Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

Γέννησα πριν 3,5 εβδομάδες και ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Το φαγητό το βρήκα αρκετά καλό και οι υπηρεσίες τους ικανοποιητικές. Είχα το δωμάτιο 603 που είναι δίκλινη σουίτα με θέα και το κράτησα όλο για μένα. Κόστισε κοντα στις 3000. Τισ μέρες στην κλινική τις απόλαυσα. Βέβαια το μωρό την ημέρα ερχοταν ταϊσμένο αλλά όσες φορές την ζήτησα βράδυ ηταν νηστική. Κάποιες μαίες ήταν πολύ καλές και βοηθητικές και κάποιες άλλες λιγότερο. Αλλά μου αρέσει η Γενική Κλινικη γιατι είναι κοντα στο κέντρο και όχι απομονωμένα, και έχει αυτή την καταπληκτική θέα στη θάλασσα.

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομίζω πως η καθεμιά κάνει τη δική της εμπειρία σε ότι αφορά κλινικές και νοσοκομεία.

Έχω ακούσει από κοπέλες ότι το Γένεσις το βρήκαν αίσχος κι από άλλες που είναι τελείως ικανοποιημένες...το ίδιο ισχύει για γενική, διαβαλκανικό κτλ.

Καθεμιά μας το ζει και το βλεπει διαφορετικά!

 

Θα συμφωνήσω με την sardelaki.

Κι εγώ στην Γενική κλινική γέννησα πριν 3.5 χρόνια περίπου και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές όσον αφορά την καθαριότητα και το φαγητό.Πλήρωσα 2000ευρώ για καισαρική σε τρίκλινο δωμάτιο γιατί κάναμε κάποιες παραπάνω εξετάσεις για το μωρό επειδή είχαμε πρόβλημα διαφορετικά το κοστολόγιο τότε ήταν γύρω στα 1500ευρώ.Οι μαίες ήταν πολύ εξυπηρέτικές και φιλικές οι περισσότερες.Με τον γυναικολόγο μου είχα πρόβλημα που αυτό φυσικά δεν έχει να κάνει με την κλινική.

Ετσι καταλήγω οτι η κάθεμια ανάλογα με την προσωπική της εμπειρία εκφράζεται και φυσικά σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να κρίνουμε από τις εμπειρίες άλλων για κάποια κλινική ή νοσοκομείο γιατί μπορεί να πάμε σαυτό που οι περισσότερες το θεωρούν καλύτερο και εμείς να το βρούμε χειρότερο.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά.

Όσες γεννήσανε σε Διαβαλκανικό ή Γένεσις ή τελοσπάντων όσες κοπέλες έχουν πάει είδη και είδαν τα δωμάτιο τί παίζει σε 4κλινα; Στις λίστες με τις τιμές ούτε που τα αναφέρει αυτά, γιατί;;; Δεν υπάρχουν; Αν υπάρχουν πως είναι; Κι αυτά με παραβάν χωρισμένα;

Όποια κοπέλα ξέρει ας μου πει...θα πάω βέβαια κι εγώ να τα δω, αλλά άντε να δούμε πότε!

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι, εγω γέννησα σε δίκλινο στο Διαβαλκανικό. Δεν ξέρω αν έχει 4κλινά, νομίζω πως όχι αλλα δεν είμαι σίγουρη. Πάντως για παραβάν μην ψάχνεις.....

Εγώ σε δίκλινο και στο θηλασμό ήταν και οι σύζυγοι μέσα και ήταν κάπως περίεργη η κατάσταση. Βάζαμε τους άντρες να κάθονται πλάτη πλάτη......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον θηλασμό είναι ανήκουστο όμως...καλά είναι όλοι να βγαίνουν από το δωμάτιο όταν θηλάζει μία μαμά...και σύζυγοι και επισκέπτες...

μήπως στο Γένεσις είναι διαφορετικά;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Διαβαλκανικό δεν έχει τετράκλινο. Στο Γενεσις έχει και το δίνουν μόνο σε καισαρική. Είναι πολύ οικονομικό (γύρω στα 970 ευρώ αν θυμάμαι καλά, με τον καινούργιο τιμοκατάλογο, αλλά μόνο για καισαρική το τονίζω). Ουσιαστικά είναι σαν 2 δικλινα που δεν έχουν τοίχο ενδιάμεσα. Υπάχρουν δηλαδή 2 τουαλέτες, 2 τηλεοράσεις και είναι πολύ μεγάλα. Στο Γενεσις πριν φέρουν τα μωρά μέσα στο δωμάτιο, κυριολεκτικά πετάνε τους επισκέπτες έξω. Είναι πολύ αυστηρά. Αφού φέρουν τα μωρά τα αφήνουν με τις μαμάδες μισή ώρα και μετά επιτρέπουν στους μπαμπάδες να μπουν για άλλη μισή ώρα. (3-4 φορές τη μέρα νομίζω είναι αυτό). Εκτός και αν είσαι σε μονόκλινο οπότε μπορείς να έχεις το μωρό εκεί αν το ζητήσεις, ακόμα και αν έχεις 40 άτομα μέσα. Νομίζω ότι συμφέρει το τετρακλινο. Καλο θα ήταν να πας να τα δεις από κοντά, να πάρεις και τιμές. Έχουν ένα "σεμινάριο" που λέγεται Βάπτισμα μητρότητας και σε ενημερώνουν για τιμές κλπ. Ελπίζω να βοήθησα. Φιλιά.

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Διαβαλκανικό δεν έχει τετράκλινο. Στο Γενεσις έχει και το δίνουν μόνο σε καισαρική. Είναι πολύ οικονομικό (γύρω στα 970 ευρώ αν θυμάμαι καλά, με τον καινούργιο τιμοκατάλογο, αλλά μόνο για καισαρική το τονίζω). Ουσιαστικά είναι σαν 2 δικλινα που δεν έχουν τοίχο ενδιάμεσα. Υπάχρουν δηλαδή 2 τουαλέτες, 2 τηλεοράσεις και είναι πολύ μεγάλα. Στο Γενεσις πριν φέρουν τα μωρά μέσα στο δωμάτιο, κυριολεκτικά πετάνε τους επισκέπτες έξω. Είναι πολύ αυστηρά. Αφού φέρουν τα μωρά τα αφήνουν με τις μαμάδες μισή ώρα και μετά επιτρέπουν στους μπαμπάδες να μπουν για άλλη μισή ώρα. (3-4 φορές τη μέρα νομίζω είναι αυτό). Εκτός και αν είσαι σε μονόκλινο οπότε μπορείς να έχεις το μωρό εκεί αν το ζητήσεις, ακόμα και αν έχεις 40 άτομα μέσα. Νομίζω ότι συμφέρει το τετρακλινο. Καλο θα ήταν να πας να τα δεις από κοντά, να πάρεις και τιμές. Έχουν ένα "σεμινάριο" που λέγεται Βάπτισμα μητρότητας και σε ενημερώνουν για τιμές κλπ. Ελπίζω να βοήθησα. Φιλιά.

 

Με βοήθησε πάρα πολύ και σε ευχαριστώ...τιμοκαταλόγους έχω και τώρα που το είπες έριξα μιά ματιά και γράφει 980? για τετράκλινο αλλά το έχει όντως μόνο στην περίπτωση καισαρικής. Αν τύχει να κάνω δηλ. καισαρική το διαλέγω άνετα.

Αυτό που κάνει το Γένεσις να πετάνε τους επισκέπτες έξω την ώρα του θηλασμού το βρίσκω πολύ καλό...αυτό δε που κάνει το Διαβαλκανικό απαράδεκτο.

Σε ευχαριστώ για άλλη μία φορά. Φιλιά

smilie_love_012.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Για να διευκρινησω, στο Διαβαλκανικο δεν αφηνουν επισκεπτες την ωρα που φερνουν τα μωρα, αλλα μονο τους γονεις. Και το βρισκω φυσιολογικο γιατι και οι πατεραδες εχουν το δικαιωμα και την χαρα να ειναι κοντα στις πρωτες στιγμες του μωρου τους. :)

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααααααα δεν το είχα καταλάβει καλά daffy μου γιαυτό καλά έκανες και διευκρίνησες...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει στην πράξη αυτό. Στο Διαβαλκανικό είναι μέσα όλοι οι επισκέπτες αν θες να είσαι ευγενικός και όχι να τους βγάλεις έξω. Από την κλινική δεν κάνουν τίποτα. Στο Γενεσις κλείνουν την πόρτα που οδηγεί στα δωμάτια και δεν υπάρχει περίπτωση να μπει λαθρεπισκέπτης. Ειδικά αν έχεις πολύ κόσμο, όπως είχε μια γνωστή στο Διαβαλκανικό είναι κρίμα για ένα παιδάκι που πριν μερικές ώρες ήταν στο πλήρες αποστειρωμένο περιβάλλον της μαμάς, να αναπνέει στον ίδιο χώρο με τους χ-ψ μπαρμπάδες που πριν πίναν τσίπουρα στα καφενεία. Άποψη του καθενός βέβαια.

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω με οσα λες Ναταλία, αλλά εδω παραθέτω την δικιά μου εμπειρια μετα απο δυο γέννες στο Διαβαλκανικο, (και ουτε μετοχες εχω στο Διαβαλκανικο για να πεισω κανεναν να παει εκει :D:D ) Όταν τελειωνει το επισκεπτηριο φωνάζουν απο τα μεγαφωνα και οταν ερχονται οι μαιες με τα μωρα αυστηρα δεν αφηνουν κανεναν αλλον μεσα εκτος απο τους γονεις. Τουλάχιστον σε μενα και στις δυο φορες αυτο γινότανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τρέχει τίποτε...και Διαβαλκανικό να γεννήσω (διότι ακόμη δεν έχω αποφασίσει) θα τους λέω ευγενικότατα να βγαίνουν έξω άμα είναι ώρα θηλασμού και σ΄όποιον αρέσει!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι...δεν θα ανεχτώ να έχει η καθεμία τους επισκέπτες της μέσα κι εγώ να θέλω να θηλάσω.

Βέβαια κι εγώ αν έχω επισκέπτες και κάποια κοπέλα θέλει να θηλάσει θα τους λέω να βγαίνουνε :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μια ερωτησούλα??

 

Γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό ή καισσαρική????

 

Έχω ακούσει ότι ειδικά στο Διαβαλκανικό οι περισσότεροι γιατροί σου κάνουνε καισσαρική.... Δεν μιλάμε φυσικά για τις περιπτώσεις που είναι αναγκαία.....

 

Είναι πιο εύκολο για τον γιατρό ούτε περιμένει ούτε τίποτα τελειώνει σε μια ωρίτσα και παίρνει και παραπάνω χρήματα.

 

Φυσικά το ίδιο άκουσα και για το Γεννεσις και φοβάμαι πολύ.........

 

Θέλω να γεννησω φυσιολογικά εαν φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Αφού όταν πήγε να ρωτήσει ο άντρας μου για τιμές τον ρώτησαν στο Γεννεσις με καισαρική ή με φυσ. τοκετό??? Ναι λένε το 80% προτιμάει την καισαρική...

 

Έλεος!!!!!!!!!

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μια ερωτησούλα??

 

Γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό ή καισσαρική????

 

Έχω ακούσει ότι ειδικά στο Διαβαλκανικό οι περισσότεροι γιατροί σου κάνουνε καισσαρική.... Δεν μιλάμε φυσικά για τις περιπτώσεις που είναι αναγκαία.....

 

Είναι πιο εύκολο για τον γιατρό ούτε περιμένει ούτε τίποτα τελειώνει σε μια ωρίτσα και παίρνει και παραπάνω χρήματα.

 

Φυσικά το ίδιο άκουσα και για το Γεννεσις και φοβάμαι πολύ.........

 

Θέλω να γεννησω φυσιολογικά εαν φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Αφού όταν πήγε να ρωτήσει ο άντρας μου για τιμές τον ρώτησαν στο Γεννεσις με καισαρική ή με φυσ. τοκετό??? Ναι λένε το 80% προτιμάει την καισαρική...

 

Έλεος!!!!!!!!!

 

Αυτό δεν εξαρτάται απο την κλινική αλλά απο τον γιατρό. Οι πιο πολλοί πάντως προτιμούν την καισαρική διότι πέρνουν μεγαλύτερα ποσοστά απο τις κλινικές, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Πάντως αυτό με την καισαρική πολύ με εκνευρίζει.

 

Σε όλες τις άλλες χώρες γιατί δεν κάνουν τόσες καισαρικές; Μάθαμε εδώ μου φαίνεται τα κοροιδα να πληρώνουμε. Στην Ελλάδα είναι δεδομένο αν κάνεις το πρώτο με καισαρική πρέπει και το δεύτερο να γεννηθεί με καισαρική. Αίσχος

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα .Τοσο στο Γενεσις οσο και στο Διαβαλκανικο την ωρα οπου ειναι τα μωρακια στα δωματια ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι επισκεψεις , παρα μονο τον μπαμπα αφηνουνε .Στο Διαβαλκανικο το ξερω γιατι εκει γεννησα τον Κωνσταντινο (δεν αφησανε ουτε τη μανα μου να ειναι μεσα την ωρα που τα μωρα ηταν στο δωματιο , ουτε καν απο τη 2η μερα που πηρα μονοκλινο) στο Γενεσις πηγα και το ειδα και ρωτησα γιατι εκει θα γεννησω το νεο μπεμπε μου , απαγορευετε επισης να ειναι καποιος αλλος στο δωματιο οταν φερνουνε τα μωρα εκει περαν του μπαμπα ,αμα δε, δεν εισαι σε μονοκλινο οι μπαμπαδες βγαινουνε εξω την ωρα του θηλασμου και ειναι απολυτα λογικο αυτο , δεν θα θελα να με βλεπει ο αντρας της διπλανης την ωρα που θηλαζω . Και απο οτι ειπε το προσωπικο εκει στο Γενεσις οι ωρες επισκεπτηριου τηρουνται ευλαβικα και με μεγαλη ακριβεια.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και εγώ στο Διαβαλκανικό του γέννησα, έβγαζαν έξω από το δωμάτια όλα τα άτομα - ακόμη και στο μονόκλινο που ήμουνα εγώ, εκτός αν εγώ ήθελα να κρατήσω μέσα τον άνδρα μου ή την μητέρα μου. Φαντάζομαι σε δωμάτια με δύο ή τρεις λεχώνες θα ήταν πιο αυστηροί. Βέβαια δεν υπάρχει πόρτα για να κλείσουν που οδηγεί στα δωμάτια όπως αναφέρεται κάπου για το Γένεσις. Όσον αφορά τα τετράκλινα νομίζω ότι μόνο στα χαρτιά υπάρχουν γιατί μία γνωστή μου που ήθελε και στις δύο γέννες της, συνεχώς δεν υπήρχαν, ή υπάρχουν αλλά είναι 1-2 δωμάτια μόνο. Πάντως πρέπει να ενημερωθείς και για δωμάτια και για τις τιμές, και να πάς να ξεναγηθείς στους χώρους, πριν έρθει η μεγάλη μέρα.... έτσι για να ξέρεις το περιβάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Στον τιμοκατάλογο του Διαβαλκανικού δεν αναφέρονται καν 4κλινα.

Στο Γένεσις υπάρχουνε, αλλά τα παίρνεις μόνο σε Κ.Τ. και αν είσαι στο ΙΚΑ...το γράφει και στον τιμοκατάλογο και μου το διευκρίνησαν κι όταν πήγα για ξενάγησει!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια. Εγώ στο Γενεσις γέννησε και θεωρώ ότι τζάμπα λεφτά έδωσα. Ήθελα μονόκλινο για να έχω το μωρό μαζί μου και δήθεν δεν υπήρχε το απλό και πήρα λουξ. Και το μωρό μου το έφεραν αποκλειστικά στο τέλος της 2ης μέρας. Τα πήρα στο κρανίο. Όσο για τον κόσμο εγώ καταχάρηκα που ήμουν σε μονόκλινο, γιατί στα άλλα δωμάτια γινόταν της μουρλής από κόσμο. Να φανταστείτε εμείς δεν είχαμε κανένα. Μόνο γονείς και αν επαιρνε κάποιος τηλ λέγαμε ότι δε δεχόμασταν. Ήρθε μια συνάδελφος της μαμάς μου που ούτε την ήξερα και δεν την αφήσαμε να μπει με τη δικαιολογία ότι έχουμε το μωρό μέσα. Αυτό με τις επισκέψεις και τα μπαλόνια με νέον κτλ δεν το καταλαβαίνω. και δεν είδα καμία αυστηρότητα στο Γενεσις. Πάντως, αν ξαναγεννήσω στο Παπαγεωργίου μονόκλινο, πάμφθηνο, και έχεις το μωρό δίπλα σου χωρίς καμία παρεμβολή. Κοιτάξτε και αυτές τις περιπτώσεις. Εγώ το σνόμπαρα, αλλά έχω φίλες και με λεφτά κιόλας που πήγαν στο Παπαγεωργίου από άποψη και ήταν καταευχαριστημένες. Τώρα όσον αφορά αν εσύ θηλάζεις και η δίπλα σου έχει επισκέπτες, συγνώμη εσύ χωρίς αμφιβολία έχεις κάθε δικαίωμα να τους διώξεις.

Μία φίλη μου αγγλίδα, ήταν σε 4κλινο σε ιδιωτική της Αθήνας και θήλαζε το παιδί 8-12 φορές και όταν υπήρχε επισκεπτήριο ζητούσε η ίδια από τους επισκέπτες να φεύγουνε και της την είπαν οι μαμάδες με πολύ άσχημο και αγενή τρόπο. Αυτά τα θεωρώ γελοία :evil:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα για το Γένεσις...σχεδόν όλες οι φίλες μου έχουν γεννήσει εκεί πέρα κ όταν ήταν η ώρα του θηλασμού τους βγάζανε όλους έξω εκτός απο τους μπαμπάδες που μπορούσαν να μείνουν μέσα!

Κι εγώ στην αρχή σε δημόσιο ήθελα να πάω να γεννήσω, αλλά από την στιγμή που δεν ξεγεννάει εκεί ο γιατρός μου θα πάω σε ιδιωτική κλινική!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!!

 

Πρόκειται να γεννήσω σε 2 μήνες στο Γαληνό. Δεν έχω δει κάποιο άλλο σχετικό θέμα με τη συγκεκριμένη κλινική και γιʼ αυτό επαναφέρω το συγκεκριμένο.

Υπάρχει κάποια μητέρα που γέννησε σχετικά πρόσφατα εκεί να μου πει την εμπειρία της;

Με ενδιαφέρει πολύ, ο τρόπος αντιμετώπισης της κλινικής, απέναντι στη μητέρα και στο νεογνό (εξετάσεις, καθαριότητα, διατροφή, συμπεριφορά κ.α.), όπως επίσης και για το ποιες είναι οι αρχές του, όσον αφορά το θηλασμό αμέσως μετά τον τοκετό αλλά και το θηλασμό γενικότερα σε όλη τη διαμονή μας εκεί…

Η μητέρα μου και οι ξαδέλφες μου γέννησαν εκεί αλλά πριν από πολλά χρόνια και φαντάζομαι πως τα πράγματα θα έχουν αλλάξει αρκετά…

 

Και ότι άλλο γνωρίζεται, καλοδεχούμενο!!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων…

 

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν είναι καλά η μητέρα και το παιδί και αυτό μπορούν να το καταλαβουν από την πρώτη στιγμή οι ν εογνολόγοι μαμά και παιδί μπορούν να φύγουν και την επόμενη μέρα. Αυτό γίνεται στο εξωτερικό. δηλαδή αυτοί είναι μαου μάου και εμείς εδώ καλύτεροι. Εδώ ενδιαφερόμαστε για τα μωρά και έξω όχι; Απλά εδώ το έχουν αναγάγει σε εμπόριο. κάθεσαι 4 μέρε για να ακριβοπληρώνεις τη διαμονή.

Αν ισχύει αυτό στο γαληνό είναι προς τιμήν της κλινικής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ,ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ,ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛ(ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ)ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ(ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ,ΚΛΙΣΜΑ,ΚΤΛ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΙΑ Ο ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ,ΜΙΑ Η ΜΑΙΑ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ(Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!!!!!!!!!)ΝΑΙ.....ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΖΑΛΙΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ!

ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΑΝ ΤΙΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ.......ΑΝ

ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΧ ΕΝΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ..ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ!!!!!!!!

ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ....ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ.ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ(ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΕΞΩ)ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ!!!!!

ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ!ΑΝ ΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ.....ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ!!!!!

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!

 

.png

 

.png

LcNGp3.png

k90zp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Όσο πλησιάζει ο καιρός σκέφτομαι για το που είναι καλύτερα να γεννήσω με περισσότερη ασφάλεια.

Η αλήθεια είναι ότι για την Γενική Κλινική έχω άσχημα συναισθήματα , λόγω ιστορικού αποβολών και όχι λόγω προσωπικού της Κλινικής αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας για το που θα είμαι εγώ και η μπουμπού μου πιο ασφαλεις!

αν κάποια έχει εμπιερία παρακαλώ ας μου πεί !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...