Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΟΛΗ ΒΟΣΚΟΥ


KANGOO

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

Στην Χριστουγεννιατικη γιορτη του νηπιαγωγειου, ο γιος μου θα παραστυσει τον βοσκο στην θεατρικη παρασταση.

 

Ψαχνω για εικονες που αναπαριστουν τον βοσκο στην φατνη και να φτιαξω την στολη του..

 

Μπορειτε να με βοηθησετε?Ειτε με εικονες, είτε με ιδεες σχετικα με υλικα ή χρωματα που μπορω να χρησιμοποιησω για να φτιαξω την στολη.

 

Πρεπει να ειναι παραδοσιακη δηλαδη με καπα απο γουνα, ή να ειναι λιγο πιο εκλεπτισμενη οπως στις εικονες της καθολικης εκκλησιας λιγο πιο πλουμιστη.

Μην ξεχναμε οτι ειναι μια θεατρικη παρασταση του νηπιαγωγειου και τα παιδια μεταξυ τους βλεπουν και κοροιδευουν κατι που τους κανει εντυπωση..

 

Περιμενω τις δημιουργικες σας ιδεες

 

Ευχαριστω και καλες γιορτες!!

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

Στην Χριστουγεννιατικη γιορτη του νηπιαγωγειου, ο γιος μου θα παραστυσει τον βοσκο στην θεατρικη παρασταση.

 

Ψαχνω για εικονες που αναπαριστουν τον βοσκο στην φατνη και να φτιαξω την στολη του..

 

Μπορειτε να με βοηθησετε?Ειτε με εικονες, είτε με ιδεες σχετικα με υλικα ή χρωματα που μπορω να χρησιμοποιησω για να φτιαξω την στολη.

 

Πρεπει να ειναι παραδοσιακη δηλαδη με καπα απο γουνα, ή να ειναι λιγο πιο εκλεπτισμενη οπως στις εικονες της καθολικης εκκλησιας λιγο πιο πλουμιστη.

Μην ξεχναμε οτι ειναι μια θεατρικη παρασταση του νηπιαγωγειου και τα παιδια μεταξυ τους βλεπουν και κοροιδευουν κατι που τους κανει εντυπωση..

 

Περιμενω τις δημιουργικες σας ιδεες

 

Ευχαριστω και καλες γιορτες!!

 

 

Πάντως εμένα προσωπικά μου αρέει η 2η απο αυτές που έβαλε η Κυριακή!

Μου φαίνεται πιο αληθοφανής!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στολή νυχτερίδα???? πού θα βρω??? νυχτερίδα της μάγισσας Φρικαντέλας...

Νυχτερίδα; Η Φρικαντέλα δεν είναι αυτή που μισούσε τα κάλαντα;Ποιά θα ντυθεί;

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου. Θα ντυθεί νυχτερίδα (έλεος!!!)

 

Η φρικαντέλα ήταν που μισούσε τα κάλαντα, κι έτρωγε κακαμαράκια, άκουγε κάκαντα.. κλπ! :lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου. Θα ντυθεί νυχτερίδα (έλεος!!!)

 

Η φρικαντέλα ήταν που μισούσε τα κάλαντα, κι έτρωγε κακαμαράκια, άκουγε κάκαντα.. κλπ! :lol:

Πάρε μαύρη φόδρα και φτιάχτην και κόφτην στο τελείωμα σαν τα φτερά της νυχτερίδας(κυματιστά)...και αν βρείς και την κουκούλα του bat-man....

Μόνο το δικό σου παιδί θα ντυθεί νυχτερίδα; Ρώτα και καμία ιδέα απο άλλη μανούλα..

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Η φρικαντέλα ήταν που μισούσε τα κάλαντα, κι έτρωγε κακαμαράκια, άκουγε κάκαντα.. κλπ! :lol:

 

χαχαααχχχααα

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

πού τη συναντάμε τη Φρικαντέλα; Σε παραμύθι;

 

Κι εγω προτιμώ τη δεύτερη στολή βοσκού! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Η φρικαντέλα ήταν που μισούσε τα κάλαντα, κι έτρωγε κακαμαράκια, άκουγε κάκαντα.. κλπ! :lol:

 

χαχαααχχχααα

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

πού τη συναντάμε τη Φρικαντέλα; Σε παραμύθι;

 

Κι εγω προτιμώ τη δεύτερη στολή βοσκού! :wink:

 

Είναι ένα παραμύθι του Τριβιζά (μιλάμε για τρελό γέλιο τα πιτσιρίκια όταν το ακούνε...)

 

Κυριακή... είμαι κουλαμάρα σκέτη... δεν πιάνουν τα χέρια μου για τέτοια πράγματα... εγώ ειμαι για άλλα... να βάψω, να καρφώσω... τέτοια! :oops:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...