Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΤΙΚΟ TEST...ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ Β ΧΟΡΙΑΚΗ


basil

Recommended Posts

Κορίτσια μου,

Καλημέρα. Σήμερα έκανα την β-χοριακή μου 12 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά η οποία έδειξε οτι ναι μεν είμαι έγκυος όμως η τιμή της χοριακής είναι πολύ χαμηλή 10 μονάδες μόνο. Ο γιατρός μου είπε οτι θα πρέπει να επαναλάβουμε σε 2 ημέρες γιατί μπορεί ο οργανισμός να μην κρατήσει το έμβρυο.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς τι στο καλό συμβαίνει? Κοντεύω να τρελλαθώ από την αγωνία μου!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα την ξανακανεις για να δεις αν ανεβαινει.Αυτη θα διπλασιαζεται καθε δυο μερες και αυτο σημαινει οτι τα πραγματα πανε καλα.Δεν θα σου πω ψεματα .Σαν νουμερο εινια λιγο χαμηλο.Αν ανεβει ομως ειανι σημαδι θετικο! think pink!Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι.

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν ειχε βγει 31η μερα του κυκλου η χοριακη και ειχα 10 μοναδες η μικροβιολογος με ρωτησε αν ειχα κανει εξωσωματικη και λεω οχι...τοτε μου λεει ειστε εγκυος...παρολαυτα δεν το κρατησε η κοιλιτσα μου και ειχα βιοχημικη...

 

το 10 ειναι αρκετα χαμηλο αλλα αν καταφερει σε 2 μερες να διπλασιαστει αυτο ειναι θετικο...

 

οπως και να χει κρατα χαμηλους τονους και ευχομαι να πανε ολα καλα!!:eek:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Καλημέρα. Σήμερα έκανα την β-χοριακή μου 12 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά η οποία έδειξε οτι ναι μεν είμαι έγκυος όμως η τιμή της χοριακής είναι πολύ χαμηλή 10 μονάδες μόνο. Ο γιατρός μου είπε οτι θα πρέπει να επαναλάβουμε σε 2 ημέρες γιατί μπορεί ο οργανισμός να μην κρατήσει το έμβρυο.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς τι στο καλό συμβαίνει? Κοντεύω να τρελλαθώ από την αγωνία μου!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

 

Μετά από την 1η εξωσωματική μου, η χοριακή μου ήταν 10! Και υπερδιπλασιάστηκε σε 2 μέρες και εχω σήμερα την κοριτσάρα μου 3 χρονών. Στη 2η εξωσωματική η 1η χοριακή μου ήταν 21 μονάδες, πάλι χαμηλή. Και πάλι υπερδιπλασιαστηκε μετά από 2 μέρες και είμαι τώρα έγκυος στη 13η εβδομάδα. Ακριβώς τα ίδια με σένα μου είχε πει ο γιατρός μου και είχα απογοητευτεί αλλά όλα πήγαν καλά. Κουράγιο μέχρι την επόμενη μέτρηση. Σου εύχομαι να έχει φτάσει 50!!!:D

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα,

Σήμερα έκανα την 2η β χοριακή και η τιμή από 10 που ήταν έδειξε 22..παρόλα αυτά έχω αίμα με πολύ μικρή ροή βέβαια αλλά μου είπε να ξανακάνω 3η χοριακή σε 2 μέρες...αυτά τα παιδιά μας θα μας τρελλάνουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά από την 1η εξωσωματική μου, η χοριακή μου ήταν 10! Και υπερδιπλασιάστηκε σε 2 μέρες και εχω σήμερα την κοριτσάρα μου 3 χρονών. Στη 2η εξωσωματική η 1η χοριακή μου ήταν 21 μονάδες, πάλι χαμηλή. Και πάλι υπερδιπλασιαστηκε μετά από 2 μέρες και είμαι τώρα έγκυος στη 13η εβδομάδα. Ακριβώς τα ίδια με σένα μου είχε πει ο γιατρός μου και είχα απογοητευτεί αλλά όλα πήγαν καλά. Κουράγιο μέχρι την επόμενη μέτρηση. Σου εύχομαι να έχει φτάσει 50!!!:D

 

Την ημέρα που έκανα την 1η β χοριακή μου ήρθε και αίμα αλλά σήμερα που έκανα την 2η η χοριακή μου έχει διπλασιασθεί..το αίμα (πολύ σκούρο καφέ) εξακολουθεί να υπάρχει πάντα σε πολύ μικρή ποσότητα..εσύ είχες αίμα?

Σε ευχαριστώ..μου έδωσες πολύ κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα,

Σήμερα έκανα την 2η β χοριακή και η τιμή από 10 που ήταν έδειξε 22..παρόλα αυτά έχω αίμα με πολύ μικρή ροή βέβαια αλλά μου είπε να ξανακάνω 3η χοριακή σε 2 μέρες...αυτά τα παιδιά μας θα μας τρελλάνουν!!!

Μη στεναχωριεσαι ,πιαστηκε το Baby ! Η επομενη θα ειναι πάνω από 45!!!Καθησε λιγο ησυχη,ε...Ριζες στον καναπε...Και με χαμογελο!!!Αιμα εχουν πολλες παντως(αν διαβασεις εδω μεσα θα το επιβεβαιωσεις).

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την 1η εξωσωματική μου, η χοριακή μου ήταν 10! Και υπερδιπλασιάστηκε σε 2 μέρες και εχω σήμερα την κοριτσάρα μου 3 χρονών. Στη 2η εξωσωματική η 1η χοριακή μου ήταν 21 μονάδες, πάλι χαμηλή. Και πάλι υπερδιπλασιαστηκε μετά από 2 μέρες και είμαι τώρα έγκυος στη 13η εβδομάδα. Ακριβώς τα ίδια με σένα μου είχε πει ο γιατρός μου και είχα απογοητευτεί αλλά όλα πήγαν καλά. Κουράγιο μέχρι την επόμενη μέτρηση. Σου εύχομαι να έχει φτάσει 50!!!:D

Μπραβο ρε κοριτσι!!!Εξωσωματικη και γεννα για σενα πανε μαζι???Τι καλα!!!Ακουμπα μας λιγο να κολλησουμε!!!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα που έκανα την 1η β χοριακή μου ήρθε και αίμα αλλά σήμερα που έκανα την 2η η χοριακή μου έχει διπλασιασθεί..το αίμα (πολύ σκούρο καφέ) εξακολουθεί να υπάρχει πάντα σε πολύ μικρή ποσότητα..εσύ είχες αίμα?

Σε ευχαριστώ..μου έδωσες πολύ κουράγιο!!!

 

Οχι, δεν είχα αίμα. Αλλά έχω ακούσει πολλές να έχουν. Υπομονή άλλες 2 μερούλες...

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε κοριτσι!!!Εξωσωματικη και γεννα για σενα πανε μαζι???Τι καλα!!!Ακουμπα μας λιγο να κολλησουμε!!!

 

Φτύσε με φτύσε με! Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

εγω εκανα τεστ και ηταν θετικο και η β χοριακη ειναι 0.45 ?????

η γυναικολογος μου μου ειπε να επαναλαβω την χοριακη στην εβδομαδα δλδ την πεμπτη εγω ειμαι ηδη στην 2η μερα καθυστερρησης???

η περιοδος μου ειναι αγγλος ερχεται παντα στην ωρα τις ποτε εκτος απο την εγγυμοσυνη μου δεν ειχα καθυστερηση!

28 μερες νταν

ξερει καμια τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια εδω και μ αρεσει πολυ το site αυτο!Εκανα κι γω σπερματεγχυση για 1η φορα και σημερα πηρα τ αποτελεσματα τησ β χοριακης βγηκε θετικο και χαιρομαι πολυ αλλα ειχα 18 μοναδες και την Τεταρτη θα ξανακανω να δουμε αν ανεβηκαν!Ειναι καλο σημαδι το 18 η να ανυσηχω πανω που ειπα να χαρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κοριτσια καλησπερα σας.

Μολις εγινα μελος στο φορουμ κ θελω να σας πω τη δικη μου ιστορια. Ειχα καθυστερηση 5 ημερων σε συνδυασμο με μια απαλη ζαλη κ βαρος στο κεφαλι μου. Μολις χθες εκανα τεστ κ βγηκε θετικο αλλα.....το βραδυ γυριζοντας σπιτι ειδα αιμα που με μπερδεψε αρκετα κ με προβληματισε θα ελεγα. Σημερα εκανα τη χοριακη κ η τιμη της ηταν 38. Ο γιατρος μου εδωσε χαπια για να ενισχυσουμε την κυηση κ τωρα ειμαι ξαπλα κ απλα περιμνω. Η αληθεια ειναι οτι με το που ειδα οτι ειμαι εγγυοςδε προλαβα να χαρω.....ειδα το αιμα κ μου κοπηκε η χαρα....μακαρι να πανε ολα καλα!Ευχομαι σε ολες σας να πανε ολα καλα κ να αντιμετωπιζετε καθε εμποδιο με θαρρος κ δυναμη.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας.

Μολις εγινα μελος στο φορουμ κ θελω να σας πω τη δικη μου ιστορια. Ειχα καθυστερηση 5 ημερων σε συνδυασμο με μια απαλη ζαλη κ βαρος στο κεφαλι μου. Μολις χθες εκανα τεστ κ βγηκε θετικο αλλα.....το βραδυ γυριζοντας σπιτι ειδα αιμα που με μπερδεψε αρκετα κ με προβληματισε θα ελεγα. Σημερα εκανα τη χοριακη κ η τιμη της ηταν 38. Ο γιατρος μου εδωσε χαπια για να ενισχυσουμε την κυηση κ τωρα ειμαι ξαπλα κ απλα περιμνω. Η αληθεια ειναι οτι με το που ειδα οτι ειμαι εγγυοςδε προλαβα να χαρω.....ειδα το αιμα κ μου κοπηκε η χαρα....μακαρι να πανε ολα καλα!Ευχομαι σε ολες σας να πανε ολα καλα κ να αντιμετωπιζετε καθε εμποδιο με θαρρος κ δυναμη.:):):)

 

Πολλές κυήσεις ξεκίνησαν έτσι και κατέληξαν σε γλυκά μωράκια, οπότε ξεκούραση - κρεβάτι, χάπια, ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου, πίστη και υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Ούτε ξερω τι μου συμβαίνει. Την Τετάρτη εκανα χοριακη κ ηταν 14.19

Ειχα καφε ως τοτε 5 μερες,αλλα χθες κ σημερα πιο κοκκινο.εκανα 2η χοριακη Και περιμένω!

Εχω πονακια κ τρελο πρηξιμο.σαν 6 μηνων ειμαι... υπάρχει ελπιδα;

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 17/2/2011 at 11:45 ΠΜ, basil είπε:

Κορίτσια μου,

Καλημέρα. Σήμερα έκανα την β-χοριακή μου 12 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά η οποία έδειξε οτι ναι μεν είμαι έγκυος όμως η τιμή της χοριακής είναι πολύ χαμηλή 10 μονάδες μόνο. Ο γιατρός μου είπε οτι θα πρέπει να επαναλάβουμε σε 2 ημέρες γιατί μπορεί ο οργανισμός να μην κρατήσει το έμβρυο.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς τι στο καλό συμβαίνει? Κοντεύω να τρελλαθώ από την αγωνία μου!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...