Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ


Recommended Posts

Αγόρασα προ εξαμήνου ενα πλυντήριο- στεγνωτήριο Morris. Σαν συσκευή δεν έχει πρόβλημα...αλλά από την πρώτη στιγμή μυρίζει κλεισούρα, όχι μούχλα δεν ξέρω τι να κάνω...γιατί μετά μυρίζουν & τα ρούχα:mad::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δοκιμασε να κανεις μια κενη πλυση στους 90 με σοδα πλυντηριου.καθαριζει και απολυμαινει,αλλιως θα πρεπει να επικοινωνησεις με την εταιρια .

Δεν ήξερα ότι υπάρχει & σόδα πλυντηρίου...δεν εννοείς του φαγητού ε? Εγώ έκανα πλύση στους 90 μόνο με ξύδι αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια γραφει σοδα πλυσεως,η μαρκα σ αυτη που εχω γραφει rex ομως οποια και να παρετε το ιδιο κανει.εχουν τα σουπερμαρκετ λογικα θα τη βρειτε στα απορρυπαντικα/λευκαντικα.δοκιμαστε το,σ εμενα το ειπε τεχνικος πλυντηριων και μου συστησε μαλιστα να το κανω μια φορα το μηνα για να διατηρω το πλυντηριο καθαρο.εγω το κανω πιο αραια παντως και ολα οκ.επισης να αφηνετε ανοιχτο το καπακι μετα την πλυση για καποια ωρα να στεγνωνει ο καδος,οπως και τη θηκη που μπαινουν τα απορρυπαντικα/μαλακτικα λευκαντικα,καλο ειναι να μενει ανοιχτη για να στεγνωνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η συσκευασια γραφει σοδα πλυσεως,η μαρκα σ αυτη που εχω γραφει rex ομως οποια και να παρετε το ιδιο κανει.εχουν τα σουπερμαρκετ λογικα θα τη βρειτε στα απορρυπαντικα/λευκαντικα.δοκιμαστε το,σ εμενα το ειπε τεχνικος πλυντηριων και μου συστησε μαλιστα να το κανω μια φορα το μηνα για να διατηρω το πλυντηριο καθαρο.εγω το κανω πιο αραια παντως και ολα οκ.επισης να αφηνετε ανοιχτο το καπακι μετα την πλυση για καποια ωρα να στεγνωνει ο καδος,οπως και τη θηκη που μπαινουν τα απορρυπαντικα/μαλακτικα λευκαντικα,καλο ειναι να μενει ανοιχτη για να στεγνωνει.

 

Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω:) :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το αφηνω παντα ανοικτο, μονο οταν ερχονται επισκεψεις το κλεινω. Το προηγουμενο που ηταν κι εκεινο ανοιγομενο απο πανω, επιασς μουχλα στα λαστιχα και δεν εφευγε ουτε με χλωρινη. Το μυστικο ειναι να μενει ανοικτο και να κανεις οπως ειπαν και αλλες συμφορουμιτισσες μια φορα το μηνα πλυσιμο στους 90 με σκονη απορρυπαντικο αδειο πλυντηριο. Υπαρχει στα εξουσιοδοτημενα καταστηματα και ειδικη σκονη για καθε πλυντηριο για μια φορα στους 3 μηνες, αλλα ολο το ξεχνω να παω να παρω. Αυτη μου τη συστησε ο τεχνικος οταν επαθε καποιο προβλημα το πλυντηριο μου και αλλαξαμε ολη τη σαπουνοθηκη εσωτερικα.Ειναι δυνατο,καθαριζει εσωτερικα τα σωληνακια του πλυντηριου και μετα βαζεις αλλο ενα πλυντηριο με σκονη απορρυπαντικο και υψηλη θερμοκρασια και μεγιστες στροφες παντα, να καθαρισουν ολα και να τα "πεταξει" με τις πολλες στροφες και να τα καθαρισουμε εμεις. Παντα βγαινουν μαυριλες που ειναι απο μη λιωμενα απορρυπατικα. Και αυτα τα υπολειμματα αλλα και το κλεισιμο της πορτας, δημιουργουν την ασχημη μυρωδια. Αργησα κι εγω αλλα το εμαθα μετα απο πολλε πλυσεις με μυρωδιες. Και μαλακτικο μου ειπε ο τεχνικος να μην χρησιμοποιω, χειροτερευει την κατασταση του πλυντηριου. Το καλυτερο ειναι οι μηνιαιες καθαριστικες αδειες πλυσεις με σκονη. Δεν ειμαι τεχνικος, αλλα τα ακολουθω αυτα που μου ειπε και παμε καλα

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια γραφει σοδα πλυσεως,η μαρκα σ αυτη που εχω γραφει rex ομως οποια και να παρετε το ιδιο κανει.εχουν τα σουπερμαρκετ λογικα θα τη βρειτε στα απορρυπαντικα/λευκαντικα.δοκιμαστε το,σ εμενα το ειπε τεχνικος πλυντηριων και μου συστησε μαλιστα να το κανω μια φορα το μηνα για να διατηρω το πλυντηριο καθαρο.εγω το κανω πιο αραια παντως και ολα οκ.επισης να αφηνετε ανοιχτο το καπακι μετα την πλυση για καποια ωρα να στεγνωνει ο καδος,οπως και τη θηκη που μπαινουν τα απορρυπαντικα/μαλακτικα λευκαντικα,καλο ειναι να μενει ανοιχτη για να στεγνωνει.

 

μπαινει και σε πλυντηριο πιάτων???

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω σιγουρα αυτο ομως φανταζομαι πως δεν θα υπαρχει προβλημα,υπαρχει και η σοδα φαγητου που μπορει να μπει στο πλυντηριο πιατων ειναι πιο κοντινη στο φαγητο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...