Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φθηνη εκτυπωση φωτογραφιων


sandy8

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας, εχω ενα θεματακι. Μεχρι πριν λιγο καιρο εμφανιζα τις φωτογραφιες μας απο την ψηφιακη σε ενα μαγαζι στη Θεσσαλονικη μονο 0.12 λεπτα η μια, αλλα δυστυχως εκλεισε. Γνωριζετε να μου πειτε καποιο αλλο μαγαζι που να εκτυπωνει φθηνες φωτο? Ρωτησα στα φωτογραφεια της γειτονιας μου κ μου ειπαν 0.40 λεπτα κ μου φανηκαν λιγο τσιμπημενες γιατι δεν εμφανιζω 5-10 αλλα τουλαχιστον 70 φωτο το μηνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς κορίτσια τις εκτυπώνουμε με 11 λεπτά τη μία, στον Κογχυλάκη, στη Δωδεκανήσου. Απ' όσο ξέρω μου κάνει ειδική τιμή λόγω των πολλών φωτογραφιών που εκτυπώνουμε (περίπου 100 κάθε μήνα) αλλά και γενικότερα η τιμή του νομίζω είναι 13 λεπτά η μία. Μπορείτε να κάνετε ένα τηλέφωνο να ρωτήσετε για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κορίτσια τις εκτυπώνουμε με 11 λεπτά τη μία, στον Κογχυλάκη, στη Δωδεκανήσου. Απ' όσο ξέρω μου κάνει ειδική τιμή λόγω των πολλών φωτογραφιών που εκτυπώνουμε (περίπου 100 κάθε μήνα) αλλά και γενικότερα η τιμή του νομίζω είναι 13 λεπτά η μία. Μπορείτε να κάνετε ένα τηλέφωνο να ρωτήσετε για σίγουρα.

πλακα κανεις τοσο εχει?ειναι και απεναντι απο την δουλεια μου,θα παω συντομα να ρωτησω.

δεν θυμαμαι ποσο κανει η μια εκει που τις εκτυπωνω αλλα σιγουρα δεν κανει 13 λεπτα η φωτο.

παντως στο συγκεκριμενο μαγαζι που λες εχω στειλει με μπλουτουθ φωτο στο μηχανημα του και δεν βγαινουν καθολου μα καθολου καλες ενω η αναλυση ειναι καλη στο κινητο.σε αλλο μαγαζι ειναι πολυ καλυτερες.δεν πρεπει να χρησιμοποιει και καλο χαρτι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζεις το foto.com ??? τυπωνει σε πολυ χαμηλες τιμες κ ακομη κ με τα μεταφορικα ειναι πολυ φτηνο σε σχεση με τα φυσικα καταστηματα.

 

Ασε που δν κουνιεσαι απο το σπιτι σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γιατι δεν δοκιμαζεις το foto.com ??? τυπωνει σε πολυ χαμηλες τιμες κ ακομη κ με τα μεταφορικα ειναι πολυ φτηνο σε σχεση με τα φυσικα καταστηματα.

 

Ασε που δν κουνιεσαι απο το σπιτι σου :)

 

Καλημερα παρηγγειλα φωτογραφιες απο το photo.com εμεινα ευχαριστημενη απο το οικονομικο θεμα περιμενω να δω κ το αποτελεσμα μηπως γνωριζετε ποσο καιρο κανουν για να ερθουν, η παραγγελια εγινε χθες.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν αργεί...

Η εκτύπωση ξεκινά το αργότερο την επόμενη μέρα της πληρωμής (για απλές φωτογραφίες) και η αποστολή γίνεται είτε την ίδια μέρα της εκτύπωσης είτε την επόμενη. Έχει και order tracking που σου δείχνει την εξέλιξη της παραγγελίας μέχρι να φύγει από αυτούς.

Μετά αναλαμβάνει το ταχυδρομείο και ο χρόνος ποικίλει. Υπολόγιζε 5-6 εργάσιμες. Αυτή είναι η δική μου εμπειρία.

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια που μιλάτε για φτηνές εκτυπώσεις... να κάνω και εγώ μια ερώτηση?

 

έχω τα δείγματα από τις φωτογραφίες της βάφτισής μας ( ξέρετε,τις μικρές τυπωμένες φωτο που σου δίνουν για να επιλέξεις τις φωτο που θέλεις...)

είναι εφικτό να δώσω αυτά τα δείγματα σε άλλο φωτογράφο και να μου τυπώσει τις φώτο ?

1,5 ευρώ η επανεκτύπωση μου φαίνεται λίγο τσουχτερή και ψάχνω κάτι πιο οικονομικό.

1zcHp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ παραγγέλνω απο Αγγλια www.photobox.co.uk εχει πολύ καλές τιμές. Βασικά όσο πιο πολλές τόσο πέφτει και το κόστος και έχει κατα καιρούς και προσφορές. Οσο για τις φωτογραφίες τισ βάπτισης ό δικό μας τις είχε κλειδωμένες και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρα να πληρώσουμε 1.5 ευρω και εμεις την μία .... και καλά μας είπε πνευματικά δικαιώματα:evil:

Link to comment
Share on other sites

εΟσο για τις φωτογραφίες τισ βάπτισης ό δικό μας τις είχε κλειδωμένες και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρα να πληρώσουμε 1.5 ευρω και εμεις την μία .... και καλά μας είπε πνευματικά δικαιώματα:evil:

σας τις είχε δώσει σε cd? γιατί εμάς μας τις έχει δώσει μόνο σε μικρό album και δεν γνωρίζω αν μπορεί κάποιος άλλος να τις τυπώσει χωρίς τα αρνητικά ή χωρίς το cd.....

1zcHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μας τισ είχε δώσει σε CD αλλά επάνω τους είχε ΄βάλει την φίρμα του και ρώτησα αρκετούς κομπιουτεράδες έαν μπορούσαν να την αφαιρέσουν και μου είπαν όχι. Ετσι που τις έχεις δεν νομίζω να μπορείς να εκτυπώσεις σε κάποιον άλλο δυστηχώς.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί να εκτυπώσει από τα δείγματα.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

εγώ παραγγέλνω απο Αγγλια www.photobox.co.uk εχει πολύ καλές τιμές. Βασικά όσο πιο πολλές τόσο πέφτει και το κόστος και έχει κατα καιρούς και προσφορές. Οσο για τις φωτογραφίες τισ βάπτισης ό δικό μας τις είχε κλειδωμένες και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρα να πληρώσουμε 1.5 ευρω και εμεις την μία .... και καλά μας είπε πνευματικά δικαιώματα:evil:

το ξερετε οτι εαν εχει στο cd της βαπτισης εστω και ενα λογοτυπο δικο του μπορειτε να του ζητησετε λεφτα για την διαφημιση που γινετε απο εσας?γτ δεν εχουν μονο αυτοι δικαιωματα;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κοριτσια πηγα στον Κογχυλακη κ μου ειπε οτι εκτυπωνει 0,15 τη μια φωτο του ειπα οτι εχω για εκτυπωση 180 φωτογραφιες ελεος ρε παιδια μηπως γνωριζετε καποιο αλλο μαγαζι με πιο φθηνη εκτυπωση?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τις εκτυπώνουμε σπίτι. Αγοράζουμε φωτογραφικό χαρτί και μελάνι και είμαστε complete!

 

Συμφερει η εκτυπωση στο σπιτι? Εχω κι εγω εκτυπωτη αλλα νομιζω οτι βγαινει ακριβα το μελανι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει η εκτυπωση στο σπιτι? Εχω κι εγω εκτυπωτη αλλα νομιζω οτι βγαινει ακριβα το μελανι.

Ναι, αλλά εκτυπώνεις όσες θέλεις και όποιο μέγεθος θέλεις.....;)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Ναι, αλλά εκτυπώνεις όσες θέλεις και όποιο μέγεθος θέλεις.....;)

 

Οι εκτυπωσεις σε inkjet μηχανηματα φυσικα και δεν συγκρινονται με τα επαγγελματικα μηχανηματα που εχουν τα φωτογραφεια.

Ειναι ομως μια επιλογη που ο καθενας αναλογα τα χρηματα που εχει μπορει να τη κανει σπιτι του.

Η ποιοτητα ομως ειναι χαμηλη και τα χρωματα δεν αντεχουν στον χρονο .. συν οτι το τελικο αποτελεσμα ειναι ερασιτεχνικο.

 

Τωρα πια σε ολα τα φωτογραφικα μαγαζια μπορει καποιος να βρει τιμες ανταγωνιστικες αλλα και οπως ειπαν παραπανω και αλλοι οσο πιο πολλες φωτογραφιες πας για εκτυπωση .. τοσο καλυτερα θα σου ερθει σε τιμη.

line_line_r_beg_39_time_1260939600_text_c720caeff0e5ebdcf1e120ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα cd και τις φωτογραφιες απο φωτογραφους γαμου/βαπτισης που αναφερθηκε παραπανω: τα πρωταρχικα αρχεια (δηλαδη αρνητικο φιλμ και ψηφιακο αρνητικο) ανηκουν αποκλειστικα στο φωτογραφο συμφωνα με το νομο περι πνευματικης ιδιοκτησιας.

Κανεις δεν υποχρεωνει τον εκαστοτε φωτογραφο να παραδωσει τα αυθεντικα αρχεια - παρα μονο ο ιδιος εαν το επιλεξει.

 

Οπως καταλαβαινετε δεν δινουν τα αρνητικα/ψηφιακα γιατι μεσω των επανεκτυπωσεων που θα τους πει καποιος (για αδελφια, ξαδελφια, συγγενεις και φιλους) κερδισουν αλλα τοσα.

Εκτος αν ο φωτογραφος ειναι φιλος/γνωστος σας οποτε νομιζω δεν θα εχει προβλημα να σας παραδωσει αυτουσιο το υλικο για να το κανετε ο,τι θελετε.

line_line_r_beg_39_time_1260939600_text_c720caeff0e5ebdcf1e120ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...