Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδότοπος σε Ν.Ιωνία,Ν.Ηράκλειο,Λυκόβρυση,Μαρούσι


Recommended Posts

Σκέφτομαι να επιλέξω παιδότοπο για τα γενέθλια της 3χρονης κόρης μου. Από μία έρευνα από το internet, είμαι ανάμεσα σε Παραμύθι (Ν.Ιωνία), ballons (Ν.Ηράκλειο), Αμπρακατάμπρα (Λυκόβρυση) και VoltaFunPark (Avenue Μαρούσι). Έχει κάποια μητέρα επισκεφθεί κάποιο από τα παραπάνω;

Γενικά με ενδιαφέρουν: να μην καπνίζουν, να προσέχουν τα παιδιά, να μην είναι φθαρμένα τα παιχνίδια, να είναι καλό το φαγητό και να είναι λογικές οι τιμές.

4MLyp3.pngsJbbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω επισκεφτεί το Volta, το Παραμύθι και το Ballons όχι όμως ως προσκεκλημένη σε πάρτυ. Έχουμε και λέμε: Το Volta είναι πολύ ωραίο, περιποιημένο, με πολλά παιχνίδια, ωραία παιχνιδοκατασκευή. Δεν έχω κάτι αρνητικό να σου πω. Το ίδιο και το Ballons. Για το Παραμύθι γνωρίζω ότι κάνουν καλές τιμές στα πάρτυ και η κυρία που το έχει είναι πολύ συνεννοήσιμη και συμπαθητική, αλλά ο χώρος αν και περιποιημένος μου φαίνεται κάπως περιορισμένος, χωρίς πολλά παιχνίδια.

Για το ΑμπραΚατάμπρα έχει κάνει πολύ θετικά σχόλια στο Parents μια μαμά (νομίζω το nickname της είναι Giota, αλλά έχει περάσει πολύς καιρός, αν το βρω θα σου στείλω το link).

Επειδή καταλαβαίνω ότι μάλλον είσαι από τη περιοχή, ρίξε και μια ματιά στο Γλυφιτζούρι (http://www.glifitzouri.gr). Είναι στο Νέο Ηράκλειο πάνω από τη Λεωφ. Ηρακλείου στο ύψος της Ιφιγενείας. Ήμουν καλεσμένη σε ένα πάρτυ πρόσφατα εκεί. Ο χώρος είναι μαζεμένος ώστε να μη κηνυγάς συνέχεια το παιδί, οι κοπέλες που τα πρόσεχαν ήταν πολύ καλές, μου άρεσε η παιχνιδοκατασκευή και έδωσαν στη φίλη μου τη δυνατότητα να κλείσει και να πληρώσει μόνο το χώρο και τος καφέδες ενώ έφερε τα φαγητά από το σπίτι της.

Να χαίρεσαι τη κορούλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Αφροδίτη, πολύτιμη η βοήθειά σου. Θα δω και για το γλυφιτζούρι, γιατί ήθελα για λίγα άτομα - οπότε επειδή είναι μαζεμένο μάλλον είναι καλύτερο.

4MLyp3.pngsJbbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω εχω κανει παρτυ και στο γλυφιτζουρι κ στο παραμυθι.Και για τα 2 εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο τους ιδιοκτητες, ο χωρος κ στα 2 μαζεμενος, εχεις δηλ τα παιδια σου στο οπτικο πεδιο κ γενικα ημουν ευχαριστημενη.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνει και εμείς πάρτυ στο paramythi και μείναμε υπερ ευχαριστημένοι. Μας δώσανε στο τέλος ένα dvd που έδειχνε το πάρτυ μας. Όσο για το χωρο, προσεγμένος, περιποιημένος και μπορείς να ελέγξεις άνετα το παιδί σου. Τώρα για τις τιμές καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους και να ζητήσεις να σου πουν αν έχουν προσφορές. Έχουμε πάει και στα balloons στο Χαλανδρι, δεν μου πολυάρεσε γιατί γινόταν πανικός από κόσμο, σκέτος πανζουρλισμός παρόλο που πήγαμε Παρασκευή. Οπου και να τα κάνετε τα γενέθλια της κορούλας σου είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε όμορφα. Χρόνια της πολλά.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχαριστώ όλες τις μανούλες που με βοήθησαν με τις εμπειρίες τους. Τελικώς το πάρτυ έγινε στο γλυφιτζούρι στο Ν.Ηράκλειο. Ήταν η καλύτερη επιλογή για μικρά παιδιά (3-5 έτη). Μικρός, φωτεινός, μαζεμένος χώρος με ωραία κατασκευή. Τα παιδιά πέρασαν καλά. Οι κοπέλες ήταν πολύ γλυκές. Ο καφές καλός και τα μεζεδάκια άρεσαν πολύ (δεν επιτρέπουν πια να φέρεις δικά σου μεζεδάκια...). Η τούρτα πραγματικά εντυπωσίασε... Οι ιδιοκτήτες ευγενέστατοι. Η τιμή ήταν τσιμπημένη σε σχέση με τους άλλους που ρώτησα αλλά δεν το μετάνιωσα. Εύχομαι και στα δικά σας πετυχημένα γενέθλια.

4MLyp3.pngsJbbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Και να συμφωνήσω με τη φίλη lial. Καναμε κι εμείς το party μας στο Γλυφιτζούρι και περάσαμε εξαιρετικά. Οι κοπέλες ασχολήθηκαν πολύ με τα παιδιά και με τη δική μας εξυπηρέτηση. Η τούρτα ήταν φρεσκότατη και νοστιμότατη. Και τα μεζεδάκια των μεγάλων πολύ καλά. Μόνη μου ένσταση ότι οι μερίδες των παιδιών ήταν πολύ μικρές, αλλά μάλλον μόνο εμένα απασχόλησε γιατί τα μικρά φάνηκαν πολύ ευχαριστημένα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είμαι μητέρα ακόμα, 19 είμαι :P αλλά θυμάμαι που είχα πάει στο παραμύθι για γενέθλια-πρέπει να 'ταν στα οχτώ μου-...ομολογώ δεν μου άρεσε...δεν ξέρω, ίσως χει αλλάξει από τότε το παιχνίδι τους, αλλά εμένα μου είχαν δώσει την εντύπωση ότι μας καταπίεζαν!!δεν μας άφηναν να παίζουμε όπως θέλουμε, αλλά σύμφωνα με τους δικούς τους κανόνες..αν θυμάμαι καλά λίγες ώρες ήμασταν στα παιχνιδάκια, την υπόλοιπη ώρα μας απασχολούσαν αυτοί..

το παιδί στα πάρτυ θέλει να αισθάνεται ελεύθερο και όχι κατευθυνόμενο από άλλους.

 

ωραία απ'όσο θυμάμαι είχα περάσει στον παιδότοπο solemio, πάλι σε πάρτυ..

πάντως για καλοκαιρινό πάρτυ είναι τέλεια σε πισίνα!!είχα κάνει εκεί πάρτυ,μεγαλύτερη βέβαια( 11??) , και είχαν μείνει όλοι ξετρελαμένοι!!!:) δεν θυμάμαι πού ήταν, νομίζω νέα μάκρη αλλά θα ρωτήσω τη μαμά μου να σας πω!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμια σχεση με νεα μακρη, κορωπι ηταν:P λιγο ακριβουτσικο, αλλα αξιζε τα λεφτα του με το παραπανω!!!ειχε κ τραπεζακια για τους γονεις διπλα απο την πισινα για να επιβλεπουν τα παιδια τους...τους είχαμε ενημερωσει βεβαια να τους φερουν κ αλλαξιά,μετα σβησαμε την τουρτα, παιξαμε κτλ κτλ:) πολυ ωραια!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Το θέμα είναι αρκετά παλιό αλλά τώρα με απασχόλησε οπότε σκέφτηκα να γράψω τη πρόσφατη εμπειρία μου... Ψάχνοντας να βρω παιδότοπο για τα γενέθλιά των αγοριών μου (2 &4 χρόνων) στο νέο Ηράκλειο επισκέφτηκα το γλειφιτζούρι, το balloons και το toysland.

Το πρώτο ήταν επιεικώς απαράδεκτο... Πολύ παλιός εξοπλισμός χωρίς συντήρηση και δυστυχώς πολύ βρώμικο! Στις θέσεις που έχει για τα παπούτσια είχε κάποια ζευγάρια κάλτσες που εμοιαζαν να είναι εκεί για χρόνια... Η τουαλέτα είχε χαλασμένο καζανακι που δεν δούλευε, σαπούνι για τα χέρια δεν υπήρχε...και για μια ώρα που ήμασταν εκεί Σάββατο απόγευμα δεν υπήρχε καν κοπέλα να προσέχει τα παιδιά.γενικά ήταν μια μεγάλη απογοήτευση...

Το balloons από την άλλη ήταν μια χαρά. Αρκετά μεγάλος χώρος με πολλά παιχνίδια για όλες τις ηλικίες και αρκετά καθαρό. Παρασκευή απόγευμα με αρκετά παιδιά και μια κοπέλα για να τα κοιτάει... Σε γενικές γραμμές μια χαρά απλώς δεν βολευε εμένα ο χώρος που διέθεταν για τα παρτυ γιατί οι γονείς δεν είχαν οπτική επαφή με τα παιδιά. Και λόγω του ότι τα δικά μας είναι και μικρά(13 μηνών το μικρότερο) δεν με βόλευε.

Τέλος το toysland είναι κατά τη γνώμη μου για μεγαλύτερες ηλικίες. Πήγαμε Σάββατο απόγευμα και γινόταν απλώς πανικός. Ήταν περίπου 40 παιδάκια με 1 κοπέλα να επιβλεπει θεωρητικά, τα περισσότερα 8-10 και κάποια από αυτά από παρτυ που διεξαγοταν εκείνη την ώρα...οι μισοί γονεις με τα μικρότερα παιδιά ήταν όρθιοι γιατί γινόταν χαμός και δεν φαινόταν να είναι κανένας χαλαρός και να απολαμβάνει τον καφέ του...ούτε εμείς που στη μισή ώρα φύγαμε...

Αύριο θα πάμε σε ένα παρτυ φίλου σε παιδότοπο στο Γαλάτσι που μου είπε ότι είναι πολύ καλός...αντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...