Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΙΚΑ ΕΟΠΠΥ ΠΕΔΥ)


pegi

Recommended Posts

κορίτσια έχετε να μου συστήσετε καλό παιδίατρο στη δυτική θεσσαλονίκη που να είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ; Έχω βρει τη λίστα με τους γιατρούς αλλά δεν έχω ακούσει για κάποιον από αυτούς και ούτε στο forum βρήκα αναφορές για το όνομά τους!!! Γεννάω την άλλη βδομάδα και θέλω έναν καλό παιδίατρο για το μωράκι μου.

Οι γιατροί είναι:

αρβανιτίδης νικόλαος--αμπελόκηποι

κεραμιδά μαρία--αμπελόκηποι

σαραφίδου σοφία--άνω ηλιούπολη

ναβροζίδη ελένη--εύοσμος

νίκα βασιλική--εύοσμος

στογιαννίδου μαρία--εύοσμος

σταυρακάκη σοφία--νεάπολη

ελευθεριάδου φωτεινή--νεάπολη

μποτσιάροβα όλγα--σταυρούπολη

σούρκοβα νίνα--σταυρούπολη

Ξέρει κάποια μανούλα για κάποιον από αυτούς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια μηπως γνωριζεται καποιον απ αυτους τους παιδιατρος???θελω να αλλαξω παιδιατρο και ψαχνω τωρα καποιον απτο ταμειο μου!!!

ΑΝΕΓΡΟΝΟΥ ΚΟΡΤΕΣΑ

ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΡΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κανέναν παιδίατρο Δυτική θεσσαλονίκη που να είναι ΑΚΟΜΑ συμβεβλημένος με Δημόσιο ΟΠΑΔ?Γιατί ξέρω και γω καλούς αλλά έφυγαν από το Δημόσιο και δεν είναι μόνο ότι πληρώνεις την επίσκεψη αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν μπορούν πλέον να γράψουν φάρμακα-εμβόλια και έτσι γίνονται πάρα πολλά τα έξοδα. Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε κάποιον καλό έστω και αν πληρώνετε κάποια μικρή επίσκεψη αλλά να είναι συμβεβλημένος με ΟΠΑΔ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κανέναν παιδίατρο Δυτική θεσσαλονίκη που να είναι ΑΚΟΜΑ συμβεβλημένος με Δημόσιο ΟΠΑΔ?Γιατί ξέρω και γω καλούς αλλά έφυγαν από το Δημόσιο και δεν είναι μόνο ότι πληρώνεις την επίσκεψη αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν μπορούν πλέον να γράψουν φάρμακα-εμβόλια και έτσι γίνονται πάρα πολλά τα έξοδα. Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε κάποιον καλό έστω και αν πληρώνετε κάποια μικρή επίσκεψη αλλά να είναι συμβεβλημένος με ΟΠΑΔ.

 

Ο δικός μας παιδιατρος ειναι στην Ευκαρπια και ειναι φοβερος.Ειναι στον ΟΠΑΔ αν και πλεον πληρωνουμε 30 ευρω επισκεψη.Τα εμβολια παντως μας τα γραφει κανονικα.

Να σου πω οτι ειναι υπερ του θηλασμου και δεν δινει φαρμακα με το παραμικρο.Ειναι πολυ καλος με το μικρο και μας εξηγει τα παντα αναλυτικα οποτε εχουμε αποριες.Αν σ΄ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω τα στοιχεια του.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μπορεί κάποια μανούλα να μου προτείνει παιδίατρο ΙΚΑ στη Δυτική Θεσσαλονίκη , κατά προτίμιση Σταυρούπολη - Εύοσμο - Αμπελοκήπους?

Έρχεται στον κόσμο η κορούλα μας στις 6.1.12 και αρχήσαμε να ψάχνουμε.

Δύο κυρίες εδώ στη γειτονιά μου, (Σούρκοβα και Μποτσιάροβα) τις ξέρει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ευαγγελία κι εγώ για το ίδιο ψάχνω μένουμε κοντά,εγώ έχω πητ 9/2.Αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ με αν θέλεις!

 

Μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να μάθω πληροφορίες ούτε από το forum ούτε από τη γειτονιά (γνωστοί φαρμακεία κτλ...). Θα πάμε με τον άντρα μου από βδομάδα να τις δούμε και τις δύο και θα σου γράψω εντυπώσεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα περιμένω ευχαριστώ!Πάντως μια απ τις δυο μου είπε μια γειτόνισσα οτι πήγαινε την κόρη της και ήταν πολύ καλή,πάντα σήκωνε το τηλ(γιατι πολλούς δεν τους βρήσκεις όταν τους χρειάζεσαι) αλλα δεν θυμάμαι το όνομα μόνο οτι εχει ρώσσικη προφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μας παιδιατρος ειναι στην Ευκαρπια και ειναι φοβερος.Ειναι στον ΟΠΑΔ αν και πλεον πληρωνουμε 30 ευρω επισκεψη.Τα εμβολια παντως μας τα γραφει κανονικα.

Να σου πω οτι ειναι υπερ του θηλασμου και δεν δινει φαρμακα με το παραμικρο.Ειναι πολυ καλος με το μικρο και μας εξηγει τα παντα αναλυτικα οποτε εχουμε αποριες.Αν σ΄ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω τα στοιχεια του.

 

Ο Παπαγεωργίου σωστά??!!!!!!

 

Υπέροχος άνθρωπος!Υπέρ του θηλασμού!Και τον βρίσκεις όποτε τον χρειάζεσαι!..ακόμα και που παραθέριζε...και οι ορμόνες μου παίζανε με την αυπνία ήταν σύμμαχος μου για να θηλάσω το παιδί μου και να μην τα παρατήσω!:P

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

ενας πολυ καλος γιατρος ειναι και ο ΓΙΔΑΡΗΣ στους αμπελοκηπους...εξαιρετικος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια θελω την βοηθεια σας!ψαχνω το τηλεφωνο του Παπαγεωργιου Γεωργιου στην Ευκαρπια.εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος και δεν εχω τηλ επικοινωνιας.ειμαι νεα μαμα και η παιδιατρος που πηγα την μπεμπα μου δεν με ικανοποιησε.ψαχνω καποιον καλο γιατι πλησιαζει ο καιροσ για το πρωτο εμβολιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παπαγεωργίου Γεώργιος

2310681303

6949405050

 

υπέρ του θηλασμού και γενικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!

 

 

 

Σευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.θα παρω τωρα κιολας τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελία κι εγώ για το ίδιο ψάχνω μένουμε κοντά,εγώ έχω πητ 9/2.Αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ με αν θέλεις!

 

 

Τελικά διαλέξαμε με κριτήριο το ότι είναι στον ΕΟΠΠΥ και πολύ κοντά στο σπίτι μας την Μποτσιάροβα - Χαρίση Όλγα στην Ιατρού Γωγούση.

Όταν η μικρή μας έγινε 1 βδομάδας την φέραμε σπίτι να τη δει, να την εξετάσει κτλ. Έκατσε καμιά ώρα και δεν μπορώ να πω, ασχολήθηκε πολύ με την μικρή και είχε διάθεση να λύσει ότι απορίες είχαμε. Για αυτή την επίσκεψη μας χρέωσε 70?, χωρίς απόδειξη φυσικά..

Κλείνοντας μήνα πήγαμε στο ιατρείο της χωρίς όμως ραντεβού μέσω ΕΟΠΠΥ γιατί είχε ήδη συμπληρώσει 50 άτομα εκείνη την εβδομάδα, κάτι όμως που δεν μας το είπε στο τηλέφωνο όπως όφειλε και τελικά της πληρώσαμε την επίσκεψη 20? με απόδειξη αυτή τη φορά. Από τότε μας κλείνει το ραντεβού 1 μήνα νωρίτερα για να μην έχουμε πρόβλημα. Αυτό που μου έκανε πολύ κακή εντύπωση είναι ότι δεν σταματάει στιγμή να χτυπάει το τηλέφωνό της για ραντεβού κτλ και μια και δεν έχει γραμματέα, πιο πολύ μιλάει στο τηλέφωνο παρά εξετάζει και αποσυντονιζόμαστε και εμείς και αυτή. Επίσης συνέχεια παραπονιέται για το νέο σύστημα και για το ότι τους έχουν ακόμα απλήρωτους από τον Ιανουάριο.

Όσον αφορά το θηλασμό( θηλάζω αποκλειστικά),ενώ στην αρχή ήταν πολύ θετική και με υποστήριξε, στη συνέχεια μας συμβούλεψε να δώσουμε συμπλήρωμα όταν της εξηγήσαμε ότι έκλαιγε πολύ ένα διάστημα μάλλον λόγο κολικών αλλά θεώρησε πιο πιθανό να μη φτάνει το γάλα μου. Τελικά έδωσα στη μπέμπα μου συνολικά 2 βδομάδες almiron HA1 120ml την ημέρα(30ml τέσσερις φορές το 24ωρο) θηλάζοντας μετά μανίας όλη μέρα και μόλις ένιωσα ότι το γάλα μου αυξήθηκε της το σταμάτησα.

Την περασμένη βδομάδα κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο! Όλα πήγαν καλά αλλά και πάλι τα τηλέφωνα χτυπούσαν ασταμάτητα, (ευτυχώς η μπέμπα δεν εκνευρίζεται εύκολα). Όταν σε κάποια στιγμή της είπαμε ότι η μικρούλα αρνείται να πάρει πιπίλα μας είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να μάθει να παίρνει γιατί θα έχουμε πρόβλημα τον άλλο μήνα που το γάλα μου δεν θα φτάνει και θα πρέπει να πάρει πάλι συμπλήρωμα και δεν θα δέχεται το μπιμπερό!Τα πήρα στο κρανίο!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν της έδωσα σημασία και ούτε και πρόκειται να ξαναδώσω συμπλήρωμα έτσι χωρίς σοβαρό και λόγο!Ας κάνει αυτή τα εμβόλια, ας εξετάζει το μωρό να βλέπουμε ότι μεγαλώνει σωστά και το θέμα του θηλασμού και της διατροφής ας το αφήσει επάνω μου.Εξάλλου οι καμπύλες ανάπτυξης δείχνουν ξεκάθαρα ότι η μπέμπα μου τα πάει περίφημα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Σύντομα θα γίνω μανούλα για πρώτη φορά και όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει να αγχώνομαι... Ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα καλό παιδίατρο στη δυτική Θεσσαλονίκη που να είναι και του ΕΟΠΠΥ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες!να σας ρωτησω κατι,ποσα πληρωνετε στον-ην παιδιατρο σας επισκεψη /εμβολιο?ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες απο τη δικια μας ΑΛΛΑ αν και ειναι στον εοπυ γιατι μας ζηταει 40 ευρω καθε φορα???πολλα δεν ειναι?20 δεν θα επρεπε να μας ζηταει?αισθανομαι πολυ μαλ....κας καθε φορα που φευγω γιατι 22 μηνες τωρα δεν ξερω και γω ποσα εχουμε δωσει...αποδειξη μας δινει συνηθως.επειδη ειμαι δυτικη θεσ/νικη σκεφτομαι τον Παπαγεωργιου ,ποσο παιρνει ομως επισκεψη?και μαλλον δεν ειναι στον εοπυυ φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Σύντομα θα γίνω μανούλα για πρώτη φορά και όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει να αγχώνομαι... Ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα καλό παιδίατρο στη δυτική Θεσσαλονίκη που να είναι και του ΕΟΠΠΥ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καλημερα,εγω πηγαινω εδω κ 3χρονια στην κ.Αποστολιδου Κυριακη,ειναι στην μενεμενη,ειμαι αρκετα ευχαριστημενη,την βρισκεις στο τηλ.παντα,επισκεψη οταν γεννησα επαιρνε 35 κ εδω κ 1 χρονο περ.παιρνει 30ε. σε ποια περιοχη μενεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μένω στην Ιωνία οπότε μάλλον θα πρέπει να βρω κάποιον που να έρχεται εδώ ή να πηγαίνουμε εμείς... Σκεφτόμουν τον Δαουκόπουλο στο Ωραιόκαστρο... Γενικά διάβασα καλά σχόλια...Πόσο παίρνει επίσκεψη μπορεί να μας πει κάποια;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και 'γω τα φώτα σας!!!Πήγαινα το μωρό μου σε μία πολύ καλή παιδίατρο αλλά φεύγει εξωτερικό και αυτός που μου πρότεινε είναι ανατολικά και δε με βολεύει. έκλεισα ραντεβού για το επόμενο εμβόλιο στη Εξαδακτύλου στο Ωραιοκαστρο. Την 'εχει κανείς? εντυπ'ωσεις???Η άλλη μου επιλόγή ήταν η Σαραντάρη στον εύοσμο αλλά είναι πιο μακριά και είπα να δοκιμάσω την Εξαδακτύλου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...