Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαλαρά Ισχία / Δυσπλασία ισχίων / αξιολόγηση εξετάσεων


roz

Recommended Posts

Αχ και εμείς βάζουμε διπλές πάνες από τον 1ο μήνα, γιατί έχουμε σφιχτά ισχύα. Στην τελευταία εξέταση μας έιπαν ότι πάει καλύτερα, αλλά μας συμβούλεψαν να τις συνεχίσουμε. Almodobar θα δοκιμάσω κι εγώ το μάρσιπο, μήπως έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.. :wink:

41edmjsc19uufwl5.pngkk3v7ypawchpdiff.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σημερα πηγαμε και 'μεις στον ορθοπεδικο για τον υπερηχο στα ισχια.Τα βρηκε μια χαρα αλλά οι προσαγωγοι ειναι πολυ σφιχτοι και μου ειπε να του κανω κατι ασκησεις και να του φοραω μια πανα εξω απο το ρουχαλακι του για να μενουν τα ποδαρακια του ανοιχτα.

 

Μου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο σε κανα μηνα θα το ξαναπαω να το δει,αλλά εγω εχω σαλταρει σημερα ειμαι πολυ στεναχωρημενη :cry::cry::cry: .Ειχε καμια σας παρομοιο προβληματακι?

Ξερετε αν ειναι κατι σοβαρο?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΥΓΙΕΙ! ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 12ΜΗΝΩΝ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΟΩΡΑ, 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΙΣΧΥΩΝ. ΟΥΤΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΣ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΜΕ 3ΜΗΝΩΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ, ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΙΣΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ. ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΟΥΤΕ ΠΑΝΕΣ, ΟΥΤΕ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΙΔΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ.ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ,2200kgr ΤΗ ΠΕΙΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΤΗΝ ΦΑΣΚΙΩΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ. ΑΠΛΩΣ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΙΣΧΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΑΝΕ ΔΙΠΛΕΣ ΠΑΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΝΑΡΘΗΚΑ PAVLIK ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ. ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ. ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΜΕΣ ΤΟΝ ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ ΚΑΙ ΔΩΣΑΜΕ 140 €. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΝΟΧΛΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΥΧΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΣΧΙΥΑ. ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΝΑΡΘΗΚΑ PAVLIK ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ. ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ. ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΜΕΣ ΤΟΝ ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ ΚΑΙ ΔΩΣΑΜΕ 140 ?. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΝΟΧΛΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΥΧΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΣΧΙΥΑ. ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ.

 

κι εγω pavlik ειχα παρει αλλα 270ε εδωσα κ δεν ειχε υαλοβαμβακα.

ειχε 2 τιραντουλες που ενωνε 2 σιδερα καμπυλωτα κατω κι αυτο κουμπωνε πανω στο παιδι κ κρατουσε τα ποδια της ανοιχτα.ολα καλα θα πανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα! η κορούλα μου είναι 4 μηνών και εδώ και ένα μήνα ο παιδιάτρος διαπίστωσε οτι έχει δυσπλασία ισχύου.μετά την πρώτη επίσκεψ στον ορθοπαιδικό της φορέσαμε νάρθηκα.τον φοραει όλη μέρα ακόμη και το βράδυ.είχε κάποια από εσάς καποια παρόμοια εμπειρία και άν ναι πότε διαπιστώθηκε???έχω αγχωθεί πάρα πολύ.αν γνωρίζεται κάτι παρακαλώ απαντήστε μου.ευχαριστώ. :):):)

καλησπέρα σας!μόλις ήρθα και εγώ στη μεγάλη παρέα σας

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εμενα η κορη μου ειχε κ φορεσε τον ναρθηκα παβλικ.24 ωρες το 24ωρο το φοραγε.το ανακαλυψε η παιδιατρος μολις γεννηθηκε κ το βαλαμε 20 ημερων.μεχρι τον 4 μηνα τον βαλαμε κ μετα διπλη πανα μεχρι κ τον 6.μην ανησυχεις.απλα αργησε λιγο να το ανακαλυψει ηο παιδιατρος σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΩΡΑ ΝΑΤΟΝ ΦΟΡΑΩ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΘΑ ΔΙΩΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ.. ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΤΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ... ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εμενα ο μεγαλος οταν γεννηθηκε ειχε σφιχτα ισχια. του φοραγαμε 2πλη πανα για κανα μηνα οπου και τον ξαναειδε ο παιδιατρος και ολα μια χαρα.

τωρα στον 2ο η παιδιατρος στο μαιευτηριο μας ειπε οτι παλι εχει σφιχτα ισχια και καλο θα ηταν να καναμε και εναν υπερηχο. ειμασταν τυχεροι γιατι εκεινη την μερα στο μαιευτηριο θα ερχοταν παιδιατρος απο το Παιδων. τον ειδε και μας ειπε να του βαζουμε -καλυτερα αντι για πανα- κατι σαν σεντονι διπλομενο ετσι ωστε να ειναι αρκετα ανοικτα τα ποδια παλι για ενα μηνα και να καναμε και εναν υπερηχο. να'ναι καλα ο ανθρωπος την επομενη που βγηκαμε απο το μαιευτηριο πηγαμε κατευθειαν στο Παιδων, οπου μας ειχε πει να παμε κατα τις 12, μπηκαμε κατ'ευθειαν για εξεταση, ηταν εξυπηρετικοτατος, ευγενεστατος, και δεν πληρωσαμε τιποτα. και η εξεταση ηταν μια χαρα. απλα ειναι λιγο "ανωριμα" τα ισχια λογω ηλικιας. συνεχιζουμε τωρα το συστημα με το ανοιγμα και νομιζω εχουν μαλακωσει λιγο.

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! Ειμαι καινούργιο μέλος και έχω μαι κορούλα 6.5 μηνών την Μελίσα.Ειχαμε και μεις το ιδιο πρόβλημα με χαλαρά ισχία και φορούσε ναρθηκάκι ώστε να κρατιούνται τα πόδια της ανοιχτά και σε ορθή γωνία. Το φορέσε για ένα μήνα από όταν σαράντησε. Ζω στην Γερμανια και εδώ θεώρειται αυτος ο έλεγχος απο ορθοπαιδικο απαραίτητος και είναι δωρεαν. Και γω είχα καταστεναχωρηθει τότε αλλα είναι κάτι που ξεπερνιεται αρκεί να προληφθει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Πείτε με υπερβολική (είμαι), πείτε με άσχετη (είμαι) πείτε ότι θέλετε αλλά χτες η γιατρός μου είπε για την 6 μηνών κόρη μου ότι έχει χαλαρά ισχία και πρέπει να κάνουμε υπέρηχο.

 

Οκ μέχρι εδώ. Εγώ όμως έχω τρελλαθεί για το αν αυτό είναι κάτι που μπορεί να υποδηλώσει μελλοντικό πρόβλημα.

 

Κάποιος που μπορεί να ξέρει;

 

Υ.Γ. Καλώς σας βρήκα

 

το θέμα στα χαλαρά ισχία είανι να μην γίνεται εξάρθρωση. έχετε δει κάτι γριές στο δρόμο να κουτσαίνουν; από αυτό είανι. η κεφαλή του μηριαίου βγαίνει από την κοτύλη. εξάρθρωση. βγαίνει από την άρθρωση. τώρα δεν υπάρχουν τέτοια παιδιά... γαιτί ελέγχονται από τη γέννησή τους. εγώ πήγα και της έκανα υπέρυχο ισχύων στο παίδων στη πεντέλης. μπορώ να σας συστησω τον ορθοπεδικό να το δει το παιδί. δεν είχανε βρει κάτι ούτε στο ιασώ, ούτε ο παιδίατρός μου που την κοίταξε, απλώς...λόγω επαγγέλματος (είμαι δασκάλα μπαλέτου) έχω ενα κόλημμα με τα πόδια. ενα χαλαρό ισχίο... είναι αυτό που θέλω!

από την άλλη ένα σφιχτό ισχίο, είναι πιο δύσκολο να χαλαρώσει.

 

ψηφίζω για όλους παίδων πεντέλης

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΔΕΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΥΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ......ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΔΙΠΛΗ ΠΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΟΝΤΡΟ ΠΑΝΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΝΟΙΚΤΑ Κ ΣΤΑΘΕΡΑ ....ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΟ Κ ΓΙΑ ΕΜΑΣ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ 5ο)ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ 2 ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΙΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια το '97 που γέννησα στο Μητέρα τον γιό μου, τον είδε ο ορθοπεδικός Ντουντουλάκης (μακρυά...) και του άνοιξε τα ισχία (πώς όταν πλένουμε το κοτόπουλο) σε σημείο που κάνανε κράκ, και το παιδί βαλάντωσε στο κλάμα, για να μου δείξει ότι έχει πρόβλημα και ίσως χρειαστεί χειρουργείο..... Μετά το πήγα σε άλλο γιατρό, μετά στο Παίδων, και κανένας δεν βρήκε τίποτα. Και από άλλους γονείς έμαθα για τη συμπεριφορά του συγκεκριμένου γιατρού, που χωρίς να έχει πρόβλημα το μωρό, σου πασσάρει την κάρτα του (κατεβατό τα πανεπιστήμια) για να πάς, και να σε αγχώσει άδικα. Το...δικό μας μεγάλο πρόβλημα λύθηκε με δίμηνη διπλή πάνα & τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες..

Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω στο συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο με το πρόβλημά μου, λοιπόν, ο μικρός μου Νικόλας είναι 6 μηνών αισίως και εδώ και 1 μήνα τώρα έχω παρατηρήσει οτι οι σύνδεσμοι στα ποδαράκια του πολλές φορές τρίζουν, κάνουν κράκ κρουκ. ρώτησα την παιδίατρο αλλά μου είπε οτι εφόσον δεν είχε χαλαρά ισχία απο την αρχή δεν είναι τίποτα απλά είναι ακόμα χαλαροί οι σύνδεσμοι (κλειδώσεις) του μωρού αλλά αυτό συνεχίζεται και δεν ξέρω αν πρέπει να το πάω σε ορθοπαιδικό για να το εξετάσει. Εχει συμβεί σε καμία σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ειχε χαλαρα ισχυα και μου το ειπαν απο την αρχη διπλο πάμπερς και μεσα σε 1 μηνα ολα ηταν οκ

 

κανε ενα υπερυχο νομιζω θα δειξει ;)

 

Στο Μητερα τον εκανα εγω

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια!!

εμενα μου ειπαν στο μαιευτηριο οτι εχει σφιχτα ισχυα οταν πηγε 10 ημερων πηγαμε στο παιδων αγια σοφια και καναμε υπεριχο ειπε να την κραταμε στα χερια με το χερι απο κατω να μενουν ανοιχτα τα ποδια και μαρσιπο οπως επεισης να την βαζω στο γοφο και να την στερεονω στο πλαι ετσι ωστε να βρισκετε κατω απο τον ωμο με το ενα ποδι στην κοιλια μου ται το αλλο στην πλατη μου!!τον υπεριχο δεν τον πληρωσα!!εχω παει ιδη 2 φορες και γενικα θα πηγενουμε μεχρη να περπατησουμε!!μας ειπαν οτι κατα 90% εχει διορθωθει..τωρα το μαι θα δουμε παλυ..

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 2,5ΜΗΝΩΝ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΧΑΛΑΡΟ ΤΟ ΕΝΑ ΙΣΧΥΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ(ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ) ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΗΧΟΥΜΕ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΝΝΗΣΑ 20ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10ΗΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΕ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΡΟ ΙΣΧΥΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΝΑΡΘΗΚΑ.ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑΡΘΗΚΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΝΑΡΘΗΚΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑ.ΤΗΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΒΑΖΕ ΝΑΡΘΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΤΣΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ.....ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΑΡΧΗ.....ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ(ΕΚΤΟΣ ΙΚΑ) ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑΡΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ:mad: Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ 1ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΠΑΛΙ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω θα ακουγα τον παιδοορθοπαιδικό και οχι τη παιδιατρο του ικα. Φυσικά κάνε μια επανεξεταση σε ενα μηνα που θα εχει μεγαλωσει κι αλλο.Αμαν πια μας εχουν τρελλανει αυτοι οι γιατροι. Μην ανησυχειτε ολα καλα θα ειναι!!!:D

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ Ι.Κ.Α.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΙΣ 2ΦΟΡΕΣ ΕΛΕΓΧΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΙΣΩΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

εμας στο μαιευτηριο μας ειχαν βρει χαλαρά ισχυα λογο ισχιακής προβολής κ συνιστούσαν επανεξέταση σε ενα μηνα.

οταν πηγαμε γιατο 1ο εμβολιο την κοιταξε ο παιδιατρος κ μας ειπε οτι ηταν ενταξει.

λετε να πρέπει να την παω σε παιδοορθοπεδικο?

το να κουτσαίνει δεν ειχα ξανακούσει..εμενα μου ειχε πει ο παιδιατρος οτι αυτο που παθαινουν τα χαλαρά ισχυα ειναι να βγαίνουν.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια ενας υπερηχος δεν ειναι κακος...σου λεω μας τρελανε...ευτυχως που ηταν και ο αντρας μου μαζι γιατι νομιζα οτι δεν ακουγα καλα οταν μου ειπε οτι θα κουτσαινε.εντωμεταξυ μου λεει η παιδιατρος(εξωτερικη) πες οτι βαζουμε ναρθηκα σου εδωσε αναλογιες,μετρησε το παιδι;;;;τιποτα απολυτως δεν εκανε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

αντίστοιχο θέμα υπάρχει επίσης κι εδώ

ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΛΑ

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

που να παω τη μικρή να της κανω υπέρηχο?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...