Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γλαστρακια -κουβαδακια για μπουμπουνιερα!!!!!


malouni

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον, αγορασα διαφορα χαρτια, αλλα με δυσκολεψαν αρκετα. τα χοντρα χαρτια, δυσκολα διπλωνουν, αλλα στο τελος στεκονται καλυτερα. πηρα 19γρ και 20γρ. θα δοκιμασω και με κατι αλλα το απογευμα... θα σας τα δειξω την κυριακη να μου πειτε τη γνωμη σας...

παντως θελει πολυ δουλεια!!! εγω θελω να κανω και χωνακια και μπομπονιερες...καηκαμε!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Mπράβο κορίτσι μου που προετοιμάζεσαι τόσο νωρίς αλλά μην το λες τόσο απότομα γιατί εμείς που βαφτίζουμε ιούνιο..... κάτι παθαίνουμε!!!!!!!!!!!!

22 Ιουνιου βαφτιζω και εγω...απο την κουραση και το ξενυχτι ομως, ολο λαθη κανω τελευταια. καηκε ο σκληρος!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

NESTOROUDI η Vera απάντησε για το προσκλητήριό της ότι "Το χαρτι για τα καραβακια εχει βαρος 160 γραμμαρια και κοστιζει 6.90 απο το ΜΑΞ!" Δεν είναι πολύ μεγάλη η διαφορά από αυτά που χρησιμοποίησες εσύ?

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!!!! βοηθηστε με και μενα!!! θελω να φτιαξω τις μπουμπουνιερες αυτες για τη βαπτιση της μικρουλας μου τον Ιουλιο και δεν ξερω που θα βρω τετοια κουβαδακια χρωματιστα. Μου ειπαν για την οδο Ανθεων στα Πατησια αλλα απο οτι ξερω δεν πουλανε λιανικη. Εχετε καμιά ιδεα????? ευχαριστω

mpompo_0x76.jpg

ωραια κουβαδακια εχει στο Σοφρωνα στη Βουλιαγμενης .Σου δινουν και μια προταση για το πως να τα φτιαξεις.νομιζω 0,90 το κουβαδακι.
Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI η Vera απάντησε για το προσκλητήριό της ότι "Το χαρτι για τα καραβακια εχει βαρος 160 γραμμαρια και κοστιζει 6.90 απο το ΜΑΞ!" Δεν είναι πολύ μεγάλη η διαφορά από αυτά που χρησιμοποίησες εσύ?

μαξ εδω δεν εχουμε απ οσο γνωριζω....δοκιμασα και τα 160γρ. βρηκα φτηνο χαρτι στο μακρο. αλλα τα 160γρ που δοκιμασα απο το πλαισιο, ηταν πολυ καλυτερης ποιοτητας και δεν μου σκιστηκε καθολου, ενω το φτηνο στις τσακισεις μου σκιζοτανε καποιες φορές. το αλλο το δουλευα καλυτερα. νομιζω οτι θα κανω 2 ειδων προσκλητηρια. απο φτηνο χαρτι και ακριβο χαρτι... παντως θελει δουλεια, δεν ειναι τοσο ευκολο. εχω να φτιαξω 80 προσκλητηρια!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι... εγώ τις μπομπονιέρες - γλαστράκια θα τις έχω επάνω στα τραπέζια των καλεσμένων, μπροστά από κάθε πιάτο. Τις παιδικές θα τις μοιράσει κοπέλα-ψυχαγωγός στα παιδάκια. Το ερώτημα μου είναι : σε κάθε τραπέζι πόσες μπομπονιέρες να τοποθετήσουμε, εφόσον εκεί θα κάθονται και μεγάλοι αλλά και παιδιά, που ήδη θα έχουν πάρει μπομπονιέρες????? δεν θέλω να κάνω sitting, οπότε έχω μπερδευτεί... βοηθήστε με σας παρακαλώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι... εγώ τις μπομπονιέρες - γλαστράκια θα τις έχω επάνω στα τραπέζια των καλεσμένων, μπροστά από κάθε πιάτο. Τις παιδικές θα τις μοιράσει κοπέλα-ψυχαγωγός στα παιδάκια. Το ερώτημα μου είναι : σε κάθε τραπέζι πόσες μπομπονιέρες να τοποθετήσουμε, εφόσον εκεί θα κάθονται και μεγάλοι αλλά και παιδιά, που ήδη θα έχουν πάρει μπομπονιέρες????? δεν θέλω να κάνω sitting, οπότε έχω μπερδευτεί... βοηθήστε με σας παρακαλώ!!!!!

μηπως να μοιρασεις και τις παιδικες στα τραπεζια? Αλλιως θα διπλομοιρασεις... δεν εχω δει κατι αλλο

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω δυστυχως δεν θα κανω γλαστρακια τελικα...πηγα χτεα στο ικεα να παρω κασπω λευκα και ειχαν τελειωσει τα φτηνα. ειχαν με 1,5€...δεν λεει. ειχε και σχεδιο αναγλυφο απ εξω, αρα δεν μπορω να ζωγραφισω...κριμα και το δοκιμαστικο εγινε πολυ ομορφο...τωρα πρεπει αμεσα να αποφασισω τι θα κανω!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ, μπραβο αστερακι, πολυ γλυκουλια εγιναν!! και το λουλουδακι ειναι ωραιο, του παει. σε αυτα τα γλαστρακια τα πολυ μικρα, δεν εχεις πολλες επιλογες. λιγα φυτα βγαινουν σε τοσο μικρα γλαστρακια. και η κορδελα φοβερη!!!

εγω τελικα πηγα και ψωνισα απο το coverpack. πηρα κατι ανθρωπακια σαν ναυτακια και τα ετοιμαζω τωρα. θα τα ανεβασω και εγω συντομα. βρηκες παρτερακια για να τα βαλεις μεσα? αυριο θα παω σε ενα γνωστο μου ξυλουργο που φτιαχνει διαφορα, να ρωτησω αν μπορει να μου τα φτιαξει. βρηκα στα λουλουδαδικα ενα μαγαζι που τα νοικιαζει. 7€ το παρτερακι. εχει ομως 1 σιελ, 1 ροζ, 1 πρασινο και 1 κιτρινο. εγω τα θελω ιδια...

δοκιμαζω και αλλες παραλλαγες....θα ενημερωσω

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

χάρηκα που σας άρεσαν γιατί εγώ δεν ενθουσιάστηκα και πολύ !!!!

την κορδέλα την τύπωσα στο success και έδωσα κοντά στα 80 ευρουλάκια για 400 μέτρα (δεν κάνουν λιγότερα). για να σταθεί το πουγκάκι έβαζα και μία σταγόνα σιλικόνη. τι άλλο????

nestoroudi, έχεις δίκαιο έχω παραγγείλει τελικά φυτά παχύφυλλα γιατί δεν έχω και πολλές επιλογές και αυτή την εποχή... ελπίζω να είναι όλες οι μπομπονιέρες όμορφες και κυρίως να αρέσουν στους φίλους μας....

Άντε να δούμε και τις δικές σου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω ότι δεν θα χρειαστώ καφασάκια γιατί θα τις μοιράζω στα τραπέζια των καλεσμένων.

Μπραβο , πολυ ομορφες ειναι και ειδικα αν τις στολισεις

στα τραπεζια, φανταζομαι θα ειναι φανταστικο το αποτελεσμα!!!!!

Με το καλο λοιπον!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αστερακι τελικα κι εμεις μετα απο ψαξιμο καταληξαμε στο κτημα λικνο. νομιζω οτι ειναι οτι πιο ομορφο.οι μπουμπουνιερες σου ειναι υπεροχες!και ταιριαζουν υπεροχα με το χωρο!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...