Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι, θελω να κανω μια οικονομικη βαφτιση για τον μπεμπη μας τον σεπτεμβρη. Ψαχνω οικονομικη φωτογραφιση (μεχρι 500 ευρω) , στολισμο θα κανω μονη μου με λουλουδια απο τον προμπονα σε τιμες πολυ χαμηλοτερες απο ανθοπωλειο και επισης ψαχνω κατω απο 1 ευρω για μπομπονιερες και προσκλητηρια. περιμενω προτασεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καταρχήν δεν ξοδεύουμε λεφτά σε προσκλήτηρια.

Εγώ στην βάφτιση των παιδιών μου πήρα τηλέφωνα σε συγγενείς και φίλους.

Μετά έστειλα και sms / email για να έχουν υπεθύνμιση τόπου.

(Πες πως θα τους καλούσες σε ένα τραπέζι δηλαδή)

Αν εχεις φίλους με ταλέντο στις φωτογραφίες και καλές κάμερες βάλε 2 να βγάλουν φωτογραφιες. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το βίντεο. Δεν θα είναι το ίδιο με επαγγελματικά αλλά θα γλυτώσεις κανενα 1000ρικο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλοι πάνω κάτω τα ίδια σκεφτόμαστε !!!

 

Μπορείς να φτιάξεις προσκλητήρια μόνη σου, είτε χειροποίητα ή στον υπολογιστή σου, επίσης μπομπονιέρες με ένα ωραίο τουλάκι και κορδέλα 2-3 σε διάφορα χρώματα θα σου βγουν μισή τιμή.

Όσο για τον φωτογράφο ψάξε έχουν ρίξει πολύ τις τιμές τους. Φαντάσου ότι κάνουν ψηφιακο άλμπουμ με 80 ευρώ, ενώ πριν απο 3 χρόνια το έδιναν 300. Δεν ξέρω σε πια περιοχή είσαι μπορώ να σου δώσω πληροφορίες.

Γλυκάκια για μετά το μυστήριο, με την βοήθεια της μαμάς ή κάποιας φίλης κεκάκια τα γνωστά πλέον cupcakes !!!

Λουλούδια μπορείς να πάρεις και απο την λαική, απλά μην πας τελευταια στιγμή κάνε κανα δυο βόλτες πριν να δεις τι τιμές παιζουν και τι εναλλακτικές.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν δεν εχεις γνωστο που ν βγαζει καλες φωτο μπορεις ν πας κ σε μια σχολη φωτογραφιας ,να βρεις 2-3 σπουδαστες κ ν ζητησεις ν τραβηξουν φωτο , ν σου περασουν τις φωτο σ cd και πας και τις τυπωνεις

κ πιο πολλους φωτογραφους θ εχεις

κ πιο οικονομικα θ σου ερθει

 

προσκλητηρια μπορεις ν ατα φτιαξεις μονη σου κ αν δεν εχεις εκτυπωτη τραβα σ ενα βιβλιοπωλειο ν στα τυπωσει σ ωραιο χαρτι κ να στα κοψει κιολας

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και μια κοπελα πιο πανω "ολες αυτο σκεφτομαστε. πως θα μας βγει οικονομικη η βαφτιση".

 

πολυ ωραια ιδεα αυτη με τους σπουδαστες φωτογραφιας. δεν ξερω το κατα ποσο ειναι ευκολο να τους βρεις αλλα αμα μπορεις καντο. μη σου πω οτι θα προσπαθησω να το κανω και εγω. αν και εγω εχω εδω στη γειτονια φωτογραφο που εχει πακετο βαφισης 300 ευρω.

 

αν εισαι αθηνα, στη ρομβης εχει πολλα μαγαζια με ειδη βαφτισης κτλ. εκει νομιζω οτ κανουν και προσκλητηρια. ασε που αμα πας και κανεις ερευνα αγορας για μπομπο, υλικα, τουλια,στολισμο ρωτας και για προσκλητηρια.

επισης ρωτα και στη γειτονια σου στα γυρω μαγαζια, απο ανθοπωλεια μεχρι μαγαζια ειδικα για γαμους και βαφτισιες. τωρα ε την κριση δεν ξερεις τι τιμη μπορει να πετυχεις.

 

αν εισαι θεσσαλονικη, υπαρχει καποιος στη μοναστηριου που εχει οικονμικα προσκλητηρια απο 80 λεπτα. το θυμαμαι γιατι κατι φιλοι ακαναν εκει του γαμου το προσκλητηρια. εγω παλι θα παω στη εν λογω φωτογραφο της γειτονιας μου που εχει προσκλητηρια απο 70 λεπτα.

 

γενικα ομως ρωτα στα συνοικιακα φωτογραφια και μαγαζια. δεν χανεις κατι, ειδικα αν περνας απο εκει για να κανεις ετσι κι αλλιως τις δουλειες σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι, θελω να κανω μια οικονομικη βαφτιση για τον μπεμπη μας τον σεπτεμβρη. Ψαχνω οικονομικη φωτογραφιση (μεχρι 500 ευρω) , στολισμο θα κανω μονη μου με λουλουδια απο τον προμπονα σε τιμες πολυ χαμηλοτερες απο ανθοπωλειο και επισης ψαχνω κατω απο 1 ευρω για μπομπονιερες και προσκλητηρια. περιμενω προτασεις!

 

 

με το καλο το μωρακι σου να το βαπτισεις!

θα συμφωνησω για τα προσκλητηρια , δεν ειανι ανγκη να κανεις εγω εκανα fb προσκληση η καλεσα στο τηλεφωνοοσους δεν ειχαν fb!:wink:

μπορεις ομως αν θες να παρεις χρωματιστα χαρτονια, στυλο και κορδελιτσες και να τα φτιαξεις μονη σου , επισης σε πολλα καταστηματα με βαπτιστηκα, αν εχεις αρκετα προδκλητηρι αμπορουν μαζι με την εκτυπωση να στο κανουν 80 λεπτα το ενα.

στολισμο, μπορεις να παρεςις επισης σε πολλα καταστηματα δωρεαν , γιατι βγαζουν πολλες προσφορες πια και για μαπλονια δωρεαν και για κολυμπηθρα, αν δεν ειναι δωρεαν ειναι πολυ χαμηλες οι τιμες. στα λουλουδια ειναι πιο ακριβα..

μπουμπουνιερες με απλο τουλι και κορδελιτσα μπορεις να βρεις με ενα ευρω αλλα μπορεις να διαλεξεις σε πληθωρα σχεδιων μεχρι 1.20!

για φωτογραφο μπορεις να παρεις πολλεεεες προσφορες. εγω εκανα με φωτογραφο που δεν εχει καταστημα αλλα ειναι επαγγελαμτιας και δουλευει μονος του με video kai fwto (οχι ψηφιακο αλμπουμ ομως) με 300 ευρω! με φωτο στη νονα, με 100 φωτογραφιες στο αλμπουμ του παιδιου και 3 μεγενθυσεις!!!

αν χρειαστεις λεπτομερεις μπορω να σου πω

με το καλο το νυνι μας!!

Link to comment
Share on other sites

επισης γλυκακια μπορεις να βρεις σε στυλ σφηνακια μικρα καιμεγαλα διαφορες γευσεις! και ειανι κατι διαφορετικο οχι το κλασικο παστακι και προφιτερολ και σου βγαινει πολυ οικονομικοτερα, γιατι παει με το κιλο κι οχι με το κομματι και σου κανουν καλη τιμη ανα ειναι πολλα τα ατομα...

βαπτησα προσφατα τον γιο μου και θυμαμαι πολλα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγώ βαφτίζω τον Ιούνιο, με κάτω από 500 ευρώ

 

βάφτιση - κλειστή

μπομπονιέρες - 70 - βρήκα από προσφορά με 1,1 -τελειες από αθήνα αλλά θα έχει λήξει τώρα:(, αν δεν τις έβρισα είχα δει εδω για δαχτυλοκουκλες, μπες ικεα και δες τις δαχτυλοκουκλες, τελεια ιδεα, τις γεμίζεις με τούλι και κουφετάκια και θα βγουν κάτω από 1 ευρώ η μια, και σούπερ πρωτότυπο...

 

φωτο φίλοι

γλυκό εγώ, ή σφηνάκια που είπε μια κοπέλα πιο πάνω ή κάτι που βρήκα προχθές αλλά δεν έχω τσεκάρει ακόμη, δες, φαίνεται καλό : Agkatha's home, γλυκά κουταλιου σε φοβερες τιμές από Αγκαθια βεροιας.

στολισμό λιτό, εγώ με μια λινη παλια κουνουπιέρα με στεφάνι που θα την βάλω στην αυλη (είναι τεράστια, θα της τυλίξω ένα μέρος με σπάγγο λινάτσας και λουλούδια, σαν ανοιχτή σκηνή θα είναι) και απο κάτω το τραπέζι με μπομπο και γλυκά-πάνω στο τραπέζι θα βάλω άμμο, κοχυλια και πετρούλες, θα αραδιάσω τις μπομπο που θα είναι κουβαδάκια, πάνω στην άμμο, είναι μεταλλικά γαλάζια και λευκά, θα τα στήσω όπως σε παραλία, δλδ όπως να ναι, θα βάλω ένα ίδιο μεγάλο κουβά γαλάζιο μεταλλικό με φρέσκα λουλούδια άγρια, ή με φύλλα ιτιας και λευκά λουλούδια στο πλάι και τέλος.

ρουχα - τα παλια μας

σταυρό παιδιού, εγώ

δωρο νονας-συμβολικο

παραγγελια σε νονα για ελαχιστα και φθηνα πραγματα.

 

πιο κάτω, θα έλεγα οτι δεν πάει,- αλλά τα τελευταία τρία χρόνια μάθαμε οτι πάει και παραπάει!

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κουβαδακια μεταλλικα μικρα εχει κ το jumbo με 0.50λεπτα...

εχει κ συσκευασια 50 τουλια κομμενα για μπομπονιερες με 0.99λεπτα...

το κουβαδακι βγαινει πολυ ομορφο κ οικονομικο κ μπορεις να ρωτησεις να σου τυπωσουν κειμενο για προσκλητηριο σε ρυζοχαρτο(ακουσα οτι ειναι αρκετα οικονομικο)

 

εχει κ κορνιζουλες με 0.50 λεπτα, χαρτινα κουτακια οικονομικα κλπ(jumbo)

 

εμεις καναμε προσκλητηριο ψηφιακο με φακελο 0.75λεπτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ήταν μια ωραία προσφορά στο νετ, η ετιαρία λέγεται τσοκάντας και η κανονική τιμή βγαίνει 2,5 αν θυμάμαι καλά... με την προσοφορά 1,17, δεν ισχύει όμως πια... βέβαια δεν χάνεις να πάρεις ένα τηλέφωνο

δες εδώ, η δική μου είναι το κουβαδάκι με το μπλε ψαράκι.

 

http://www.gamosvaptisideco.gr/almonds_vapt.php

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα τζαμπο οντως εχει ωραιες ιδεες για μπομπονιερες αλλα δε βρηκα μεταλλικα κουβαδακια ουτε τουλια κομμενα...mam@2 αν εισαι αθηνα που τα εκανες τα προσκλητηρια σου με 0,75? Παντως παιζουν αρκετες προσφορες αν ψαξεις στο ιντερνετ! Ευχαριστω ολες σας για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα τζαμπο οντως εχει ωραιες ιδεες για μπομπονιερες αλλα δε βρηκα μεταλλικα κουβαδακια ουτε τουλια κομμενα...mam@2 αν εισαι αθηνα που τα εκανες τα προσκλητηρια σου με 0,75? Παντως παιζουν αρκετες προσφορες αν ψαξεις στο ιντερνετ! Ευχαριστω ολες σας για την βοηθεια!

 

μπορεις να βρεις και με 0.80 προσκλητηρια , αν και οι τιμες πανε καμμια φορα συμφωνα με την ποσοτητα,

αν θες να σου πω απο που πηρα εγω να κοιταξεις/

Link to comment
Share on other sites

εμεις που βαφτισαμε τη κορη μας πριν δυο βδομαδες και ητανε και δυομιση χρονων εκανα τα εξης,,,,

 

μπομπονιερες με ενα δεκα κρεμαστες ειχε και με 0,80 σε κουτακια με δωρακι μεσα κατι σε γυαλινο εχει πολλα αμα θες σου στελνω τηλ,,,

 

στολισμο

 

για τη κολυμπηθρα με 18 ευρω (ναι εγω τα πληρωσα οχι η νονα) ενα διχτι με πεταλουδες και τελος οχι πολλες φανφαρες γιατι δε μου αρεσει και το μπουγιο

 

για απεξω πηρα τουλι ρολο 10 μετρα με 15 ευρω πηρα απο τα τζαμπο φαναρακια 4 ασπρα και 2 που ητανε σα φωλιτσα αναλογα με το βαλαντιο σου διαλεγεις ,πηρα κορδελιτσες μια φουξια και μια ασπρη,το εκοψα στη μεση και το εκανα σα διαδρομο στο περιπου στο λεω τωρα ,,,,γλυκα πηρα τα πιο φθηνα απο το στεργιου κωκ με ροζ γλασο απο πανω 0,60 το ενα και σου δινουν και το κουτι δωρακι ενα φουξια ητανε ,,,απο το τουλι εβαλα και στο τραπεζι πανω το εκανα σα ρανερ ενα κομματι,,,,τοσο απλα

 

προσκλητηρια με περιπου 1 ευρω (ειχα πολυ λιγα ) αυτο με τη σοκολατα εκανα δηλ το περιτυλιγμα εφτιαξα κειμενακι και το μοιρασαμε τους εμεινε το ευχαριστηθηκανε και λεω οκ δε πηγαν χαμενα τα λεφτα,,,,δεν ειχα χρονο να το φτιαξω μονη μου αλλα εδω μεσα υπαρχευ αυτη η ιδεα θα το βρεις,,,,

 

για φωτο θα σου στειλω πμ πολυ οικονιμικο και το σαΙτ του αν θες να τσεκαρεις και εσυ

 

παντως αμα θες αναλγοα και την εποχη μπορεις να παρεις γλαστρακια για στολισμο μεχρι και απο τη λαικη που λεει ο λογος πχ βασιλικους κλπ και να ταβαλεις σε κασπο απο τα τζαμπο κλπ και να σου μεινουν κιολας,,,,,,

 

 

ρουχα ειχαμε

δωρο νονων δε πηραμε ειναι η κουνιαδα μου τη γλυτωσαμε

 

αμα βαλεις στολισμος στο ιντερνετ δες ιδεες και μετα φτιαξτο μονη σου πιο φθηνα θα σου βγει

 

α τα γλυκα δε τα πληρωσαμε εμεις μας τα εκαναν δωρο η αλλη κουνιαδα μου γιατι ειπε πως αντι να παρει ενα καλο φουστανι/σετ του παιδιου που μπορει να μη το φορεσει πανω παο μια φορα προτιμησε αυτο πουειναι πιο χρησιμο

 

εξετασε και τη περιπτωση να κανεις μονη σου cake pops,,,,ή να παρεις παγωτινια με το κιλο και να τα εχεις σε ενα ψυγειακι πριν τα μοιρασεις

 

για μπαλονια επειδη κανω δωρο σε μια φιλη μου που βαφτιζει (ειπαμε ο ενας βοηθαει τον αλλο πια ) της πηρα 6 τριαδες με 5,50 τη μια ,,,τωρα αψιδα με ονομα μας ειπε 45 ευρω αλλα μας φανηκαν πολλα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγα τζαμπο οντως εχει ωραιες ιδεες για μπομπονιερες αλλα δε βρηκα μεταλλικα κουβαδακια ουτε τουλια κομμενα...mam@2 αν εισαι αθηνα που τα εκανες τα προσκλητηρια σου με 0,75? Παντως παιζουν αρκετες προσφορες αν ψαξεις στο ιντερνετ! Ευχαριστω ολες σας για την βοηθεια!

 

 

 

Βολο ειμαι...στο jumbo εδω εχει, κ ειναι κ σε περιοπτη θεση...

ρωτα καμμια πωλητρια μηπως δεν τα ειδες.

Προσκλητηρια εκανα στο φωτογραφειο που ανελαβε την καλυψη της βαπτισης.

Οντως, υπαρχουν πολλες προσφορες στο ιντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

εμεις που βαφτισαμε τη κορη μας πριν δυο βδομαδες και ητανε και δυομιση χρονων εκανα τα εξης,,,,

 

μπομπονιερες με ενα δεκα κρεμαστες ειχε και με 0,80 σε κουτακια με δωρακι μεσα κατι σε γυαλινο εχει πολλα αμα θες σου στελνω τηλ,,,

 

στολισμο

 

για τη κολυμπηθρα με 18 ευρω (ναι εγω τα πληρωσα οχι η νονα) ενα διχτι με πεταλουδες και τελος οχι πολλες φανφαρες γιατι δε μου αρεσει και το μπουγιο

 

για απεξω πηρα τουλι ρολο 10 μετρα με 15 ευρω πηρα απο τα τζαμπο φαναρακια 4 ασπρα και 2 που ητανε σα φωλιτσα αναλογα με το βαλαντιο σου διαλεγεις ,πηρα κορδελιτσες μια φουξια και μια ασπρη,το εκοψα στη μεση και το εκανα σα διαδρομο στο περιπου στο λεω τωρα ,,,,γλυκα πηρα τα πιο φθηνα απο το στεργιου κωκ με ροζ γλασο απο πανω 0,60 το ενα και σου δινουν και το κουτι δωρακι ενα φουξια ητανε ,,,απο το τουλι εβαλα και στο τραπεζι πανω το εκανα σα ρανερ ενα κομματι,,,,τοσο απλα

 

προσκλητηρια με περιπου 1 ευρω (ειχα πολυ λιγα ) αυτο με τη σοκολατα εκανα δηλ το περιτυλιγμα εφτιαξα κειμενακι και το μοιρασαμε τους εμεινε το ευχαριστηθηκανε και λεω οκ δε πηγαν χαμενα τα λεφτα,,,,δεν ειχα χρονο να το φτιαξω μονη μου αλλα εδω μεσα υπαρχευ αυτη η ιδεα θα το βρεις,,,,

 

για φωτο θα σου στειλω πμ πολυ οικονιμικο και το σαΙτ του αν θες να τσεκαρεις και εσυ

 

παντως αμα θες αναλγοα και την εποχη μπορεις να παρεις γλαστρακια για στολισμο μεχρι και απο τη λαικη που λεει ο λογος πχ βασιλικους κλπ και να ταβαλεις σε κασπο απο τα τζαμπο κλπ και να σου μεινουν κιολας,,,,,,

 

 

ρουχα ειχαμε

δωρο νονων δε πηραμε ειναι η κουνιαδα μου τη γλυτωσαμε

 

αμα βαλεις στολισμος στο ιντερνετ δες ιδεες και μετα φτιαξτο μονη σου πιο φθηνα θα σου βγει

 

α τα γλυκα δε τα πληρωσαμε εμεις μας τα εκαναν δωρο η αλλη κουνιαδα μου γιατι ειπε πως αντι να παρει ενα καλο φουστανι/σετ του παιδιου που μπορει να μη το φορεσει πανω παο μια φορα προτιμησε αυτο πουειναι πιο χρησιμο

 

εξετασε και τη περιπτωση να κανεις μονη σου cake pops,,,,ή να παρεις παγωτινια με το κιλο και να τα εχεις σε ενα ψυγειακι πριν τα μοιρασεις

 

για μπαλονια επειδη κανω δωρο σε μια φιλη μου που βαφτιζει (ειπαμε ο ενας βοηθαει τον αλλο πια ) της πηρα 6 τριαδες με 5,50 τη μια ,,,τωρα αψιδα με ονομα μας ειπε 45 ευρω αλλα μας φανηκαν πολλα

 

Είναι εύκολο να μου πείτε κι εμένα το site του φωτογράφου?

Ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσες οι ιδεες σας πραγματικα!ειστε πολυ δημιουργικες!να χαιρεστε τα παιδακια σας!

 

 

gogobaby φωτογράφο βρήκες ??? Σε ποια περιοχή είσαι για να σου βρούμε και μαγαζάκια???

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά !!!! Αλλά τελικά αυτό που πρέπει να "κόψουμε" και έχει το μεγαλύτερο κόστος είναι, το τραπέζι μετά.............εκεί τι κάνεις ????

εδω εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα!εμεις θα κανουμε γαμο και βαφτιση μαζι,οποτε εχουμε καποιες υποχρεωσεις που πρεπει να βγουν.αν βαλεις και συγγενεις και φιλους βγαινουν πολλα ατομα,αλλα πώς να το κανεις αλλιως?εγω ξεκινησα να το ψαχνω απο τις αρχες του χρονου ,παντρευομαστε τον σεπτεμβρη,αλλα ειχα ολο το χρονο να βρω οικονομικα και καλης ποιοτητας πραγματα.ας εχουμε δουεια και ολα τ'αλλα γινονται:P

Link to comment
Share on other sites

για φωτογραφο εστειλα πμ οποια ζητησε :lol:

 

 

όλα καλά !!!! Αλλά τελικά αυτό που πρέπει να "κόψουμε" και έχει το μεγαλύτερο κόστος είναι, το τραπέζι μετά.............εκεί τι κάνεις ????

 

 

για τραπεζι εμεις ειμασταν γυρω στα σαραντα μεγαλοι και καμια δεκαρια παιδια το καναμε στο σπιτι μας ουτε εκατο50 δε μας πηγε περιπου δηλ,,θες να στο ριξω το μενου???

 

οταν εχεις μισθο με το ζορι 700 και ειναι ενα κοβεις και κανεις λυσεις απο παντου

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις μισθο με το ζορι 700 και ειναι ενα κοβεις και κανεις λυσεις απο παντου

σ'αυτο εχεις απολυτο δικιο.νομιζω οτι πλεον εξαρταται απο την τσεπη του καθενος και τι αντεχει

Link to comment
Share on other sites

παντως με τους καιρους που ζουμε ουτε το ενα ουτε το αλλο νομιζω,,,στο σπιτι οι πολυ στενοι και οι φιλοι που πραγματικα θες ,,,εγω τελικα αυτο το χαρηκα πιο πολυ παρα το τραπεζι της μεγαλης που ητανε εξω,,,,και ας ξεκολλοθηκα,,,,και μου πηγε πολυ λιγα ειλικρινα,,,,και οποιος αρπαχτει που δεν τον καλεσα ποσως με ενδιαφερει :rolleyes:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

στο σπιτι δεν χωραμε με τιποτα. εινια ενα φυσιλογικο διαμερισμα. προσφορες δεν εχω παρει ακομα αλλα με προβληματιζει. και δεν ξερω αν θα ειναι και ωραιο το κετεριγκ, δηλαδη αν ευχαριστηθουν οι καλεμενοι. ε μη δωσω και ενα σκασμο λεφτα και σχολιαζουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...