Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΓΑ


Recommended Posts

http://www.oga.gr/index.php?pg=new&id=222

Τι θέλει να πει ο ποιητης????..οκ για τους καινουργιους τριτεκνους-πολυτεκνους το ξερω οτι ζητανε να αποδειξεις....οτι δεν εισαι....ελεφαντας............η κατεθεση δικαιολογιτικων ισχυει και για τους παλαιους?????:confused:....μηπως ανακοινωθηκε κατι και εχω χασει επεισοδια?????

.....πλησιαζουν και χριστουγεννα.....:(:(...και παιδια ζητανε δωρα.....:(:(

γνωριζει κανεις κατι?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οταν ειχα καταθεσει τα χαρτια μου στον ογα η κ. Μπουρμπουλη μου ειχε πει οτι τα ιδια δικαιολογητικα θα ζητηθουν και απο τις παλια ασφαλισμενες σε καποια φαση. με βαση ομως την ανακοινωση που μολις διαβασα δεν νομιζω οτι αυτο θα γινει τωρα αφου θα πληρωσει 14-12. μαλλον εννοει την ολοκληρωση της διαδικασιας για εμας τις καινουριες ασφαλισμενες, οτι επιτελους τελειωνει ο γολγοθας μας. ας ειναι και στις 14 αρκει να τα παρουμε, γιατι δεν ειναι μονο τα δωρα των παιδιων. ειναι παααρα πολλα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα θυμηθηκαν να ολοκληρωσουν τις διαδικασιες που ειναι ημερες πληρωμης;Καθε φορα μας πληρωνουν και πιο αργα.

Αφου δεν μας εχουν πει τιποτα για καινουρια χαρτια!

Παντως ειναι μπερδεμενη η ανακοινωση,δεν διευκρινιζουν.

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως αυριο το πρωι...θα παρω τηλ στον ΟΓΑ και θα ρωτησω τι παιζει......αλλα θα ειναι κουλο να ζητησουν απο τις παλιες να αποδειξουν οτι εχουν 10 ετη παραμονη στην ελλαδα.....!!!!!!εγω ηδη παιρνω το επιδομα για 9 χρονια.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλαρα δεν εχει καμια σημασια αν εισαι παλια ή νεα ασφαλισμενη πλεον. στον ογα ηταν καθετη η Μπουρμπουλη: ολες θα περασουν απο ελεγχο, γιατι το ταμειο ανακαλυψε 3000 αλλοδαπες που εισεπρατταν παρανομα τα επιδοματα, ειτε γιατι δεν ειχαν 10 ετη παραμονης, ειτε γιατι ειχαν στειλει τα παιδια πισω στις χωρες τους. απλως εμεις οι νεοεισερχομενοι δεν εχουμε εισπραξει ουτε δεκαρα απο τη γεννα. το μωρο μου ειναι πλεον 13 μηνων και αρχιζω να πιστευω οτι δεν θα δω αυτα τα χρηματα ποτε.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

ειδατε που σας τα ελεγα στο αλλο θεμα?

κ σφυραγατε αδιαφορα?

 

το μεγα θεμα ειναι πως το αποδεικνυεις αυτο, γιατι πουθενα δεν σου δινουν βεβαιωση οτι εχεις δεκαετη παραμονη στην ελλαδα.

 

κ το θεοκουφο της υποθεσης:

μονο με πιστοποιητικο γεννησεως!!!

καλο?

 

υγ: παρακαλω να απαντατε κ στις δικες μου αποριες κοπελιες.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

κ επειδη ξανα αργει το εντιτ:

εμενα μου ζητησε + προσφατο πιστοποιητικο οικ/κης καταστασης.

εγω καλου κακου θα παω κ εκκαθαριστικα της τελευταιας δεκαετιας κ κατασταση ενσημων.

αυτο που δεν μου διευκρινησε ειναι αν θελει δικα μου εκκαθαριστικα ή κ του συζυγου. (γιατι δικαιουχος ειμαι εγω)

επισης αν εχετε αλλαξει ταμειο (πχ σας ασφαλιζει ο ανηρ σας) θελει βεβαιωση κ απο το νεο ασφαλιστικο σας ταμειο. αυτο ειναι κατι που δεν εχω κανει ακομα. θα το κανω κ αυτο!!!!

το ικα για το παρανω δεν δινει καμια βεβαιωση παρα μονο την κατασταση ενσημων. για το νεο ταμειο που ειμαι τωρα, οψομεθα!

 

κ ολα αυτα απο βδομαδα.

 

το αστειο θα ειναι να επιμεινουν στην αποδειξη της παραμονης των τεκνων, εντος ελληνικων συνορων!

ε ρε γλεντια!

 

υγ:χιουμορακι εκανα στο πρηγουμενο ποστ.:cool:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εγω που μιλησα πριν ενα μηνα με ογα Θεσσαλινικης μου ειπαν πως η ανακοινωση για την10 ετη παραμονη αφορα μονο τις νεες τριτεκνες- πολυτεκνες......!!!!!

Καλα ειναι σοβαροι.....!!!!διαβασα ξανα την ανακοινωση....πουθενα δεν αναφερει για παλιους επιδοματουχους.......ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ????:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

.

 

το αστειο θα ειναι να επιμεινουν στην αποδειξη της παραμονης των τεκνων, εντος ελληνικων συνορων!

ε ρε γλεντια!

ε....ναι ρε φιλεναδα....εγω ξερεις τα 4 παιδια μου τα εστειλα Γερμανια σαν μετανάστες....!!!!γιατι...τζαμπα τα γεννησα?????να μην εχω ενα οφελος και εγω η μανα?????

....και εισεπρατα παραμονα το επιδομα για 9,5 χρονια....!!!!:twisted::twisted::twisted:

ΓΛΕΝΤΙΑ ΤΡΙΚΟΥΒΕΡΤΑ....!!!!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ.....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε....ναι ρε φιλεναδα....εγω ξερεις τα 4 παιδια μου τα εστειλα Γερμανια σαν μετανάστες....!!!!γιατι...τζαμπα τα γεννησα?????να μην εχω ενα οφελος και εγω η μανα?????

....και εισεπρατα παραμονα το επιδομα για 9,5 χρονια....!!!!:twisted::twisted::twisted:

ΓΛΕΝΤΙΑ ΤΡΙΚΟΥΒΕΡΤΑ....!!!!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ.....!!!!!!

χαχαχα!!! ναστε καλα κοριτσια....γελασα!!! ηταν ο,τι πιο ωραιο διαβασα τις τελευταιες μερες!!!! ενα ομως εχει σημασια..... να πληρωθουμε επιτεεεεεεεεεεεεελλλλοουουουουουουοςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σημειωτεον οτι το τριτο μου παιδακι κοντευει 13 μηνων και δεν εχω παρει ΤΙΠΟΤΑ...(χερι-χερι με τη misspigi)!!!!τα σεβη μου κοριτσια, και καλα κουραγια σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

maelia και λοιπες απελπισμενες σαν και εμενα. βγηκε στον Παπαδακη ο Κατριβανος που ειναι γ.γ. Προνοιας και ανακοινωσε οτι τελος της ερχομενης εβδομαδας θα εχουν πληρωθει τα οικογενειακα επιδοματα. ολο και πιο πισω!!!

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα μαιλ στον ΟΓΑ και μου απάντησαν την προηγούμενη βδομάδα ότι προς ώρας ελέγχονται οι καινούργιες τρίτεκνες αργότερα θα ελεγθούμε και οι πριν του 2010.Μάλλον περιμένουμε την 6η δόση γιατι τα ταμεία ειναι μείον αλλά δεν άκουσα να μην πληρωθήκαν οι βουλευτές αυτόν τον μήνα εμάς γιατί πρέπει να μας καθυστερούν?Αλλωστε πάλι πίσω θα τα πάρουν εγώ με το επίδομα περιμένω να πληρώσω το χαράτσι της ΔΕΗ και πιστεύω ότι όλοι κάτι ανάλογο θα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και εγω αν δεν παρω το επιδομα στις 15 του μηνα δεν μπορω να πληρωσω δεη και δεν ξερω αν θα μου κοψουν το ρευμα ..σε αυτο το θεμα τι γινεται ? πρεπει να πληρωσω ολοτο πακετο ...διοτι εγω πληρωνα και το ρευμα μου με δοσεις ....τωρα πρεπει να βρω 850 Ε ....απο που δεν ξερω ?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!! ναστε καλα κοριτσια....γελασα!!! ηταν ο,τι πιο ωραιο διαβασα τις τελευταιες μερες!!!! ενα ομως εχει σημασια..... να πληρωθουμε επιτεεεεεεεεεεεεελλλλοουουουουουουοςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σημειωτεον οτι το τριτο μου παιδακι κοντευει 13 μηνων και δεν εχω παρει ΤΙΠΟΤΑ...(χερι-χερι με τη misspigi)!!!!τα σεβη μου κοριτσια, και καλα κουραγια σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!

 

κ εγω μαζι σας!

κ ηλικιακα.

κ ταμιακα.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω μαζι σας στα 13 μηνα-απλυρωτα.........ποτε θα τα παρουμε;;;;οεο;;;;

Ρια την περασμενη εβδομαδα ειχα μιλησει με τον ανταποκριτη του ογα και μου ειχε πει οτι οσες ειχαν καταθεσει δικαιολογητικα 10ετιας πριν τις 15-9 θα πληρωθουν Δεκεμβρη, διαφορετικα μεχρι τον Απριλη. εσυ δεν πληρωθηκες σημερα;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , περιμενω και εγω εδω και 13 μηνες το επιδομα τριτεκνου και απ'οτι εχω ενημερωθει απο το ραδιο θεσ/νικη σημερα ο ογα θα βαλει τα επιδοματα πλιν αυτων που δεν εχουν καταβαλει δικαιολογιτικα 10ετη παραμονη στην ελλαδα (παλιων + καινουριων ).το μεσημερι θα δω ποσα μου εχουν βαλει,γιατι εχω να περνω το εφαπαξ 2000€ + το ποσο χ 13 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Ρια την περασμενη εβδομαδα ειχα μιλησει με τον ανταποκριτη του ογα και μου ειχε πει οτι οσες ειχαν καταθεσει δικαιολογητικα 10ετιας πριν τις 15-9 θα πληρωθουν Δεκεμβρη, διαφορετικα μεχρι τον Απριλη. εσυ δεν πληρωθηκες σημερα;

οχι δεν πληρωθηκα,εμενα μου εστειλαν το χαρτι με τα δικαιολογητικα που ζητανε στις 25/11 και τους τα εστειλα......οποτεμε βλεπω για Απριλη δηλαδη;;;;;;;;;;-γιατι;;;;καθε 2 μηνες δεν τα στελνουν;;;;;

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο ογα θα βαλει τα επιδοματα πλιν αυτων που δεν εχουν καταβαλει δικαιολογιτικα 10ετη παραμονη στην ελλαδα (παλιων + καινουριων ).

 

Για τους παλιους παντως δεν υπαρχει καμια ενημερωση οτι πρεπει να αποδειξουν 10ετια ακομα... και τα λεφτα σημερα τα πηραμε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλα εσεις τα πηρατε,εμεις τι κανουμε που περιμενουμε στη σειρα 12 μηνες τωρα.και κει που ελεγα να πληρωθω μου στελνουν την αλληλογραφια τους,να αποδειξω αν μενω στην χωρα που λεγεται............

ελλαδα!!!!!.ξερει καποιος ποσο καιρο κανουν να πληρωσουν απο τη στιγμη

που καταθεσεις τα χαρτια?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλα εσεις τα πηρατε,εμεις τι κανουμε που περιμενουμε στη σειρα 12 μηνες τωρα.και κει που ελεγα να πληρωθω μου στελνουν την αλληλογραφια τους,να αποδειξω αν μενω στην χωρα που λεγεται............

ελλαδα!!!!!.ξερει καποιος ποσο καιρο κανουν να πληρωσουν απο τη στιγμη

που καταθεσεις τα χαρτια?

ολες περασαμε απο αυτη τη διαδικασια (οι καινουριες εννοω), και εμεις θυμωσαμε, αλλα να εισαι αισιοδοξη!!!!

μαζεψε οοοολλλλααα τα χαρτια και τρεχα αβερωφ 7, αν μενεις αθηνα!!!

ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΛΕΠΤΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...