και πέφτει και από τις δύο θέσεις όταν ξεκινάει το πλύσιμο. Διάβασα τις οδηγίες και αναφέρει για ένα ένθετο για το υγρό απορρυπαντικό στην θήκη που στο δικό μου δεν υπάρχει. Τι να κάνω όταν χρησιμοποιώ υγρό να μην επιλέγω πρόπλυση και να το βάζω όλο από την αρχή στην ίδια θήκη ?? Εχεις καμμιά ιδέα ??

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποια κοπελα στεγνωτηριο lg ή pitsos??

Θα ηθελα τις εντυπωσεις σας γιατι ειμαι αναμεσα στα 2 κ δεν ξερω ποιο να προτιμησω..

Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Περασε καιρος και δεν ξερω αν τελικα κατεληξες σε καποιο.

Εγω πηρα της lg ως πιο οικονομικο. Ειναι 7κιλο. Το εχω 5 χρονια και του εχω βγαλει την ψυχη. Επειδη εχω ζωα εξω, ακομα και το καλοκαιρι στεγνωνω τα παντα στο στεγνωτηριο. Επισης επειδη μενω στην εξοχη και εχουμε γη, λασπες, ζωα κλπ βγαζω αμετρητα πλυντηρια και αντιστοιχως στεγνωτηρια.

Μου επαθε μια βλαβη μια φορα και εδωσα 30 ευρω και την επισκευασα. Επισης το φιλτρακι τα εφτυσε και θελει αντικατασταση (γυρω στα 10 ευρω κανει)

Μιλαμε ομως για πολυ σκληρη χρηση σχεδον ξενοδοχειου (!!!) και τα ρουχα βγαινουν μαλακα, αφρατα και πολυ στεγνα. Ειναι και παμφτηνο (εκανε 270 ευρω).

Σιγουρα δε θα κρατησει μια ζωη, αλλα για τα λεφτα του ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια και έχουμε το ίδιο πλυντήριο μπορείς να μου πεις που βάζεις το ΥΓΡΟ απορρυπαντικό ??? Στον κάδο μέσα σε μπαλίτσα ή στο συρτάρι του απορρυπαντικού ??? Σε ρωτάω για τον εξής λόγο. Εγώ χρησιμοποιώ Skip σκόνη, αλλά και υγρο μερικές φορές ειδικά στα σκουρόχρωμα. Επιλέγω σχεδόν σε όλα τα ρούχα πρόπλυση οπότε το εγχειρίδιο λέει ότι όταν είναι σκόνη μοιράζουμε τη μισή στην μία θήκη του απορρυπαντικού (θέση Ι) και την άλλη μισή ποσότητα στην άλλη θήκη του απορρυπαντικού (θέση ΙΙ). Δοκίμασα να βάλω υγρο απορρυπαντικό το μοίρασα στις δύο θήκες αφού είχα επιλέξει πρόπλυση αλλά το απορρυπαντικό γλιστράει και πέφτει και από τις δύο θέσεις όταν ξεκινάει το πλύσιμο. Διάβασα τις οδηγίες και αναφέρει για ένα ένθετο για το υγρό απορρυπαντικό στην θήκη που στο δικό μου δεν υπάρχει. Τι να κάνω όταν χρησιμοποιώ υγρό να μην επιλέγω πρόπλυση και να το βάζω όλο από την αρχή στην ίδια θήκη ?? Εχεις καμμιά ιδέα ??

 

οταν χρησιμοποιουμε προπλυση δεν μπορουμε να βαζουμ υγρο απορρυπαντικο.

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι στην θηκη της προπλυσης να βαζεις σκονη κ στην κυριος πρεπει να εχει ενα μπλε εξαρτηματακι μεσα στην θηκη το οποιο κατεβαζεις κ συγκρατει το υγρο για λιγη ωρα

Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιουμε προπλυση δεν μπορουμε να βαζουμ υγρο απορρυπαντικο.

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι στην θηκη της προπλυσης να βαζεις σκονη κ στην κυριος πρεπει να εχει ενα μπλε εξαρτηματακι μεσα στην θηκη το οποιο κατεβαζεις κ συγκρατει το υγρο για λιγη ωρα

 

Αυτό το εξαρτηματάκι σιγά μην το συγκρατεί, δοκίμασα με λίγο νερό. Απλά θα κάνω το άλλο που είπες. Θα επιλέγω πρόπλυση και θα βάζω μέσα στον κάδο την μπαλίτσα με το μισό υγρό απορρυπαντικό και το υπόλοιπο σε σκόνη στην κυρία πλύση. Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εξαρτηματάκι σιγά μην το συγκρατεί, δοκίμασα με λίγο νερό. Απλά θα κάνω το άλλο που είπες. Θα επιλέγω πρόπλυση και θα βάζω μέσα στον κάδο την μπαλίτσα με το μισό υγρό απορρυπαντικό και το υπόλοιπο σε σκόνη στην κυρία πλύση. Ευχαριστώ !!

 

το νερο εννοειτε οτι θα περναει απο κει!!!!πως θα τραβηξει το απορρυπαντικο.σιγουρα μπορει κ το κρατει.το κατεβασες μεχρι να κανει κλακ????(σορρυ αλλα δεν περιγραφετε κ καλα)

Link to comment
Share on other sites

το νερο εννοειτε οτι θα περναει απο κει!!!!πως θα τραβηξει το απορρυπαντικο.σιγουρα μπορει κ το κρατει.το κατεβασες μεχρι να κανει κλακ????(σορρυ αλλα δεν περιγραφετε κ καλα)

 

Εβγαλα έξω τελειώς το συρτάρι όπως λένε οι οδηγίες, σήκωσα λίγο αυτό το πραγματάκι που είναι ένα εξάρτημα μπλε που προσαρμόζεται πάνω στη θήκη του μαλακτικού. Εβαλα λίγο νερό για να δω που θα πάει και το νερό βγήκε στην θέση του μαλακτικού. Αν πάρω την αντιπροσωπεία λες να μου δώσουν πληροφορίες ή θα μου ζητήσουν να έρθει τεχνικός ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...