Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΩΝ (ΒΟΗΘΕΙΑ!!)


marianna123

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΤΩΝ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΣΟΦΙΑ-ΜΑΡΙΑ Ή ΣΟΦΙΑ-ΜΥΡΤΩ!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολύ δύσκολα ονόματα για συνδυασμό...αλλά το μύρφια ωραίο μου ακούγεται!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΥΡΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΦΕΡΕΙ?ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΥΗΧΟ?ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΕΓΩ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΜΥΡΤΩ..

Link to comment
Share on other sites

Από όσα προτάθηκαν μου αρέσει το Μάρσια (αλλά δεν θυμίζει πολύ τα αρχικά ονόματα) και το Μαρισόφη. Το Μύρφια δεν μου αρέσει καθόλου.

Δυστυχώς δεν έχω κάτι να προτείνω, παρά μονο εφόσον σου αρέσει το Μυρτώ να την φωνάζετε και με τα 2. Δηλ. Σοφία-Μυρτώ Όταν είναι μικρά τα ονόματα δεν ακούγεται άσχημο να φωνάζεις το παιδί και με τα 2...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψυφιζω Μαρισοφη κ Μαρσια κ εγω. Τα δυο ονοματα εγω δε θα επελεγα να τα κρατησω, γιατι νομιζω δεν ειναι πολυ βολικο κ καποια στιγμη ετσι κ αλλιως Θα μεινει το ενα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τα συνδυάσεις? Το Μυρτώ είναι υπέροχο απο μόνο του!!! και εγώ έχω βαπτιστεί με 2 ονόματα, αλλα χρησιμοποιώ μόνο το ένα... Πάντως το Μαρισόφη & το Μύρφια δεν μου αρέσουν καθόλου. Το πρώτο είναι σαν να φωνάζεις μαρή σόφηηηηη & το δεύτερο είναι δύσκολο να το πείς. :) Το Μάρση & το Μάρσια δεν είναι καθόλου κακά...

Link to comment
Share on other sites

To Μαρισόφη χρησιμοποιείται νομίζω και ακούγεται ήδη. Άλλο ένα που άκουσα πριν λίγες μέρες είναι Μαριφώφη, λένε μια κοπέλα περίπου 20 ετών δασκάλα μπαλέτου εκεί που πάει και η κόρη μου.

 

Μυρσώ πως σου ακούγεται; (Μυρ-τώ- Σο-φία)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη βρε κορίτσια αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να χαλάμε τόσο ωραία ονόματα με υποκοριστικά. Το Μυρτώ αλλά και το Σοφία παραείναι ωραία ονόματα για να τα χαλάσουμε με συνδυασμούς που πραγματικά δεν λένε και τίποτα. Αν είναι βγάλε κάποιο άλλο όνομα γιατί είναι κρίμα να μην ακούγονται ολόκληρα ειδικά το Μυρτώ που είναι φανταστικό! Ταπεινή μου γνώμη πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε κορίτσια αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να χαλάμε τόσο ωραία ονόματα με υποκοριστικά. Το Μυρτώ αλλά και το Σοφία παραείναι ωραία ονόματα για να τα χαλάσουμε με συνδυασμούς που πραγματικά δεν λένε και τίποτα. Αν είναι βγάλε κάποιο άλλο όνομα γιατί είναι κρίμα να μην ακούγονται ολόκληρα ειδικά το Μυρτώ που είναι φανταστικό! Ταπεινή μου γνώμη πάντα...

 

κι εγω συμφωνω! Ειδικα το Μυρτώ είναι τέλειο όνομα...

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους!!! χρειάζομαι τη φαντασία σας στο συνδυασμό ονομάτων που σκέφτομαι για την κορούλα μου!!!Θέλουμε να τη βαφτίσουμε Ιωάννα-Σοφία!! Μπορεί να προκύψει κάποιος συνδυασμός από αυτά τα δύο ονόματα. Αυτά που έχουμε σκεφτεί είναι Σόνια ή Σοφιάννα. Τί λέτε και εσείς?? Έχετε κάποια άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! χρειάζομαι τη φαντασία σας στο συνδυασμό ονομάτων που σκέφτομαι για την κορούλα μου!!!Θέλουμε να τη βαφτίσουμε Ιωάννα-Σοφία!! Μπορεί να προκύψει κάποιος συνδυασμός από αυτά τα δύο ονόματα. Αυτά που έχουμε σκεφτεί είναι Σόνια ή Σοφιάννα. Τί λέτε και εσείς?? Έχετε κάποια άλλη ιδέα?

 

Μεταξύ των δύο προτιμώ προσωπικά το Σόνια..θα μπορούσες όμως να την πεις και Φάνια!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Σόνια και στο Φάνια θα ξεχνάνε τη γιορτή του...Αυτό ειναιτο κακό με τα διπλά. Την πάτησα με την κόρη του ξάδελφου μου, Μελίνα, Μερόπη Ελένη, ούτε καν θυμηθηκα προχτές..Η μαμα της τοχει παράπονο ότι την ξεχνάνε όλοι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...