Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδεες και κατασκευες για το παιδικο δωματιο!


vera

Recommended Posts

ΟΚ το βρηκα......>http://www.giannousiadis.gr/images/products/1156754940-a-N.OLGA-1_400_PIXELS.jpg[/img]

 

Πως το σκεφτεσαι? Λακα και mdf καπλαμα?

 

Το προβλημα ειναι με την σκαλα...τα αλλα φτιαχνονται.....δε βλεπω κατι δυσκολο.........φαινεται οντως βολικο αν σε εξυπηρετει στο χωρο η διαταξη......

 

Μπορεις να κανεις και δικες σου επεμβασεις.......(πχ αποθηκευτικο χωρο κατω απο κρεββατι, αλλαγες στο αισθητικο κομματι κλπ...ξερεις εσυ... :wink: )

 

Εμενα να σου πω την αληθεια δε μου αρεσει η σκαλα....την θεωρω επικινδυνη......θα κανω αλλο συστημα......με καποια ξυλινα σκαλια (που θα ναι και αποθηκευτικα) ...καπως να μπορουν να ανεβοκατεβαινουν ευκολα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι Βέρα μου ξέρω τι λες, αλλά τα σκαλιά τύπου κουτιά πιάνουν χώρο που δεν έχω :lol: Εκτός αν έχεις κάτι άλλο κατά νου! Οπωσδήποτε το αισθητικό θέλει επέμβαση. Σκέφτομαι mdf στο πεύκο, και στοιχεία λάκας σε πράσσινο πολύ απαλό πάλ, μιας και το θέμα μας θα είναι ποδόσφαιρο. Α! αν βρεις κάτι σχετικό ανέβασε το, αν δεν σου κάνει κόπο. Τον Ιούλιο θα γίνει το ντου! Οπότε έχω χρόνο!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω και το χωρο σου........δε σου βγαινει κατι αν το ψαξεις? Με πιανει τρομος ειδικα στο κατεβασμα......

 

Για ποδοσφαιρο θες κατι με τοιχογραφιες?

 

Ποσο παει αυτη η κουκετα? Κανα τριχιλιαρο?

 

Σιγουρα θα υπαρξουν καποιες τροποιησεις για να το φτιαξει ο μαραγκος......παντως δε το βλεπω δυσκολο....

 

Εγω ακομα δεν εχω μπει στην διαικασια να μελετησω τη δικια μας περιπτωση καθως το θεωρω γρουσουζια..... :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τις εκπτώσεις βγαίνει στα2500 αλλά και πάλι μου φαίνονται πολλά ξέρωντας από κοστολόγιο υλικών. Οτιδήποτε έχει να κάνει με ποδόσφαιρο. Έχει η modeco κάτι αυτοκόλλητα αρκετά καλά. ΄Έχω βρει κάποια διακοσμητικά ένα χαλάκι και σήμερα βρήκα και ένα φωτιστικό σούπερ, με 2 μπάλες και ένα γήπεδάκι με 2 παίκτες όλο γυάλι πάαάάρα πολύ ωραίο!!! Επίσης, έβαλα σε 2 κορνίζες τα πρώτα τους ρουχαλάκια και θέλω οποσδήποτε να τα βάλω στο νέο δωμάτιο αλλά είναι εντελώς άσχετο με ποδόσφαιρο

 

όσο για την μελέτη που λες, εμείς πάμε 1η Δημοτικού από Σεπτέμβρη οπότε πρέπει να έχει λυθεί το θέμα. Χρίζουμε τακτοποίησης :lol: Άσε που είμαι πολύ αγχώδης εκ φύσεως και ζωδίου και πρέπει αν τα έχω όλα μελετημένα καιρό πριν αλλιώς με πιάνουν κρίσεις πανικου :shock::lol:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Α! Για το χαρτόνι sandwich που έγραψες πιο πρίν, έτσι λέω να κάνω τα ονόματα τους αλλά αρκετά μεγάλα γράμματα σε μέγεθος και κούφια και διάτρητα ώστε να βάλω ledakia μέσα :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Βέρα με ξεσήκωσες!!!! Βλέπω να αλλάζω το παιδικό! Και στο τέλος να μένω εγώ και να στείλω τη μικρή με τον πατέρα της.

 

Βίκυ, έχω και εγώ έναν μαραγκό που είναι καλός, μπορώ να σου δώσω στοιχεία να πάρεις μια προσφορά. Αν θες πες μου να σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

 

Βίκυ, έχω και εγώ έναν μαραγκό που είναι καλός, μπορώ να σου δώσω στοιχεία να πάρεις μια προσφορά. Αν θες πες μου να σου στείλω πμ.

 

Φυσικά και να μου στείλεις π.μ. :wink: Ευχαριστώ!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια η Φιλιώ πού χάθηκε;;;

Φιλιώ μου πού είσαι;;;

Είσαι καλά;;

 

Παρούσα...!!

 

 

vera όλα τέλεια!! Γράφε μας τα sites αν θές....

Βική όμορφη η κουκέτα... ελπίζω να βρεις καλό μαστορα..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ιδεες για γράμματα, αγοράκια

 

http://www.dimplesanddandelions.com/boy_art.asp?men=7

 

κοριτσάκια...

 

http://www.dimplesanddandelions.com/girl_art.asp?men=7

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα τυχαία σ΄αυτό το post και από το πρωί τυπώνω ιδέες. Μ΄έχετε κάνει να προγραμματίζω ανακαίνιση στα παιδικά δωμάτια το καλοκαίρι. vera σ΄ευχαριστούμε για τις ιδέες σου, εσύ και η Φιλιώ "το΄χετε" στη διακόσμηση και τις ιδέες!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Φανταστικο!!!!!!!!!!!!!!!

Ξερεις αν στελνουν Ελλαδα??????????

Ασχετο.......Αλλα μηπως ξερει καποια που θα βρω τουλινη φουστιτσα :shock:???

Link to comment
Share on other sites

αχχ δεν ξέρω..

για tutu δες εδώ.. http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=15617&start=120

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Φανταστικο!!!!!!!!!!!!!!!

Ξερεις αν στελνουν Ελλαδα??????????

Ασχετο.......Αλλα μηπως ξερει καποια που θα βρω τουλινη φουστιτσα :shock:???

 

Δυστηχώς τζάμπα χάρηκες όπως και εγώ αφού χαζευα μισή ώρα και διάλεξα τι ήθελα τους έστειλα γράμμα και μου απάντησαν ότι στελνουν μόνο εντός USA! Κρίμα...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τουλινες φουστιτσες οπως και αλλα φανταστικα ρουχαλακια θα βρειτε στο

 

http://www.etsy.com/

Βαλτε κλειδι τι πραγμα ψαχνετε και βουαλα!!!

 

 

Φιλιω ολα τα τελευταια ειναι απο το

 

http://designdazzle.com/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το http://www.etsy.com εχει και γραμματακια........μπορουν να σας φτιαξουν κι επι παραγγελια οτι θελετε......

 

 

 

 

Βικυ τους καπλαμαδες Alpi τους ξερεις? Εχουν εκπληκτικη ποικιλια και χρωματα για να βαλεις σε καποια σημεια της κατασκευης.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Βρε Βέραααααα... κάνεις που κάνεις τον κόπο...

δε βρίσκεις τίποτε για 2 παιδάκια αλλά μικροσκοπικό δωμάτιο;;; :roll:

 

Σ'έπιασα μικρή μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ετοιμαζόμαστε ε;;;; :roll::roll::lol::lol:

 

Vera, Φιλιώ αλλά και στα υπόλοιπα κορίτσια που έδωσαν υπέροχες ιδέες μπράβο σας!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Φανταστικά πράγματα!!!

Κι εγώ σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω κάποιες αλλαγές και προβληματίζομαι από τωρα για το δωμάτιο που θα πρέπει να διαμορφώσω όταν θα έρθει το μωρό μας.

Θα παίρνω στο μεταξύ ιδέες από σας και όταν πλησιάζει ο καιρός θα ζητήσω τη βοήθεια σας!!!!! :wink::D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mata με το καλο το νεο μωρακι κι εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε!!! :D

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

 

Δες αυτη την τοιχογραφια της Αρχοντιας

 

http://toixografies.wordpress.com/2009/02/26/%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%86%ce%b9%ce%bb%ce%ac%ce%b8%ce%bb%ce%bf%cf%85%cf%82/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ιδεες για κατασκευες.....

 

Ραφι-αεροπλανο

 

Airplane%20shelf%20dadcando7:1large12.jpg

 

Κρεββατακι καραβι

 

1%20Boat%20Bed%20dadcando8:1:08large.jpg

2Boat%20Bed%20dadcando8:1:08large0.jpg

 

ΔΕΙΤΕ ΚΙ αυτες τις σαλιαρες απο το etsy

 

il_fullxfull.59373304.jpg

 

http://www.etsy.com/view_listing.php?listing_id=21665383

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Mata με το καλο το νεο μωρακι κι εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε!!! :D

 

Σ'ευχαριστώ Βέρα μου!!!!!!!!!!!!!Να είσαι καλά και πάντα γεμάτη από τόση ζωντάνια, όρεξη και δημιουργικότητα!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου να σας δινω ιδεες!!! :wink:

 

 

Δειτε οι προκομενες μια ωραια ιδεα για μαξιλαρακια.......μπορειτε να κανετε το μονογραμμα του παιδιου σας......η το ονομα !!!

 

Box%20letter%20cushoins%20yvestown7:17large0.jpg

 

Box%20letter%20cushoins%20yvestown7:17large1.jpg

 

Box%20letter%20cushoins%20yvestown7:17large2.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας βαζω ενα λινκ απο το etsy που μπορειτε να αγορασετε paterns (δλδ πατρον) απο διαφορα πραγματακια οπως τις σαλιαρες πιο πανω, παπουτσακια κλπ για να φτιαχνετε.....

 

http://www.etsy.com/shop.php?user_id=6244950

 

 

 

 

Δεν ειναι τελεια τα παιχνιδακια?

 

 

 

 

 

 

il_430xN.58585470.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...