Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

 

Ρε Ελέ, αυτό το είχα πάρει μαζί με το καρεκλάκι από το όλιβερς...δεν το έχει τώρα;;;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια γιατι τα παιρνετε απο το inch blue τα παντοφλακια αυτα? τα εχει παμφθηνα στο ebay!!! μεχρι 18-24 νουμερο ειδα, δεν εψαξα για μεγαλυτερο μιας και δε με ενδιεφερε τοτε... εγω πηρα 4 ζευγαρια γυρω στα 30 ευρω θυμαμαι...... αλλα ισως να υπαρχουν αλλοι πωλητες με μεγαλυτερα νουμερα επισης οικονομικα!

σας βαζω, τα καταστηματα που βρηκα, για ριξτε μια ματια..........

 

http://stores.ebay.co.uk/Funkee-Feet?_rdc=1

 

http://stores.ebay.co.uk/Mini-Feet-Shoes?_rdc=1

 

http://stores.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes?_rdc=1

 

 

ξαναλεω ειναι εως 18-24 μεγεθος

 

εντιτ!!!!!!!!!!! εξτρα συμβουλη!!!!!!!!!!!!!!! εχω παρει αυτα http://cgi.ebay.co.uk/NEW-SOFT-LEATHER-BABY-SHOES-0-6-6-12-12-18-MTHS-SF-/260668015402?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&var=&hash=item82636bda70

και με το μπουσουλημα εγιναν μαυρα!!!!!!!! ενω ειναι φανταστικο σεχδιο λερωνει το λευκο... καθαριζει ομως με πανακι.... anyway τωρα που θα ξαναπαραγγειλω θα παρω πιο σκουρο χρωμα....... ακομα μπουσουλαμμε........

 

έχω ένα κόλλημα και δεν ψωνίζω εταιρίες που δεν γνωρίζω...οπότε ενίοτε σκάω κάτι παραπάνω...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Η Γατούλα ακόμα φορτώνει στο φορτηγό τα ψώνια?...:roll:

 

Αφου η Γατουλα ακομη ψωνιζει, ας κανω εγω μια πρωτη ανταποκριση απο το μετωπο (βλ. Next Πετρου Ραλλη)

 

Για αγορακια ενδιαφερομουν οποτε για τα κοριτσιστικα δεν εχω αποψη. Μου φανηκε, ομως, οτι ειχε ακομη μεγαλυτερη ποικιλια...

 

Αν θελατε ζιπουνακια (αυτα που κουμπωνουν απο κατω) και ολοσωμα φορμακια ξεχαστε το, δεν εχει βγαλει τιποτα σε προσφορα. Ενα μονο ολοσωμο φορμακι βρηκα (περισσοτερο για εξω, ομως, και οχι για υπνο) και σ' αυτο ειχε μονο το νουμερο 0-3.

 

Βρηκα, ομως (για νουμερο 12-18 ) :

παντελονια τζην

πουκαμισα

μπλουζακια για μικρα και μεγαλα αγορακια (Πηρα για δωρακια σε κατι ανιψακια)

τα "πανω" απο πυτζαμακια (θα μου πεις "και τι θα κανω?". Εγω πηρα γιατι βολευουν για μεσα απο τον υπνοσακο)

παντελονια φορμας (οχι σετακια, μονο το "κατω")

 

Για μεγαλυτερα αγορακια εχει πολλα τζην, πολλα φθινοπωρινα μπλουζακια,μπουφαν και πουκαμισα.

 

Νουμερα λιγα (σε καποια πηρα το τελευταιο 12-18 :P ) οποτε βιαστειτε!

 

Σε πολλα ειδη εχει και πανω απο 50% εκπτωση: πηρα παντελονι φορμας με 4,5 ευρω ενω ειχε αρχικη τιμη 16 ευρω. Ειναι λιγα, ομως, αυτα τα κομματια..:cry:

 

Εγώ πάντως δεν ξετρελλάθηκα (και πήγα και στις 11:00 το πρωί). Λίγα κομμάτια, περισσότερα για τα κορίτσια και αυτό που με απογοήτευσε ήταν η ποιότητα. Για να μην παρεξηγηθώ, μια χαρά ποιότητα έχουν, αλλά δεν είναι η ποιότητα που περίμενα.

Μήπως η γατούλα είχε πάει νωρίτερα και είχε γεμίσει ήδη το φορτηγό;;!!!!...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ξετρελλάθηκα (και πήγα και στις 11:00 το πρωί). Λίγα κομμάτια, περισσότερα για τα κορίτσια και αυτό που με απογοήτευσε ήταν η ποιότητα. Για να μην παρεξηγηθώ, μια χαρά ποιότητα έχουν, αλλά δεν είναι η ποιότητα που περίμενα.

Μήπως η γατούλα είχε πάει νωρίτερα και είχε γεμίσει ήδη το φορτηγό;;!!!!...

 

εμ...που να βρεις κομμάτια

αφου περασε η σαρωστε τα ολα-Γατουλα χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν καποιος δεν παει απο εκει το πολυ μεχρι...αυριο, δεν υπαρχει πιθανοτητα να βρει νουμερο.

Για την ελλειψη ποικιλιας συμφωνω μαζι σου απολυτα. Ισως και για το υπερτιμημενο της ποιοτητας. Αν και το εχω ξαναπει, ειμαι ασχετη στο να διακρινω την καλη ποιοτητα στο παιδικο ρουχο οποτε δεν βαζω το χερι μου στη φωτια για τιποτα πια...

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα Κατινάκη εχω βαλει ήδη ενότητα ebay (στη λιστα μας κατω στην υπογραφη μου ) με πωλητες που εχουν αγοράσει απο εδω μεσα τα μελη και εχουν μεινει ευχαριστημένοι/ες.

Τωρα αν καποια πετάει ετσι εναν πωλητή καλο ειναι πριν παραγγείλεις να ρωτήσεις αυτον που το ποσταρε!

Α και που εισαι , στειλε μου και αυτα που εχεις και ας ειναι για μηχανες και ηλεκτρονικα... Τι εμεις δεν αγοράζουμε ηλεκτρονικα χερ χε

εγω πχ ψάχνω κράνος για τον συζηγο γιατι εδω κανει 600ευρώ αυτο που θελει....

 

Κράνος νομίζω είχαμε πάρει απο εδώ πριν 1,5 χρόνο είχε μια διαφορά 150-170ευρώ με τις εδώ τιμές. Είχαμε πάρει shoei δεν ξέρω τι μάρκα ψάχνει ο σύζυγος αλλά αυτός έχει και άλλες μάρκες. Ερχεται UPS και ήταν πολύ καλά συσκευασμένο.

http://motors.shop.ebay.com/Apparel-Merchandise-/6747/i.html?Product%2520Type=Helmets&rt=nc&Make=Shoei&_catref=1&_dmpt=Apparel_Merchandise&_fcid=80&_fln=1&_jgr=0&_localstpos=&_mad=1&_mqf=0&_qfkw=1&_ssn=keepitroostin&_ssov=1&_stpos=&_trksid=p4506.c0.m282&gbr=1

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα θα την βάλω να κάνει λίστα με αυτά που αγόρασε :mrgreen::mrgreen:

 

Ναι ναι....οχι τιποτα αυτη αγοράζει και για δυο φυλα χαχαχαχα

Τιποτα δεν θα εμεινα μετα απο αυτην...

Φαντασου πως θα την κοιτουσαν στο ταμειο οι υπολοιπες μαμάδες

χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Κράνος νομίζω είχαμε πάρει απο εδώ πριν 1,5 χρόνο είχε μια διαφορά 150-170ευρώ με τις εδώ τιμές. Είχαμε πάρει shoei δεν ξέρω τι μάρκα ψάχνει ο σύζυγος αλλά αυτός έχει και άλλες μάρκες. Ερχεται UPS και ήταν πολύ καλά συσκευασμένο.

http://motors.shop.ebay.com/Apparel-Merchandise-/6747/i.html?Product%2520Type=Helmets&rt=nc&Make=Shoei&_catref=1&_dmpt=Apparel_Merchandise&_fcid=80&_fln=1&_jgr=0&_localstpos=&_mad=1&_mqf=0&_qfkw=1&_ssn=keepitroostin&_ssov=1&_stpos=&_trksid=p4506.c0.m282&gbr=1

 

Σε ευχαριστω πολυ Κατινάκη!! Εκεινος ψάχνει σουμπερθ μου εχει πει , ειναι λεει τα καλυτερα...εγω παλι ενα νοβα εχω στο κεφαλι μου των 100ευρω χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα από m&co. Έβαλα παραγγελία την προηγούμενη Πέμπτη, έφυγαν την ίδια μέρα, χθες άφησε χαρτάκι ο ταχυδρόμος και σήμερα τα πήρα :)

Είχα παραγγείλει μακώ μακρυμάνικα, παντελόνια-φόρμες και κάλτσες. Μια χαρά ποιότητα για τις τιμές τους και για τον λόγο που τα θέλω (σούρσιμο ταλιμπανακίου στα πιο απίθανα μέρη). Λίγο μεγάλα μου φάνηκαν αλλά ο δικός μου είναι και αδύνατος πολύ...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρελαβα και εγω απο m&co (τελικα τα καταφερα με το paypal)

ειχα παραγγειλει μπλουζακια και φορεματακια και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερα απο οτι τα περιμενα , καλη ποιοτητα και τα μεγεθη κανονικα - δε τα εχω πλυνει ακομα βεβαια

εχω παραγγειλει και ενα παλτουδακι απο e-bay μολις παραλαβω θα σας βαλω λινκ

λεω αυριο να πεταχτω και next στον πειραια

πηγε απο εκει καμμια σημερα να μου πει τι παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Καλέ γατούλα άδειασες και της Πάτρας? τίποτα δεν βρήκα:D:roll:

 

Λοιπόν πέρασα το μεσημέρι μετά την δουλειά...είχε πολλά ρουχαλάκια ΑΛΛΑ...όχι τα ωραία τους:evil: τα καλά και ωραία πουλοβεράκια είχαν κανονικές τιμές και αρκετά τσιμπημένες...:shock::rolleyes:

Είχε πολλά παντελονάκια τζην για αγοράκια αλλά εμείς τέτοια έχουμε, πολύ λίγα σχέδια σε πουκαμισάκια, πολλά φορμάκια (κι απ' αυτά έχουμε) και 2 σχέδια μπουφανάκια που δεν αξίζανε.

Σε εσώρουχα δεν είχε προσφορά... στα καλά μπουφάν.

Επίσης είχε πολλά καλοκαιρινά μπλουζάκια σε προσφορά:shock: τώρα το καταχείμωνο:mrgreen: αλλά κι αυτά δεν ήταν από τα καλά τους:mrgreen:

Τελικά απ' ότι κατάλαβα ψιλοκράχτης είναι η προσφορά και βάζουν την σαβούρα τους:evil: λίγα, πολύ λίγα κομμάτια αξίζαν:|

Από κοριτσίστικα δεν ξέρω...έχω αγοράκι;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν γίνεται κάτι καλό πρέπει να το λέμε σωστά; Έκανα τη βλακεία και στην παραγγελία μου στο bce- europe αντί για το βαφτιστικό μου έβαλα το χαϊδευτικό μου με αποτέλεσμα να μη μου δίνουν το πακέτο στα ΕΛΤΑ. Τους τηλεφώνησα και την επόμενη μέρα έστειλαν με φαξ διορθωμένα τα στοιχεία μου και μου έδωσαν το πακέτο (άριστη συσκευασία και δειγματάκια). Μάλιστα επειδή λέει δεν είχαν φαξ στην εταιρεία το έστειλε ο διευθυντής από το σπίτι του και μου έστειλαν και μέιλ για να μου πουν ότι όλα εντάξει.

 

Πολλούς πόντους πήρε το bce....

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας! μπορει καποια να με ενημερωσει πως θα κανω αγορα απο amazon η το e bay? ειμαι ασχετη οσον αφορα τισ 2 αυτες σελιδες! γιατι τα ιδια πραγματα τα βρισκω σε διαφορες τιμες? αυτη τη στιγμη εχω επιλεξει διαφορα βρεφικα πραγματακια και τα εχω στο καλαθι μου στο amazon. μετα πως θα προχωρησω? τα εξοδα αποστολης πηγαινουν αναλογα με το βαρος του δεματος? και ποσες μερες κανει το δεμα μεχρι ελλαδα περιπου? επικοινωνια με ποιον θα εχω για τυχον αποριες? αν εχει καποια το κουραγιο ας ασχοληθει μαζι μου γιατι ειμαι παντελως ασχετη, ενημερωνω! ας μου απαντησει μηπως και παραγγειλω τελικα! οι μοναδικεσ αγορες που εχω κανει ειναι απο το pramworld το καροτσι κ το καθισμα αυτοκινητου, απο ελληνικο καταστημα το κρεβατι και απο to mothercare οταν εστελνε σε καποιες χωρες! μεσω αλλης χωρας δηλαδη μου τα εστειλε γνωστος μου αλλα τωρα παει και αυτο το συστημα μου! κατερευσε! και μεσω salopetas δεν με συμφερει λογω της αμοιβης της και του courrier. σχεδον τα ιδια θα μου βγουν και απο το ελληνικο καταστημα αλλα επειδη λογω δουλειας μενω προσωρινα σε νησι δεν εχω επιλογες! εδω το mothercare εχει ελαχιστα πραγματα...σταματαω να γραφω! παρασυρθηκα και βγηκα εκτος θεματος!

Λοιπον,ακου........αν παραγγειλεις απο το αγγλικο μεχρι 25 λιρες τα μεταφορικα ειναι δωρεαν.Το πακετο κανει μια εβδομαδα περιπου.Επικοινωνια δε θα εχεις με καποιον ,τι εννοεις.........

Τα ιδια πραγματα τα βρισκεις σε διαφορετικες τιμες γιατι ειναι απο διαφορους πωλητες,να προτιμας σαν πωλητη το αμαζον για να εχεις και δωρεαν μεταφορικα......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που μίλησα πριν απο λιγο με την Mumsofia μου ειπε οτι δεν ειχε πολλα πράγματα και οχι τοσο ομορφα...Μαλλον κράχτης ήταν.

 

Παρ'ολ'αυτά εγώ πήρα δύο παντελονάκια φόρμας και ένα μπλουζί με καζάκα από πάνω που είχα σταμπάρει από το αγγλικό site!

Link to comment
Share on other sites

να μαι κι εγώ!!!!!!

 

κόρες.... σήμερα παρέλαβα από www.crazy8.com

είμαι πολύ ευχαριστημένη από ποιότητα σε ρούχα και παπούτσια!! πολύ καλή η εξυπηρέτηση, καλές τιμές.... σε 12 μέρες είχα τα πράγματά!!!!

να πω την αλήθεια δε το περίμενα.....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 4 σελιδες πισω

ΝΕΧΤ 17 κομματια, 145 ευρω με αρχικη 290!

ε ενταξει φτιαχνω το στοκ της 3ετιας χαχαχχαχααχα

την καταβρηκα

μια μαμα για ενα μικρο

και εγω αλωνιζοντας!

το κλου ψωνιστηκακαι εγω! 220....3 κομματια...σιττττττττ

 

ξεματιαστε μου την Α

εχει γινει αλλο παιδι αγνωριστο

αχχχχχχχχχχχχχ εχω απελπιστει

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...