Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αιτηση για Δημοτικους παιδικους σταθμους


Recommended Posts

α καλα.. εμενα σε αυτον που ενδιαφερομαι μου παν οτι φιλοξενουν και παιδια απο εναν αλλο του διαμερισματος επειδη το κτιριο τους ειναι υπο κατασκευη λογω ζημιων.. φεξε μου και γλυστρισα...

 

παντως αιτησεις δεν ξερουν απο που θα παρουμε φετος, δεν εχουν ακομη ειδοποιηση..μου παν να ρωτησω στα μεσα της επομενης εβδομαδος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλήσπερα κορίτσια, εγω πήγα εχτες στον βρεφονηπίακο σταθμό Νίκαιας όπου εκει έχει συνεδριάσει το ΔΣ και μου εδωσαν και την αίτηση. τα δικαιολογητίκα για εμας είναι

  1. πιστοποιήτικο οικ. καταστασης
  2. βεβαιωση εργοδότη και των 2 γονέων και ασφάλιστική ενημερότητα( ενσημά απο ικα) για εργαζομένους στον ιδ. τομέα
  3. βεβαιωση παιδιάτρου για τη καλή σωματική και πνευματική υγεία του παιδιου φωτοαντίγραφο του βιβλιάριου υγειας με τα προβλεπόμενα εμβόλια για την ηλίκια του και προσφατα αποτελέσματα φυματιοαντίδρασης(mandoux)
  4. Αντίγραφο δήλωσης φορολογίας εισοδήματος τρέχοντος οικονόμικου έτους και εκκαθαριστικού
  5. Υπεύθυνη δήλωση οικ. καταστασης γονέων του παιδιου
  6. για την εγγραφή παιδίων αλλοδαπων γονέων απαιτείται νόμιμη άδεια παραμονής

οι αιτήσεεις ξεκινούν 15 Μαϊου και γίνονται στους κατα τόπους σταθμούς

 

Τώρα όσον αναφορα για τη δήλωση θα την κανω την επόμενη εβδομαδα και επειδη γίνεται ηλεκτρονικά νομίζω πως το εκκαθαριστίκο βγαίνει κατευθειαν.Επίσης μου είπε η προισταμένη του σταθμου οτι προταιρεότητα εχουν τα παιδια που εχουν και τους 2 γονεισ εργαζόμενους. και οτι τα ίδια δικαιολογητικα θα ισχύουν και για τους παιδικους.

Οπως ειπε και μια κοπέλα παραπάνω μπορούμε να κάνουμε και στον εσπα αίτηση γιατι ειναι ανεξάρτητα μεταξύ τους.

 

*Σορυ για το μεγαλο post*

syV5p2.png

Jn0Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να κανω αιτηση η οχι?εχω πιθανοτητες? ειμαστε και οι δυο εργαζομενοι (εγω τωρα επιασα δουλεια ορισμενου χρονου), χαμηλο εισοδημα 2010, ή προηγουνται οι ανεργοι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρειάζεται βεβαίωση εργοδότη και ασφαλιστική ενημερότητα αλλά δεν είναι απαραίτητο να έχεις ένσημα απ τον τωρινό εργοδότη έτσι? Αναμένεται να πιάσω δουλειά αυτές τις μέρες επομένως όταν κάνω αίτηση δεν θα έχει βάλει ένσημα ο τωρινός εργοδότης. Τα ένσημα που έχω είναι έως το 2009. Γνωρίζει κάποια να μου πει αν είναι οκ?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ. αν θες να εχεις πληρη εικονα παρε ενα τηλ στο σταθμο που σε ενδιαφερει....

δλδ αλλη αιτηση στους δημοτικους κι αλλη με το εσπα? να ξερω που θα τλφ

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται βεβαίωση εργοδότη και ασφαλιστική ενημερότητα αλλά δεν είναι απαραίτητο να έχεις ένσημα απ τον τωρινό εργοδότη έτσι? Αναμένεται να πιάσω δουλειά αυτές τις μέρες επομένως όταν κάνω αίτηση δεν θα έχει βάλει ένσημα ο τωρινός εργοδότης. Τα ένσημα που έχω είναι έως το 2009. Γνωρίζει κάποια να μου πει αν είναι οκ?

 

χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρη νομιζω οτι θελουν τρεχοντα ενσημα..δηλαδη τους προηγουμενους 2-3 μηνες και τωρινα...οπως ας πουμε με το ταμειο ανεργιας που αν υπαρχει θελουν να ειναι εως και την προηγουμενη χρονια...

καλυτερα να παρεις να ρωτησεις για πιο σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην ΕΕΤΑΑ ας πούμε θέλουν ή μηχανογραφημένα τα ένσημα ή αντίγραφο αναγγελίας πρόσληψης. Έστειλα μειλ στην υπηρεσία του δήμου που είναι υπεύθυνη για τους παιδικούς και αναμένω απάντηση.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

χμμμ.. και εγω που ειμαι σε αδεια 6μηνη και απο τον Μαιο 2011 ειμαι εκτος εργασιας αλλα συνεχιζω βεβαια να εχω την υπαλληλικη σχεση? θα τους παω αποδεικτικα απο την κυοφορια, λοχεια και εξαμηνο?? ποιος ξερει? αντι για ενσημα δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως ξερετε ποτε αρχιζουν οι αιτησεις για τους Δημοτικους παιδικούς σταθμούς ?

 

οι αιτησεις ειανι μεσα στον μαιο.

αν μπεις στο site του δημου, θα βρεις περισσότερες πληροφορίες.

επισης αν τηλεφωνήσεις 210 7668959 θα σου πούνε

επίσης

http://www.dimosbyrona.gr/uplds/newv/File/2011%205/ANAKOINOSI%20EGGRAFES%202011.pdf

 

http://www.dimosbyrona.gr/uplds/newv/File/2011%205/AITISI%20EGRAFIS%20VREFOUS.pdf

 

http://www.dimosbyrona.gr/article.php?cat=44

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

χμμμ.. και εγω που ειμαι σε αδεια 6μηνη και απο τον Μαιο 2011 ειμαι εκτος εργασιας αλλα συνεχιζω βεβαια να εχω την υπαλληλικη σχεση? θα τους παω αποδεικτικα απο την κυοφορια, λοχεια και εξαμηνο?? ποιος ξερει? αντι για ενσημα δηλαδη

 

Kαλημέρα θα τους πας αντίγραφο ενσήμων από το ΙΚΑ σου όπου φαίνονται τα ένσημα του 6μηνου συν ότι άλλο χαρτί χρειάζεσαι και θα είσαι καλυμένη. Ακριβώς το ίδιο εκανα κι' εγώ πριν ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και θα πρεπει να κανουμε αραγε μια αιτηση για ολους τους σταθμους που θελουμε η για καθε εναν ξεχωριστα αφου πανε στα γραφεια του βρεφοκομειου Αθηνων?

prosperous εγω ξερω πως μ,πορεις να κανεις μονο σε εναν σταθμο αιτηση, αλλιως σε απορριπτουν αυτοματα απο ολους αν βρεθει διπλοαιτηση. παρε ενα τηλ στο δημο- οπου τελοσπαντων πρεπει να ρωτησεις. εδω στο δημο μου το χαρτι που μας μοιραζαν λεει πως επιτρεπεται μονο μια αιτηση. μπορει εκει που μενεις να εχουν αλλα....(δεν νομιζω αλλα ποτε δε ξερεις.) μιλαμε για τις απλες αιτησεις που κανουμε εμεις. για το εσπα θια μαθουμε οταν ξεκινησει. δε ρωταμε καπου τωρα

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Αν μια οικογένεια κατοικεί στον Χ δήμο αλλά είναι δημότες του δήμου Ψ (δηλαδή δεν έχουν μεταφέρει εκλογικά δικαιώματα), πού δικαιούνται να κάνουν αίτηση για σταθμό; Και στους δύο δήμους; Μόνο στον δήμο κατοικίας;

Link to comment
Share on other sites

αιτηση μπορεις να κανεις σε οποιο δημο θες. ακομα και αν δεν ανηκεις εκει, μπορει να ςεργαζεσαι απλα στη περιοχη και να ναι ασχετος με τη κατοικια σου.,υποτιθεται πως εχεις πιο πολλες πιθανοτητες στο δημο που ψηφιζεις η εσυ η ο πατερας, αλλα αυτο το μαθαινουν μονο αν σε ρωτησουν και το σημειωσουν δε νομιζω πως το ψαχνουν και το διασταυρωνουν με αλλο τροπο για τον καθενα μας...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Α! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

συγκεκριμενα περσι που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει πως δε το λενε πως μπορεις να κανεις αιτηση οπου θελεις, και ετσι ολοι νομιζουν πως ειναι σα τα νηπιαγωγεια κ τα δημοτικα που πας οπου ανηκεις....

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπαινεις στην σελιδα της ΕΕΤΑΑ αλλα δεν εχουν ανακοινωσει τιποτα ακομη.

καλημερα:D

ευχαριστω πολυ....δικαιουμαι ομως εσπα μιας και ειμαι νοσηλευτρια σε δημοσιο νοσοκομειο?θεωρουμαι δημοσιος υπαλληλος..

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...